76006

Збережемо первоцвіти

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Дати учням уявлення про те що в природі все взаємозвʼязане; розповісти про первоцвіти; вчити спостерігати за змінами в природі навесні; збагачувати активний словник учнів; розвивати допитливість увагу...

Украинкский

2015-01-27

60.5 KB

2 чел.

Донецький ліцей №30

Донецької міської ради

Донецької області

Конспект уроку

з курсу «Я і Україна»

в 4 класі

«Збережемо первоцвіти»

Вчитель початкових класів:

Курилова О.В.

2012-2013 н.р.

Збережемо первоцвіти

Мета: Дати учням уявлення про те, що в природі все взаємозвʼязане; розповісти про первоцвіти; вчити спостерігати за змінами в природі навесні; збагачувати активний словник учнів; розвивати допитливість, увагу, пам'ять, спостережливість, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення, естетичний смак, фантазію; виховувати бережливе відношення до природи та бажання внести свій вклад у справу захисту природи.

Хід уроку

  1.  Організація учнів до уроку.
  2.  Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Відгадування загадок

Я весною зацвітаю

Синім цвітом серед гаю

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку.

                                                 (Пролісок)

Ми дзвіночки білосніжні,

Аромат в нас ніжний-ніжний.

Хто це? Знаю, знаю я –

Лісова …   (Конвалія)

- Чи здогадалися ви, про що в нас піде мова на уроці? Як назвати одним словам перші весняні квіти? Допоможе нам в цьому «Мобільний телефон». Пограємо у гру «Дешифрувальник». Розкодуйте слово.

2. Гра «Дешифрувальник»

- Літери у нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер. Щоб відгадати зашифроване слово, треба вибрати тільки одну літеру. Отже, будьте уважними, номер 6271691473

Відповідь: 6271691473 – первоцвіти

3. Гра «Мікрофон»

- Що ви хотіли б дізнатися про первоцвіти? Свої запитання починайте словами «Я хочу знати…».

III. Робота над темою

1. Бесіда з елементами розповіді

- А які ще первоцвіти ви знаєте?

- Де саме їх можна побачити?

Первоцвіти – безцінний дари природи, перша посмішка весни, прикраса лісів! До примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Але у них є інший ворог від якого важко врятуватися – це ми з вами. Прогулянка до лісу ранньої весни просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів … Але не поспішайте рвати це диво!

2. Інсценівка «У лісі»

Сім’я з кошиками виходять «на галявину», де ростуть первоцвіти звучить аудіозапис пташиного щебету.

Сашко. Як хороше в лісі!

Катруся. Скільки ж квітів, які ж вони гарні!

Мама. Чудова галявина! Дивишся і милуєшся.

Марійка. А повітря яке чисте.

Тато. Отут ми і відпочинемо. Ви собі займіться чим-небудь, а ми з мамою влаштуємо пікнік. На цій галявині й пообідаємо.

(Тато й мама виймають з рюкзака килимок, з кошика їжу, готують страви.)

Сашко. Погляньте, які гарні квіти. Їх тут так багато! Катрусю, Марійко,  давайте збирати їх разом.

Марійка. Із задоволенням! Я збиратиму підсніжники.

Катруся. Я нарву якнайбільше пролісків і принесу їх і додому, і до школи.

Мамо. (разом із татом) Ідіть обідати, бо на нас чекає далека дорога.

(Усі пригощаються, розкидають папірці, серветки.)

Мама. Смачно попоїли. Ну, діти, пора і в дорогу. Збираймося!

Марійка. Прийдемо сюди наступного разу? Наступного вихідного?

Тато. Ой, тут виявляється досить брудно. Напевно, на наступні вихідні пошукаємо чистішого місця.

Катруся. ( Бере в руки букет, розглядає його). Квіти зів’яли… Брати чи не брати? Ні, знайду свіжіші, ці зовсім погані.

3. Обговорення інсценівки.

  •  Чи правильно поводилися в лісі діти?
  •  Які поради ви можете їм дати?

(Діти відповідають)

4. Гра «Мікрофон»

- Квіти дарують нам насолоду, а ще що? (радість, спокій, гарний настрій, любов, ніжність, тепло…)

- Але квіти теж хочуть сказати нам про свої почуття (учні виступають у ролі квітів).

Підсніжник

Я з’являюся найпершим, коли ще лежить сніг. Мене вважають сміливим і мужнім. Але тільки-но я зацвітаю, мене зривають. Мені сумно. Через те я потрапив до Червоної книги України. Але від цього мене не стало більше. Ось чому я не радію!

Надія лише на тебе, друже.

Пролісок

Іще сніг не зійшов із землі,

А з-під нього рослини малі

Визирають і сонце вітають,

Синім цвітом вони зацвітають

Якщо рідну природу ти знаєш,

То образу ці квіти впізнаєш.

Я – пролісок. Нас теж стає все менше і менше. Мені сумно. Надія лише на тебе, друже!

Сон-трава

Ллється з ранку навкруги

Знов мелодія весни –

Тиха, ніжна, колискова…

То співає цвіт лиловий.

Бо у лісі ще жива

Гарна квітка сон-трава.

Через красу та лікувальні властивості сон-траву нещадно винищують. А як хочеться, щоб збереглися назавжди чудові фіолетово-лилові килими сон-трави в наших лісах!

Надія лише на тебе, друже!

Конвалія

Мої квіточки ніжні, такі білосніжні.

Тоненькі, тендітні, ласкаві, привітні.

Послухай, як срібно дзвенить голосок:

«Не треба, не треба зривати квіток!»

Надія лише на тебе, друже!

Червона книга

Невже в майбутньому на світі

Не будуть квітнути дивні квіти?

Конвалії й фіалки ніжні,

І вісник березня – підсніжник?

Невже ми більше не побачим,

Як сон-трава росою плаче?

Троянда степу, квітка мрії,

Жар-цвітом землю не зігріє?

Ми всі господарі природи,

Тож збережемо її вроду.

М. Познанська

5. Показ Червоної книги України

6. Гра «Доведи або спростуй твердження»

- Послухайте і висловіть своє ставлення до тверджень

  •  Червона книга – це пам’ятник природі.
  •  Червона книга – це нагадування про минуле.
  •  Червона книга – це турбота про майбутнє.
  •  Щастя – життя на асфальті, а не серед квітучих рослин.4
  •  Без рослин Земля не збідніє.
  •  Рослини – це основа життя.
  •  Рослини – наші мовчазні беззахисні друзі, про яких треба дбати.

7. Робота в групах

- Спробуйте визначити і записати, які види діяльності людей можуть призводити до зменшення чисельності первоцвітів у природі, і усно пояснити, чому це відбувається.

(Відповідді дітей)

Остам часом кількість першоцвітів в Україні значно скоротилась. Рослини, які віщують прихід весни, за останні 10 ліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається в наслідок господарського освоєнні місць зростання першоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свіжістю весняного оновлення, раптом опинились в тенетах людської жорстокості. І саме звини людей зазнають бездушного винищення.

8. Виступ екологів класу

Ми часто шукаємо зірку з небес,

Щоб звірити тихо бажання,

А квітку весняну—це чудо з чудес—

Зриваєм безжально, стоптавши ногами.

(Учні показують малюнки первоцвітів ).

А їм, первоцвітам, й мороз не страшний,

В снігах розкошує привітна родина.

В них ворог один здичавілий, страшний,

Байдужа, безлика і хитра людина.

Природа нам - як рідний дім.        Вона усім - як мати,                       

Щоб лад завжди був в домі тім,     

Про це нам треба дбати.

Іде весна і кличе нас                                                                                                              В поля, теплом зігріті,                                                                                                                         Та знати треба повсякчас,                                                                                                              Як слід й не слід чинити.

Не рви трави товсті жмути,                                                                                                                        Не рви в букети квіти.                                                                                                                Все, що навколо бачиш ти,                                                                                                                        Рости повинно й жити.

Цвітуть дерева з краю в край,                                                                                                          Буяє лист зелений.                                                                                                                                            Дерева, друже, не ламай -                                                                                                                                Вони наші легені.

Помилуйсь на кожну гілку,

     полюби і ліс і гай,                              

  а сокиру, ножик й пилку            

краще вдома забувай.

Не рви, не знищи, не зруйнуй-                                                                                           Це заповідь для тебе.                                                                                                                               Красу планети не зіпсуй —                                                                                                                                        Вона одна під небом.

І ні стеблинку, гілку чи травинку,  

 ти не образь, бо це страшенний гріх.  

Бо в кожній з них живе тремка живинка,                                             

що світиться довірою до всіх.

Й віддячить за добро тобі                                                                                                           Земля теплом родинним,                                                                                                                            Люби і бережи її,                                                                                                                 Будь гідним її сином!

9. Робота в парах

Намалювати первоцвіти

  1.  Підсумок


1

3

4

5

6

7

8

9

0

АБВ              ГҐДЕ              ЄЖЗИ           ІЇЙ                 КЛМ

НОП            РСТ                 УФХ            ЦЧШЩ          ЬЮЯ


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38591. Реконструкция истории изучения российских университетов в отечественной исторической науке 419.5 KB
  Основные этапы становления и развития университетской системы в России в исследовательской литературе с. Университеты в дореволюционной России явление сложное и многогранное. В дореволюционной России функционировали следующие университеты: Московский СанктПетербургский Казанский Киевский Харьковский Дерптский Варшавский. История университетского образования в России составляет одно из важных направлений которое активно исследуется в современной историографии.
38592. Разработка электронного датчика микроклимата на микроконтроллере типа Tiny13 фирмы Atmel 496.5 KB
  обеспечение распределения горячего воздуха СО2 инсектицидов просушки влажных листьев. Для комфортной работы стол должен удовлетворять следующим условиям: высота стола должна быть выбрана с учетом возможности сидеть свободно в удобной позе при необходимости опираясь на подлокотники; нижняя часть стола должна быть сконструирована так чтобы программист мог удобно сидеть не был вынужден поджимать ноги; поверхность стола должна обладать свойствами исключающими появление бликов в поле зрения программиста; конструкция стола должна...
38593. Сушена сировина рослинного та тваринного походження, її використання в сфері підприємств ресторанного господарства типу Бістро 234.5 KB
  Функціональнотехнологічні властивості сировини рослинного та тваринного походження.3 Розрахунок сировини готової продукції допоміжних матеріалів та тари . Підприємства на яких здійснюється сушіння сировини можуть бути наступних типів: чисто сушильні заводи комбіновані де паралельно з сушкою сировини виробляють харчові концентрати і об'єднані сушильноконсервні заводи.1 Функціональнотехнологічні властивості сировини тваринного та рослинного походження Фізикохімічні біохімічні та...
38594. Разработка технологического процесса работы вокзала малой мощности 817 KB
  На территории РК размещено большое число железнодорожных станций разъездов депо и других хозяйственных подразделений участков пути постов контактной сети электрифицированных линий устройств связи и сигнализации от бесперебойной и согласованной Работы которых зависит выполнение планов перевозок пассажиров и грузов. Важнейшим требованием к работе железнодорожного транспорта является обеспечение полной безопасности движения поездов а также безопасности пассажиров и персонала сохранности перевозимых грузов. Железнодорожный транспорт ...
38596. Прогноз розвитку блогерських мереж у найближчі роки та оцінка перспективи створення блогерських мереж в Україні 443.5 KB
  Сукупність усіх блогів являє собою соціальний та інформаційний феномен що в грудні 2001 р. Приблизно щосекунди відкривається новий блог кількість блогів подвоюється кожних півроку. Достовірно підрахована кількість блогів на початок травня 2013 р. 156 мільйонів блогів.
38597. Веб–сайт для муниципального дошкольного образовательного учреждения детского сада для детей раннего возраста № 30 «Малыш» города Дубны Московской области 3.77 MB
  Для создания вебсайта Малыш были проанализированы законодательные документы по разработке и наполнению официального сайта проведен сравнительный анализ существующих вебресурсов выявлены требования к информационной системе разработан проект системы и наполнен определенной информацией. Структура сайта Наполнение сайта В последние годы в России быстрыми темпами развивается Интернет и большая доля населения имеет у себя дома или на работе выход к его ресурсам возникает необходимость...
38598. ФРАЗЕОЛОГИЯ В СОВРЕМЕННОЙ ПРОЗЕ И СПОСОБЫ ЕЁ ПЕРЕДАЧИ В ПЕРЕВОДЕ 381 KB
  5 Проблема перевода фразеологических единиц. Все они описывают различные способы перевода фразеологических единиц. Однако не существует единого конкретного способа их перевода которым можно было бы пользоваться в работе.
38599. РАЗРАБОТКА ИНФОРМАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ С WEB-ДОСТУПОМ ДЛЯ ПРЕДПРИЯТИЯ СОЦИАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЙ СФЕРЫ 6.34 MB
  В данный момент используется большое количество разных ИС, многие предприятия на заказ разрабатывают необходимую для их предприятия ИС, кто-то использует готовые, но переработанные, а кто-то готовые на подобие программы «1С». С появлением интернета появилась возможность предоставлять услуги и в иных сферах, что дало толчок к созданию ИС с web-доступом.