75028

Норми морального життя. Урок з основ християнської етики

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Допомогти дитині зрозуміти Заповіді Божі їх дотримання у своєму житті наше ставлення до них збагатити словниковий запас виховувати любов до Божого слова та виконання всіх заповідей. Що це за шлях істинний це дотримання і збереження Божих Заповідей. Часто вони виникають із Божих заповідей. А зараз прослухайте ще одну притчу про те як Бог дав Ізраїльтянам десять заповідей.

Украинкский

2015-01-11

115 KB

12 чел.

ТЕМА: Норми морального життя.

МЕТА: Допомогти дитині зрозуміти Заповіді Божі, їх дотримання у своєму житті, наше ставлення до них, збагатити словниковий запас, виховувати любов до Божого слова та виконання всіх заповідей.

Хід уроку: 

1.Організаційний момент (молитва)

МЕТА: Усе робити треба нам на совість

             По заповідях жити на землі,

             Земне життя-це незбагненна повість,

             Яку ми заповняємо при дні.

2.Повідомлення теми та завдань уроку.

3.Актуалізація опорних знань.

Немає на землі нікого, хто не хотів би бути щасливим. Багато людей шукають щастя в земних речах і помиляються, адже в Святому Письмі сказано: «Зробіть собі гамани, що не старіють, невичерпний скарб на небі, де злодій приступу не має, ні міль не оточить. Бо де скарб ваш, там буде й ваше серце. Icyс указує на шлях істинний у земному житті людини». Що це за шлях істинний? (це дотримання і збереження Божих Заповідей).

Усе робити треба нам на совість,

По заповідях жити на землі,

Земне життя-це незбагненна повість.

Яку ми заповняємо при дні.

(коли підводимо підсумок уроку, можна знайти і підкреслити Заповіді Божі, та пояснити їх)

Збагатимо словник

Заповідь - це основа християнської моралі, доброго людського життя на землі й запорука щастя на небі.

Заповіді-це правила поведінки.

У світі легенд

- Зараз я вам зачитаю одну стару легенду "Немає жодних правил "

Немає жодних правил

В одному селі людям набридли всілякі правила.

Все обмежене правилами, - нарікали, - наприклад, коли потрібно вставати, коли йти на роботу, коли припадає неділя, а коли - робочий день.

Діти висловлювали незадоволення, що відповідно до правил у школах розпочинається навчання, вони повинні носити в наплечниках підручники і виконувати домашні завдання, а вдома чистити зуби і мити руки. Одного дня мешканці села сказали:

  •  Досить!

Того ж дня урочисто проголосили: «Від сьогодні немає жодних законів і правил. Розпочинаємо нове, щасливе життя».

Зрозуміло, що школа відразу спорожніла, бо діти не мали бажання вчитися. Люди повиставляли столи посеред вулиць, бо там було найбільш сонячно. Молоді люди ввімкнули приймачі й магнітофони, сиділи перед будинками і слухали голосну музику двадцять чотири години на добу. А коли після плавання у річці Петрик вийшов на берег і хотів одягнутися, то не знайшов своїх штанів. Виявилося, що їх одягнув Андрій.

Немає жодних правил! - крикнув злодюжка і побіг додому. Галинка повернулася додому і застала у своїй кімнаті Марійку, сусідську дівчинку, котра саме робила лезом операцію її улюбленій ляльці Мальвіні.

Що ти робиш? - перелякано запитала.

Немає жодних правил! - відповіла Марійка, а потім поклала Мальвіну до своєї торбинки і вийшла.

В іншому будинку розсерджені батьки допитувалися у сина, де він вештався цілісінький день.

Я був у школі, - виправдовувався Марко.

Не обманюй! - крикнув тато. Він знав, що син, виходячи з дому, навіть не взяв із собою наплечника.

Але ж немає жодних правил! - нахабно відповів син, - а тому я не роблю нічого поганого, коли кажу неправду.

Настав вечір. Люди полягали спати, але приймачі, ввімкнені на повну гучність, не давали змоги заснути. У багатьох мешканців почали зникати гроші, а діти не поверталися до домівок. На дорогах постійно сигналили авто, бо водіям перешкоджали столи, які стояли посеред вулиць. Дедалі частіше можна було почути, як хтось кричав:

Де діти?

Хто зіпсував мій улюблений стіл?

Куди поділися мої гроші?

Де поліція?

Однак у відділенні поліції ніхто не чергував і нікому було приймати телефонні дзвінки. Поліціянти переселилися до іншої місцевості. Коли немає правил, то не потрібні ті, хто стежить за порядком.

Наступної ночі якийсь хуліган шарпнув за мотузку - і на церковній дзвіниці забили дзвони. В нічній тиші їхній звук лунав доволі грізно. Люди зірвалися з ліжок. Коли зібралися всі разом, один з мешканців вигукнув:

Це неможливо витримати!

Так, це правда, так далі не можна! - закричали інші. - Ми повинні ввести якісь правила, щоб у нашому селі знову запанував лад!

Так повернулися правила. Діти знову слухалися батьків, а батьки піклувалися про своїх дітей. Заборонено було кривдити один одного, а також говорити неправду.

- Так, ці правила нам потрібні. Вони справді добрі. І Божі заповіді, і людські закони й правила, - визнали мешканці.

У цій книжці йтиметься про Божі заповіді. Людських законів, наказів та заборон є набагато більше. Часто вони виникають із Божих заповідей. Наприклад, до п'ятої заповіді можемо віднести правила дорожнього руху чи заборону купатися у небезпечних місцях. Однак людські закони і правила часом можуть змінюватися.

- Ось чому люди самі повернули заповіді. А зараз прослухайте ще одну притчу про те, як "Бог дав Ізраїльтянам десять заповідей."

БОГ ДАЄ ІЗРАЇЛЬТЯНАМ ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ

«Я - Господь, Бог твій...»

Третього місяця після виходу з Єгипту і переходу через Червоне море ізраїльтяни затрималися біля підніжжя гори Синай, яку ще називали Хорив. Зупинилися на тривалий час, бо тут була долина із джерелами.

Бог сказав, аби Мойсей наказав людям випрати свій одяг і приготуватися до важливої події.

«Третього дня, як розвиднялося, загриміли громи, спалахнули блискавки, й тяжка хмара нависла над горою, страх могутньо засурмило в ріг, і задрижали всі люди в таборі. Вивів Мойсей людей до Бога з табору, і стали вони під горою... а вся гора стрясалася вельми...

Господь спустився на Синай-ropy, на вершину гори, і покликав Мойсея на верх гори, і піднявсь Мойсей» (Вих. 19, 16-18. 20).

На горі Бог продиктував Мойсееві десять заповідей*:

  1.  Нехай не буде у тебе инших богів, окрім мене.
  2.  Не взивай намарне імени Господа Бога твого.
  3.  Пам'ятай день святий святкувати.
  4.  Шануй батька твого і матір твою.
  5.  Не вбивай.
  6.  Не чужолож.
  7.  Не кради.
  8.  Не свідчи ложно на ближнього твого.
  9.  Не пожадай жінки ближнього твого.

10. Не пожадай нічого того, що є власністю ближнього твого.

«І як перестав Господь розмовляти з Мойсеєм на Синай-горі, дав йому дві таблиці свідоцтва, таблиці кам'яні, записані пальцем-перстом Божим» (Вих. 31, 18). Але Мойсей, розгнівавшись на народ за культ золотого тельця, розбив ці таблиці. Тоді Бог сам написав заповіді на таблицях. Згідно з традицією, на першій таблиці були три перші заповіді, котрі стосуються ставлення людей до Бога, а на другій - инші сім заповідей, які регулюють поведінку щодо ближніх. Старий Завіт називає заповіді «десятьма словами». Грецьке слово «dekalog» (deca - десять, logoi - слова) перший раз було вжите у II столітті після Різдва Христового.

СОЮЗ,  УКЛАДЕНИЙ З ДОПОМОГОЮ ЗАПОВІДЕЙ

Коли Мойсей зійшов з гори і переповів ізраїльтянам заповіді, які отримав від Бога, весь народ відповів: «Усе те, що нам сказав Господь - виконаємо» (Вих. 24, 3).

Потім Мойсей збудував жертовник у підніжжі гори і наказав юнакам вчинити на ньому всепалення і пожертвувати телят. Тоді Мойсей взяв кров і скропив жертовник та людей, промовляючи: «Це кров союзу, що уклав Господь із вами...» (Вих. 24, 8). Згідно з переконаннями народів Сходу, кров зміцнює зобов'язання чи присягу. Десять заповідей, обіцянка їх дотримуватися і жертовна кров були суттю завіту (союзу), який об'єднував Бога та Ізраїль. Цей завіт не відрізнявся від того, який колись уклав Бог з Авраамом. Він був його урочистим повторенням або відновленням з иншими вже людьми. Оскільки завіт був укладений на горі Синай, її називають також горою Завіту.

У наступних віках ізраїльтяни через гріхи, особливо гріх ідолопоклонства, часто порушували завіт з Богом, а потім відновлювали його з ДОПОМОГОЮ навернення та покути.

Мойсей наказав покласти таблиці із заповідями в Кивот Завіту Ізраїльтяни, подорожуючи впродовж віків, переносили,ч Врешті Кивот Завіту разом із заповідями помістили у синтині Соломона. Після здобуття Єрусалима 587 року панилоняни спалили святиню. Разом із нею зник Кивот і таблиці із заповідями. Можливо, вони десь під її руїнами

ГРА «ЧИ ЗМОЖЕШ?»

ВИКРЕСЛІТЬ ТАКІ БУКВИ:

Ґ      Є       Ж       Ї      X       Ц       Ч       Ш

ҐНОВУЇЖЧЗАПОВІДЬЧЦ

ЧХШХДАЮЦЧЇВАМЄЧҐЇЩ

ОБХЧВИЦХЛЮБИЛИЧЧҐХ

ОДИНЧЄШЧОДНОГОХЯКҐ

ЯЦБУВХПОЛЮБИВЧВАСХ

ЇТАКЛЮБІТЕЧҐХЧІЖЧВ

ИЦШОДИНХЇҐ Ж    Ч    Т   О    Д    Н    О    Г   

О    X    Ш    ї    Ц   Ж    Є    Ч   Ї   

(Йо. 13,34)

4. Робота в зошиті

Обговорюємо

Перших шість заповідей разом обговорюють, 4-по групах

  1.  група - 7,8 заповідь
  2.  група - 9,10 заповідь

Давайте зараз не згадувати про порушення Божих заповідей, а краще пригадаємо ситуацію, коли ви дотримувались їх.

Згадайте випадок, коли ви діяли як справжній послідовник Ісуса.(коли дотримуємось заповідей, нас переповняє мир і радість. Дотримання заповідей - це шлях до наслідування Ісуса.)

Обговорення ситуацій в групах

Робота в групах. Назвати, яку Заповідь не дотримувався той чи інший герой.

1 група - Перстень

Орися побачила в магазині дуже гарний перстень. Вона вирішила, що мусить його мати, навіть якщо не може його купити. Вона має план: піде до магазину і, коли ніхто не дивитиметься, покладе перстень у свою торбинку. Їй вдається це зробити. Тепер вона має вимріяний перстень.

Запитання для обговорення.

- Чи усвідомлює Орися, що красти не можна?

- Яке рішення вона приймає? Чому?

- Якої шкоди це може завдати всій сімї?

- Що повинна тепер зробити Орися?

2 група – Самотній

Івась має проблеми з читанням. Ваші товариші кепкують з нього і дають йому різні негарні прізвиська. Ви бачите, як під час перерви між уроками Івась стоїть осторонь. Дехто з ваших друзів починає насміхатись з Івася і надокучати йому.

Запитання для обговорення.

Яке рішення ви могли б прийняти?

      -  Як це ваше рішення вплине на вас, ваших друзів, Івася?

Створюємо самі

- Діти, ми завжди повинні жити в злагоді, любові, дотримуватися Заповідей Божих, кожного дня молитися. Адже, Ісус завжди слухає ваші прохання, і допомагає та любить вас. Ми зараз створимо «Молитовну сумочку», яка, на мою думку, буде вам допомагати не забувати про Бога, складати молитву подяки до нашого Спасителя.

б.Підсумок уроку

Яка тема нашого уроку?

Давайте звернемося ще раз до нашого девізу.

- То як ми   повинні жити?

Які заповіді запам'ятали?

Що означає іти за Ісусом (дотримуватися Божого Закону)

«Вузлик» - напам'ять!

Щоб ви поклали у «Вузлик напам'ять»?

Домашнє завдання.

Упродовж тижня розфарбуй щодня по одній смужці веселки. Кожна смужка поділена на дві частини. Якщо ти до обіду був слухняним і зробив хоча б одну добру справу, можеш розфарбувати половину смужки. Якщо і після обіду не зробив нічого злого, - сміливо розфарбуй смужку до кінця. Запамятай: смужку не можна розфарбовувати, якщо своєю поведінкою ти когось образив.

Чи вдасться кожному з вас розфарбувати веселку всіма її кольорами?

       Успіхів у виконанні добрих справ!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82599. «Великая депрессия»: характер и причины возникновения. Новый курс Рузвельта 43.29 KB
  Важнейшей разделительной вехой в истории США XX в., как и в американской истории в целом, стал 1933 г. Краткое различие между двумя эпохами американской истории, разделенными этой датой, можно охарактеризовать следующим образом.
82600. КОРПОРАТИВНАЯ ЭТИКА. ЮРИДИЧЕСКАЯ И СОЦИАЛЬНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ФИРМЫ 46.54 KB
  Деловой этикет порядок поведения работников компании включающий систему регламентированных правил поведения в различных деловых ситуациях в том числе при деловой переписке деловом общении приеме на работу обращении к руководству и т.д.
82601. Основы управления персоналом 83.5 KB
  На основе внутренней мотивации люди действуют спокойнее быстрее добросовестнее тратят меньше сил лучше усваивают задания и знания. Добиться желаемого поведения можно двумя путями: подобрать человека с заданным уровнем внутренней мотивации или воспользоваться внешней.
82602. Роль кардинала Ришельє в історії Франції 144.5 KB
  Бажаючи досягти абсолютної влади, Ришельє вступає на шлях придушення будь-якого опору, обмеження привілеїв окремих міст і провінцій і, врешті-решт, знищення противників. Ришельє проводить цю політику від імені Людовика XIII. При цьому сходження Ришельє на політичний олімп було важким і болісним.
82603. Педагогічні умови розвитку ораторських здібностей 108.5 KB
  Основні аспекти розвитку ораторських здібностей молодших школярів. Педагогічні умови розвитку ораторських здібностей. Засоби практичного розвитку ораторських здібностей. Психологопедагогічна робота з розвитку ораторських здібностей...
82604. Потребительский кредит в РФ. Теоретические основы потребительского кредита 153.5 KB
  Иными словами выдавая кредит на покупку автомобиля в рассрочку или выдавая кредитную карту банк-кредитор ориентируется на уровень заработной платы и для него важно чтобы этот уровень дохода являющийся источником покрытия кредита с большой степенью вероятности сохранился на весь иногда весьма...
82605. Физическая культура как совокупность различных физических упражнений направленных на укрепление здоровья 90 KB
  Физическая культура это деятельность человека, направленная на укрепление здоровья и развитие физических способностей. Она развивает организм гармонично и сохраняет отличное физическое состояние на долгие годы.
82606. Чим ми пізнаємо навколишній світ? 173 KB
  Мета: ознайомити учнів із засобами, якими людина пізнає навколишній світ – руками; навчати дітей методам пізнавання навколишнього середовища: спостереження, обстеження, практична робота, експериментування; розвивати у дітей вправність рук, звернути увагу дітей на чутливість шкіри пальців рук...
82607. Урок добра 37 KB
  Какой на ощупь предмет Мягкий нежный тёплый приятный Раскройте глаза и скажите что вы держите в руках А можно ли такими словами описать человеческое сердце Почему На какие дела способен человек с таким сердцем Можем ли мы сказать что в сердце живёт добро доброта...