75034

Знайомство з основними і похідними кольорами. Малювання мешканців підводного світу. План-конспект уроку для 1 класу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити дітей з основними і похідними кольорами; провести бесіду про різноманітність форм і забарвлення мешканців підводного світу; вчити отримувати похідні кольори користуючись палітрою зображувати предмети округлої та видовженої форми рибок мушлі водорості; розвивати уяву фантазію; виховувати естетичний смак любов до природи...

Украинкский

2015-01-11

98.5 KB

11 чел.

План-конспект уроку для 1 класу

Вчитель:Марченко Олена Валеріївна

Тема:

Знайомство з основними і похідними кольорами. Малювання мешканців підводного світу.

Мета:

Ознайомити дітей з основними і похідними кольорами; провести бесіду про різноманітність форм і забарвлення мешканців підводного світу; вчити отримувати похідні кольори, користуючись палітрою, зображувати предмети округлої та видовженої форми (рибок мушлі водорості); розвивати уяву, фантазію; виховувати естетичний смак, любов до природи.

Обладнання:

Зображення Мешканців підводного світу, таблиці, зразки робіт з зображенням мешканців підводного світу, музичний супровід

Хід уроку

I. Організаційна частина

Перевірка готовності дітей до уроку.

II. Робота над темою уроку

1. Вступна бесіда

- Світ мистецтва приховує багато таємниць, з якими вам доведеться познайомитись, щоб стати справжніми художниками. Сьогодні я відкрию вам одну з таких таємниць. А допомагати мені буде, як завжди, наш знайомий  хлопчик Питайлик. Подивіться будь-ласка на фарби, які стоять у вас на партах. Як багато кольорів вони мають. Але серед них є три найголовніші. За їх допомогою можна створити інші кольори.

2. Прослуховування казки «Як з’явилися кольори.»

(автор Марченко О.В.)

- Послухайте будь-ласка казку яку приніс сьогодні вам Питайлик. Казка називається «Як з’явилися кольори.». Питайлик сподівається що ця казка допоможе вам легше запам’ятати які кольори є головними, а які можна утворити за їх допомогою.

ЯК З’ЯВИЛИСЯ КОЛЬОРИ

Далеко- далеко за високими горами є чудова і мальовнича країна Барвія. В цій країні живе хлопчик на ім’я Барвик. І хоча Барвик- звичайний хлопчик, має він три чарівних відерця: червоне, жовте і синє. Чарівні вони тому, що кожного ранку в них з’являються фарби: червона, жовта й синя. А Барвик бере пензлики і розфарбовує все навкруги: і сонечко, і небо, і квіти. Без Барвика Барвія була б, напевно, сірою та похмурою, і не називалася б Барвією. Але Барвик все одно залишався незадоволеним своєю роботою.

Якось сидів він у садочку і зітхав:

- Ех. Хіба можна гарно розмалювати країну, маючи лише три кольори. От якби я мав більше кольорів, якою гарною я б зробив нашу Барвію…

Слова Барвика почула стара, мудра ворона, що сиділа на гілці дерева.

- Карр. Ти добрий хлопчик, Барвику, тому я спробую тобі допомогти.

- Невже ти знаєш що треба робити?, - підхопився Барвик.

- Ні,- відповіла ворона.- Але чула я, що у лісі, який росте біля дальніх гір, живе добрий чаклун. Я думаю, що він тобі допоможе.

Наступного ранку Барвик з вороною відправились у подорож. Довго вони йшли, але нарешті дісталися маленької хатинки, у якій жив чаклун.

- Заходь Барвику,- мовив він. - Я вже чекаю на тебе, адже побачив у чарівному дзеркалі, що ти йдеш. Що за біда привела тебе до мене?

- Я хочу зробити нашу Барвію ще прекраснішою, але маю лише три кольори: жовтий, синій і червоний. Підкажи, що мені зробити, щоб отримати інші кольори?

- Барвику, ти маєш головні кольори. Щоб отримати інші кольори, варто лише поєднати їх між собою. Дам тобі пораду: спробуй поєднати червону фарбу з жовтою, жовту - з синьою  та синю - з червоною і побачиш що буде. Але тут є одна умова: поєднувати їх треба доки фарби ще не висохли. А для цього я тобі дарую необхідну для художника річ - палітру, на якій ти зможеш поєднувати фарби.

- Дякую тобі, чаклуне,- відповів Барвик.

Повернувшись додому, Барвик ледве дочекався ранку. Він взяв палітру і поєднав фарби з жовтого та синього відерець. І відразу ж з’явився новий яскравий колір.

- Назву я його зеленим, - подумав Барвик. - Цей колір дуже підійде травичці та деревам.

І хлопчик одразу ж заходився їх розмальовувати.

- Спробую змішати по-іншому,- сказав Барвик і перемішав жовту та червону фарби.

І знову отримав новий колір.

- Цей колір я назву оранжевим,- поміркував Барвик.

За допомогою оранжевого кольору Барвик розмалював деякі квіти та плоди на деревах.

- Тепер скористаюсь ще однією порадою чаклуна.

І Барвик змішав на палітрі фарби з червоного та синього відерець. Колір, який хлопчик отримав він назвав фіолетовим. Дякуючи фіолетовому кольору Барвик розмалював бузок, фіалки та надав неповторних відтінків небу та воді.

Ось так, скориставшись порадами чаклуна, Барвик отримав зелений, оранжевий та фіолетовий кольори, поєднавши червону, жовту та синю фарби між собою.

- Тож які кольори є головними?

- Так. Червоний, жовтий і синій.

- Які кольори можна утворити за їх допомогою?

- Так. Оранжевий, зелений та фіолетовий.

- Які кольори  треба змішати, щоб утворити оранжевий?

- А зелений?

- Фіолетовий?

3. Відгадування загадок

- А зараз відгадайте загадки. А відгадкою буде тема нашого сьогоднішнього уроку.

Спритна, хижа і зубата,

З довгим тілом і хвостата.

Виглядом своїм лякає,

Безліч рибок поїдає. (щука)

Ляже й спить на глибині

З шаром мулу на спині,

Тільки вуса повертає,

Що навколо – все він знає! (сом)

В морі плаваю на дні,

Там спокійніше мені,

Як желе мої боки:

І прозорі, і м’які.

Якщо зловиш мене ти –

Можу руку обпекти! (Медуза)

Вона в морі промишляє,

І людей, і риб лякає.

Гострі зуби в два ряди,

Ось плавець стирчить з води.

Краще б в морі потонула

Ця страшна, бридка ….(Акула)

4. Повідомлення теми уроку

- У глибинах океанів, морів, озер та річок живе безліч мешканців: риби, краби, раки, восьминоги, морські зірки та морські коники, молюски. Вони дуже різні: великі і маленькі, яскраві й непомітні, сміливі та боязкі. Підводнай світ надзвичайно красивий та різноманітний. Отже, ми з вами сьогодні намалюємо мешканців підводного світу.

5. Перегляд демонстраційного матеріалу з коментарем вчителя

III. Практична діяльність учнів

- Спочатку на спеціальній дощечці для змішування фарб, яка називається палітра давайте спробуємо утворити оранжевий, зелений та фіолетовій кольори. Адже вони нам знадобляться щоб створити такий різнокольоровий підводний світ.(за допомогою вчителя діти вправляються у змішуванні фарб)

- Олівцем у повітрі намалюйте коло. Тепер овал.

- А зараз давайте спробуємо це зробити в альбомі. Спочатку малюємо овальний тулуб нашої рибки. Потім додаємо хвіст та плавники. (демонстрація виконання вчителем на дошці) Поміркуйте, якого кольору буде ваша рибка.

Намалюйте ще кілька рибок або інших мешканців підводного світу.

Тепер давайте намалюємо водорості.(демонстрація вчителем на дошці)

Тепер можна додати камінчики або мушлі. (демонстрація вчителем на дошці)

IV. Підсумок уроку

Молодці, дітки. У кожного з вас вийшла чудова робота. Нам з Питайликом дуже подобається. Покажіть один одному свої малюнки.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22933. Методи обчислення визначників n порядку 761.5 KB
  Поняття визначника nго порядку. Числа aіj називаються елементами визначника . Добуток 5536 є одним з добутків визначника  оскільки серед його співмножників є по одному і лише по одному елементу з кожного рядка і кожного стовпчика визначника. Аналітичний запис визначника.
22935. ВКАЗІВНИКИ 53.5 KB
  1 довжина рядка int strlen char s { int i; for i=0; s= 0; s i; return i; } int strlen char s[] { int i; for i=0; s[i]= 0; i ; return i; } int strlen char s { int i; for i=0; s; s i; s трактується як булевий вираз s=0 означає лжу s=0 означає істину return i; }...
22937. СТРУКТУРИ 74 KB
  struct імя_типу { cписок_полів} список_змінних ; struct date { int day; int month; int year; char mon_name[4]; } d d1; змінніструктури dd1 типу date typedef struct { double real; double imag; } complex;...
22938. Синтаксичний аналіз виразів 31 KB
  Мова в певному алфавіті основному символів це слова записані за певними синтаксичними правилами. Синтаксичні правила подаються формулами БекусаНаура БНФ вигляду : ::= де позначає синтаксичне поняття а послідовність символів розширеного алфавіту. Вираз [] означає що послідовність символів входить або не входить в конструкцію. Синтаксичний аналізатор це програма що для заданої послідовності символів основного алфавіту розпізнає чи побудована вона у відповідності з синтаксичними правилами для даного поняття.
22939. ВВЕДЕННЯ / ВИВЕДЕННЯ 48 KB
  Перед тим як розпочати роботу з потоком його необхідно відкрити за допомогою функції FILE fopenchar filename char mode. Функція формує потік з даним файлом і повертає результат у вигляді покажчика на обєкт типу FILE який містить всю інформацію необхідну для роботи з потоком адресу та розмір буфера індексзсув поточної позиції в буфері режим оборобки інформації і т. FILE fp; fp=fopen€œfile1.txt€ €œa€; відкриття файлу file1.
22940. Адресация в IP-сетях 120 KB
  В терминологии TCP/IP под локальным адресом понимается такой тип адреса, который используется средствами базовой технологии для доставки данных в пределах подсети, являющейся элементом составной интерсети. В разных подсетях допустимы разные сетевые технологии, разные стеки протоколов
22941. Конструктивні обєкти. Індуктивні визначення. Рекурсивні функціїї 854 KB
  Рекурсивні функціїї. При такому підході конструктивність того чи іншого обєкту у тому числі і функції вже не є абсолютною субстанцією а тільки відносною і залежить від вибору системи подання. Загальне індуктивне визначення унарної функції ІВФ спирається на ІВ множини і має вигляд: БФ База індукції. Для кожного конструктора елементів з існує конструктор значень функції такий що для будьяких .