74962

Світло і тіні. Замальовка «Рум’яне яблучко»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: дати учням короткі відомості про світло, тінь, об’єм; продовжити знайомити учнів з виражальними засобами живопису; формувати вміння аналізувати та змішувати кольори; формувати образне, логічне та просторове мислення; стимулювати розвиток допитливості...

Украинкский

2015-01-09

51 KB

2 чел.

Конспект уроку образотворчого мистецтва в 3 класі                                                                                                                      

Тема.  Світло і тіні.  Замальовка «Рум’яне яблучко»

Мета: дати учням короткі відомості про світло, тінь, об’єм; продовжити знайомити учнів з виражальними засобами живопису; формувати вміння аналізувати та змішувати кольори; формувати образне, логічне та просторове мислення; стимулювати розвиток допитливості; виховувати уважність, естетичні смаки засобами образотворчого мистецтва.

Тип  уроку: комбінований.

Обладнання: Зоровий ряд: репродукції картин українських художників: К.Білокур «Богданівські яблука», В.Варійчука «Натюрморт з яблуками», Ю.Шевченка «Червоні яблука», малюнок яблуньки та драбинка з планом уроку, дитячі роботи, матеріали для демонстрування послідовності й техніки виконання роботи.
Для учнів: Гуаш, акварель, пензлі різних розмірів, палітра, баночки з водою, серветки, роздатковий матеріал.

Практичне завдання: виконання замальовки «Рум’яне яблучко».

      Хід уроку

1. Організаційний момент.
Привітання.

- Доброго дня, діти!
 
В осінній день, у день чудовий
Зібрались на урок ми знову,
Аби разом усім поринуть
У світ мистецтва загадковий.
                         
(Р.Л.Арсентьєва)

2. Стимулювання до навчальної діяльності.

2.1.Мотивація навчальної діяльності.

-    Справді світ мистецтва є загадковим. А де знаходиться цей світ?

- Так, він щодня разом з нами, серед нас. Нас оточують різні кольори, природа, будівлі, малюнки, картини. Та сьогодні стежинка мистецтва поведе нас до …. Дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:

На «я» починається,

На «я» кінчається,

У саду росте.

На ній плоди є.

  •  Так до яблуньки. Тому, що тема нашого уроку: Світло і тіні. Створення замальовки «Рум’яне яблучко».
  •  Як думаєте, чи висока наша яблунька? Хочеться попробувати яблучка? Які вони? Опишіть. (Відповіді дітей)

2.2.Ознайомлення з планом уроку.
     Допоможе нам виконати всі ці завдання ось ця незвичайна драбинка
. Ми спробуємо підніматись по ній до верхівки і дізнаємось, як намалювати яблучко. А девізом уроку будуть слова древніх мудреців: «Знати, щоб розуміти і вміти».
На уроці ми:

-    Вивчимо теоретичний матеріал.
-
    Побачимо послідовність виконання роботи в техніці живопис у виконанні вчителя.
-
    Активно відпочинемо на фізкультхвилинці.
-
    Творчо  попрацюємо і намалюємо рум’яне яблучко.
-
    Оцінимо себе та один одного.
-
    Подумаємо, яких вершин ми досягли на уроці.
  ( Вчитель  розмішує малюнки на щаблях драбинки, оголошуючи етати уроку).
   1.«Добрий початок – половина успіху».

    2.«Перли та перлинки з поетичної торбинки.»

    3.Тематичний словничок

    4.Фізкультхвилинка

    5.«На гостини до картини».

   6.«Яблучко малювати – мистецтва скуштувати». Виконання

практичного завдання.

         7. «Вернісаж». Враження.Оцінки 


-     Розпочнемо підніматись по драбинці?   Тоді – вперед!

3. «Добрий початок – половина успіху»

  •  Давайте перевіримо, як ви підготувалися до уроку. Які матеріали та інструменти необхідні? (Перевірка готовності учнів до роботи)

4. «Перли та перлинки з поетичної торбинки.»

Осінь гуляла в садочку і загубила свою торбинку. Давайте подивимось що там.

Вірші про яблучка. Давайте прочитаємо.

На дереві, над головою моєю

Яблука  висять та манять красою.

Так хочеться їх зірвати,

Та не можу я дістати.

Яблучка не прості,

Спілі, соковиті, рум’яні, золоті.

Мають вітамінів цілий сундучок,

Так і промовляють: відкуси мені бочок.

Корисних речовин, ну просто клад,

Здоров’я вмить поправлять в лад.

Їжте мене – не буде біди!

Проживете довго-довго – аж до сотні років!

У нас в садочку гарному

Яблуні ростуть.

восени та влітку

Щедрий урожай дають.

Яблука від хвороб нас оберігають.

І від застуди захищають.

В них багато вітамінів

А також корисних речовин, пектинів.

-Яка користь від яблучок? Який висновок можемо зробити? (Щодня вживати яблука)


5. Тематичний словничок
Ознайомлення з термінами та поняттями до теми. Щоб зобразити предмет об’ємно, правдиво,  реалістично, потрібно знати такі поняття:

Освітлення буває природне та штучне.

Світло – найбільш освітлене місце на предметі.

Напівтінь – місце, де прослідковується перехід від світла до тіні.

Тінь – найтемніше, найменш освітлене місце на предметі.

6.Фізкультхвилинка

7.  «На гостини до картини».

Ознайомлення з репродукціями картин художників: К.Білокур «Богданівські ябука», В.Варійчука «Натюрморт з яблуками», Ю.Шевченка «Червоні яблука»

-Розгляньте репродукції картин, що зображують яблука. Які враження від робіт майстрів?

- Знайдіть найосвітленіші місця, тіні; покажіть півтіні на яблуках.

-Яка картина викликала особливі почуття? Чому?

7. «Яблучко малювати – мистецтва скуштувати». Виконання практичного завдання.

7.1. Повторення правил малювання фарбами, олівцем.

У мене в руках  фарби та олівці. Діти, пригадайте правила малювання фарбами і олівцем.

Учитель: Щоб гарно малювати,

 Не достатньо фарби знати.

 Потрібно ще на правила

 Художникам зважати.

Учень: Пензлик в фарбу опускай,

 Але очей йому не заливай,

 Щоб він бачив, що робити,

 Як лягати на папір, де водити.

 Ти йому допомагай,

 Лагідно в руках тримай.

Учень: Якщо захочеш малювати,

 Не забудь серветку взяти.

 Пензлик у воді ти вимивай.

 І об серветку витирай.

 Тоді любі наші фарби

 Будуть завжди різнобарвні.

 Кожна в хатці своїй буде лишатись

 І на тебе не ображатись.

Учень :Ми поважаємо простого олівця,

 Непосидючого трудягу-молодця.

 Але ж як добре, коли є в руці

 Яскраві, кольорові олівці.

Учень :Олівець-малювець

 Гарний хлопець-молодець

 Дуже любить малювати,

 Все довкола фарбувати.

 Ти його в руках тримай

 Але знай і пам’ятай:

 Не можна сильно натискати,

 Щоб стержня часом не зламати.

 7.2.Демонстрація послідовності виконання роботи в техніці живопис. Учні виконують роботу акварельними фарбами під керівництвом учителя

Коментар вчителя.
1.    
Простим олівцем передаємо форму яблучка. Це, власне, все, що потрібно буде зробити олівцем. Решту малюнка ми будемо відразу виконувати фарбами.
2.    Для роботи обов’язково потрібна палітра. Зверніть увагу
, як потрібно розводити фарбу.
3.    Розпочинаємо роботу зверху
яблучка і ведемо поступово вниз вертикальними мазками за допомогою широкого пензля.
4.    
Потім на палітрі розводимо два відтінки червоного кольору і наносимо мазки, щоб передати тіні.
5.    Далі розпочинаємо роботу над
освітленою частиною. Вимиваємо пензлик, серветкою промокаємо, щоб було менше води і вимиваємо фарбу у вибраному місці.
6.
    Знову у жовтий колір добавляємо синього і замальовуємо напівтіні.
7.
    Тепер беремо коричневу фарбу і промальовуємо мазками тіні яблучка.
8.    Беремо тоненький пензлик і густою коричневою фарбою малюємо падаючу тінь. Робимо розтяжку. Потім беремо синьої фарби і добаляємо до тіні.
9.
   Коричневою фарбою промальовуємо хвостик яблучка. Подивіться, яке чудове вийшло яблучко. Так і хочеться покуштувати його і відчути яке воно соковите!

 7. «Вернісаж». Враження.Оцінки 

- Піднімаємось на останній щабель драбинки. Подивимось на свої роботи та роботи товаришів і порівняємо: чи схожі з яблучками на яблуні. Думаю, що ваші роботи ще кращі.

- Діти, у вас з’явилась можливість зірвати яблучко з яблуні. Воно з сюрпризом. Прочитайте на зворотньому боці яблучка побажання та подяки вам від вчителя.

     Із кращих робіт учнів учитель оформляє виставку на стенді.
-
    Коментар учителем кращих робіт, мотивація виставлення тієї чи іншої оцінки.
-
    Самооцінювання робіт кількома учнями за карткою оцінювання.
-
    Взаємооцінювання.

8. Підсумок уроку.
-
    Чи виконали ми план нашого уроку? (Так, бо жодного малюнка на драбинці вже немає).
-    Чи всі ми
піднялись на верхній щабель нашої драбинки? (Так, кожен по-своєму).
    Діти, ви справді дуже гарно, наполегливо і натхненно працювали на уроці і тому заслужили
найкращі слова подяки
-    Чи варто було
підніматись по драбинці? (Так!)
-    Чому? (
Дізнались багато нового, невідомого…)
-    Що саме? (Відповіді дітей)
-    
А для чого потрібні знання? Пригадайте слова древніх мудреців.

Знати – щоб розуміти і вміти.

Урок підходить до завершення:

Картини художників ми споглядали,

Світло і тіні вміло розрізняли.

Яблучко рум’яне  всі намалювали,

Та на вернісажі дружно побували.

Бажаю, діти, успіхів щоденно,

Бажаю творчості усім й великого натхнення.

     Лариса Василівна Деркач,

     учитель початкових класів

     Решетилівської ЗОШ

     І-ІІ ступенів

     Полтавська область


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34247. Эколо́гия 11.75 KB
  социальная экологияэкология личности семьи социальной группы Методы исследований в экологии подразделяются на полевые экспериментальные и методы моделирования. Полевые методы представляют собой наблюдения за функционированием организмов в их естественной среде обитания. Экспериментальные методы включают в себя варьирование различных факторов влияющих на организмы по выработанной программе в стационарных лабораторных условиях. Методы моделирования позволяют прогнозировать развитие различных процессов взаимодействия живых систем между собой...
34248. Абиотические факторы 13.98 KB
  Биотические факторы это совокупность влияний одних организмов на другие в процессе их жизнедеятельности опыление растений затенение верхними ярусами нижних поедание одних особей другими. К биотическим факторам относятся и антропические роль которых год от году возрастает. АБИОТИЧЕСКИЕ БИОТИЧЕСКИЕ Физические климатические влага свет температура ветер давление течения продолжительность суток Влияние растений друг на друга и на другие организмы в биоценозе прямо или опосредованно Физические эдафические влагоемкость...
34249. МЕДИЦИНСКАЯ ЭКОЛОГИЯ 13.27 KB
  Устанавливается причино-следственные связи между состоянием среды и здровья, разрабатывает методы диагностики и профилактики, неблагоприятного влияния среды на человека
34250. Основные экологические проблемы современности 11.51 KB
  На планету вываливаются горы отбросов; человек провоцирует природные катастрофы.не подрывать природные ресурсы сдерживание роста населения; развитие новых промышленных технологий позволяющих избежать загрязнения поиск новых чистых источников энергии; увеличение производства продовольствия без роста посевных площадей.
34252. Популяция 63.47 KB
  Закон Харди – Вайнберга: Частоты генов и генотипов в популяции остаётся неизменным из поколения в поколение. Численность популяции важная экологическая характеристика популяции. Это общее количество особей в популяции. Колебания численности Изменение численности популяции складывается за счет явлений: рождаемости смертности вселения и выселения.
34253. Микро эволюция 45.12 KB
  Критерии вида: морфологический позволяет различать разные виды по внешним и внутренним признакам; физикобиохимический фиксирует неодинаковость химических свойств разных видов; географический каждый вид обладает своим ареалом; экологический позволяет различить виды по комплексу абиотических и биологических условий в которых они сформировались приспособились к жизни; репродуктивный обуславливает репродуктивную изоляцию вида от других даже близкородственных. Целостность вида обусловлена...
34254. Естественный отбор 15.03 KB
  Стабилизирующий – форма отбора при котором действие направлено против особей имеющих крайние отклонения от средней нормы в пользу особей со средней выраженностью признака. отбора ввел Шмальгаузен. Движущий – форма отбора которая действует при направленном изменении окр. Дизруптивный – форма отбора при которой сохраняются особи с крайними вариантами изменчивости а особи с промежуточным проявлением признака подвергаются отрицательному отбору.
34255. Антропогенез 18.08 KB
  Место человека в системе животного мира. Биологические особенности человека: сложный мозг; вертикально ориентированный скелет; развитая НС и ВНД; подвижные пальцы; объемное цветовое зрение. Особенности человека связанные с прямо хождением: мощная мускулатура нижних конечностей; Sобразный изгиб позвоночника; широкий таз; сводчатая стопа; более мощное развитие костей нижних конечностей; грудная клетка уплощена в спиннобрюшном направлении; большой палец ноги не противопоставлен остальным.