74940

Письмове додавання і віднімання багатозначних чисел. Перевірка додавання і віднімання

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатозначних чисел у межах мільйона; узагальнити уявлення дітей про зв’язок дій додавання і віднімання; закріплювати вміння розвязувати задачі та рівняння; розвивати навички усної лічби логічне мислення уважність уяву...

Украинкский

2015-01-09

72 KB

0 чел.

УРОК З МАТЕМАТИКИ У 4 КЛАСІ

З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ

Тема: Письмове додавання і віднімання багатозначних чисел. Перевірка додавання і віднімання.

Мета:ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатозначних чисел у межах мільйона; узагальнити уявлення дітей про зв'язок дій додавання і віднімання; закріплювати вміння розв’язувати задачі та рівняння; розвивати навички усної лічби, логічне мислення, уважність, уяву; виховувати інтерес до вивчення математики, астрономії.

Обладнання: підручник, робочий зошит, презентація до уроку.

М. м1

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

Проголошення девізу уроку:

«Щоб до космосу злітати, треба математику добре знати!»

  1.  Оголошення теми та завдань уроку.
  2.  вступне слово вчителя з елементами бесіди.

-З давніх-давен люди спостерігали за небом, зірками та небесними світилами. До яких далеких періодів людства ми не зазирнули б, усюди зустрічаємо докази вивчення людьми небесних  світил. Наука, що вивчає небесні тіла та явища називається астрономією. Астрономи найперше оцінили значення для науки експериментальних даних і точної математичної обробки.

- Чи спостерігали ви коли-небудь зоряне небо?

- Які почуття у вас тоді виникали?

- Чи не хотіли б ви зазирнути в його глибини, дізнатися про таємниці Всесвіту?

- Хто з вас мріяв бути мандрівником у космосі? Полетіти на невідому планету?

Сьогодні ми будемо подорожувати планетами, але не Сонячної системи, а Математичної! Подорожуючи ми будемо застосовувати на практиці знання. вміння та навички, які здобули на уроках математики. А також познайомимось з новим, ще невідомим нам, матеріалом.

  1.  Актуалізація опорних знань.
  •  Перед тим як розпочати нашу подорож, ми повинні подолати відстань від Планет Сонячної Системи до наших Математичних.
  1.  Математичний диктант

а) Назвіть планети С.С. (Меркурій, Земля, Юпітер, Венера, Марс, Сатурн, Уран, Нептун).

б) Запишіть під диктовку розміри планет (діаметр)

  •  Меркурій – 4880 км
  •  Земля – 12756 км
  •  Юпітер – 142796 км
  •  Венера – 12 104 км
  •  Марс – 6787 км
  •  Сатурн – 120000км
  •  Уран – 51200 км
  •  Нептун – 49500 км

(Презентація. Слайди 2 – 10)

в) Назвіть планети в порядку зростання величин їх діаметру.

(Меркурій, Марс, Венера, Земля, Нептун, Уран, Сатурн, Юпітер).

г) Назвіть ск-ки

  •  десятків км складає діаметр:

Меркурія – 488 дес.км

  •  сотен км:

Марса – 67 с. км

Венери – 121 с.км

  •  десятків тисяч км

Сатурна – 120 дес.тис. км

Урана – 5 дес.тис. км

  •  тисяч км:

Землі – 12 тис. км

Нептуна – 49 тис. км

  •  сотен тис. км

Юпітера – 1 с.тис. км

  1.  Вивчення нового матеріалу
  •  А зараз час вирушати в подорож на нашому зорельоті.

Перша зупинка буде на планеті Нових Знань. (Слайди 11-12)

  1.  Ознайомлення з письмовим додаванням та відніманням багатоцифрових чисел.

Виконання дій з пояснення.

+344     _ 736       +1532 _27352

638       245  809           14803

Висновок: письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел виконується так само, як і додавання й віднімання трицифрових чисел.

  1.  Наступна Планета Прикладів. (Слайди 13-14)

а) Виконання дій з поясненням

45374+ 8406

5478 – 2349

б) Обчислити значення виразів а+в, в – а, якщо а=3575, в=75431.

  1.  А зараз ми наближаємось до Планети Відпочивайко.

Фізхвилинка

Сонечко прокинулось,

потягнулось,

В різні боки повернулось.

Потім весело всміхнулось,

Діти стали танцювати,

                                         Миле сонечко вітати.               (Слайд 15)

  1.  А відвідавши наступну планету ми закріпимо вміння розв’язувати задачі. Здогадались? Так, на нашому шляху Планета Задачкіно.

а) Задача
У космічному аеробусі 1224місця,а в аеробусі і аеротрамваї 1978 місць. Всього у цих транспортах 15643 місця. Скільки пасажирів можна перевезти окремо аеробусом і аеротрамваєм?

б) Задача
Від Землі в напрямку Венери одночасно вирушили 2 космічні кораблі. Перший пролетів до зустрічі 27124 км, а другий на 30814 км більше. Яка відстань буде між ними?                                                  (Слайди 16,17,18)

V. Підсумок уроку.

Міжпланетна зупинка. Профілактика нашого зорельоту.

М-м2

  1.  Організаційний момент.
  2.  Розвиток математичних знань.
  3.  Продовжуємо нашу подорож. На нас з нетерпінням чекають на Планеті Рівнянь.

а) х + 34013 = 764354;  б) х - 20244 = 45645.             (Слайди 19-20)

  1.  Наш радіоприймач отримав сигнал «SOS» з Планети Помилок.

В їх комп’ютерну систему потрапив вірус. Вони чекають від на допомоги.

«Знайди помилки!»

Використовуй правила перевірки.

+76032       +28340       _89482

13452           2451         76032

88474         31799         13510

Без перевірки

_913452

   13452

 900904

  1.  На цьому наші пригоди не скінчилися. Наш зорельот наближається до Планети Математичного Контролю.
  2.  А на наступній Планеті ми отримаємо цікаву та корисну інформацію.

Планета Цікавинок.

а) Планета Меркурій у 2,5 рази менша, ніж Земля, і у 20 разів меша за розміром. Один оберт навколо Сонця Меркурій здійснює за 88 земних днів, тобто за час, коли на Землі проходить рік, на Меркурії – 4 роки.
- Скільки б вам було років, якщо б ви жили на Меркурії?

10*4=40 (років)

9*4=36 (років)

  •  А яким був би у нас рік?

х2012

      4

8048 (рік)

Але Жити на Меркурії неможливо! На Планеті зовсім немає атмосфери. Опівдні t +400, а опівночі – 200.                             (Слайди 22-24)

  1.  Хвилинка релаксації
  •  А тепер заплющіть очі і уявіть, що ми знаходимось на Незвичайній Планеті Мрій, звідки можна побачити безкрайній Всесвіт, безліч гарних зірочок. А десь зовсім близько від вас світить Ваша зірочка Бажань. І тепер загадайте ваше бажання. Загадали? Тепер порахуємо до трьох і ваші бажання обов’язково здійсняться!
  1.  І остання зупинка буде на Планеті Змагань.

(Зорельоти із завданнями для кожного з трьох рядів)

  •  

  1.  Підсумок уроку
  •  Що нового і цікавого ви дізналися?
  •  Чи знадобляться вам в житті знання з математики, вміння обчислювати та розвивати задачі і приклади?
  •  Що найбільше вам сподобалось?
  •  Над якою темою ми працювали?                                                      (Слайд 25)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49209. ОДНОМЕРНОЕ ДВИЖЕНИЕ ЖИДКОСТИ В НЕОДНОРОДНЫХ ПЛАСТАХ 210.21 KB
  Однако часто изменения проницаемости при переходе от одной точки пласта к другой носят столь хаотичный характер что значительные области пласта можно считать в среднем однородно проницаемыми. Наоборот движение жидкостей и газов в пластах приобретает совершенно своеобразный характер когда на большом протяжении в изменении проницаемости наблюдаются явные закономерности. Пласт разделяется по мощности на несколько слоев; в каждом из слоев проницаемость в среднем одинакова но отлична от проницаемости соседних слоев. Во всех точках пласта...
49210. Знаходження найкоротшого шляху в графі за допомогою алгоритма Дейкстри 241.53 KB
  Знаходження найкоротшого шляху - життєво необхідно і використовується практично скрізь, починаючи від знаходження оптимального маршруту між двома об'єктами на місцевості (наприклад, найкоротший шлях від дому до університету), в системах автопілота, для знаходження оптимального маршруту при перевезеннях, комутації інформаційного пакету в Internet і т. п.
49211. Одновимірні моделі розповсюдження речовини в нерухомому середовищы 118.71 KB
  Еволюція сучасної науки характеризується глибоким проникненням математичних методів дослідження у різні сфери наукової думки від суто гуманітарних дисциплін до таких як соціологія прикладна лінгвістика екологія що розвиваються на зламі кількох наукових напрямів. Справа в тому що результати навіть досить тонких експериментів далеко не завжди дозволяють відповісти на запитання які основні рушійні сили і механізми впливають на стан і розвиток тієї чи іншої природної системи. І реалізуємо розвязування...
49212. Інструменти податкового регулювання 90.94 KB
  В економічній літературі багато уваги приділяється проблемам оподаткування. Значний внесок у розробку теоретичних та прикладних основ оподаткування внесли Азаров М. Податкове регулювання це заходи впливу на економіку та соціальні процеси через зміну податків податкових ставок податкових пільг зниження чи підвищення загального рівня оподаткування тощо. Хоча податки та механізм оподаткування будуються на певному фундаменті правових відносин однак сторони не скріплюють ці відносини у формі певного договору контракту [3 c.
49213. Авторська розробка дитячого майданчику на тему «Поклик джунглів» 139.54 KB
  У своїй курсовій роботі я буду намагатися створити дитячий ігровий комплекс Поклик джунглів для дітей віком від 6 до 12 років. Врахую всі вимоги до забудови цього комплексу і вікової характеристики дітей. Необхідно на плані виділити умовні території зони для найменших і їх батьків і для дітей які вже гуляють без родичів старші дошкільнята та молодші школярі. Благоустрій територій житловими районами міста дитячими комплексами користується високої популярністю Типи дитячих ігрових майданчиків Дитячі ігрові майданчики повинні...
49214. Виртуальная модель вертолета в среде MatLab 265.65 KB
  Математическое моделирование движителя вертолета. Создание виртуальной модели вертолета в среде VRBuilder. Особенностью моделируемого вертолета является то что используется движитель роль которого выполняет двигатель постоянного тока ДПТ.
49215. Разработка системы управления механизма передвижения тележки (мехатронного объекта) по схеме ТП-ДПТ 11.99 MB
  Целью данного курсового проекта является задача проектирования электромеханической системы (ЭМС) мехатронного модуля подъема мостового крана. Смысловая её реализации заключается в создании универсальных, надёжных и долговечных устройств, которые тем или иным образом помогали бы человеку решать поставленные перед ним задачи
49216. Разработка микропроцессорной системы управления подачей фурмы в конвертере 36.85 KB
  Разработать микропроцессорную систему управления подачей фурмы в конвертере. Разработать цифровое устройство управления подачей фурмы в конвертере. Например система управления положением кислородной фурмы осуществляет измерение и регулирование положения кислородной фурмы в соответствие с уставкой по положению фурмы над уровнем спокойной ванны с автоматической коррекцией на разгар футеровки и выдачей команды на отсечной клапан. Положение фурмы в разные этапы плавки: Первый период наведение шлака.
49217. Принципы функционирования плазменных телевизоров 904.34 KB
  В развитых странах телевизоры есть практически в каждом доме. Если в доме есть необходимые антенны и уж по крайней мере трудно не согласиться что антенна самый большой и заметный элемент приемной системы телезрители могут принимать несколько десятков каналов предающих массу программ от мыльных опер до фильмов о природе и дискуссий о политических событиях. Некоторые думают что выбирать телевизионный приемник лучше всего по цене то есть если цена большая то и все характеристики в норме. Есть еще телевизоры с разрешением экрана...