75974

Ескіз розпису косовської кераміки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: розвивати вміння дітей складати декоративну композицію для розпису косовської кераміки. Матеріали до уроку: керамічні вироби косовських майстрів: вази глечики свічники миски кашпо; навчальні таблиці з зображенням виробів з Косова...

Украинкский

2015-01-27

312 KB

4 чел.

Розпис косовської кераміки  

Л.П Філатова

Вчитель образотворчого мистецтва  ЗОШ №97 м. Донецька

Тема уроку:         ескіз розпису косовської кераміки.

Мета уроку:        розвивати вміння дітей складати
декоративну композицію для розпису косовської кераміки. Вчити декорувати побутові керамічні вироби. Формувати поняття про красу побутових предметів. Закріплювати знання інших видів народних промислів, знання перспективи, композиції, декоративної стилізації форм. Формувати смак, виховувати потребу в побутовому мистецтві, поваги до людини і творчості художника, сприяти патріотичному вихованню.

Матеріали до уроку: керамічні вироби  косовських майстрів: вази, глечики, свічники, миски, кашпо; навчальні таблиці з зображенням виробів з Косова; елементи і фрагменти розпису із Косова і Опішні для складання різних варіантів розпису.

Тип уроку:            комбінований

План уроку


1. Організаційна частина.
2. Інструктаж до проведення роботи
3. Практична робота:
• Вправи
• Репродуктивна діяльність   
5. Повідомлення завдання додому.

Хід уроку

Після організаційної частини запропонувати дітям пригадати, з яким гончарним промислом ви познайомилися, (косовської керамікою).

 Питання до дітей:
1. Які ви ще знаєте народні промисли? Повторити із зображень.
2. Де народилася косовська кераміка? Звідки з'явилася косовська    кераміка? (с. IIістинь Івано-Франківської області багато століть тому).
3. Що зумовило центр гончарного виробництва в м. Косові?

   (Наявність пластичної глини кутскокосовского родовища).
4. Які керамічні вироби виготовляють?

 (Горщики, глечики, страви, світильники, вази, тарілки).
5. Які особливості має косовська кераміка?

  (Витягнуті пропорції, світлий колорит, своєрідна форма виробів).
6. Які кольори використовуються в розпису? (Переважно коричневий      (земля), жовтий (сонце), зелений (дерево), білий).
7. Чим прикрашені декоративні вироби?

  (Зображеннями рослин, птахів, геометричних фігур (кути, підводки,   круги, ромби, прямі і хвилясті лінії, бігунки), квіти (ромашки, лілії, жоржини, дзвіночки), "кучер", "сердечка").

Геометричний фриз зображають на шийці, гірлянди-на тулово.
       Після облівкі процарапивают гострим стрижнем "писаком" до глини малюнок композиції.
       
Візерунок ведеться вільно по колу (не думаючи про симетрії), саджаючи на одну гілку різні квіти.
        Розписують ангобами, кольоровими глазур'ю.  Особливу живість декору надають патьоки глазурі, що утворюються при випаленні. (мал.1)
        
Оскільки ми сьогодні малюємо предмети, в основі яких лежать кола, діти згадують, що при перспективному скороченні коло перетворюється в овал.
       
Запропонувати дітям кілька завдань за таблицями на закріплення знань з перспективі. (мал.2)
      
Діти також згадують, яка композиція малюнка вважається вдалою.
       У той час, коли діти повторюють правила побудови овалів і композиції, дві команди працюють на магнітних  дошках, де перемішані різні фрагменти  розписів Косова і Опішні, знаходять косовську  кераміку і намагаються правильно заповнити  поверхню глечика різними варіантами
розписів. (мал.3,4,5,6,7)

 Повторити поетапну побудову малюнка розпису в кольорі. (мал.8)         Розглянути дитячі малюнки до теми.
        П
овторити завдання уроку - вчитися складати декоративну розпис косовської кераміки, а також декорувати побутові керамічні предмети.
        
Після виконання самостійної роботи організувати виставку дитячих робіт і попросити учнів проаналізувати роботи своїх товаришів, відзначити найбільш вдалі, де виконані завдання уроку.
         
Під час самостійної роботи учнів звучать народні українські пісні.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78180. Разработка программ с использованием методов сортировки 77 KB
  Изучить основные приемы программирования по написанию программ с использованием сортировок включением, выбором и обменных сортировок. Согласно своему варианту разработать программу с применением одного из методов сортировки массивов.
78181. Разработка рекурсивных алгоритмов и программ 115.5 KB
  Задачи для индивидуального решения Вычислить значение выражения используя рекурсивный метод: y= Для данного N вычислить значение выражения используя рекурсию: P= Написать программу с рекурсивной функцией вычисляющей разность элементов одномерного массива. Написать рекурсивную функцию сложения целых чисел двумерного массива. Написать рекурсивную процедуру которая считывает вводимые с клавиатуры числа до тех пор пока не будет обнаружен нуль. Написать рекурсивную процедуру которая считывает вводимые с клавиатуры числа до тех пор...
78182. Разработка алгоритмов и программ с подключением модулей CRT, DOS 83.5 KB
  Изучить основные приемы программирования по написанию программ, обрабатывающих прерывания, проверяющих статус дисков, управляющих программной средой, организующих работу с каталогами и их элементами реализующих процедуры и функции стандартного модуля DOS.
78183. Разработка алгоритмов и программ с подключением модуля GRAPH 81.5 KB
  Получить индивидуальное задание у преподавателя и разобрать программу в соответствии с поставленной задачей. Показать работающую программу преподавателю. Индивидуальные задания: Создайте программу вывода изображений двух туч. Создайте программу вывода на экран текстовой информации в форме бегущей строки...
78184. Разработка алгоритмов и программ с анализом организации данных 89.5 KB
  Индивидуальные задания Постройте с помощью массива стек из 6 строковых элементов. Разместите в стеке шесть элементов: ‘nme’ ‘fio’ ‘ves’ ‘ge’ ‘rost’ ‘dlin’. Удалите из стека два элемента ‘dlin’ и ‘fio’ и добавьте новый элемент ‘size’. После этого добавьте в список шесть элементов 1357911 затем найдите указатель на элемент 9 и удалите этот элемент.
78185. Разработка алгоритмов и программ с использованием указателей 75 KB
  Организация динамической памяти и структур данных. Получить индивидуальное задание у преподавателя и разобрать программу с использованием выделения динамической памяти и создания указателей. Использовать динамическое выделение памяти. Использовать динамическое выделение памяти.
78186. Разработка программ обработки одномерных массивов 80.5 KB
  В качестве элементов массива можно использовать и любой другой ранее описанный тип поэтому вполне правомерно существование массивов записей массивов указателей массивов строк массивов и т. Элементами массива могут быть данные любого типа включая структурированные. Тип элементов массива называется базовым. Особенностью языка Паскаль является то что число элементов массива фиксируется при описании и в процессе выполнения программы не меняется.
78187. Разработка программ обработки двумерных массивов 70.5 KB
  Доступ к каждому отдельному элементу осуществляется путем индексирования элементов массива. Индексы представляют собой выражения любого скалярного типа, кроме вещественного. Тип индекса определяет границы изменения значений индекса. Для описания массива предназначено словосочетание: array of (массив из).
78188. Разработка программ с использованием процедур и функций 101 KB
  Dos включает средства позволяющие реализовывать различные функции DOS. Функции в Паскале Функция это независимая именованная часть программы которую можно вызвать по имени для выполнения определенных действий. Структура функции повторяет структуру программы. Особенности использования функции: функция передает в точку вызова скалярное значение; имя функции может входить в выражение как операнд.