76010

Письмо великої букви И. Написання буквосполучення Ии. Звуковий аналіз слів. Диктант вивчення букв

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вірш Осінь І. Як помандрує по гаях З чарівним пензлем у руках Все розмалює на путі Берези стануть золоті І ми її уклінно просим: Заходь у гості славна осінь Заходить ДівчинкаОсінь. Осінь. Добрий день в добрий час Рада рада бачить Вас Я Осінь золота.

Украинкский

2015-01-27

40.5 KB

14 чел.

Письмо

Тема: Письмо великої букви И. Написання буквосполучення Ии.

Звуковий аналіз слів. Диктант вивчення букв.

Мета: вчити учнів писати велику букву Ии, з'єднувати її з

вивченими буквами, закріплювати вміння розрізняти рукописні й друковані літери, вдосконалювати навички звуко-складового аналізу слів; розвивати увагу, логічне мислення, мовлення учнів, виховувати любов до природи.

Обладнання: Демонстраційні картки букв, малюнки квітів, овочів, корзинка з овочами, квітами, магнітофон, кольорові стрічки.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

Вже дзвінок сигнал нам дав - Працювати клас почав. Тож і ти часу не гай, Працювати починай.

У нас сьогодні ніби свято, Гостей зібралося багато, Ану ж, на мене подивіться І веселенько усміхніться.

  1.  Хвилинка поезії.

- Діти, у нас незвичайний урок. До нас завітає красуня одна. Я знаю, що люба всім дітям вона. А що за красуня, вам треба вгадати. Для цього потрібно старання додати.

Вірш «Осінь» І. Кульська

Коли вона загляне в сад - Наллється соком виноград. І кислі яблука ранет Солодкі стануть, наче мед. Коли огляне баштани - Наллються гордо кавуни. І залишається в хустках Товста капуста на грядках. Як помандрує по гаях З чарівним пензлем у руках - Все розмалює на путі Берези стануть золоті! І ми її уклінно просим: Заходь у гості, славна осінь!

Заходить Дівчинка-Осінь.

Осінь. Добрий день, в добрий час!

Рада, рада бачить Вас! Я - Осінь золота. Прийшла до Вас на свято. І всім Вам принесла даруночків багато. Я дарую Вам калиноньку в намисті, Пишний коровай і квіти променисті.

- Діти, а ви вірші про осінь знаєте?

Діти розповідають вірші.


Вірш «Осінь-чарівниця» Н. Красоткіна

Золота красуня - осінь-чарівниця По землі ступає, золотом іскриться. В жовте і червоне листячко фарбує, І картини дивні, чарівні малює.

Небо синє-синє, листя кольорове, А яке довкілля радісне, чудове! А які в жоржини, наче сонце, квіти! Світ наш неповторний, гарний, розмаїтний. Журливо музика заграла, І закружляло в вальсі листя В країну осінь завітала Красива, сонячна, барвиста.

Відкриваємо завісу ненароком, Зазираємо в осінню пору року, Вона тоді буває чарівна Коли стає золотокоса. Хай усім буде затишно з нами, Хоч за вікнами дощик шумить, Поговорим про осінь віршами, І хай музика ніжно звучить.

Учитель. - Діти, на партах у вас лежать листочки. Давайте їх заштрихуємо.

Гра «Відгадай букву».

Ви гарно потрудились І мабуть, трохи притомились Настав час відпочинку

Ми проведемо фізкультхвилинку.

Фізхвилинка (музична). Діти, давайте відгадаємо назви тих квітів, що принесла нам осінь.

- Жоржини, хрезонтеми, троянди.

  •  А які ж овочі принесла осінь-чарівниця?

(Показую овочі: цибуля, часник, помідори, огірки, баклажани, гриби).

  •  Яка голосна буква найчастіше зустрічається у цих словах?
    1.  Повідомлення теми і мети уроку.
    2.  Вивчення нового матеріалу.
      1.  Порівняння друкованої і рукописної літери И.
      2.  Робота в зошиті. Написання елементів букви И (2рядки).
      3.  Письмо великої И на дошці вчителем.
      4.  Написання в повітрі.
      5.  Повторення правил про посадку під час письма, положення зошита на парті, тримання ручки.

Сядь рівненько, не барись, І на вчителя дивись. Ручку правильно тримай, Зошит вліво нахиляй.

  1.  Робота в зошиті. (2рядки) букви И.
    1.  Гра «Яке слово зайве?»

гвоздика

огірок

дзвоник

  •  Яке слово зайве?
  •  Чому?

чорнобривець

нарцис

  1.  Звуко-буквений аналіз слова

квіти - 5 б., 5 зв.

—"о — о

Фізхвилинка.

Ви гарно потрудились І мабуть, трохи притомились Настав час відпочинку Ми проведемо фізкультхвилинку.

Фізхвилинка на англійській мові.

  1.  Робота в зошиті.

Написання буквосполучень. 4 рядки.

  1.  Диктант вивчених букв.

Аа Оо Уу иИ.

  1.  Розфарбування малюнків. V. Підсумок уроку.

Скінчився час випробувань, І до душі ваш рівень знань, Та ще багато треба знати, Щоб "Школу майбутнього побудувати". Я врахувала всі ваші старання, Ви впевнено пройшли всі випробування, То ж я вітаю і всім, хто працював Кінцевий результат повідомляю.

В подарунок

Осінь роздає осінні листочки.