76021

Казкові герої виліплення з пластиліну. Виготовлення плоских форм на площині казкового героя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Як ви уже зрозуміли сьогодні до нас на урок завітала казка Чи полюбляєте ви казки Які казки вам подобаються Про що ми дізнаємося у казках Як казочки завжди розпочинаються Як казочки закінчуються А чи знаєте ви що таке казка і звідки вона до нас прийшла...

Украинкский

2015-01-27

50 KB

11 чел.

Урок трудового навчання у 1 класі з елементами здоров’я зберігаючих технологій

Тема: Казкові герої виліплення з пластиліну. Виготовлення плоских форм

на площині казкового героя.

Мета: Навчити виготовляти плоскі форми на площині, закріплювати вміння та навички роботи з пластилін, повторити прийоми та правила ліплення; розвивати творчу уяву, мислення, вміння фантазувати, естетичний смак,увагу, мислення; виховувати працьовитість, охайність у роботі, любов до книжок, читання.

Обладнання: ілюстрації до українських народних казок: «Ріпка», «Колосок», «Попелюшка», «Курочка ряба», «Котик і півник», «Колосок», готові вироби, магнітофон.

Література: Л.В. Ліннікова «Уроки трудового навчання, 1 клас», Харків, Видавнича група «Основа». Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Привітання

Учитель: Встаньте, діти, усміхніться,

І до сонця потягніться,

До сусіда поверніться,

Одне одному всміхніться. Учні:   Ви часу не гайте

І урок розпочинайте.

2. Перевірка готовності до уроку.
II. Робота над новим матеріалом.
1. Вступна бесіда.

Чарівний світ казок усіх вітає,

Дарує він нам радість, сміх,

Там диво-дивнеє усіх стрічає

І нам приносить сотні втіх.

Герої там живуть веселі

-Міцна, мов камінь, дружба,

Чарівники дотепні і умілі,

А лицарі хоробрі й мужні

Дружіть із казкою, малята,

І між собою теж дружіть,

Бо з друзями завжди цікаво

І весело на світі жить.

Як ви уже зрозуміли сьогодні до нас на урок завітала казка

Чи полюбляєте ви казки?

Які казки вам подобаються?

Про що ми дізнаємося у казках?

Як казочки завжди розпочинаються?

Як казочки закінчуються?

А чи знаєте ви, що таке казка і звідки вона до нас прийшла?

Казка – це глибоко мудра книга життя. А прийшла вона до нас з давніх давен. Передавалася вона з вуст в вуста, з покоління в покоління.

  Український народ любив казки, тому понавидумував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їх учинки, риси характеру.

2. Оголошення теми та мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з пластиліном. Повторимо прийоми ліплення. І навчимося ліпити казкових героїв плоских форм на площині.

  Але перш, ніж розпочати практичну роботу нам потрібно згадати, що таке пластилін.

  Пластилін – це штучний  матеріал, виготовлений з глини, воску і спеціальних барвників.

І потрібно ще згадати, що в природі такого матеріалу не існує, його виготовляють.

Учень розповідає вірш про пластилін

Пластилін практичний вміру,

досить  швидко застигає,

бо в собі частинки жиру

і частинки воску має.

Тож при ліпленні від того

його плитки легко мнуться

А для кольору до нього

різні фарби додаються

Перед тим, як починати

з нього вироби ліпити

Його треба розім’яти

і тим самим розігріти.

Учитель: Які ви пам’ятаєте прийоми ліплення:

скочування ;

розкачування;

вдавлювання;

прищипування;

відтягування.

Учитель: А тепер швиденько згадуємо правила роботи з пластиліном

перед роботою пластилін потрібно розігріти, розім’явши його руками;

ліпити треба на дощечці;

після роботи дощечку потрібно почистити від залишків пластиліну;

руки після ліплення необхідно витерти серветкою А потім вимити з водою та милом.

3. Гра «Упізнай казку»

Учитель: А зараз пропоную вам гру «Упізнай казку»

На городі що за черга?

Дід і баба тут стоїть.

Тягнуть щось перед собою

І не витягнуть ніяк. («Ріпка»)

Ти впізнаєш вмить її —

Одяг весь у попелі,

Мачуха все лається,

Сестри насміхаються. («Попелюшка»)

Маленьке, сіреньке,

Біди наробило:

Щось біле, кругленьке,

Хвостиком розбило.

Сумує і плаче бабуся,

Дідусь витирає сльозу,

А курочка кудкудаче:

«Я вам золоте знесу». («Курочка Ряба»)

В'ється річка невеличка

Хлопчик у човні сидить.

З берега матуся кличе,

Щоб обідом пригостить.

І вгадать цього героя

Справа зовсім нескладна.

Казка ця усім відома

Про кого вона? («Івасик-Телесик »)

Хто кругленький і смачненький,

Із віконця скік та скік.

Втік від баби та від діда

До лисички на язик? («Колобок»)

Сидить півник на печі.

їсть смачненькі калачі.

Тут лисичка прибігає.

Мерщій півника хапає.

Біжить котик рятувати,

В лисиці півника забрати. («Котик і півник»)

Знайшов півник колосок,

Змолов борошна мішок.

Спік негайно у печі

Пиріжки та калачі.

Мишенят не пригощав,

Бо жоден з них не помагав. («Колосок»)

(Використовування здоров'язберігаючих технологій за методикою В.П.Базарного, маячки)

4. Фізкультхвилинка

Час прийшов для відпочинку Проведем фізкультхвилинку

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка

Вирушали на зарядку.

Похитали головою, Раз - притупнули ногою,

Руки вгору піднесли

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз

Раз - присіли, піднялись

Головою похитали Й працювати знов почали.

ІІІ. Демонстрація та аналіз зразка.

Учитель роздає приготовлені заздалегідь контурні малюнка казкових героїв, надруковані на різнокольоровому картоні. І пояснює і показує техніку намащування пластиліну на рівну поверхню.

- Кладемо шматочок і пальчиками розмащуємо від центру до країв.

- Таким способом заповнюємо контур малюнка,використовуючи потрібні

кольори пластиліну.

- Намащуючи пластилін, не заходьте за контур казкового героя, інакше

робота буде неохайною.

  Ви будете працювати в групах. Давайте швиденько згадаємо правила роботи у групах:

правило піднятої руки;

прислухатися до думки всіх членів групи;

працювати злагоджено, дружно

1,3 група - виготовлятиме казкових героїв до казки «Ріпка»;

2, 4 група - до казки «Колобок» Учитель роздає шаблони. IV. Практична робота учнів

1. Індивідуальна допомога учням вчителя. Учні працюють, прослуховуючи казку «Ріпка», «Колобок»

V. Виставка «В гостях у казки»
1.Аналіз робіт

Чи правильно підібрані кольори?

Чи охайно виконана робота?

2. Захист робіт (учні виготовляли всіх казкових героїв до певної казки, а тепер розповідають казку, використовуючи свої роботи)

VI. Підсумок уроку:

Над чим ми сьогодні працювали?

До яких казок ми ліпили казкових героїв?

Які прийоми роботи з пластиліном закріплювали?

Чого нас навчає казка «Ріпка»?

Чого нас навчає казка «Колобок»?

Яким би ви хотіли бути героєм?

Чому?

Казок на світі є багато. І веселих, і сумних.

То ж чи можемо

Прожити ми без них?

Не можемо без казки у світі ми жити,

Бо казка нас вчить, як потрібно дружити,

Як зло подолати, як хитрих провчити.

Як чуйних і добрих, й сміливих любити.

Як добре, що казка усіх нас зібрала,

Дорослих і діток разом поєднала.

Гукайте іще нас з собою в мандрівку -

Ми знову прийдемо до вас на підтримку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77953. Облік дебіторської заборгованості 207.5 KB
  Методичні основи бухгалтерського обліку дебіторської заборгованості та вимоги до її розкриття у фінансовій звітності регламентовані Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку № 10 “Дебіторська заборгованість”.
77954. Облік фінансових інвестицій 146 KB
  Для отримання прибутку багато підприємств, що мають в своєму розпорядженні тимчасово не зайняті в операційній діяльності грошові кошти, інвестують їх в обєкти різних галузей економічної діяльності
77955. Облік власного капіталу 59 KB
  Облік власного капіталу За рахунок капіталу власник придбаває матеріальні ресурси за допомогою яких отримує прибуток. Основні напрямки використання капіталу: виробнича інвестиційна або фінансова діяльність; розподіл доходів та активів між власниками при ліквідації підприємства. Види капіталу: власний капітал як джерело власних засобів фінансування підприємства гарантія організації бізнесу; залучений капітал як можливість розширення бізнесу спосіб додаткового збільшення прибутку.
77956. Облік зобов’язань. Визнання та класифікація зобов’язань 112.5 KB
  Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про зобов’язання та її розкриття у фінансовій звітності визначені Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання».
77957. Облік витрат діяльності підприємства 320 KB
  Витрати звітного періоду – це витрати, що визнаються або шляхом зменшення активів, або шляхом збільшення зобов’язань, що призводить до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу внаслідок вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.
77958. Облік доходів і фінансових результатів 133 KB
  Інвестиційна діяльність – це придбання та реалізація тих необоротних активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є складовою часткою еквівалентів грошових коштів.
77959. Фінансова звітність. Вимоги до фінансової звітності 190.5 KB
  Метою складання фінансової звітності є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності підприємства (доходи, витрати, прибутки і збитки від діяльності) та руху грошових коштів підприємства за звітний період.
77960. Облік праці, її оплати та соціального страхування персоналу 152 KB
  Облік праці її оплати та соціального страхування персоналу. Організація праці облік особистого складу робітників та використання робочого часу. Фонд оплати праці та його склад. ПС БО Виплати робітникам Питання організації і оцінки праці регламентують документи: Кодекс законів про працю Закон України Про оплату праці Закон України Про колективні договори і угоди Податковий Кодекс України.
77961. Облік основних засобів 317.5 KB
  Облік основних засобів Поняття про основні засоби. Класифікація та оцінка основних засобів. Первинні документи з обліку основних засобів. Облік та порядок придбання вибуття ремонту основних засобів.