74943

Круглі числа. Периметр прямокутної ділянки. Знаходження суми та різниці багатозначних чисел

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета уроку: повторити закріпити поглибити удосконалити знання учнів із розділів Круглі числа. Робота з круглими числами Дивлячись на утворені числа назвіть по пам’яті первоначальні числа. Я хочу ще додати інформацій про бджіл вчитель називає та вивішує числа...

Украинкский

2015-01-09

394.5 KB

0 чел.

      Урок математики в 4 класі

Круглі числа. Периметр прямокутної ділянки. Знаходження суми та різниці багатозначних чисел.

 Вчитель ММК вищої категорії Мельничук Л.І.

    Тип уроку:   урок повторення, узагальнення та систематизації вивченого.

Мета  уроку:  

повторити, закріпити, поглибити, удосконалити знання учнів із розділів «Круглі числа. Периметр прямокутника. Знаходження суми та різниці багатоцифрових чисел»;  узагальнити засвоєний  математичний матеріал; вчити застосовувати надбанні математичні знання  при  моделюванні життєвої ситуації;

розвивати в учнів асоціативну  пам’ять, аналітичне, логічне, схематичне мислення, творчі здібності;

формувати  навички математичного мислення, вміння швидко орієнтуватися у запропонованій ситуації;

виховувати навички самоконтролю, роботи в парі, групі,  доброзичливість, інтерес до предмета, охайність в записах, інтерес  та бережливе ставлення до природи, наполегливість у здобутті знань.

   Задачі уроку:

Розвивати загальнонавчальні  навички: самоконтроль, самооцінку, вміння слухати, санитарно-гігієничні  навички.

Здійснення  профілактики  стомлення учнів через вибір  форм самостійної роботи  та емоційного задоволення  дітей своїми знаннями, вміннями, навичками.

Організувати взаємодію «вчитель-учень» и «учень-учень»

Міжпредметні звязки:  природознавство, логіка, читання, українська мова, історія, основи здоров’я.

  План уроку:

1. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми, мети, завдань уроку.

2. Актуалізація опорних знань.

3. Осмислення об'єктивних зв'язків і взаємозалежності у вивченому матеріалі.

4. Узагальнення і систематизація знань.

5. Підведення підсумку уроку. 

6. Домашнє завдання.

 Обладнання:  девіз, словник (заносяться всі виділені слова), портрети історичних осіб,  «соти» з прикладами, план

ПМК- предметна математична компетентність

ФМК-формування математичної компетентності

Хід уроку

Державні вимоги до рівня математичної підготовки учнів

       

  1.  Організація класу
  •  Подаруємо розумний, доброзичливий погляд один одному.
  1.  Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми, мети, завдань уроку.
  •  Бесіда, мотивація     
  •  Іноді людину, або її дії порівнюють з природними явищами або тваринами. Згодні? Наведіть приклади (сильний, як…, маленька, як…, хитра, як…, злий, як…, вірний, як…, повільний, як…).
  •  Люди до цього ставляться по-різному. І тільки, коли відбувається порівняння з бджілкою, це подобається всім. Наведіть приклади прислів’їв. Порівнянь про бджіл(Бджола мала а й та працює. Працьовита бджілка. Працьовита бджола має велику шану. Яблуню за яблука люблять, бджолу за роботу. Бджола сонечко в небі зустрічає. Лёжа на боку не выработаешь медку.)
  •  Оголошення девізу
  •  Тому, пропоную вам сьогодні і завжди працювати як бджілки. Девізом сьогоднішнього уроку будуть слова: «Щоб гарний результат роботи мати, треба як бджілка працювати!»
  •  Другорядна мотивація                   
  •  Що є основним результатом роботи бджіл?
  •  Сьогодні найпрацьовитіша бджілка нашого клас отримує їжу богів, споживаючи яку вони досягали безсмертя, і  завдяки чому Піфагор дожив до 90 років, Гіппократ до 107, а давньогрецький поет Анаферон до 115. Це-?.. Правильно, мед!
  •  А обирати таку бджілку ми будемо разом.
  •  Оголошення теми                                                            
  •  Тема уроку… Як ви вважаєте, цей урок – урок нових знань, чи узагальнення відомого?
  •  Так. Ми узагальнимо знання з тем…. А також дізнаємося більше про життя бджіл.                    
  •  Підготуватися до уроку мені допомогли  природолюби та математики, тому вони будуть працювати сьогодні консультантами.
  •  Мета, очікування дітей.                 
  •  План

  1.  Актуалізація опорних знань.
  •  Гра «Соти» Хвилинка швидкого обчислення, цікава інформація про бджіл (проводить консультант)         

 

                      А       В            С             D          F

 

А1-      в 1000 разів (60.000- саме стільки бджіл в середній бджолиній сімї)

F3-       в 100 разів (1-2 стакани води потрібно в літній сезон 1 бджолиній сімї )

D2-      в 2 рази  (440 - саме стільки змахів крильми робить бджола за секунду)

В2- третину (3.000 років до н.е. перша згадка про бджільництво.   Бджоляр- професія людини, яка займається вивченням всього, що стосується бджіл, науковий робітник. Пасічник- людина, яка має  пасіку. Робота пасічника є перспективною та прибутковою.)

С3-?  (800г – расход корма на 1 місяць в зимовий період для бджолиної родини. Влітку ця цифра

             збільшується  до 12 кг)

  •  Розповідь консультанта про бджолині соти
  •  Бджіл називають «математиками». Соти, побудовані ними, мають завжди точні розміри і правильну форму. Не навчаючись в школі, бджоли обрали для цього саму раціональну геометричну фігуру – шестикутник. Ще давньогрецькі філософи  дійшли висновку, що в природі не існує більш економного матеріалу і більш міцної та місткої чашечки. На 1 чашечку витрачається всього 13 мг прополісу та воску. Тупий кут чашечки завжди =109 2, а гострий - 7031.
  1.  Осмислення об'єктивних зв'язків і взаємозалежності у вивченому матеріалі.
  •  Робота з круглими числами                        
  •  Дивлячись на утворені числа, назвіть по пам’яті первоначальні числа.(60, 200, 880, 9000, 3200)
  •  Вірно. Я хочу ще додати інформацій про бджіл (вчитель називає та вивішує числа)

1688-голанський вчений вперше повністю описав бджолу

1114-Нестор – літописець ЗАПИСАВ ПРО  лікувальні властивості меду

8км-на таку відстань бджоли можуть відлітати від своїх вуликів в пошуках нектару

  •  В які 2 групи можна об’єднати числа?(круглі-не круглі) ПМК – здатність логічно міркувати.
  •  Які числа називаємо круглими?
  •  Що можуть додати «математики»? (круглі діляться на 2;5;10)
  •  Чи вірно судження: будь-яке число можна представити у вигляді суми або різниці круглого та однозначного? Доведіть на наших числах.
  •  Коли знадобиться це вміння? (при усному +, -)
  •  Яке зайве число?(8 км-іменоване, одноцифрове)
  •  Це одиниці вимірювання…(перетворіть на багатоцифрове)
  •  Хв. Каліграфії 
  •  Запишіть всі можливі перетворення 8 км в інші одиниці вимірювання довжини(8.000м, 80.000дм, 800.000см, 8.000.000мм)
  •  Дії над круглими числами
  •  Діти люблять обчислювати вирази з круглими числами. Але при якій дії круглі числа мають пастку і дехто  іноді в неї потрапляє?(віднімання від круглих)
  •  Від найбільшого записаного числа  відніміть  найбільше число 1 класу(999).(=7.999.001)
  •  Математичний «Пінг-понг».
  •  Які із записаних чисел можна назвати багатоцифровими?(містять клас тисяч)
  •  Який наступний клас? Попередній?
  •  Що спільного в усіх класах?
  •  За допомогою якої цифри можна записати найбільше однозначне число? (9 – саме стільки гривень складав штраф Київської Русі за руйнування вулика  9 грн. =3 коням=27 вівцям. Що можете сказати  про зв'язок чисел?)
  •  Утворіть і назвіть  6-значне?(999.999)
  •   Назвіть наступне(1.000.000ц= – 1млн.ц річний збір меду був  в Україні. Переведіть в інші одиниці). Що знаєте про число 1.000.000(…, кількість цифр=кількості букв). Для якого числа ще підходить це судження?(100=сто)
  •  Давайте ще раз повторимо, про що треба пам’ятати виконуючи дії письмово?
  •  Узагальнення і систематизація знань.
  •  Щоб дізнатися нову інформацію про бджіл, виконаємо с.р.
  •  Робота з підручником. Додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Диференційована с.р.+ самоперевірка.   
  •  «Математичний атракціон»

В.р. 

                                    Підкреслені числа не пишуться    

        

Д.р. – рівняння:       1) 54000-Х=52173

Х=1827 –в цьому році відомий український бджоляр Петро Іванович  Прокопович  в Чернігівській області відкрив за свої кошти школу, в якій вчив дітей читати, рахувати, писати, а також будувати вулики та доглядати за бджолами.

2)  Х-3637 =36

Х=50 – саме стільки, нажаль,  існувала ця школа.

С.р.- № по підручнику

Перевірте себе, оцініть.

  1.  Фізкультхвилинка

Бджолярам точно відомо, що фіолетовий – це улюблений кольор бджіл, а яку музику подобається їм слухати – цього не знає ніхто. Але я впевнена, що ця музична композиція, сподобається вам.

  1.  Периметр прямокутної ділянки.
  •  Бджолярі визначили, що частіше траєкторія польоту бджіл виглядає так:

  •  Що вам це нагадує?
  •  Яких чотирикутників не вистачає? (прямокутних)
  •  Який чотирикутник називається прямокутним?
  •  Логічна гра «Трік-трак».
  •  Серед запропонованих суджень знайди хибні та істині:

Всі чотирикутники мають хоча б 1 прямий кут (-)

Будь-який прямокутник – це квадрат (-)

Будь-який квадрат – це прямокутник (+)

Для того, щоб накреслити прямокутник, достатньо з’єднати початок та кінець ламаної з 4 ланок (-) (достатньо і необхідно, щоб ланки з’єднувалися під прямим кутом)

  •  Визначення периметра                                                                                        
  •  Я теж накреслила прямокутну ділянку

               120                                                                                                               

80              

  •  В яких одиницях можуть бути виражені ці числа?
  •  Якщо це ділянка, зробіть необхідні обмеження для одиниць довжини (м, дм).
  •  Давайте пригадаємо формули знаходження Р Р= а+а+в+в                                                                                Р=(а+в) 2                                                                               Р=а 2+в 2
  •  Р якого прямокутника можна знайти однією дією? (квадрата)
  •  А тепер знання про прямокутник застосуємо при розв’язанні задач                                                  - Чи знадобиться нам це вміння у житті? В яких ситуаціях?

(Якщо діти наведуть вдалий приклад,  можна усно розв’язати їх життєву ситуацію. Може вчитель запропонувати свій варіант: визначити довжину паркана для …, що має прямокутну форму, довжину стрічки для підрубки скатертини, …)

  •  Диференційоване знаходження Р та перевірка завдання

«Математики»-

1 пара- (створення проблемної життєвої ситуації)

Знайдіть довжину огорожі прямокутної ділянки, якщо відома  довжина однієї сторони – 80 м та Р=400 м.

2 пара-картка (скласти задачу на знаходження числа 80)

 (розв’язати задачу на знаходження числа 80 рівнянням)

В.р. –  на знаходження числа 80     (розв’язати задачу

                                                                                        рівнянням)

                   Д.р. –  № 368

  •  Чим відрізняється ця задача на знаходження Р від тих, що розв’язували раніше? (складніша)
  •  Розв’язання по рівнях складності(після обговорення С.р.- група «Метеликів» знаходить Р огірків, всі - повне розв’язання)
  •  Презентація груп
  1.  Підведення підсумку уроку.  
  •  Сьогодні на уроці Ми…, Я…
  •  Де знадобляться ці знання?
  •  Зв’язки з якими іншими уроками допомогли сьогодні?  (Математика + природознавство, логіка,  … )
  •  Емоційний підсумок
  •  Кому і за що хочете подякувати після цього уроку?
  •  Виховний підсумок
  •  Чому людей так давно цікавили бджоли? (…) Зараз це актуально?(…) Який висновок ви для себе зробили? (…)
  •  Нагородження медом

  1.  Домашнє завдання.

В.р.          або 370, або 371     та  обрати картку з

                 «Математичного ярмарку».

Д.р.

                             

ПМК – цілісне сприйняття світу, розуміння ролі математики у пізнанні дійсності.

Ключова компетентність

ПМК – уміння користуватись знаковою інформацією

ПМК – уміння користуватись знаковою інформацією.

ФМК –алгебраїчна пропедевтика.

ПМК – уміння застосовувати обчислювальні навички.

Ключова компетентність.

ПМК – досвід вимірювання величин.

ПМК – уміння логічно міркувати, користуватись математичною термінологією.         

ФМК-моделювання життєвої ситуації на основі засвоєних математичних знань

Алгебраїчна та арифметична компетенція.

Ключова компетентність.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

70408. Эффективность использования оборотных средств в сельском хозяйстве 35 KB
  Агропромышленный комплекс имеет особое значение в экономике страны. Существенное значение для развития АПК имеет эффективное использование оборотных средств. Успешные результаты деятельности сельскохозяйственных товаропроизводителей во многом зависят от рационального использования...