75012

Веснянки, виховний захід

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Янушкевич веснянка А вже весна з опери Зима і весна М.Лисенка Хор А вже весна з опери Зима і весна. Діалог Діти а якою ви собі уявляєте весну Та яка ж весна без квітів Які ви знаєте весняні квіти Але першою розпускається гілочка верби а її розквітлі бруньки як називаються Котики Чи бачили ви їх які вони...

Украинкский

2015-01-11

60 KB

6 чел.

Тема:  Веснянки.

Мета:  розкрити зміст поняття «веснянка», поглибити знання з теорії музики (ритм, метр), розвивати навички вокального співу, виховувати повагу до народних традицій, любов до прекрасного.

Музичний матеріал:  веснянка «Вийди, вийди, сонечко», «Весняні котики»  на сл.М.Ясакової, муз.О.Янушкевич, веснянка «А вже весна» з опери «Зима і весна» М.Лисенка.

Обладнання:  магнітофон, баян, ілюстрації.

Міжпредметні зв’язки: образотворче мистецтво.

Тип уроку:  комбінований.

                                               Хід уроку

   I. Організаційний момент.

  Вхід у клас під музику М.Лисенка (Хор «А вже весна» з опери                 «Зима і весна»).

   Музичне вітання.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Вступне слово вчителя.

 II. Розспівування

- Із закритим ротом по Т5/3 у висхідній послідовності по 0,5 т. на leg.                     (на округлення  звуку).

- Із відкритим ротом по Т5/3 у нисхідній послідовності по 0.5 т на stak.                           (на зміцнення голосових зв’язків).

- Із закритим ротом  поспівка «Тук – тук» (на чітку дикцію).

- Ігрова вправа «Весняні голоси» (на розвиток загальної моторики організму).

III. Актуалізація опорних знань.

Діалог

  •  Діти, а якою ви собі уявляєте весну?
  •  Та яка ж весна без квітів! Які ви знаєте весняні квіти?                               
  •  Але першою розпускається гілочка верби, а її розквітлі бруньки як називаються?   (Котики)
  •  Чи бачили ви їх, які вони?

Завдання

Описати котики, спираючись на наочний матеріал - розквітлу гілочку верби.

  •  Чи впізнали ви цю гілочку?

(Котики пухнасті, сіренькі, мякі, наче маленькі кошенятка.)

  •  Про ці чудові, ніжні котики написала пісню «Весняні котики» О.Янушкевич. Із цією піснею ми познайомилися на минулому уроці, чи схожі описані в ній котики з тими, які ви бачите перед собою?

IV. Вокально – хорова робота.                    

  •  Давайте згадаємо «Весняні котики» О.Янушкевич (Співаю початок цієї пісні)
  •  Який її настрій?     (Радісний, піднесений)
  •  Отже, з таким настроєм і заспіваємо цю пісню.

         Виконання пісні «Весняні котики»

V. Музична грамота.

- Який музичний засіб виразності ми використали, співаючи пісню?  Він допоміг нам зрозуміти, що пісня ніби жива.(Акцент - пульс).

- На сьогоднішньому уроці ми ще дізнаємося, як іще може називатися акцент.                 (Сильна доля)

  Вправа

На дошці написана ритмічна вправа

                                                      

    -    Де бачимо акцент?   

  •  Хто покаже його?

 Завдання: проплескати вправу, виділяючи акцент.

Повторення поняття «ритм»

  •  Але ж щоб проплескати ритмічну вправу, потрібно згадати тривалості нот, які ми будемо плескати.

(Робота над розпізнаванням тривалостей нот – восьмих та четвертних)

  •  Послідовність однакових і сильних нот за тривалістю – ритм – ми з вами проплескаємо, одночасно виділяючи акцентами сильні долі.
  •  Сильна доля яка за рахунком у кожному такті? (Перша)
  •  Плескаємо.

Отже, рівномірне чергування перших сильних долей у кожному такті ми будемо називати метром, який ми раніше називали пульсом, на який припадав акцент.

Запис у зошит визначення поняття «метр»

VI. Музично – ритмічна розминка.

VII. Вивчення нового матеріалу.

Слово вчителя.

  •  Чи не нагадав вам ритм даної вправи про пісню «Вийди, вийди, сонечко», знайомство з якою ми розпочали на минулому уроці?
  •  Що це за пісня?  Ця пісня називається веснянкою. Із цим поняттям ми познайомимося на сьогоднішньому уроці.

Оголошення теми уроку: Веснянки.

Визначення мети:

  •  Зі значенням якого поняття ми маємо познайомитися? (Веснянка)
  •  Яке почуття повинні розвивати в собі? (Почуття прекрасного, любові до природи, яка оживає, росте, розквітає.)
  •  Щоб разом нам визначити значення поняття «веснянка», спробуємо спочатку заспівати пісню «Вийди, вийди, сонечко», а потім назвемо її основні характеристики. (Нагадую пісню)

Вокально – хорова робота.

Виконання пісні «Вийди, вийди, сонечко».

- Можете допомогти собі, плескаючи в долоні, виділяючи метр.

Діалог за змістом пісні.

- Кого кличуть у цій пісні? (Сонечко)

Сонечко починає пригрівати весною, а пісні, у яких закликається й славиться весна, називають веснянками.

  •  А яким ви бачите сонечко, яке хотіли б покликати цієї весни? (Усміхнене, радісне.)

Творче завдання: намалюйте на дошці сонечко таким, яким ви його уявили собі.

VIII. Слухання музики.

  •  Щоб поглибити ваше знання про веснянки, я пропоную вам послухати частину з опери М.Лисенка «Зима і весна» веснянку«А вже весна».
  •  Що ви знаєте про композитора? (Укр. композитор, який написав       муз. твір «Пливе човен»)

Коротка розповідь вчителя про композитора.

  •  Случаючи веснянку, спробуйте визначити її настрій, про що в ній буде розповідатися.

    Слухання веснянки «А вже весна»

  •  Який характер веснянки?
  •  Про що в ній розповідалося?
  •  Чи сподобалася вона вам?
  •  Чим саме?       

Ось такою зображають весну художники.  

Робота над ілюстрацією

  •  У вигляді кого зображають весну? (Дівчини)
  •  Якими  кольорами зображено весну? (Яскравими:зеленим, синім, блакитним, жовтим, рожевим )
  •  Що символізують ці кольори? (Зелену траву, синє небо, яскраве сонечко, розквітлі квіти)

IX. Підсумок уроку. Рефлексія.

Підводячи підсумки уроку, скажіть, з якими новими поняттями ви познайомилися? (Метр)

  •  Що означає метр?
  •  Ще з яким? (Веснянка)
  •  А навіщо нам знати, що таке пісні-веснянки?
  •  Чи знадобляться вони вам у житті? (Можемо заспівати їх на святі зустрічі весни)

І, узагалі, щоб глибше знати культурну спадщину українського народу.

X. Домашнє завдання.

Підготувати веснянку. Намалювати малюнок до однієї з веснянок.

 (За бажанням)

XI. Оцінки. Мотивація оцінок.

XII. Музичне прощання з класом.

Вихід із класу під веснянку «Ой, весна красна».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78603. Виды бизнеса и критерии их выделения 112 KB
  Виды бизнеса и критерии их выделения Несмотря на некоторые общие признаки на практике реальная деятельность предпринимателей сильно различается. Это связано с тем что в отдельных видах бизнеса возникают различные конкурентные преимущества и риски реализация первых и преодоление вторых заставляет предпринимателей видоизменять механизмы функционирования своего дела. Существуют особенности и в механизмах правового регулирования и правового обеспечения предпринимательской деятельности в разных видах бизнеса.
78604. Экономическая система общества. Типы экономических систем 40 KB
  В практике хозяйствования существуют различные типы экономических систем которые различаются между собой по форме собственности организации труда и использованию рабочей силы. Среди множества экономических систем чаще всего встречаются: Традиционная примитивные орудия труда форма собственности общинная переходящая затем в рабовладельческую и феодальную натуральное производство организация труда индивидуальная или простая кооперация существуют свободные ремесленники кустари и несвободные рабы крепостные работники....
78605. Рыночная экономика: содержание, основные черты 35.5 KB
  В условиях исследуемой формы хозяйства рыночные связи охватывают всю систему и всех субъектов экономических отношений. Основных субъектов рыночного хозяйства принято подразделять на три группы: домашние хозяйства бизнес предприниматели и правительство. В рамках домашнего хозяйства потребляются конечные продукты сферы материального производства и сферы услуг. Домашние хозяйства являются собственниками и поставщиками факторов производства в рыночной экономике.
78606. Стратегические и финансовые цели предприятия 52.5 KB
  Стратегические и финансовые цели предприятия. То есть говоря иначе цели это конкретное состояние отдельных параметров организации на достижение которого направлена ее деятельность. Они являются исходной точкой планирования; цели лежат в основе построения организационных отношений; на целях базируется система мотивирования используемая в организации; наконец цели являются точкой отсчета в процессе контроля й оценки результатов труда отдельных работников подразделений и организации в целом. Это долгосрочные и краткосрочные цели.
78607. Деньги, денежная система и ее регулирование 34.5 KB
  Но уже с самого зарождения товарного обмена начался процесс формирования будущих денег. Возникновение денег закономерный результат развития товарного обращения и форм стоимости. Сущность денег раскрывается в их функции. Без денег возможен только прямой обмен предполагающий что у каждого из партнеров есть то что нужно другому.
78608. Издержки производства и их виды. Динамика издержек производства 163.5 KB
  Издержки производства и их виды. С этой точки зрения можно утверждать что издержки которые следует учитывать при принятии экономических решений это всегда альтернативные издержки т. Как правило основная часть затрат фирмы представляет собой явные издержки денежные выплаты поставщикам факторов производства. Другими словами явные издержки фирмы это ее фактические расходы на оборудование сырье энергию полуфабрикаты заработную плату аренду помещения и т.
78609. Стратегии предприятия и процесс их разработки 66.5 KB
  Стратегии предприятия и процесс их разработки. Определение стратегии для фирмы принципиально зависит от конкретной ситуации в которой находится фирма. Однако существуют некоторые общие подходы к формулированию стратегии и некоторые общие рамки в которые вписываются стратегии. Такое понимание стратегии справедливо только при рассмотрении на верхнем уровне управления организации.
78610. Функция фирмы, измерение результатов производственной деятельности 42.5 KB
  Основные функции фирмы: мобилизующая состоящая в объединении различных факторов производства для создания благ и услуг; производственная связана с рациональным использованием ресурсов; инвестиционная связана с инвестированием денежных средств в развитие основного...
78611. Рынок труда. Региональные особенности рынка труда в современной России 38.5 KB
  Рынок труда. Региональные особенности рынка труда в современной России. Специфика рынка труда во многом определяется особенностями того товара который на нем представлен. Поэтому на рынке труда продается и покупается не сам труд а услуги труда количество и качество которых зависят от многих факторов уровня профессиональной подготовки работника его квалификации опыта добросовестности и других.