74972

Робота з природними матеріалами. Послідовність дій під час виготовлення виробів із природних матеріалів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розширити знання учнів про аплікацію удосконалити вміння складати предметну аплікацію з рослинного матеріалу підбирати листя за формою розміром кольором; розвивати художній смак творчі здібності фантазію; виховувати любов до природи бережне ставлення до навколишнього природного середовища.

Украинкский

2015-01-09

30.5 KB

9 чел.

   УРОК   10         Тема. Робота з природними матеріалами. Послідовність дій під час виготовлення виробів із природних матеріалів. Практична робота: виготовлення персонажів казок та мультфільмів із природних матеріалів на площині ( аплікація «Метелик»)         Мета: розширити знання учнів про аплікацію, удосконалити вміння складати предметну аплікацію з рослинного матеріалу, підбирати листя за формою, розміром, кольором; розвивати художній смак, творчі здібності, фантазію; виховувати любов до природи, бережне ставлення до навколишнього природного середовища.        Обладнання: демонстраційний матеріал – зразки предметної аплікації з рослинних форм,           для індивідуального користування – засушене листя різних кущів і  дерев, ножиці, олівець, пензлик для клею, клей ПВА, серветка, аркуш картону;             диск – запис пісні «Осінь-чарівниця».         Хід уроку          І. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).      ІІ. Організаційний момент.          Нумо, дружно всі малята,         Любі хлопчики й дівчатка,         Будем разом працювати,         щоб уміння розвивати.         Актуалізація опорних знань учнів.         - Що виготовляли на попередньому уроці?      - Які природні матеріали використовували?       ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.        Сьогодні ми навчимось виготовляти предметну аплікацію із засушеного листя дерев і кущів.         Майстриня Шишечка запрошує нас на лісову галявину.    Осінь чарівними барвами квітне,

Тепла буває, суха і привітна.

Жовта, червона, зелена, руденька,

Ще золотава, гаряча й тепленька.

Радує квітами і кольорами,

Сяють жоржини ясними вогнями.

Ще хризантеми цвітуть до морозу

І не страшні їм холодні прогнози.

Осінь буває чудова й чарівна,

Сонячна, сяюча, світла і дивна.   (Надія Красоткіна)      - Діти, чи подобається вам осінь7 Чим саме? (Відповіді дітей)   - Осінь – чудова пора року, щедра на подарунки. Мов художник-майстер, вона розфарбувала у різні барви листочки. Із них ми створимо  аплікацію. А на ній оживе…          Загадка:   В мене довгий хоботок,

З квітів збираю я пилок.

Ще яскраві крильця маю,

Безтурботно я літаю.   (Метелик)          IV. Розгляд зразків виробів.         - Уважно розгляньте зразок. Кожен листочок щось нагадує: тулуб чи крильце.             Розгляд зразка у підручнику.           V. Технологія виготовлення виробу.       Слово «аплікація» в перекладі з латинської мови означає «накладання» матеріалів різної форми на основу.         Предметна аплікація – це створення одного предмета (наприклад, метелика).           Спочатку заплющіть очі й уявіть свого казкового метелика. Уявили? А тепер намалюйте образ цього птаха олівцем – ви отримали ескіз, за яким можна виготовити аплікацію. Перш за все доберіть листя певної форми, яке нагадувало б вам певні частини метелика: голівку, тулуб, крильця.    Від листків, узятих для аплікації, відрізують черешки. За основу краще взяти тонкий картон світлих тонів, щоб зображення на ньому було контрастним і добре виділялося.         Закріплюють листя на основі за допомогою клею ПВА. Його наносять тонким шаром, використовуючи пензлик. Краще наносити клей не на всю поверхню листочка, а лише краплями на середину і край, потім розмастити по всій поверхні. Якщо клей під час розгладжування листочка на папері виступає, то не можна його витирати пальцями. Для цього слід використовувати серветку.           VІ. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів. Закріплення нового матеріалу.       Послідовність виготовлення предметної аплікації.     1) Виконайте ескіз аплікації.         2) Підберіть листя, враховуючи форму, розмір, колір.    3)Розмістіть і наклейте листя-тулуб.       4) Розмістіть і наклейте листя-крильця.       5) Розмістіть і наклейте травинки-вусики .     6)Накладіть зверху аплікації газетний аркуш і обережно прогладьте.     VІІ.  Повторення правил техніки безпеки.       Слово надається інженеру з техніки безпеки.     — Клей не брати до рота, багато не наносити на виріб, слідкувати, щоб не потрапив в очі.             VІІІ. Самостійна робота.          Фізкультхвилинка (під мелодію пісні «Осінь-чарівниця»)  ІХ. Продовження самостійної роботи.       Х. Аналіз учнівських виробів, виставка робіт.       Метелики просто чарівні —

Природи казкової діти.

Такі кольорові і дивні —

Літають, сідають на квіти…

Безшумно і легко літають,

Самі, наче квіти чудові.

Довкілля усе прикрашають,

Мов створені лише з любові.

З любові й краси, чи ж не диво!

Така досконала програма…

Усе в них доречно й красиво:

І райдужна колірна гама…

Та ще невагомість грайлива,

І різьблені, точені крила.

Комашка і справді вродлива.

Це диво — природа створила… (Надія Красоткіна)  

ХІ. Підсумок уроку.

— А кожен із вас створив це диво власними руками.     Чи сподобався вам урок? Чим саме?

 ХІІ. Прибирання робочих місць.         


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37647. Стабилизатор тока СТТ 655 KB
  Цель работы: определить неисправность в стабилизаторе тока СТТ. Оборудование: осциллограф С1 – 101, тренажер Т – 97, вольтметр В7 – 20.
37648. Генератор пилообразного напряжения 277.5 KB
  Цель работы: ознакомление с принципом действия генераторов пилообразных напряжений (ГПН). Оборудование: лабораторный стенд Е91А 2636, осциллограф С1 – 143, генератор сигналов – низкочастотный Г3 – 120.
37649. МІЖНАРОДНО-ПРАВОВА ОХОРОНА СЕРЕДОВИЩА СВІТОВОГО ОКЕАНУ, ТВАРИННОГО ТА РОСЛИННОГО СВІТУ 709.5 KB
  Мета курсової роботи залежить від пошуку ефективних шляхів, вкладених у гарантоване забезпечення сприятливого середовища Світового океану, тваринного та рослинного світу, екологічну безпеку із застосуванням міжнародно-правових екологічних принципів, і норм.
37650. Транзисторный ключ с нагрузкой индуктивного характера 326.5 KB
  Цель работы: ознакомление с особенностями переходных процессов в схемах транзисторных ключей с нагрузкой индуктивного характера. Оборудование: лабораторный стенд Е91А 2636, осциллограф С1 – 143, генератор сигналов – низкочастотный Г3 – 120.
37651. Усилитель высокой частоты УВЧ 998 KB
  Цель работы: определить неисправность в усилителе высокой частоты УВЧ. Оборудование: осциллограф С1 – 101, тренажер Т – 97, вольтметр В7 – 20.
37652. Блокинг – генератор 247.5 KB
  Для запуска блокинг – генератора в цепь эмиттера подается положительный импульс напряжения. Под действием этого импульса в цепи эмиттера возникает ток открывающий транзистор и вызывающий появление тока в цепи коллектора. Потенциал коллектора повышается, а на обмотке трансформатора, включенной в его цепь, появляется напряжение
37653. Усилитель импульсного напряжения УИН 839.5 KB
  Цель работы: определить неисправность в усилителе импульсного напряжения УИН. Оборудование: осциллограф С1 – 101, тренажер Т – 97, вольтметр В7 – 20.
37654. Усилитель постоянного тока УПТ 910 KB
  Цель работы: определить неисправность в усилителе постоянного тока УПТ. Оборудование: осциллограф С1 – 101, тренажер Т – 97, вольтметр В7 – 20.
37655. Генератор низкой частоты ГНЧ 807 KB
  Цель работы: определить неисправность в генераторе низкой частоты ГНЧ. Оборудование: осциллограф С1 – 101, тренажер Т – 97, вольтметр В7 – 20.