74956

Додавання й віднімання виду 430 + 500, 430 + 50, 760 – 400, 760 – 40. Розширена задача на спосіб зведення до одиниці. Складена задача, яка включає суму двох або трьох доданків

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета. Закріплювати вміння учнів додавати круглі трицифрові числа різними способами. Працювати над розв’язуванням задач. Розкриватимемо таємниці єгипетських пірамід. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пам’ять.

Украинкский

2015-01-09

54 KB

1 чел.

                                     Математика (Чудеса світу)

                                              3 клас

            Тема: Додавання й віднімання виду 430 + 500, 430 + 50, 760 – 400, 760 – 40.  Розширена задача на спосіб зведення до одиниці. Складена задача, яка включає суму двох або трьох доданків.

          Мета. Закріплювати вміння учнів додавати круглі трицифрові числа різними способами. Працювати над розв’язуванням задач. Розкриватимемо таємниці єгипетських пірамід. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пам’ять. Виховувати уважність, зосередженість під час роботи, наполегливість у досягненні мети, охайність.

        Тип уроку. Урок – мандрівка.

                                 Хід уроку

І. Організаційний момент.

             Заходить вчитель – треба встать,

             Коли дозволить, тихо сядь.

             Спитати хочеш, не гукай,

             А тільки руку піднімай.

             Хто сказав, що математика –

             Це складна наука?

             Наша математика –

             Це цікава штука.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

   1. Завдання: вставте пропущене число:

   … раз відмір, а один раз відріж.

  … одного не ждуть.

    2. Гра «Мікрофон».

  •  Пригадаємо таблицю множення та ділення на 7. (Діти по черзі передають мікрофон).
  1.  Хвилинка каліграфії.
  •  Пишемо число, класна робота. Пишемо цифру 7.  

Зошит свій я відкриваю,

Косо я його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно не зігнусь. (1, 2, 3, 4).

4. Перевірка домашнього завдання:

(На дошці розв’язані задачі, а діти обмінялися зошитами і перевіряють один у одного)  № 595, №596.

ІІІ. Закріплення знань, умінь і навичок.

  1.  Оголошення теми.

1. Ознайомитися зі способами додавання круглих трицифрових чисел.

  1.  Розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці.
  2.  Проводити підготовчу роботу до розв’язування задач, яка включає суму двох або трьох доданків.
  3.  Ознайомлюватися з чудесами світу.
  4.  Більше дізнаємося про єгипетські піраміди.
  5.  Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення.
  6.  Бесіда з учнями.

В давні часи, ще до нової ери, в епоху, яка називалася античною, люди визначили для себе і наступних поколінь сім чудес світу. Це часи до народження Ісуса Христа. Ви запитаєте, а чому саме сім, а не п’ять, не 10? Річ у тім, що число сім магічне. Воно оточує нас із усіх сторін.

  •    Скільки кольорів у веселки?
  •    Скільки ви знаєте нот?

  -     Можна чимало прикладів наводити, але за браком часу, гадаю, що ви зробите це самостійно.                                                                                            3. Розгляд ілюстрації «Сім чудес світу»: висячі сади Семіраміди; храм Артеміди, статуя Зевса, мавзолей в Галікарнасі, Родоський Колос, Александрійський маяк та Єгипетські піраміди.

  •  Серед семи чудес світу до наших днів збереглися лише піраміди, які знаходяться в казковій країні, яка називається Єгипет.(Показую на карті). Їх багато, але надвелика – одна. Надвелика піраміда була збудована більше чотирьох тисяч років тому за наказом фараона (царя).
  •    Зараз ми спробуємо побудувати піраміду, розв’язуючи приклади. Коли розв’яжемо приклади, то прочитаємо, який фараон наказав побудувати надвелику піраміду аби влаштувати в ній гробницю.

  4. Повторення правила.

 Спочатку згадаємо правило, за яким будемо виконувати обчислення. (До одиниць додаємо одиниці, до десятків – десятки і т. д.)

  •  Як ви вважаєте, чи потрібно будівельникам знати математику?
  1.  Гра «Хто швидше побудує піраміду» , той першим дізнається ім’я фараона.

                                     Хід гри.

3ряди учнів – 3 команди. Кожен ряд вибирає найрозумнішого  капітана, який буде працювати біля дошки і виконуватиме те ж завдання, що і команда.

   За сигналом учні, які сидять за партою, розв’язують один приклад, кладуть найбільшу брилу внизу і передають аркуш далі. Коли обчислення закінчені, учень перевертає аркуш і читає ім’я фараона (Хеопс)

                840 + 50 =  890                 (Х)

                230 – 120 =110                  (е)

            870 - 60 + 100 =910              (о)

           690 + 200 – 70 =820               (п)

         200 + (360 – 150) =360            (с)  

- У Єгипті найвища піраміда Хеопса. Висота її 146 матрів, вона була як сучасний 40 – поверховий будинок!

   6. Робота за підручником №599 (усно)

- Пригадаємо способи обчислення.

   7. Самостійна робота із взаємоперевіркою.

               560 + 230 = 790       260 – 150 = 110                310 + 650 = 960

                760 – 50 = 710         580 – 80 = 500                  400 + 130 = 530

  (Хто хоче одержати 6б. і відповіді на запитання).                   (3 учні – 6б.)

  6. Складання та розв’язування розширеної задачі на спосіб зведення до одиниці за № 600.

  - На будівництві піраміди працювала ціла армія будівельників. Кожен з них міг помірятися силою з самим Василем Вірастюком (українцем, якого визнано найсильнішою людиною планети у 2004 році). Адже за час будівництва робітники підняли більше двох мільйонів блоків, кожен з яких важив, як бегемот! Так як будівництво тривало не один рік, то звичайно, що люди змінювалися і їх потрібно було вчити. Як називали людину, яка прийшла вчитися? (Учень). Як називали людину, яка вміє дуже вправно працювати руками і поділитися досвідом з іншими? (Майстер).

   - Складемо і розв’яжемо розширену задачу на зведення до одиниці за

№ 600 підручника. (Учні складають і повторюють умову задачі).

  •  Хто може розв’язати задачу самостійно?
  •  З рештою учнів повний аналіз задачі.
  •  Хто ще хоче розв’язати самостійно?

                                    (3учні на дошці на 11б., а з виразом – 12б.)

Після розбору задачі група слабких учнів розв’язують на дошці.

  1.  18 : 6 = 3 (д.) – учень за годину;
    1.  3 + 5 = 8 (д.) майстер за годину;
    2.  8 * 7 = 56 (д.) – майстер за 7 годин.

  Відповідь: 56деталей.               Вираз до задачі: (18 : 6 + 5) * 7 = 56(д.)                     (Слабші учні групою  - на дошці на 5б.)

  1.  Фізкультхвилинка. Будуємо піраміду.(Імітація).
  2.  Розв’язування задачі, яка включає суму двох або трьох доданків.

 (Робота в групах)

  •  Щоб душа улюбленого фараона жила вічно, потрібно після смерті зберегти його тіло, вважали єгиптяни. Для цього частину внутрішніх органів померлого видаляли, далі тіло обробляли спеціальними речовинами й висушували. Підготовчі роботи тривали декілька тижнів. Потім тіло змащували ароматичними речовинами та обертали довгими смугами тканини, подібними до сучасного бинта. Оце вже і була мумія, а всі процедури, яким піддавали тіло, називали бальзамуванням.

9.  Задача. 

   Для бальзамування єгиптяни взяли три бинти довжиною 890дм.  Сума довжин першого і другого бинта – 760 дм, а другого і третього – 470. Знайти довжину кожного відрізка бинта.

І –    } 760 дм

ІІ –                         } 890 дм

ІІІ -  } 470 дм

  1.  890 – 760 =                 – довжина ІІІ бинта;
    1.  890 – …   =                 – довжина І бинта;
    2.  …   -    … = 130 (дм) – довжина ІІ бинта.

    Відповідь: 420 дм, 340 дм, 130 дм.

  1.  Завдання на уважність.
  •  Після смерті фараонів захищали сфінкси, чиї статуї встановлювалися біля пірамід. За легендами, всіх, хто хотів потрапити всередину піраміди, сфінкс загадував загадку. Якщо скарбошукач знаходив відповідь, сфінкс його пропускав, а якщо ні – роздирав. Ця міфічна істота мала тіло лева. Зараз у Єгипті залишився лише один сфінкс.

Але скарбошукачів не поменшало.

  Ось і зараз поліція розшукує небезпечного злодія на прізвисько «Розбишака». Особливі прикмети:

  1.  Вовк.
  2.  На голові кашкет з кавуна.
  3.  Постійно палить цигарки.
  4.  Нещодавно потрапив у аварію і має ушкодження.

  - Кого з них розшукує міліція?   (Аркуші з фігурами вовків. Треба вибрати за певними ознаками.

    ІV. Домашнє завдання. № 602, № 603

      V. Підсумок уроку.

- Подивимося, чи виконали план.

 - Сфінкс хоче нас запитати, як правильно сказати «14 скарбів і 7 скарбів буде 22 скарби» чи «14 скарбів плюс 7 скарбів дорівнює 22 скарби»? (21ск.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

14500. Политика ЕС и США по урегулированию ближневосточного конфликта 24.43 KB
  Политика ЕС и США по урегулированию ближневосточного конфликта Благодаря своим запасам нефти Ближний Восток является регионом где пересекаются интересы США и их традиционных европейских союзников. Установление стабильности в этом стратегически важном регионе остае
14501. Ядерный потенциал и фактор ядерного оружия во внешней политике США 18.82 KB
  Ядерный потенциал и фактор ядерного оружия во внешней политике США Ядерная политика является одной из основных составляющих политики в области безопасности. Сказать кто входит в ядерный клуб официально и законно обладающие ядерных оружием старые ядерные держав
14502. EU enlargement 35.5 KB
  EU enlargement The story of the European Union begins in 1951 with the formation of the European Coal and Steel Community. France Italy West Germany and 3 Benelux countries agreed to unify their coal and steel markets. The idea of being economically interdependent make a return to war in the words of French foreign minister Robert Shrooman materially impossible. The GDP of the 6 members rose steadily as the effect of the Community rules on the industrial production and trade began kick...
14503. ПРАВОВОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ ТОРГОВОГО ОБОРОТА 2.04 MB
  Право Европейского Союза: ПРАВОВОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ ТОРГОВОГО ОБОРОТА Подготовленное учеными юридического факультета Российского Университета дружбы народов учебное пособие имеет целью раскрытие исходных положений определяющих основы функционирования общеевр
14504. СИСТЕМЫ БАЗ ЗНАНИЙ 66.5 KB
  СИСТЕМЫ БАЗ ЗНАНИЙ Существует область информационной индустрии в которой превалирующими являются интеллектуальные системы системы которые проектируются на основе моделей экспертных систем и нейронных сетей. В отличие от традиционных ИС эти системы предназначен...
14505. Экспертные системы. Имитация решения 103.5 KB
  Экспертные системы Экспертная система разработана для имитации процесса принятия решения экспертом человеком. Для создания такой системы специалисты опрашивают эксперта в специализированной предметной области и пытаются на основе их логики принятия решения сформ...
14506. База знаний экспертных систем 83.5 KB
  База знаний экспертных систем Обязательной составляющей любой экспертной системы является база знаний. Как уже говорилось ранее под знанием можно понимать обобщенную и формализованную информацию о свойствах и законах предметной области с помощью которой реализую
14507. МЕТОДЫ ПРИБРЕТЕНИЯ ЗНАНИЙ 84.5 KB
  МЕТОДЫ ПРИБРЕТЕНИЯ ЗНАНИЙ Приобретение знаний это процесс передачи знаний и опыта по решению определенного класса задач от источника информации в базу знаний ЭС. В настоящее время существует абсолютное большинство баз знаний БЗн основывается на опыте экспертов. ...
14508. Системы автоматизации принятия решений. САПР 866 KB
  Случайные события. Определение вероятности. Определить вероятность достоверного и невозможного события Случайное событие это любой факт который может появиться или не появиться при проведении данного опыта. При многократном повтор