74952

Розв’язування задач на зведення до одиниці. Вправи на засвоєння таблиці множення числа 8. Розпізнання многокутників

Конспект урока

Математика и математический анализ

Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на зведення до одиниці; домогтися засвоєння таблиці множення числа 8 напам’ять; закріплювати знання правил порядку дій; розвивати обчислювальні навички та вміння розв’язувати рівняння...

Украинкский

2015-01-09

32.5 KB

2 чел.

Математика

Тема. Розвязування задач на зведення до одиниці. Вправи на    засвоєння таблиці множення числа 8. Розпізнання многокутників.

Мета. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на зведення до одиниці; домогтися засвоєння таблиці множення числа 8 напам’ять; закріплювати знання правил порядку дій; розвивати обчислювальні навички та вміння розв’язувати рівняння; виховувати самостійність та уміння працювати в групах.

Обладнання. Малюнок сонечка, хмаринки з завданнями до уроку, картки для самостійної роботи, завдання для роботи в групах, демонстраційні таблиці для усного рахунку, картки з ребусами, комп’ютер, сигнальні картки зі знаками дій, краплинки різних кольорів)

                                                    Хід уроку

І. Організація класу.

- Вітаю всіх на уроці математики і бажаю бути: уважними, старанними та активними учнями. Сьогодні  ми з вами продовжимо роботу над задачами на зведення до одиниці, закріпимо таблицю множення числа 8, розважимо вирази та рівняння.

-На уроці ми працюватимемо під девізом:

Працювати активно-

Думати оперативно!   

- А зараз відгадайте, будь ласка загадку:   

- Що воно за чудеса  в небі сонце закрива? (хмара)

- Як нема – усі чекають, а прийду – то всі втікають.(дощ)

- Вірно, діти, це хмари і дощ, а оскільки зараз надворі осінь: дощова пора року, то до нашого класу завітали веселі дощові хмаринки і принесли для вас цікаві математичні завдання, а ще їх цікавить чи всі учні справились з домашньою роботою? (перевіряю фронтально) Діти, за кожну правильну відповідь хмаринки даруватимуть вам дощові краплинки.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

-Відкриваємо першу хмаринку і вона пропонує нам «Мозковий штурм». Підготуйте сигнальні картки з знаками дій.( сигналізують картками: сума, добуток, різниця, частка, зменшити число на кілька одиниць, збільшити у кілька разів, знайти половину від числа, зменшити у кілька разів, довідатись разом, всього).

Хмаринка №2 – усний рахунок. (вивішую таблицю)

Хмаринка №3- математичний диктант. (записати відповіді до простих задач, с. 93, варіант 2, «Математика. Дидактичні матеріали. 1 – 4 кл.» ) Підготуйте прості олівці і перевірте диктант з моїх слів.

ІІІ. Розвиток математичних знань.

Хмаринка №4 – робота з підручником.  

  •  Робота в парах: №341 (  самостійно)
  •  Робота на дошці. Вирази на картках

(56-50)*8=48    49:7*8=56   32+8*2=48

 8*3:4=6             52-8*4=20     40:5*8=64

Кругові вирази № 345 (коментовано)

                              Фізкультхвилинка (хмаринка №5, слайди + музика)

Хмаринка №6. Робота над задачами.

  1.  Задача №342    6 порцій – 12 яєць

                            ?порцій–18 яєць

Розібрати задачу, проаналізувати її та розвязати на дошці і в зошитах.

  1.  Задача №343    7 ящиків – 42 кг

                            3 ящики  - ? кг    

Знайти на дошці правильний розвязок задачі і пояснити його.

№1                                  №2                                   №3  

  1.  42-7=35(кг)                1) 42:7=6(кг)                 1) 42:7=6(кг)
  2.  35+3=38(кг)                2)6+3=9 (кг)                  2)6*3=18(кг)

Хмаринка №7. Розвязування рівнянь.

Першим розв’язати рівняння на знаходження невідомого доданка: 14+х=20,

далі розв’язати рівняння на знаходження невідомого першого множника:Х*6=36

Рівняння в якому потрібно знайти невідомий другий множник розв’язати самостійно.  

Хмаринка №8. Робота в групах. (Поділитись за кольорами краплинок і  виконати завдання на картках.)

Хмаринка №9. Ця хмаринка пропонує вам розв’язати цікаві ребуси.

100лиця, і100рія, 3вога,  7я,   ви3мка, с3жі.   

ІV.Підсумок уроку.

-Що нового ви навчились на сьогоднішньому уроці?

-Чим запам’ятався урок? Що найбільше сподобалось?

(оцінюю роботу учнів)

Д.з.№348-349.    


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37832. Решение систем линейных алгебраических уравнений методом Гаусса с выбором главного элемента 207.5 KB
  Метод Гаусса К необходимости решения систем линейных алгебраических уравнений СЛАУ приводят многие прикладные задачи физики радиофизики электроники других областей науки и техники. Из прямых методов популярным у вычислителей является метод Гаусса исключения переменных с выбором главного максимального по модулю элемента в столбце.1 Процесс ее решения методом Гаусса делится на два этапа называемых соответственно прямым и обратным ходом.
37836. РЕШЕНИЕ СИСТЕМ НЕЛИНЕЙНЫХ АЛГЕБРАИЧЕСКИХ УРАВНЕНИЙ МЕТОДОМ НЬЮТОНА 247 KB
  Метод Ньютона Многие прикладные задачи радиофизики и электроники требуют решения систем нелинейных алгебраических уравнений СНАУ или в векторной форме 2. Для численного решения таких систем используются итерационные методы. Построение k1го приближения в этой схеме осуществляется посредством решения линейной системы 2.3 при этом вектор поправки находится путем решения системы линейных алгебраических уравнений 2.
37837. Педагогические способности учителя 132 KB
  Способности - индивидуально-психологические особенности человека, проявляющиеся в деятельности и являющиеся условием успешности ее выполнения. От способностей зависит скорость, глубина, легкость и прочность процесса овладения знаниями, умениями и навыками, но сами они к ним не сводятся.