76009

Письмо великої букви Г. Письмо слів та речення з великою буквою Г

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Складання звукової моделі слова сніг. Складіть звукову модель слова. Складання слова із букв розрізної азбуки. Сьогодні ми навчимося писати велику букву ге слова та речення із нею.

Украинкский

2015-01-27

50 KB

6 чел.

Тема.               Письмо великої букви Г. Письмо слів та речення з великою буквою Г.

Мета.                 Вчити писати учнів велику букву Г, поєднувати її з вивченими буквами; закріплювати уміння робити звукові моделі слів; розвивати зв’язне мовлення дітей; виховувати дбайливе ставлення до тварин; повагу до українських традицій.

Обладнання:   Малюнок Снігуроньки, каса букв розрізної азбуки, фішки звукових моделей слів; малюнок «Турбота про птахів взимку»;

таблиця «З’єднання букв», схеми рукописних букв.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

  - Діти, привітайтеся з гостями.

  - Зараз у нас урок письма.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

    1. Еврестична бесіда.

  - Скажіть, яка зараз пора року? (Зима)

  - До якого свята ми тепер готуємось? (До Нового року)

  - Без кого неможливе це свято, як ви думаєте?

    (Без Дідуся Мороза і Снігуроньки).

  - От сьогодні до нас на урок прийшла внучка Дідуся Мороза – Снігуронька.

  - Вона принесла нам дуже важливе повідомлення, але прочитати ми зможемо  

    його вкінці уроку, лише тоді, якщо протягом всього уроку ви будете старанно

    писати і правильно відповідати.

  - То будемо на уроці старанними і працьовитими? (Так!)

  - Яку букву ви вивчили на попередньому уроці ?

     («Ге», вона позначає два звуки  [г], [г’]).

2. Гра «Впіймай слово» (із звуками [г], [г’]).

3. Відгадування загадки.

Як борошно він білий-білий,

здається світ укрив цілий.

Лягає тихо нам до ніг.

І зветься килим? Ні – це … (Сніг).

4. Складання звукової моделі слова сніг.

- Назвіть всі звуки, які ми чуємо у слові сніг. (Спочатку ще раз вимовити всім слово, поділити на склади).

- Складіть звукову модель слова.

5. Складання слова із букв розрізної азбуки.

IІІ.  Бесіда за малюнком у зошиті.

- А тепер відкрийте зошити і розгляньте малюнок. Складіть речення.

- Кого ми бачимо на малюнку? (Дівчину і гусей).

- Що робить дівчинка? (Кличе гусей).

- Де знаходяться гуси?

- Що вони роблять?

- Яку дитячу гру нагадує вам цей малюнок? («Гуси-лебеді»).

- Назвіть ролі учасників гри.

- Дайте ім’я дівчинці, яке б починалося буквою «Г» (Галинка).

- А чи зможемо ми написати це слово в зошиті? Ні, бо ми не вміємо писати букву «Ге».

IV. Оголошення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні ми навчимося писати велику букву «ге», слова та речення із нею.

V.  Вивчення нового матеріалу.

1. Демонстрування великої рукописної літери «Г», зіставлення її з друкованою, аналіз її форми, складових елементів.

(Діти порівнюють друковану й рукописну букву «Г», визначають елементи, з яких складаються ці літери.)

   2. Пояснення написання букви вчителем.

       Перший елемент – пряма похила лінія, яку починаємо писати з       

    міжрядкової лінії, ведемо до нижньої рядкової заокруглюючи ліворуч,

потім пишемо такий самий елемент вгорі (шапочку).

3. Написання літери учнями в повітрі.

4. Робота в зошитах.

а) Самостійне написання літери «Г» у зошиті.

б) Визначення королеви літер.

- Снігуронька спостерігає за вашою роботою, вона бачить, що ви дуже стараєтесь писати гарно і правильно.

- Подивіться на літери в рядочку – вони всі милуються собою. Та врешті-решт надокучило їм стояти так поодинці і засумували вони.

Тут підійшла Снігуронька і говорить до них:

- Не сумуйте, красуні, зараз я познайомлю вас із іншими буквами. А щоб дружба між вами була міцною, потрібно завжди правильно писати з’єднання між буквами.

- Повторімо, які є з’єднання між буквами? (Нижня, середня, верхня).

- Діти, допоможемо буквам подружитися? (Так)

в) З’єднання букви «Г» з іншими літерами.

   - Пояснення написання з’єднань букв у складах вчителем.

   - Письмо складів у зошиті.

   - Прочитати склади і придумати із ними слова.

VI. Фізкультхвилинка

    (Виконують рухи під музичний супровід пісні «Ой, летять, летять   

     Сніжинки»).

VII. Продовження роботи в зошиті.

     Написання буквосполучень: Гл, Гн.

(Добір імен - Гліб, Гнатик).

VIII. Робота в групах.

          (Повторення правил роботи в групі.)

Складання речень із окремих слів.

Слова для І групи:

співа . , Гнатик, пісні, веселі (Гнатик співає веселі пісні.)

     Слова для ІІ групи:

     чита   , Гліб, книгу, нову (Гліб читає нову книгу.)

     Слова для ІІІ групи:

     малю    ,Галинка, квіти, гарні (Галинка малює гарні квіти.)

XI. Продовження роботи в зошиті.

    Написання слів у зошиті. (Галинка, Гліб, Гнатик, Ганна).

ХІІ. Гра «Гуси-лебеді».

     а)  Розподіл ролей (1 дитина виконує роль «господині», всі інші –

     виконують роль «гусей» .)

     б)  Проведення фрагменту гри.

     Господиня (до гусей): Гуси-лебеді, летіть додому!

     Гуси: Чому?

     Господиня: Сірий вовк за горою.

     Гуси: Що робить?

     Господиня: Гусей скубе.

     Гуси: Яких?

     Господиня: Сірих, білих, всіх пернатих. Втікайте скоріше до своєї хати.

     (Діти імітують помахи крил гусей, і сідають за свої парти.)

  1.  Читання окличних речень (Звернути увагу на знак !)

(Якщо речення вимовляється з особливим почуттям – ці речення ми називаємо окличними, а на письмі ставимо в кінці такого речення знак оклику.) (Написати в повітрі знак оклику.)

  1.  Письмо окличних речень в зошиті (за зразком).

XІІІ. Бесіда про турботливе ставлення до птахів (за малюнком).

XІV. Робота в парах. Знайти однакові букви (в останньому завданні  

        сторінки зошита) та обвести їх хмаринкою.

XV. Розмальовування малюнків.

XII. Підсумок уроку.

- Що нового ми навчилися?

- Що сподобалося на уроці?

- За вашу старанність, за хорошу працю на уроці Снігуронька дарує вам ось ці сніжинки і вітає із наступаючими святами.

- На уроці ви гарно писали і правильно відповідали, тому вона передала вам запрошення на Новорічне Свято:

Дорогі діти!

Запрошуємо вас на Новорічне свято, яке

відбудеться о 10 годині 28.12.2012р. в актовій залі школи

Дід Мороз і Снігуронька

Манявський НВК

Конспект уроку

з української мови

в 1 класі

на тему: «Письмо великої букви Г («ге»). Письмо слів та речення з великою буквою Г».

Підготувала:

Монастирецька О.І.

2012р.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21456. Системы линейных дифференциальных уравнений с постоянными коэффициентами 282 KB
  Системы линейных дифференциальных уравнений с постоянными коэффициентами. Итак общее решение однородной системы 1 имеет вид 6 причем векторы 7 частные решения системы 1 которые могут быть получены следующим образом. Итак решения линейно...
21457. Матричная экспонента 394 KB
  а матрица j й столбец которой есть решение системы 1а с начальными условиями т. матрица имеет вид и удовлетворяет уравнению Тогда вектор t решение системы 1а с начальным условием может быть записан в виде т. Запишем теперь jе решение уравнения 1а удовлетворяющее начальному условию где диагональная матрица вектор столбец коэффициентов и положим где матрица коэффициентов . Теперь окончательно имеем...
21458. Спектральные приборы 519 KB
  различаются методами спектрометрии приёмниками излучения исследуемым рабочим диапазоном длин волн и др. Форма отверстия в равномерно освещенном экране 1 соответствует функции f описывающей исследуемый спектр распределение энергии излучения по длинам волн . группа 2 информация об исследуемом спектре получается путём одновременной регистрации без сканирования по  несколлькими приёмниками потоков излучения разных длин волн    .
21459. Управление света светом 870.5 KB
  ставит очень амбициозную задачу создание устройств выполняющих функции управления характеристиками оптического излучения с помощью другого оптического излучения. Предлагается воспользоваться свойствами поляризованного электромагнитного оптического излучения а именно использовать эффект оптического гашения который описан например в [3]. 1 Если четвертьволновую пластинку P1 установить так чтобы её быстрая ось была ориентирована под углом к оси OX то для излучения прошедшего через пластинку P1 получим = 1 = . 2 Согласно [4]...
21460. Применение лазерного излучения для управления движением атомами и ионами 789.5 KB
  Этот эффект называется охлаждением атомов давлением лазерного излучения. Методы позволяющие с помощью лазерного излучения охлаждать атомы основаны на эффекте вязкой жидкости оптическая патока в которой атомы медленно перемещаются. При охлаждении вещества его энергия и энтропия понижаются поэтому процесс охлаждения возможен если энергия и энтропия излучения после взаимодействия с веществом повышаются.
21461. Лазерный пинцет 957 KB
  Сила с которой свет действует на окружающие объекты невелика но ее оказывается достаточно чтобы ловить и контролируемо перемещать частицы размером от 10 нм до 10 мкм. В дальнейшем Эшкин и его коллеги продемонстрировали возможности оптической ловушки на основе инфракрасного лазера захватывать удерживать и перемещать в пространстве различные биологические объекты такие как вирусные частицы одиночные бактериальные и дрожжевые клетки и органеллы в живых клетках водорослей. Как будет вести себя частица в поле после Пишейпера В случаях...
21462. Прецизионные волоконно-оптические датчики 333 KB
  100 Мрад Последовательного и параллельного типа Распределение температуры и деформации Обратное рассеяние Релея Интенсивность обратного рассеяния Релея Многомодовое Разрешающая способность 1 м Условия реализации волоконных датчиков связаны с наличием оптической комплектации: оптическое волокно в различных спектральных диапазонах. Соединительные и разделительные фильтры Многослойники дифракционные решетки; модуляторы интенсивности на основе электрооптического эффекта ниобат лития обладающий электрооптическими свойствами которые...
21463. Импульсный оптический рефлектометр 479 KB
  Введение Импульсные оптические рефлектометры OTDR Opticl Time Domin Reflectometer различных типов широко используются практически на всех этапах создания волоконнооптических систем связи: от производства волокна и оптического кабеля до строительства волоконнооптических линий связи ВОЛС и их эксплуатации. Измерять средние потери оптического волокна на катушках равномерность распределения потерь в волокне и выявлять наличие локальных дефектов при производстве волокна. Обнаруживать постепенное или внезапное ухудшение качества волокна...
21464. Анализ современного состояния техники ранней диагностики ВОЛП 706 KB
  Очевидно что длины волн используемые для передачи данных и для рефлектометрического контроля волокна в этом случае должны быть разными. В этой точке устанавливается оптический коммутатор OTU который по очереди включает волокна всех направлений в оптический путь сигналов рефлектометра RTU. Другой подход предполагает одновременное распространение сигнала рефлектометра по всем ответвляющимся волокнам. Согласно данным фирмы Fujikur по степени опасности для волокна можно выделить три диапазона значений его относительного удлинения.