75536

Вибір професії. Нові ЛО

Конспект урока

Иностранные языки, филология и лингвистика

Ввести й активізувати у мові учнів ЛО теми «Вибір професії». Практикувати учнів у читанні тексту з метою отримання загального уявлення (skimming) та з метою максимально повного й точного розуміння всієї інформації, що міститься в текст...

Украинкский

2015-01-15

83.5 KB

2 чел.

План-конспект уроку з англійської мови для учнів 9-х класів

Урок 61

Тема: Робота і професії.

Підтема: Вибір професії. Нові ЛО.

Мета: Ввести й активізувати у мові учнів ЛО теми «Вибір професії».

Практикувати учнів у читанні тексту з метою отримання загального уявлення (skimming) та

з метою максимально повного й точного розуміння всієї інформації, що міститься в текст:

Обладнання: підручник, комплект 'Uigsaw sentences" для "Warm-up" (HO,), "Match the words" (H02), "Finishthe sentences" (H03), "Word building" (H04), "Wordsquare" (H06).

Хід уроку

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Aim 1. Повідомлення теми та мети уроку.

Т:  The topic of our lesson is "Choosing a profession". By the end of the lesson you should be able:

to recognize, understand and operate new words and word-combinations when reading the text and doing exercises;

to identify main ideas and details from the text for reading;

to talk about choosing a profession.

Warm-up 2. Уведення в іншомовну атмосферу.

Game "Jigsaw sentences".

Give a set of jigsaw sentences to each pair or group of four students. Ask students to make up 3 sentences, then to read them and translate. Which group will be the first one to make up sentences?

Jigsaw Sentences

(the cards are mixed)

The ninth form pupils

will get

their first document of a ninth-year education

This school year

is

very important for the ninth form pupils

There are

2,000 professions and trades

in the world

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Presentation 1. Пред'явлення теми для спілкування.

1) Discussion. Бесіда з учнями.

Т: Why is the school year considered to be very important for you?

To have a ninth-year education is very important, but is it enough nowadays?

What are you going to do after finishing the ninth form?

2) Presenting vocabulary. Уведення та первинна активізація ЛО теми «Вибір професії».

а) Виконати впр. З (стор. 79-80).

Т: Read the words with the translation.

б) Знайти пару.

Match the words and word-combinations with their Ukrainian equivalents.

1. to choose

2. education

3. to receive

4. scholarship

5. vocational

6. free of charge

7. examination

8, technician

9. primary

10. to pass examinations

а) безкоштовний

b) іспит

с) вибирати

d)складати іспити

e) технік

f) освіта

g) отримувати

h) початковий

і) професіональний

j) стипендія

Key: 1c; 2f; 3g; 4j; 5і; 6а; 7b; 8e; 9h; 10d.


(HO3):

в) Закінчити речення.

Finish the sentences using new words and word-combinations.

You will get your first document of a ninth-year... .

It is not an easy thing to choose a... .

To enter a college or a technical secondary school you have to pass... .

Only some students of colleges or technical secondary schools will receive... .

There is a wide choice of vocational schools in... .

Nowadays the education is not always free of... .

As for me I'm going to get a general secondary education at... .

г) Утворити речення.

T: Make up your own sentences using (H02). д) Тлумачення ЛО.

T: Do you know the difference between using of the words "occupaton", "trade", "profession"?

У чому різниця між словами "occupaton", "trade", "profession"? Пояснення вчителя.

An "occupation" is an activity of any kind for which a person has the necessary qualifications and training.

For example: I'm a teacher by my occupation. My husband is a taxi-driver by his occupation.

A "trade" is an occupation, too. A trade is a skilled manual job requiring on-the-job training.

Vocational schools in our country teach different trades: cooking, furniture-making, operating different machines. In these schools you can get training in any trade you may choose.

A "profession" is a kind of occupation for which people must have a special education.

Very often a profession requires a special high education at a institute or university.

For example: a lawyer, an architect, a doctor, a teacher.

But be careful operating with these words. English people speak of the profession of teaching, of medicine, or of the profession of secretary, shop-assistant.

3) Reinforcement. Закріплення ЛО.

a) T: Look at the pictures of ex. 18, p. 84-85 and divide the occupations of the people on the.pictures in two groups.

Trades                             Professions

Compare your tables with desk-neighbour.

б) Тренувальна вправа. (HO4):

Word building

a) We can make the names of a lot of jobs like this.

He teaches.        She writes.         He plays golf.

He's a teacher.  She's a writer.    He’s a golfer.

b) Say what these people are.

He plays football 

She paints 

She manages. ...

He juggles 

She sings 

She looks after a garden.

He builds things 

He works on a farm 

She takes photographs. ..

He skis 

4) Lexical game. Wordsquare (H05).

 Find ten more jobs in the wordsquare.

R

В

К

M

F

p

A

Y

G

S

P

L

F

E

D

I

R

E

С

T

0

R

0

J

В

N

D

G

S

A

H

E

T

F

L

X

E

G

R

0

S

I

E

A

U

V

I

0

R

I

J

С

С

A

I

С

A

N

T

W

L

N

V

К

H

T

E

H

R

W

I

A

D

E

D

P

M

D

0

E

T

W

С

I

T

E

X

G

И

X

G

R

I

H

I

T

Y

R

M

Q

0

A

I

В

S

J

A

E

S

С

I

E

N

T

I

S

T

Y

N

R

С

С

L

A

К

z

S

I

N

G

E

R

N

В

M

0

М

0

D

E

L

A

P

A

Key: director, politician, waiter, doctor, engineering, scientist, manager, model, singer.

3. Пред'явлення тексту для читання "Choosing a profession", впр. 4 (стор. 80).

1) Pre-Reading Activities. Етап підготовки до читання тексту. Бесіда з учнями.

Think about

What is better for you to do after finishing the ninth form?

to go to the tenth form and receive complete secondary education at school?

to get a specialized secondary education at a college or a technical school?

to go to a vocational school and get a trade?

to start working at once?

2) While-Reading Activities. Етап читання тексту та виконання вправ під час читання.

а) Skimming. Переглядове читання тексту з метою отримання загального уявлення про його зміст.

Т: Look through the text and say in what paragraph can you find the answer to the following question:

How many roads are opened before the ninth form pupils?

б) Scanning. Читання тексту з метою максимально повного та точного розуміння всієї інформації, що міститься в тексті та критичного її осмислення.

Т: Find in the text and read the sentences or part of them which correspond to the following Ukrainian ones. Bnp. 10 (стор. 81).

3) Post-Reading Activities. Контроль розуміння тексту та виконання післятекстових комунікативних вправ.

а) Т: Answer the questions.

How many roads are opened before the ninth form pupils?

Where can ninth form pupils continue their education?

What profession can you receive at vocational schools?

What examinations must the ninth form pupils pass to enter the technical school?

б) T: Read the last sentence of the text "Choosing a profession". Express your agreement or disagreement with this statement.

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.

Впр. За, б (стор. 79-80), вивчити нові слова. Впр. 5 (стор. 80), при виконанні вправи використовувати таблицю часових форм дієслова на стор. 129 граматичного довідника.

Summarizing  2. Підбиття підсумків уроку.

Т: What were we talking about today? Is this school year very important for you? Why?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36. Технологический процесс капитального ремонта пути с укладкой бесстыковых плетей 1.28 MB
  Технологический процесс замены старогодних рельсовых плетей инвентарными рельсами, технология укладки стыков АПАТЭК с применением машины. Продолжительность окон, состав и объём основных работ, методы снижения воздействия вибрации на операторов путевых машин.
37. Проект барабанной сушилки для сушки глины 1.92 MB
  В курсовой работе выполнен литературный обзор по процессу сушки и видов сушильных установок, подобрана и рассчитана барабанная сушилка, выбран тип циклона и произведён его расчёт, подобран вентилятор.
38. Розробка інформаційно-аналітичної підсистеми Internet магазину 91.5 KB
  Опис проблеми створення internet магазину та його розміщення в мережі, визначення ефективності створення даного проекту. Вартість розробки малого магазину типу онлайнова вітрина, кур’єрська доставка замовлення з оплатою на місці.
39. Определение плотности твердых тел правильной геометрической формы 96 KB
  Граница полной погрешности результата измерения диаметра, результат измерения диаметра цилиндра и расчета погрешности. Оценка границы абсолютной погрешности результат измерения плотности.
40. Оцінка організаційно-економічної діяльності ТОВ Універсалпродукт 223.77 KB
  Загальна характеристика та напрямки діяльності ТОВ Універсалпродукт, аналіз техніко-економічних показників діяльності товариства, дослідження стану маркетингової діяльності та оцінка ефективності засобів комунікацій ТОВ Універсалпродукт
41. Шкільна гігієна. Вивчення і гігієнічна оцінка режиму дня учнів 105.5 KB
  Вивчення і гігієнічна оцінка режиму дня учнів, оцінка контрольних робіт дозволила виявити загальну успішність учнів у групі. Температура повітря в класі на рівні 1,5 метра від підлоги біля зовнішньої стіни рівна 18°С, а біля внутрішньої стіни рівна 19°С
42. Охорона праці в навчальному закладі 84 KB
  Складання плану гігієнічного виховання учнів класу, ознайомлення з планом виховної роботи класного керівника 8 класу. Перевірка правильності складання розкладу занять, гігієнічна оцінка навчального кабінету.
43. Використання виховних заходів в навчальному закладі 144.5 KB
  За допомогою психолого-педагогічного досвіду студент-практикант надав можливість відкритися учасникам творчо, проявити себе з кращої сторони. Свято закоханих сердець, родини та краси, як приклади проведення массових заходів.
44. Організація міжнародних перевезень та митні транспортні тарифи 143.5 KB
  Організація роботи прикордонних залізничних станцій. Характеристика прикордонних переходів. Види митного контролю. Розрахунки тарифу та додаткових зборів у внутрішньому сполученні. Наявність потужного транспортного потенціалу, сучасних транспортних засобів.