74991

День Святого Миколая

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Найбільшою пошаною в народі відзначалося свято Миколи, який вважається покровителем бідний і знедолених та заступником рибалок і моряків. Святого Миколу вшановують два рази на рік: 22 травня і 19 грудня.

Украинкский

2015-01-09

34.5 KB

1 чел.

Міністерство освіти і науки Україні

Донецька загальноосвітня школа I-III ступенів №89

Класний час

на тему: „День Святого Миколая”

Вчитель початкових класів Іщенко О.С.


Тема:
День Святого Миколая.

Мета: виховувати у дітей навички до українських традицій, належність до культури та історії українського народу; розширювати знання дітей про українські свята та обряди.

Обладнання: картинаСвятий Миколай”, ілюстрація та українські рушники.

Хід заняття

Вчитель.

Найбільшою пошаною в народі відзначалося свято Миколи, який вважається покровителем бідний і знедолених та заступником рибалок і моряків. Святого Миколу вшановують два рази на рік: 22 травня і 19 грудня. У народі кажуть: „До першого Миколи не буває холодно ніколи, а до другого Миколи не буває тепла ніколи”.

Лист до неба

1-й учень.

Гей, пошлемо листочок до раю:

„Не забудь нас, Святий Миколаю!

Не забудьте про нас, янголятка! –

Вас прохають і хлопці й дівчатка.”

2-й учень.

„Завжди ми були чемні і милі,

До садочка охоче ходили,

Шанували матусю і тата

Та любили сестричку і брата”.

3-й учень.

”Ми складали долоні маленькі

І молились до Божої Неньки,

Тож гостей ми чекаємо з неба –

А антипка нам зовсім не треба!”

4-й учень.

Гей, напишем листочка до раю:

„Ми чекаєм, Святий Миколаю!

Ми чекаємо Вас, янголятка!

І підпишемо: хлопці й дівчатка”.

Вчитель.

Святий Миколай жив близько 1700 років тому. Все своє життя він присвятив справам милосердя. Його постійною турботою було піклування про немічних, убогих та сиріт. За переказами, він допомагав найчастіше таємно, особливо тим, хто соромився просити. Він вважається святим благодійником, за що й отримав в Україні прізвисько Микола Добрий.

В Україні культ Миколая прийшов водночас із прийняттям християнства. Святий Миколай у нас був завжди покровителем і заступником усіх дітей. А оскільки він був втіленням кращих моральних якостей, то він був і вимогливим навчителем. Тому батьки часто зверталися до образу Миколая як мудрого наставника дітей, і особливо перед святом нагадували дітям про те, що вони мусять бути чемними і побожними. Звичай обдаровувати дітей в ніч на Святого Миколая (з 18 на 19 грудня) є чи не у всіх християнських народів. Ця гарна традиція прийшла в Україну з Європи й утвердилася на західних землях, де в день Святого Миколая печуть спеціальне печиво „миколайчики” і обдаровують усіх дітей. Крім того, вихованих та слухняних дітей чекають подарунки, які „приносить” Миколай уночі. А неслухняним кладе під подушки різки, які примусять їх задуматися над своєю поведінкою.

5-й учень.

Приповідка для чемних діток

Мамусиній господині,

Що порядок любить все,

Даруночки несу нині,

Бо дитина на них жде.

Ой голубко, моя крале,

Слухай маму все всою –

То не тільки книжку й Лялю,

А й цукерок принесу!

6-й учень.

Приповідка нечемній дитині

Ти, дитино моя мила,

Маєш те, що заслужила, -

Я до тебе загостив

І дарунок тут лишив:

Що не слухала ти тата,

Ані мами, ані брата,

Тому різку, як той гай,

Дає Святий Миколай.

Вчитель.

Все своє життя Микола прожив з глибокою вірою в Бога, силою молитви віт творив чудеса: зцілював безнадійно хворих, припиняв розбрат, втишував збурене море! Тому і назвали його Чудотворцем.

7-й учень.

Нині святий Миколай

В український піде край,

Всім, хто чемний був весь час,

Він даруночки роздасть.

8-й учень.

Тут цукерки, шоколадки,

І тістечка, і помадки,

Для дівчаток лялечки,

А для хлопців шабельки.

9-й учень.

Тут вояки є цинові,

І паяци є цукрові,

Образочки і зшитки,

Ще й гарненькі книжечки.

10-й учень.

Тож чекають усі діти,

Миколая щоб зустріти,

Миколаю честь складають,

Миколая величають.

Вчитель.

Діти я бажаю Вам бути слухняними, щасливими і слухатись батьків.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

85513. Технологический процесс обработки детали «Корпус» с использованием станков с программным числовым управлением 288.35 KB
  Необходимо обновить основные средства производства, которые в настоящее время достигли критического уровня (до 75%). В перспективе стоит задача подготовки нового квалифицированного рабочего персонала, способного решать вопросы по обслуживанию сложнейшей новой техники, станков с ЧПУ.
85514. Расчет и анализ технико-экономических показателей производственно-хозяйственной деятельности предприятия 554 KB
  Целью курсового проектирования является закрепление полученных знаний, приобретение навыков экономического мышления, умения принимать верные решения в конкретных производственно-экономических ситуациях, анализ и совершенствование хозяйственной деятельности в условиях рыночной экономики.
85515. Расчет тепловой схемы производственно-отопительной котельной с выбором основного и вспомогательного оборудования 3.36 MB
  Задаваемые величины: Тип котла: ДЕ-?-1,4ГМ. Мощность котла подбирается, исходя из требования СНиП (не менее 2 котлов в котельной на требуемую мощность). Тип топки для газа – камерная. Это не исходные данные, а выбрано Вами в результате расчета Расход пара на производство...
85516. Противоэрозионная организация сельскохозяйственных угодий и севооборотов 111.55 KB
  Основная цель организации угодий и севооборотов – повышение интенсивности и выявление резервов роста эффективности использования земли на основе учета экономических интересов землевладельцев и землепользователей. При этом должны строго соблюдаться экологические требования, так как в противном случае...
85518. Проектирование одноступенчатого цилиндрического редуктора 760 KB
  Назначение редуктора – понижение угловой скорости и соответственно повышение вращающего момента ведомого вала по сравнению с ведущим. Механизмы для повышения угловой скорости, выполненные в виде отдельных агрегатов, называют ускорителями или мультипликаторами.
85521. Схема системы связи для передачи непрерывных сообщений дискретными сигналами 646.37 KB
  Разработать структурную схему приемника и структурную схему фильтра рассчитать основные характеристики разработанной системы связи дать оценку пропускной способности и эффективности системы связи и сделать обобщающие выводы по результатам расчетов.