74949

Заміна одних одиниць вимірювання величин іншими. Розв’язування задач на дві дії та складання обернених задач

Конспект урока

Математика и математический анализ

Заміна одних одиниць вимірювання величин іншими. Формувати вміння використовувати набуті знання для заміни одних одиниць вимірювання величин іншими. Познайомити учнів зі старовинними одиницями вимірювання довжини і маси.

Украинкский

2015-01-09

129.5 KB

2 чел.

Урок-практикум.                 4 клас

 Тема уроку.           Заміна одних одиниць вимірювання величин іншими.

                                 Розвязування задач на дві дії та складання обернених                      

                                 задач.

  Мета уроку. Формувати вміння використовувати набуті знання для заміни                                   

                        одних одиниць вимірювання величин іншими. Познайомити

                        учнів зі старовинними одиницями вимірювання довжини і

                        маси.

                        Розвивати аналітико-синтетичні вміння, обчислювальні

    навички, вміння працювати з фізичною картою України,   

    користуватися масштабом.

    Виховувати наполегливість, відповідальність за виконану

    роботу.                          

Обладнання.  Таблиці:  « Одиниці вимірювання довжини», «Одиниці

                       вимірювання маси», «Старовинні одиниці вимірювання

                       довжини», « Старовинні одиниці вимірювання маси»,

                       фізична карта України, лінійки, М.В.Богданович Математика:

                       Підручник для 4 кл. – К: Освіта, 2004.

Хід уроку

І 1. Організація класу.

1,2,3,4,5- треба всім рівненько стать.

        Пролунав уже дзвінок. Починається урок.

  2. Програмування учнів на змістовну роботу.

Закінчується вже другий осінній місяць. Багато змін відбулося в неживій і живій природі, в довкіллі нашої школи. Але математика – наука точна, тому вона вимагає точних знань. Треба бути уважним, правильно мислити, добре запамятовувати. А ще потрібна буде ваша дружня допомога один одному.

Сьогодні у нас математичний урок-практикум.

  3. Пояснення підготовленими учнями значення слів «практика», «практикум».

Практика – (з грецької-активний) це робота, заняття зі спеціальності, для нас з математики, де людина використовує набуті знання.

Практикум вид практичних занять, де діти застосовують вже набуті знання.

  4. Перевірка готовності учнів ( домашнє завдання).

 с. 43, № 279

Який вираз є розвязанням задачі, доведи:    124 + 124 х 2: 4

                                                                          (124 + 124 х 2 ): 4      

                                                                           124: 4 +124 х 2

 

 5. Актуалізація опорних знань.

а) -  Що означає помножити на 10, 100, 1000?

   -  Що означає поділити на 1000, 100, 10?    

б) - Назвати одиниці вимірювання довжини від найменшої до найбільшої.

   - Назвати одиниці вимірювання маси від найбільшої до найменшої.    

в) Математичний диктант.

Діаметр Землі -  12756км.

Довжина екватора - 40000км.

Протяжність кордону України -  7643км.

Найвища гора Українських Карпат г. Говерла – 2061м.

Найвища гора Кримських гір г. Роман - Кош  - 1545м.

Маса найбільшого пійманого кита – 150000кг.

Замінити висоту гір більшими одиницями вимірювання.

       2061м = …км…м                              1545м = …км…м

Записати масу кита в тоннах.

150000 = …кг

 6. Практична робота учнів.

а) Заміна одних одиниць вимірювання довжини іншими.

  •  № 280 по рядах ( Іперший рядок, ІІ – другий, ІІ – третій.)

Технологія «Робота в парі» - обговорити хід перетворень, а потім самостійно записати в зошит.

  •  

У старовину існували інші одиниці вимірювання. Порівняйте їх з існуючими.

     аршин – 71см 1мм                сажень – 2м 13см 4мм  

     дюйм – 2см 5мм                     верста – 1км 071м               

     фут – 30см 3мм                      лікоть – 46см

Раніше аршин порівнювали з довжиною руки до плеча. Але довжина руки у всіх різна. Звідси і зявився вислів «Міряє на свій аршин», тобто судить про все тільки по собі.

Дюйм – великий палець.

Назвіть міри довжини більші за 1дм і коротші за 1м.

  •  Робота з картками. Технологія «Мозаїка».
  1.  Запишіть, яка на зріст Дюймовочка з казки Г.-К.Андерсена.
  2.  Марійці з казки «Мудра дівчинка» пан наказав виткати 100 ліктів полотна. Запишіть це в сучасних одиницях вимірювання.
  3.  Дві жінки йшли із села в місто на базар. Обидві пройшли 5 верст. Скільки верст пройшла кожна з них?
  4.  Довжина колоди 4 аршина. За хвилину від колоди відпилюють по          1 аршину. За скільки хвилин розпиляють колоду?

Знання мір і самі міри довжини використовуються в казках, прислів’ях, але найчастіше їх застосовують в різних галузях господарства.

  •  Визначення відстані за картою.

№ 286   - Що ви бачите на малюнку? Так, це карта України.                                                                 

   - Який масштаб на цій карті? Що він означає?

 Обчисліть протяжність території України із Заходу на Схід і з Півночі на Південь. (Технологія «Два, чотири, всі»)

б) Одиниці вимірювання маси.

  •  Задача № 284.

Зібрали – 16кг і 19кг                                                                                      Розклали – по 7кг в?ящ.                                          

                                                                           

                                                                        

Скласти обернену задачу і записати її розвязання  виразом.

  •  У давнину люди користувалися іншими мірами маси.

золотник – 4г                   безмен – 1кг

гривна – 400г                   пуд – 16кг

фунт – 400г                       корець – 1ц

Що незвичного помітили?

   Так, грошова одиниця України –гривня. У давнину гривна була ваговою і грошовою одиницею. Це був злиток срібла вагою 400г. Майже 200 років тому гривну почали розрубувати. Нові злитки одержали назву «руб».

   Пуд введено в ХІІ ст., означає «важкий».

А що важче: пуд солі чи пуд вати?

Послухайте байку.

Йшли по степу два осла. Один ніс 5 пудів солі, а другий-5 пудів вати. Було дуже жарко. Вони втомилися і, побачивши річку, разом з мішками полізли у воду. Після купання осли пішли далі.

В одного з них поклажа стала легшою, а в другого – важчою. Чому?

ІІ Підсумок уроку. 

 Яким для вас був урок? Що дізналися нового? Чого навчилися?

 Домашнє завдання.

  1.  Розв’язати задачу № 289.
  2.  Скласти завдання на перетворення старовинних одиниць вимірювання величин в сучасні і навпаки.( за бажанням)

                                                                                          

                                                                                                                             І.А.Шутіліна, вчитель

                                                                                                                                       м. Чернігів


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38390. ОРГАНИЗАЦИОННО-ПРАВОВОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ УЧАСТНИКОВ ИНВЕСТИЦИОННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ 96.5 KB
  В развитых странах существует отработанная законодательная система защиты интересов частных инвесторов что в свою очередь стимулирует трансформацию информации об отдельных компаниях в стоимость их акций и это приводит к тому что цены на них изменяются свободно. Взаимоотношения между субъектами инвестиционной деятельности регулируются договором подряда правовым документом в соответствии с которым подрядчик обязан в установленные сроки выполнить для заказчика указанную в договоре работу оказать услуги применяя собственные...
38391. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ИНВЕСТИЦИЙ 64 KB
  Стадии проектирования Разработка и реализация инвестиционного проекта в области реальных инвестиций представляет собой длительный процесс охватывающий работы от идеи внедрения инвестиционного проекта до его эксплуатации. Комплекс работ по подготовке и техникоэкономическому обоснованию целесообразности проекта как правило называют прединвестиционной фазой. Предварительное техникоэкономическое обоснование целесообразности проекта. Разработка технико экономического обоснования проекта.
38393. Теорія держави і права 303 KB
  Поняття і особливості методології теорії права і держави Метод теорії держави і права це сукупність логічних прийомів і конкретних засобів пізнання загальних і основних закономірностей виникнення розвитку і функціонування держави і права. Методи науки теорії держави і права поділяються на загальні окремі конкретні і спеціальні. Загальним методом теорії права і держави як і всіх суспільних наук є метод філософської діалектики. Він полягає у підході до вивчення держави і права який ґрунтується на загальних закономірних зв'язках розвитку...
38395. Історія екогноміки 397.5 KB
  Метою вивчення Історії економічних ученьâ є: поглиблення і розширення знань з економічної теорії; економічної і загальної культури фахівців з економіки; формування теоретичної тази бази для аналізу проблем сучасної економічної політики; всі відповіді правильні. Маркса: Злиденність філософіїâ; Теорії додаткової вартостіâ; Критика політичної економіїâ; Критика Готської програмиâ. Засновником теорії активного торговельного балансу був: а Б. Маркса належать: а дослідження переважно сфери матеріального виробництва;...
38396. ІСТОРІЯ ЕКОНОМІЧНИХ УЧЕНЬ ЯК НАУКА. СТАНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДУМКИ 293.5 KB
  Автором теорії утримання яка започаткувала розгляд витрат як альтернативних був: а Т. Автором теорії додаткової вартості був: а А. Автором теорії абсолютної земельної ренти був: а В. Автором субєктивнопсихологічної теорії проценту був: а К.