74959

Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на знаходження невідомого діленого шляхом складання рівняння

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета: закріпити таблицю ділення на 8 навчити розвязувати задачі на знаходження невідомого діленого складаючи рівняння повторити зв’язок дій множення і ділення; формувати вміння розвязувати задачі на три дії; розвивати логічне мислення увагу...

Украинкский

2015-01-09

60 KB

1 чел.

Урок з математики

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на знаходження невідомого діленого шляхом складання рівняння

3 клас

Вчитель початкових класів:

Миргородська Дж. Х.

                                                           2012 рік

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на знаходження невідомого діленого шляхом складання рівняння.

Мета: закріпити таблицю ділення на 8, навчити розв’язувати задачі на знаходження невідомого діленого, складаючи рівняння, повторити зв'язок дій множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі на три дії; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, виховувати доброту, бажання допомагати іншим.

Тип уроку. Комбінований

Форма проведення: урок-казка

Обладнання: записи пісень із фільму «Попелюшка», картки із завданнями, ілюстрації.


Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Звучить запис мелодії «В гостях у казки»

  •  Діти, сьогодні у нас буде не звичайний урок математики, а урок-казка.  А так, як це казка математична, то ми з вами закріпимо таблицю множення та ділення на 8, навчимося розв’язувати  задачі складанням рівняння, закріпимо розв’язування задач  на кратне порівняння,повторимо зв'язок дій множення та ділення.

Тож часу більше не гаймо

І в дорогу вирушаймо.

А  щоб дізнатися,  в яку казку ми потрапимо, вам потрібно зробити завдання. Якщо ви знайдете зв'язок між цифрами в квадраті і буквами на циферблаті, то вам легко буде це зробити.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1.  Усний рахунок.
  •  Отже, це казка «Попелюшка». Ви всі її дуже добре знаєте.
  •  А хто пам’ятає, що загадала мачуха зробити Попелюшці, щоб потім вона могла постояти під вікнами палацу і подивитись, як веселяться її сестри?
  •  Я вам допоможу.

  •  Вона наказала  посадити стільки кущів троянд, як число, що єчасткою чисел 64 і 8 (8)

  •  Перебрати стільки мішків з квасолею, як число, що у 7 разів менше за 56  (8)

  •  І намолоти кави на стільки тижнів, як число, що є третиною числа 24 (8)

(Всі відповіді виставляю на дошці)

  •  А хто мені скаже, на скільки ж днів потрібно було Попелюшці намолоти кави? (7*8= 56)

  1.  Каліграфічна хвилинка
  •  Отже, ми запишемо число, яке складається з трьох вісімок: 888. Можливо, хтось знає, як воно читається?

  •  Каліграфічну хвилинку ми з вами написали. А тепер давайте хоч трішки допоможемо  Попелюшці перебрати квасолю.

(На дошці вивішую мішки з цифрами 7 і 8, в які діти кладуть вирази, записані на квасолинах різного кольору)

42:6   

32:4

28:4

64:8

56:8

48:6

21:3

16:2

24:3

14:2

35:5

40:5

49:7

  •  Молодці. Ви гарно допомогли Попелюшці, але ваші очки стомились. Тому давайте зробимо зарядку для очей.

(Діти роблять запропоновані рухи очима)

ІV. Виконання практичних завдань.

  •  Діти, а  хто допоміг Попелюшці потрапити на бал? (Фея)

  •  Так. А хто виконав за неї роботу?(Припущення дітей)

  •  Про це ви дізнаєтесь, коли виконаєте наступне завдання
  1.  Розв’язування  виразів

( Даю по рядах зашифровані слова)

1 –й ряд дізнається, хто намолов каву. (Коти)

2-й ряд – хто виполов грядки. (Зайці)

3-й ряд – хто розібрав квасолю. (Миші)

А  О  И  І   Й   К   З   М   Ш   Ц   Т

6   7   8  9  10  11  12  13  14   15  16

1-й ряд                                       2-й ряд                                      3-й ряд

40:8+6 = 11  К                    72:8+3   = 12   З                   48:8+7   =  13   М

56:8   =    7   О                    (39+9):8 = 6    А                  64:8    =      8     И

         16:8+14=16  Т                    32:8+2*3=10   Й                  32:8+10 =  14    Ш

64:8  =     8    И 40:8*2+5=15   Ц                  72:8     =     9    І

24:8*3    =  9    І

  •  Отже, каву намололи коти, грядки випололи зайці, а квасолю розібрали миші.

Тепер подивимось, як ростуть троянди і розв’яжемо задачу.

  1.  Робота над задачею

На 8 кущах розквітло 48 червоних троянд, а на 3 кущах – 6 жовтих троянд. У скільки разів більше розквітло червоних троянд на одному кущі, ніж жовтих?

План розв’язування

  1.  Скільки червоних троянд розквітло на одному кущі?
  2.  Скільки жовтих троянд розквітло на одному кущі?
  3.  У скільки разів більше розквітло червоних троянд на одному кущі?

  •  Подивимось, що ж робить на балу наша Попелюшка.

  1.  Фізхвилинка  (під мелодію пісні «Добрий жук»)

  •  Діти, щоб прикрасити зал на бал, у саду зрізали багато троянд. Їх розклали по 7 у вази.  Вийшло 8 букетів. Скільки троянд зрізали?

  •  Як ми можемо про це дізнатись?

  •  А давайте  розв’язок  запишемо у вигляді рівняння.

Х :  7  =  8

- Що у нас невідомо?

- Як позначимо?

- Як називаються числа при діленні?

- Як знайти невідоме ділене?

(Одна дитина записує біля дошки, решта в зошитах)

             (Звернути увагу на кількість квітів у вазі)

  •  На балу всі веселились, але Попелюшці потрібно було повертатися додому. Адже, після 12 години ночі чари зникнуть.

І її  карета знову стане  гарбузом, коні – мишами, а красиве плаття – лахміттям.

  1.  Робота над геометричним матеріалом

  •  Та поки є пару хвилин, давайте подивимось на карету, адже вона у нас не проста, а геометрична.
  •  Скажіть, з яких геометричних фігур вона складається?
  •  Яких фігур більше?
  •  Як називаються трикутники, які ви тут бачите?

  1.  Робота над рівняннями
  •  Коли Попелюшка зрозуміла, що часу у неї зовсім не залишилось, то дуже швидко зникла. Так швидко, що, навіть, загубила свою туфельку.  Принц дуже засмутився. Давайте йому допоможемо. А для цього потрібно розв’язати рівняння.   ( 6 варіантів  № 371)

1-й варіант - 1

2-й варіант - 6

3-й варіант - 2

4-й варіант - 4

5-й варіант - 5

6-й варіант - 3

  •  Давайте, перевіримо. Якщо ви правильно розв’язали, то ми зможемо прочитати вислів про те, що саме зрозуміли герої казки.

(На дошці вивішені числа – відповіді до рівнянь. Потім аркуші перевертаються і діти читають прислів’я )

V. Підсумок уроку.

- Діти, що вам найбільше сподобалось на уроці?

VІ. Домашнє завдання.

 

  •  Домашнє завдання у вас теж буде казкове. Його вам передала Попелюшка з Принцем на квітах із саду. Колір квітів виберете самі, адже завдання там різні: на червоних – важчі, на жовтих – трішки легші, а на синіх – ще легші. Тому подумайте і зробіть свій вибір.

№ 376, 377

 № 373  

№ 371 (4 рівняння на вибір)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21457. Матричная экспонента 394 KB
  а матрица j й столбец которой есть решение системы 1а с начальными условиями т. матрица имеет вид и удовлетворяет уравнению Тогда вектор t решение системы 1а с начальным условием может быть записан в виде т. Запишем теперь jе решение уравнения 1а удовлетворяющее начальному условию где диагональная матрица вектор столбец коэффициентов и положим где матрица коэффициентов . Теперь окончательно имеем...
21458. Спектральные приборы 519 KB
  различаются методами спектрометрии приёмниками излучения исследуемым рабочим диапазоном длин волн и др. Форма отверстия в равномерно освещенном экране 1 соответствует функции f описывающей исследуемый спектр распределение энергии излучения по длинам волн . группа 2 информация об исследуемом спектре получается путём одновременной регистрации без сканирования по  несколлькими приёмниками потоков излучения разных длин волн    .
21459. Управление света светом 870.5 KB
  ставит очень амбициозную задачу создание устройств выполняющих функции управления характеристиками оптического излучения с помощью другого оптического излучения. Предлагается воспользоваться свойствами поляризованного электромагнитного оптического излучения а именно использовать эффект оптического гашения который описан например в [3]. 1 Если четвертьволновую пластинку P1 установить так чтобы её быстрая ось была ориентирована под углом к оси OX то для излучения прошедшего через пластинку P1 получим = 1 = . 2 Согласно [4]...
21460. Применение лазерного излучения для управления движением атомами и ионами 789.5 KB
  Этот эффект называется охлаждением атомов давлением лазерного излучения. Методы позволяющие с помощью лазерного излучения охлаждать атомы основаны на эффекте вязкой жидкости оптическая патока в которой атомы медленно перемещаются. При охлаждении вещества его энергия и энтропия понижаются поэтому процесс охлаждения возможен если энергия и энтропия излучения после взаимодействия с веществом повышаются.
21461. Лазерный пинцет 957 KB
  Сила с которой свет действует на окружающие объекты невелика но ее оказывается достаточно чтобы ловить и контролируемо перемещать частицы размером от 10 нм до 10 мкм. В дальнейшем Эшкин и его коллеги продемонстрировали возможности оптической ловушки на основе инфракрасного лазера захватывать удерживать и перемещать в пространстве различные биологические объекты такие как вирусные частицы одиночные бактериальные и дрожжевые клетки и органеллы в живых клетках водорослей. Как будет вести себя частица в поле после Пишейпера В случаях...
21462. Прецизионные волоконно-оптические датчики 333 KB
  100 Мрад Последовательного и параллельного типа Распределение температуры и деформации Обратное рассеяние Релея Интенсивность обратного рассеяния Релея Многомодовое Разрешающая способность 1 м Условия реализации волоконных датчиков связаны с наличием оптической комплектации: оптическое волокно в различных спектральных диапазонах. Соединительные и разделительные фильтры Многослойники дифракционные решетки; модуляторы интенсивности на основе электрооптического эффекта ниобат лития обладающий электрооптическими свойствами которые...
21463. Импульсный оптический рефлектометр 479 KB
  Введение Импульсные оптические рефлектометры OTDR Opticl Time Domin Reflectometer различных типов широко используются практически на всех этапах создания волоконнооптических систем связи: от производства волокна и оптического кабеля до строительства волоконнооптических линий связи ВОЛС и их эксплуатации. Измерять средние потери оптического волокна на катушках равномерность распределения потерь в волокне и выявлять наличие локальных дефектов при производстве волокна. Обнаруживать постепенное или внезапное ухудшение качества волокна...
21464. Анализ современного состояния техники ранней диагностики ВОЛП 706 KB
  Очевидно что длины волн используемые для передачи данных и для рефлектометрического контроля волокна в этом случае должны быть разными. В этой точке устанавливается оптический коммутатор OTU который по очереди включает волокна всех направлений в оптический путь сигналов рефлектометра RTU. Другой подход предполагает одновременное распространение сигнала рефлектометра по всем ответвляющимся волокнам. Согласно данным фирмы Fujikur по степени опасности для волокна можно выделить три диапазона значений его относительного удлинения.
21465. Двухчастотные лазерные интерферометры 1.42 MB
  Все оснащение лазерной измерительной головки заключающееся в системе программного и инструментального обеспечения измерения предназначено для линейных и угловые измерений измерения плоскостности измерения прямолинейности измерения взаимоперпендикулярности и измерения скорости перемещения. Дискрет измерения равен  при статистической обработке сигнала fd его можно уменьшить в 10 раз. Таким образом дискретность измерения интерферометра не превышает 001 мкм. Чтобы исключить ошибку связанную с температурным расширением основания на...