74946

Правило обчислення площі прямокутника та його застосування. Знаходження значень виразів на сумісні дії

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета: повторити поняття «площа» та «квадратний сантиметр»; навчити користуватись правилом обчислення площі; проводити роботу, спрямовану на запобігання змішувань понять «площа» і «периметр»; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати організованість і дисципліну розумової праці дітей.

Украинкский

2015-01-09

162 KB

0 чел.

Львівська спеціалізована школа І ступеня №4

з поглибленим вивченням англійської мови

Урок з математики у четвертому класі за темою: «Правило обчислення площі прямокутника та його застосування. Знаходження значень виразів на сумісні дії»

Учителя початкових класів

Вільчик Наталії Ростиславівни

Львів 2013

Тема: правило обчислення площі прямокутника та його застосування. Знаходження значень виразів на сумісні дії.

Мета: повторити поняття «площа» та «квадратний сантиметр»; навчити користуватись правилом обчислення площі; проводити роботу, спрямовану на запобігання змішувань понять «площа» і «периметр»; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати організованість і дисципліну розумової праці дітей.

Обладнання. Таблиці: «Площа квадрата і прямокутника», «Усна лічба», на логічне мислення.

Хід уроку

І.      Організація класу.

II.     Контроль, корекція і закріплення знань учнів.

1. Каліграфічна хвилинка

Записати найбільше шестицифрове число ( 999 999).

2. Перевірка домашньої роботи

6700 • 6 = 40200

270000 • 3 = 810000

Серед записаних чисел знайди числа, які збігаються із відповіддю прикладів 1 стовпчика:

4020

81000

40200

810000

І-В. Користуючись результатами прикладів 2 стовпчика, склади рівняння, де х - невідомий від'ємник. II -В - (3 стовпчик).

665608 - х= 15100    164826 - х= 19204

3. Усний рахунок

80-(40:20+30) = 48

80- 40:20+30= 108

14 • 6 + 14 • 4 = 14- ( 6+4 ) = 140

84 + 56 = 140 ( нераціональний спосіб)

- Про що говорить нам розподільний закон множення?

3,    5,    7,    10,     20,     14 збільшити в 17 раз.

51,     85,     119,     170,     340,     238.

4. Індивідуальна робота

- біля дошки

Обчислити

20750 • 4 =     Р    =148 см

13500 • 8 =     а = ? см

7 • 21569 =    а = 37см

- Чи можна за відомим периметром визначити сторони прямокутника?

- на карточці

Р     = 80см

а = 24см

в = ? см

3900 • 7 =   900704 • 8 =

Додаткові запитання:

- назви відомі одиниці довжини, починаючи з найменшої

( мм , см , дм , м , км )

- накреслити трикутник і показати залежність між S, V, t

                                            S

                                                     

                                  :           :

                              V                       t

- опитати таблицю множення, а саме коли одним із множників є 8.

III.    Опрацювання нового матеріалу.

1. Бесіда

- Якою одиницею вимірювання вимірюють невеликі площі? ( см2 )  

- Як ми знаходили площу фігури? ( лічили см2 у фігурі)

- Чи це зручно?     - Ні!

- Тоді як?    S = a a  S = a  в

2. Робота з підручником ст. 119

а = 3см    а = 6см

в = 4см    в = 2см

S = 3  4    S = 6  2

S= 12 (см2)    S= 12 (см2)

Р = (а + в ) • 2

Р = (3 + 4)  2   Р = (6 + 2) 2

Р = 7  2    Р = 8 • 2

Р= 14см    р = 16см

3. Робота з великими таблицями (усно)

4. Чи можна за відомим периметром квадрата обчислити його

площу? (Так )

S - ?          Р - 200см

5. Самостійна робота

Р    = 244см

S    = ? см2

6. Площа 24см2,  площа 16см2 - усна робота з табличками на логічне

                                                                        мислення

7. Домашнє завдання.

Обчислити площу своєї кімнати, а також периметр.

Фізкультхвилинка

Ритмічні вправи під музику з використанням медіа проектора.

IV. Повторення матеріалу та узагальнення математичних знань учнів.

№655

(127404 + 129844 ) • 6 = 943488

(5308-4546) : 3 = 254

Задача 650

V.     Підсумок уроку

1. Домашнє завдання

№ 656; 661; S і Р своєї кімнати.

2. Робота з таблицею на логіку

 3. Що вам запам'яталось?

     Запиши формули знаходження площі прямокутника та квадрата.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50255. Типические признаки жанров журналистики. Аналитичность журналистского материала 50.5 KB
  Информирование общественности о фактах действительности; пропаганда и распространение опыта; популяризация знаний; анализ окружающей действительности (освещение результатов анализа, постановка проблем, пути их решения)...
50256. ИЗУЧЕНИЕ ЭЛЕКТРОСТАТИЧЕСКОГО ПОЛЯ МЕТОДОМ ЭЛЕКТРОЛИТИЧЕСКОЙ ВАННЫ 108.5 KB
  На этом основан метод исследования электростатических полей получивший название метода электролитической ванны. На дно ванны нанесена масштабнокоординатная сетка. На координатной сетке ванны отобразить положение электродов 2 и 3.
50257. Електромагнітне поле та електромагнітна індукцій 284.5 KB
  Експериментально встановлено (теоретично це передбачили М. Фарадей і Дж. Максвелл), що магнітне поле виникає також тоді, коли довільно змінюється напруженість електричного поля. Так, якщо з’єднати пластини зарядженого конденсатора провідником, то магнітне поле існуватиме як навколо провідника
50258. Определение производственного цикла изготовления партии отливок 652.99 KB
  Определение производственного цикла изготовления партии отливок, изучение методов определения и оценки технологичности конструкции изделия, разработка рекомендаций по разработке технологических процессов, описание структуры и продолжительности производственного цикла, организация путей сокращения производственного цикла.
50259. Разработка костюмов к спектаклю У.Шекспира «Двенадцатая ночь» 5.88 MB
  Исследовать историю эпохи Возрождения. Изучить материальную культуру и быт данной эпохи. Выявить характерные черты в костюме выбранной эпохи. Создать авторскую концепцию костюмов. Разработать художественную технику...
50260. КОРЕКЦІЙНА ПЕДАГОГІКА В СИСТЕМІ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК 290 KB
  Обєкт, предмет і завдання курсу корекційної педагогіки. Взаємозвязок корекційної педагогіки з іншими галузями знань. Методи педагогічного дослідження. Становлення і розвиток корекційної педагогіки як науки. Психолого-педагогічна суть корекційно-педагогічної діяльності...
50261. ПРАВОВІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА 47.23 KB
  Складовими поняття «інформаційне суспільство» визначають: інформаційну економіку, індустрію інформаційних послуг, сучасні інтелектуальні інформаційні технології, сучасні інтелектуальні інформаційні технології та технології зв’язку, значний потенціал науки, матеріально-технічне забезпечення різноманітних послуг.
50262. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 25.14 KB
  Інформаційна діяльність – це сукупність інформаційних дій, технічних засобів. організаційних умов і модернізаційних підходів, що ґрунтуються на ефективному використанні високих технологій, метою чого є оптимальне задоволення інформаційних потреб громадян і юридичних осіб, а також реалізація інформаційних функцій та завдань держави.
50263. ДРУКОВАНІ ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ (ПРЕСА) В УКРАЇНІ ТА ПРАВОВИЙ СТАТУС ІНФОРМАЦІЙНИХ АГЕНТСТВ 29 KB
  Друковані ЗМІ (преса) – це періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.