74950

Розв’язування задач на знаходження швидкості, часу та відстані

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета: Ознайомити учнів зі способами визначення відстані, швидкості та часу; за допомогою пилки» формувати вміння розв’язувати задачі на основі творчих видів роботи; розвивати обчислюванні навички.

Украинкский

2015-01-09

92 KB

2 чел.

                        Василівська гімназія «Сузіря»

         Тема: «Розвязування задач на знаходження швидкості, часу та відстані»

                                                     

                                                               урок з математики 4 клас

                                                     

                                                         вчитель: Попова П.І

Тема: Розвязування задач на знаходження швидкості, часу

           та відстані.

Мета: Ознайомити учнів зі способами визначення   

           відстані, швидкості та часу; за допомогою «ажурної  

           пилки» формувати вміння розвязувати задачі на

           основі творчих видів роботи; розвивати

           обчислюванні навички.

Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: Таблиця «Швидкість. Час. Відстань.»

                                     Хід уроку

  1.  Етап орієнтації.

організація класу до роботи.

Вчитель. Діти подивіться мені в очі. Погляньмо один

               на одного, посміхнемося. Привітайте гостей,  

               що до нас завітали.

               Що б ви їм побажали?

Діти. Всім присутнім здоровя

          ми зичимо і добра.

Вчитель. А тепер до роботи приступати пора.

               На уроці ми повинні бути

               Уважним

               Розумним

               Організованими

               Кмітливими

               - Діти, як ви гадаєте, яку людину в суспільстві

               називають успішною?

               (яка досягла своєї мети;

                яка піднімається по карєрній драбинці

                вверх; її поважають в колективі.)

-А якого учня можна назвати успішним?

(лідер не тільки в навчанні, а і в житті класу;

має свою думку;

до нього прислухаються в класі.)

- То ж і я вам бажаю успіху на уроці, а також бути завжди успішними.

- Починаємо працювати.

II.       Етап проектування.

       Вчитель. - Діти, я пропоную вам познайомитися з

                       планом роботи уроку:

                       1.Математичний диктант.

                       2.Розвязання задач за «ажурною пилкою».

                       3.Робота з таблицею.

                       4.Фізхвилинка.

                       5.Творча самостійна робота.

                       6.Висновки. Підсумки уроку.

                       - Діти, у вас на партах лежать карти успіху і

                       пам’ятки - підказки. В картах ви будете

                       виставляти бали за кожну виконану роботу, а  

                       пам’ятки вам допоможуть під час

                       розвязування задач.

IIІ.      Етап організації виконання плану діяльності.

    1.математичний диктант.

                       1. Знайдіть суму чисел 2500 і 2800.

                       2. Знайдіть різницю чисел 5000 і 3500.

                       3. Число 83 збільшіть у 100 разів.

                       4. Число 8650 зменшіть у 10 разів.

                       5. Знайдіть ½ від 1 ц.

                       6. На скільки 1см менший від 1м.

                       Відповіді: 5300, 1500, 8300, 865, 50кг, 99см.

       Вчитель.-Перевіряємо. Відповіді зображенні на

                       мультимедійній дошці.

                       - Хто не допустив жодної помилки, в кпрту  

                       успіху ставте -3б.;

                            1 помилку -2б.;

                            2 помилки -1б.

      2.малюнок (автомобілі).

       Вчитель.-Що зображено на малюнку?

                      - Кожна машина долає певну (що?) відстань,

                      позначаємо буквою S; рухається з певною

                      (чим?) швидкістю, позначаємо буквою V;

                      долає відстань за певний (що?) час,

                      позначається буквою t.

  •  Ці букви вам допоможуть вивести формули

до задач, щоб не витрачати час на записування правил.

  •  А ми вміємо розвязувати задачі на

знаходження V, t, S? (ні?)

  •  То ж сьогодні будемо вчитися їх

розв’язувати.

  1.  Мотивація навчальної діяльності, повідомлення     

теми, мети і завдань уроку.

      Вчитель. - Діти, тема нашого уроку –  

                     «Розвязування задач на знаходження  

                     швидкості, часу та відстані».

                     Мета: навчитись розвязувати задачі на

                     знаходження V, t, S, виконувати формули до

                     задач, розвивати обчислювані навички.

  1.  Обєднання в «домашні групи», надання

необхідної інформації.

  •  У нас урок сьогодні особливий. Ми будемо

вивчати новий матеріал в групах, а потім цю інформацію ви доносите іншій групі.

(Учні в «домашніх групах» вивчають новий матеріал, обговорюють його і складають формули до задачі.)

Колективна робота в домашніх групах.

- Давайте в кожній групі визначимо відповідального і закріпимо на грудях бейджик «Спікер». Він слідкує за порядком у групах і допомагає учням. А також на уроці буде «Швидка допомога». якщо вам буде важко то викликайте  «Швидку допомогу» підняттям руки. (В ролі«Швидкої допомоги» -вчитель.)

- Щоб краще працювати в групах, прочитайте «Памятки».

VI.    Інтерактивна вправа, вивчення нового матеріалу.

  •  Давайте уточнимо, яке завдання вдома

вивчали члени  «домашньої групи»:

1 група червоного кольору №381 за підручником;

2 група зеленого кольору №389 за підручником;

3 група жовтого кольору №398 за підручником.

- Зараз кожен із вас у своїй групі швидко розповість усе, що він запам’ятав вдома, поділиться інформацією, що отримав вдома, кожен у своїй групі вносить поправки у відповіді своїх товаришів.

- І тільки після цього ви повинні розв’язати задачі, які є у кожного з вас червоного, жовтого та зеленого кольору, що записані коротко у вигляді таблиці, а потім вам треба скласти до задач формули.

- Приступайте до роботи.

       1 група вивчає, як знайти швидкість і заповнює таблицю.              

       №381- працюють за підручником

                             №382               1 група

Рухомий  обєкт              

Швидкість

    Час

 Відстань

Велосипедист

Пасажирський літак

ластівка

     ?

     ?

     ?

  2 год

  3 год

  2 год

      28км

  1500км

    180км

    Складіть формулу V=S: t

    2 група вивчає, як знайти відстань і заповнює таблицю.              

       №389- працюють за підручником

                             №391              2 група

Рухомий  обєкт              

Швидкість

    Час

 Відстань

Пішохід

Таксі

Електропоїзд

   5км/год

 70км/год

 

120км/год     

  4 год

  2 год

  3 год

     ?

     ?

     ?

      Складіть формулу S=V. t

   3 група опрацьовує самостійно матеріал за підручником, як знаходити час.              

       №398- за підручником.

       Заповнюють таблицю.

                             №399              3 група

Рухомий  об’єкт              

Швидкість

    Час

 Відстань

Лижник

Поїзд

Легковий автомобіль

 13км/год

 60км/год

 

 80км/год     

     ?

     ?

     ?

     26км  

   240км   

   240км  

  Діти між собою обмінюються інформацією.

Доповнюють один одного.

                                               (7-10хв.)

  Подається сигнал!

  Час вичерпано. Робота в «домашніх групах» скінчилася.

   Групова робота в електронних групах.

  (Діти формують експертні групи. Працюють 7-10хв.)

  В новоутворених групах діти повідомляють всю інформацію, над якою працювали в «домашніх групах».

  Знову подається звуковий сигнал!

  Час сплинув.

      Вчитель:- Хто готовий розповісти, як ви виконали  

                      завдання.

  •  А зараз передайте інформацію іншій групі.

(Діти працюють в групах 7-10хв.)

  •  Експертні групи сідають на місця.
  •  Діти, на мультимедійній дошці розвязані задачі.
  •  Погляньте, хто виконав без помилок в карті успіху поставте по 2 бали.

Рухомий  обєкт

            

Швидкість

  Час

 Відстань

Велосипедист

Пасажирський літак

Ластівка

14км/год

500км/год

90км/год

 2год

 3год

 2год

    28км

  1500км

   180км

Рухомий  обєкт  

           

Швидкість

  Час

 Відстань

Пішохід

Таксі

Електропоїзд

5км/год

70км/год

120км/год

 4год

 2год

 3год

     20км

    140км

    360км

Рухомий  обєкт          

Швидкість

  Час

Відстань

Лижник

Поїзд

Легковий автомобіль

 13км/год

 60км/год

 80км/год

 2год

 4год

 3год

     26км

   240км

   240км

  1.  Закріплення вивченого матеріалу.

         1.Колективна робота за таблицею.

                       - Як знайти швидкість?

                       - Як знайти час?

                       - Як знайти відстань?

VIII.    Фізхвилинка.

             Трава низенька - низенька

                Дерева – висок і- високі,

               Вітер дерева колише,гойдає,

               То вліво, то вправо хитає,

               То вперед, то назад,

               То вниз перегинає.

               Птахи летять, відлітають,

               Учні тихенько сідають.

                І математику вивчають.

ІХ.       Творча самостійна робота.

         Розв’язати задачу

     По шоссе автомобіль проїхав відстань 240км. за 3год. а по грунтовій дорозі-90км за 2години. на скільки км швидкість автомобіля по шосе була більша, ніж погрунтовій дорозі?

   1.Розвяжи задачу

      1. За діями                                                   1 бал

 1) 240:3=80км/год

 2) 90:2=45км/год

 3) 80-45=35км/год

    2. За діями  з поясненнями                         2 бали

 1) 240:3=80км/год   -   швидкість по шосе

 2) 90:2=45км/год    -   швидкість по грунтовій дорзі

 3) 80-45=35км/год -   більша по шосе

    3. скласти математичний вираз                 3 бали

    240:3-90:2=35км/год

Відповідь: на 35км/год швидкість більша по шосе

  •  Перевірте, чи правильно розвязали.

Х.        Домашнє завдання (за таблицею).

     1. Розвязати задачі за бажанням 1 чи 2.

ХІ.       Підсумковий урок. «Мікрофон»

        1учень: - Мені сподобалось розвязувати задачі за   

                       допомогою «ажурною пилкою».

                       Бажаю всім успіхів.

      2 учень: - Я зрозумів, як розвязувати задачі.

                      Бажаю всім наполегливо вчитися.

      3 учень: - Я в захваті від уроку. мені дуже сподобалось

                     пояснювати іншим учням, як розвязувати задачі

                     за «ажурною пилкою».

                     Бажаю всім бути успішними.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32457. Интерфейсы запоминающих устройств IDE и SCSI 92.5 KB
  Официальное название интерфейса IDE T Tttchment. Интерфейс IDE представляет собой связь между системной платой и контроллером встроенным в накопитель. Интерфейс IDE взаимодействует с системной шиной непосредственно а в интерфейсе SCSI между контроллером и системной шиной вводится еще один уровень управления – головной host SCSI адаптер.
32458. Компоненты видеосистемы 28.5 KB
  например ускоритель трехмерной графики BIOS видеоадаптера Видеоадаптеры имеют свою BIOS которая подобна системной BIOS но полностью независима от нее. Другие устройства в компьютере такие как SCSIадаптеры могут также иметь собственную BIOS. Если вы включите монитор первым и немедленно посмотрите на экран то сможете увидеть опознавательный знак BIOS видеоадаптера в самом начале запуска системы.
32459. Назначение и функционирование шин: шина процессора, шина памяти, шина адреса 52 KB
  Шина это общий канал связи используемый в ПК для организации взаимодействия между компонентами системы. Шина – это набор соединений по которым передаются различные сигналы. В Pentium III например эта шина работает на частоте 100 МГц и имеет ширину 64 разряда.
32460. Назначение, принцип действия, характеристики и классификация сканеров 37 KB
  Сканер считывает изображение и преобразует его в цифровые данные которые передаются процессору и там интерпретируются. Сканер разделяет изображение на микроскопические строки и колонки а затем определяет как плёнка в фотоаппарате сколько света отражается от каждой отдельной точки находящейся на пересечении строк и колонок. После того как сканер соберёт информацию о каждой точке он представляет результат виде цифрового файла в компьютер.
32462. Напряжение питания, перегрев и охлаждение процессоров 33.5 KB
  Теплоотводы бывают: Пассивные теплоотводы являются простыми радиаторами; активные содержат небольшой вентилятор требующий дополнительного питания. Активные теплоотводы со встроенным вентилятором выпускаются для быстродействующих П вентиляторы обычно подключаются к разъему питания дисковода или спец. разъему питания 12В для вентилятора на СП.
32463. Новые интерфейсы ввода-вывода – USB и Fire Wire 123 KB
  При подключении устройств к USB не нужно отключать питание настройка происходит автоматически технология Plug nd Ply сразу после физического подключения без перезагрузки или установки. Нужно просто подключить устройство после чего контроллер USB установленный в компьютер самостоятельно его обнаружит а также добавит необходимые для работы ресурсы и драйверы. Все периферийные устройства должны быть оборудованы разъёмами USB и подключаться к ПК через отдельный выносной блок называемый USBхаб или концентратор с помощью которого...
32464. Классификация, принцип действия и характеристики принтеров 575.5 KB
  Классификацию принтеров можно выполнить по целому ряду характеристик: способу формирования символов знакопечатающие и знакосинтезирующие; цветности чернобелые и цветные; способу формирования строк последовательные и параллельные; способу печати посимвольные построчные и постраничные; скорости печати; разрешающей способности. Для печати текстовой информации существуют режимы печати обеспечивающие различное качество: черновая печать Drft; типографское качество печати...
32465. Технологии отображения информации 35.5 KB
  Поток электронов электронный луч проходит через фокусирующую и отклоняющую катушки которые направляют его в определенную точку покрытого люминофором экрана. Период сканирования по горизонтали определяется скоростью перемещения луча поперек экрана. В процессе развертки перемещения по экрану луч воздействует на те элементарные участки люминофорного покрытия экрана в которых должно появиться изображение. Интенсивность луча постоянно меняется в результате чего изменяется яркость свечения соответствующих участков экрана.