75973

Інтегрований урок в 3 класі «Поле чудес»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Формування ключових компетентностей: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, звязно висловлюватися в контексті змісту; здоровязбережувальної...

Украинкский

2015-01-27

57.5 KB

1 чел.

Інтегрований урок в 3 класі «Поле чудес»

Підготував учитель початкових класів Житницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Жашківського району Черкаської області Гайдай Галина Володимирівна

Зінтегрований зміст предметів: математика, читання, українська мова, сходинки до інформатики.

Тема. Підсумковий урок-гра «Поле чудес»

Мета уроку:

  •  формування ключових компетентностей: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту; здоров'язбережувальної – усвідомлювати здоров'я як вищу життєву цінність; формування життєвих компетентностей: формування характеру дитини, особистісних рис, національної свідомості й розвитку природного таланту, спрямованих на розвиток життєвої компетентності кожного учня на принципах співдіяльності та співтворчості дітей і дорослих.
  •  Предметних компетентностей:

повторити і узагальнити знання; розвивати мислення, пам'ять, пізнавальну активність, вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки, працювати в групах; сприяти розширенню світогляду; виховувати інтерес до предмета.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Обладнання: ноутбук, зовнішній екран, інтерактивна презентація, жетони, демонстраційний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Ось і дзвоник дав сигнал

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо

і урок розпочинаймо!

На уроці підсумковім

Треба дружно працювати,

Щоб змогли на всі питання

Повні відповіді давати.(2 слайд)

1. Привітання.

Добрий день, любі діти,

рада вас вітати.

Щастя і добра

всім вам побажати.

Посміхніться всім довкола:

сонцю, небу, квітам, людям.

І тоді обов’язково

день для всіх щасливим буде!(3 слайд)

2. Створення емоційного настрою.

Прослуховування мелодії (слайд 4)

- Посміхніться один одному і скажіть:

«Я – найкращий, ТИ – найкращий, МИ – найкращі».

ІІ. Оголошення теми уроку.

  •  Сьогодні у нас незвичайний урок – урок гра, на якому перевіримо ваші знання з вивчених тем, бо ми з вами станемо учасниками всім відомої гри « Поле чудес». (Тиснемо «Пуск», звучить заставка відомої гри). Ваша активна участь – це гарантія того, що гра буде цікавою, змістовною.

(5 слайд)

ІІІ. Проведення гри.

  1.  Гра складається з трьох вибіркових турів та чотирьох основних турів. В кожному вибірковому турі обирається трійка учасників за більшою кількістю відповідей на запитання. В кожному основному турі гравці по черзі крутять барабан (натискаємо на малюнок і переходимо до барабана, потім натискаємо стрілочку і повертаємось до загаданого слова) та називають літери – їх мета відгадати зашифроване слово. На барабані розміщені сектори з балами та сектори: сектор + (учасник гри має право відкрити будь-яку букву в слові), сектор 0 (перехід ходу), сектор Б («Банкрот» - всі очки згорають), сектор П («Приз» - учасник може взяти приз, або відмовитися і продовжити гру).

  1.  Перший відбірковий тур.

Отож, розпочинаємо гру, а саме, вибірковий тур. За кожну правильну відповідь учень отримує жетон. Той, хто набере більшу кількість жетонів стає гравцем І туру. Так визначається 3 гравці 1 туру.

І вибірковий тур(6 слайд)

  1.  Як лікувався соловейко із вірша Ліни Костенко «Соловейко застудився»? (Лежав під пледом та пив гарячий чай із медом).
  2.  Доповніть прислів'я. Людина без книги, як криниця без…(Води).
  3.  Поясніть, як ви розумієте даний вислів. Взяти ноги на плечі - а) роззутися; б)побігти; в) станцювати. ( Побігти).
  4.  Як називаються числа при діленні. (Ділене, дільник, частка).
  5.  Які слова називаються антонімами? (Слова протилежні за значенням).
  6.  Що таке периметр прямокутника? (Це сума його сторін).

(Представлення першої трійки)

  1.  І тур.

(Звук барабана – тиснемо малюнок на слайді барабан; після назви букви гравцем натискаємо літеру на слайді, в алфавіті, що знаходиться внизу слайду.

Якщо відповідь правильна, то відкривається ця буква у заданому слові, а якщо відповідь неправильна, то буква в алфавіті зникає.(7 слайд)

 

 Завдання:Українське місто, в якому друкував книги Іван Федоров?

(м. Львів).

(Визначається перший фіналіст гри).

  1.  ІІ відбірковий тур.(8 слайд)
  2.  Які овочі назвалися родичами гарбуза у творі «Ходить гарбуз по городу»? (Диня, огірочки,бурячки,бараболя, квасоля,старий біб).
  3.  Як називається приміщення, де можна прочитати газети, книги, журнали. (Читальний зал).
  4.  Як називаються числа при відніманні? (Зменшуване, від'ємник, різниця).
  5.  З яких частин складається текст? (Із зачину, основної частини, кінцівки).
  6.  Чим завершується день? (Слово «день» завершується м'яким знаком).
  7.  З яким табунчиком полетіла кривенька качечка? (Вона полетіла з третім табунчиком).

( Представлення другої трійки гравців)

  1.  ІІ тур.(9 слайд)

Завдання: Який князь створив на Русі перші школи? (Великий).

(Визначається другий фіналіст гри «Поле чудес»).

ІV. Музична пауза (Фізкультхвилинка)(10 слайд)

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце,

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали – сіли, встали – сіли.

Бачите, як звеселіли!

Сонце стало танцювати,

Нас до танцю припрошати.

Нумо разом, нумо всі,

Потанцюєм по росі

  1.  ІІІ вибірковий тур(11 слайд)
  2.  З яким проханням зверталася шипшина до людей із вірша Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди…»? (Залишити хоч ягідку для пташини).
  3.  Скільки хвилин у 10 годинах? (600хвилин).
  4.  Сторони прямокутника 2 см і 4 см. Знайдіть периметр. (Периметр 12см).
  5.  Яка мета тексту-міркування? (Обґрунтувати свою думку).
  6.  Хто є автором оповідання «Лісовою стежкою» (Олесь Донченко).
  7.  Продовжте речення. Невеликий віршований або прозовий твір повчального змісту – це…(Байка).

( Представлення третьої трійки гравців)

  1.  ІІІ тур(12 слайд)

 Завдання: Як називається ручне знаряддя у вигляді тонкої палички із

загостреними кінцями? (Веретенце).

(Визначається третій фіналіст гри).

  1.  Фінал.(13 слайд)

 Завдання: Як називається водоплавний птах із чорним оперенням?

( Баклан).

  1.  Супергра(14 слайд)

Завдання: Хто з українських поетів завершує вірш словами: «Дівчина літом веселим зоветься…» (Максим Рильський).

(Гравець називає 4 букви, якщо вони є, то відкриваються, потім за 1 хв потрібно назвати все слово).

Вітання та нагородження переможця гри «Поле чудес»(15 слайд)

 

V. Підсумок уроку (16 слайд)

  •  Чи сподобався вам незвичайний урок?
  •  Які завдання були цікавими?

Вправа «Мікрофон» (враження дітей про урок).

Збіг урок наш, як коротка мить,

Дуже швидко час біжить.

Та попереду у нас багато кроків,

І веселих, і сумних уроків.

Тож намагайтесь вправно все вивчати,

Щоб все про всіх у житті знати.

Список використаних джерел:

1. Інтернет ресурси: www. muzofon.com.

2. Леся Вознюк. 1111 загадок. Тернопіль. Видавництво «Підручники і посібники», 2009.

3. Словниковий дивосвіт// Автор-упорядник Ісаєнко О. В. – Харків:ТОВ «Українська книжкова мережа», 2011.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

59709. Заквітчаймо свою Україну (навчально-дидактичний матеріал для формування комунікативної компетенції учнів 5-го класу) 78 KB
  Використовуючи наступні слова і словосполучення складіть розмову яка може відбутись між квітами або квітами і людьми: квіти посланці любов здоровя пишні гордовиті лікувальні скромні цвісти збирати милувати служити дарувати...
59710. Культура спілкування і мовленнєвий етикет українського народу (урок розвитку зв’язного мовлення для старшокласників) 46 KB
  В нашого українського народу теж є свої гарні звичаєві правила спілкування. Ці приказки і прислівя названі вами є свідченням того що в основі спілкування українського народу лежать такі загальнолюдські моральноетичні цінності...
59711. Літературно-музична композиція «О доле в’язня і трибуна, життя твоє зрідні тайфуну» 42.5 KB
  Обладнання: портрет Василя Стуса, прибраний рушником; книги «Не відлюбив свою тривогу ранню» (про В. Стуса); «Феномен доби» — В. Стуса про П. Тичину; фотографії, газетні матеріали.
59712. Літературний вечір на тему: «Мово рідна, слово рідне...» 81.5 KB
  Багато є таємниць у світі і одна з найбільших це мова. Найбільше і найдорожче добро в кожного народу його мова ота жива схованка людського духу його багата скарбниця в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки розум досвід почування.
59713. Сценарій уроку: Леся Українка як особистість 148.5 KB
  Леся Українка як особистість. Айвазовський Девятий вал Рафаель Сікстинська мадонна Леся Українка. Запишіть до зошитів тему Леся Українка як особистість накресліть схему зазначте дати: 1871-1913 та епіграф уроку: Є народження й смерть два стовпи на межі.
59714. Підготовка до написання твору на морально-етичну тему «Шануй батька свого і матір...» 55.5 KB
  Учитель мас повною мірою використати ці величезні можливості мистецтва слова для розвитку звязного мовлення учнів на уроці літератури. Учитель. Учитель. Про яке з етичних почуттів совість обовязок честь гуманність милосердя гідність відповідальність тощо дав нам уявлення автор Учитель.
59715. Правила вживання м’якого знака (урок рідної мови в 10 класі) 44.5 KB
  Мета: повторити і систематизувати знання про правила вживання мякого знака; вдосконалювати правописні вміння учнів розвивати усне і писемне мовлення мислення дітей; виховувати життєву необхідність подальшого вдосконалення і розширення знань з української граматики...
59716. Працюємо над нормами керування на комунікативній основі 300 KB
  За такого підходу оволодіння мовною нормою відбувається на комунікативній основі. Слово вітати перехідне адже означає дію обовязково скеровану на обєкт: вітати кого матір учнів друга.
59717. Складання листа. Оформлення конверта (урок розвитку зв’язного мовлення в 5 класі) 220.5 KB
  Мета: ознайомити учнів з ознаками офіційноділового стилю сферами його вживання правилами написання листів; формувати вміння та навички правильно визначати зміст і композицію листа добирати потрібні слова та словосполучення правильно писати адресу на конверті...