78551

Посвята в першокласники

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Я всміхаюсь сонечку: Здрастуй золоте Я всміхаюсь квіточці: Хай вона росте Я всміхаюсь дощику: Лийся мов з відра Усміхаюсь людям Зичу їм добра Вчитель: Дітки Першого вересня ви переступили поріг школи. Ви прийшли до школи щоб навчитись читати й писати рахувати а також бути хорошими людьми.

Украинкский

2015-02-08

137.5 KB

0 чел.

Кобаківська загальноосвітня школа І - III ступенів

Урок-свято

«Посвята

в

першокласники»

Вчитель:

Слободян Л. А.

Кобаки

2010


Мета:  Продемонструвати знання і вміння набуті учнями за місяць навчання.

Розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, увагу, логічне мислення.

Виховувати любов до своїх рідних, наполегливість, працьовитість.

Викликати бажання дітей вчитися в школі.

Обладнання: Звукові моделі, предметні малюнки, сигнальні картки Хто? Що?, малюнки їжака, зайчика; фішки для позначення звуків, геометричні фігури.

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання.

Треба разом привітатись: - Добрий день!

Дружно, весело сказати: - Добрий день!

Вліво - вправо повернутись: - Добрий день!

Один одному всміхнутись: - Добрий день!

У долоні поплескати, один одному сказати: - Добрий день!

- Дітки, ви привітались один з одним, у вас гарний настрій. Побажаймо і нашим гостям добра.

Я всміхаюсь сонечку: - Здрастуй золоте!

Я всміхаюсь квіточці: - Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику: - Лийся, мов з відра!

Усміхаюсь людям - Зичу їм добра!

Вчитель: Дітки! Першого вересня ви переступили поріг школи. Це був один з особливих днів для кожного із вас. Ви прийшли до школи, щоб навчитись читати й писати, рахувати, а також бути хорошими людьми.

Ось уже цілий місяць ви вирішуєте різні завдання, працюєте в парах, вчитеся погоджуватись чи не погоджуватись і з нетерпінням чекаєте того часу, коли станете справжніми школярами.

Адже лише справжні школярі з цікавістю і бажанням навчаються в школі, все вище піднімаються східцями знань, вміють відстояти свою думку.

Сьогодні ваша мрія здійсниться - ви станете школярами.

До нас на свято прийшли ваші найрідніші люди: мами, татусі й бабусі, дідусі. Вони ваші перші помічники в усьому. І ось зараз з великим нетерпінням чекають, щоб подивитись і послухати чого ви навчились в школі за цей місяць.

( Працюємо за знаком :) )

1. Розминка « Впізнай казку»

- До нас на свято надійшли листи від казкових героїв. Сорока розгнівалась, що її не запросили на свято і витерла деякі слова у листах. Відгадайте! Від яких казкових героїв прийшли листи і назвіть казку.

а) Дід, баба, курочка, яйце, мишка,         ( «Курочка ряба» )

б) Дід, баба, онучка, собачка, мишка, ріпка.                (« Ріпка» )

в) Котик, півник, лисичка.         (« Котик і півник. )

г) Дід, баба, ведмідь, зайчик, вовчик, лисичка, Колобок.     («Колобок»)
д)Коза, вовк, коваль, козенята.          (Вовк і семеро козенят»)

2. Гра «Вибери потрібне»

Ви прийшли до школи і вже знаєте, що учневі потрібно брати в школу шкільне приладдя. Пригадайте, які шкільні приладдя потрібні учням в школі.

Хлопчик Микола збирався до школи і ось що він поставив в портфель. Послухайте про нього історію і визначте, чи все потрібне в школі Миколі. Покажете знаками « згода» (+), чи «незгода» (-).

Перший раз малий Микола став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку, ручку, зошит, гумку, м'яч, перо, граблі, подушку,

На обід м'яку пампушку, два ведмедики, лопату,

Білочку руду, хвостату, лук і стріли, і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю, ще й стільця, стола і парту,

Трактора, машину, мило, вже й надворі звечоріло.

Дітки, ви відпочили, тепер попрацюємо.

3. Складання речень за картиною.

Кого ви бачите на картині?

Яку пору року зображено на картинці?

Що робить їжачок?

- Який їжачок? (працьовитий) Доведіть свою думку.

Скласти речення за картинкою. Записати графічно.

4. Фізкультхвилинка.

Під музику діти виконують поспівку « Печу, печу хлібчик», (виконують відповідні рухи)

  •  Які мовні звуки ви знаєте?
  •  Скільки голосних звуків в українській мові?
  •  Які бувають приголосні звуки? (м'які та тверді)

5. Гра «Голосний чи приголосний» ( робота сигнальними картками )

[ а, н, к, л', і, е, з, в, п, ц', у, о, м, т]                                  

6. Гра «Хто? Що?»

Показую предметні картинки, а діти показують сигнальну картку на яке питання відповідає назва предмета.

7. Поділ слів на склади.

- А тепер наші гості хай послухають, як ми вміємо ділити слова на склади і записувати їх умовними знаками.

(На дошці предметні малюнки: машина, лимон, білка. Сказати назву, поділити на склади, Фішками змоделювати слова)

— 0

—о

—о

—о

—о—

   

=о—

—О

Фізкультхвилинка.

Що ж, мабуть прийшла пора трохи відпочити.

Хочу на фізкультхвилинку всіх вас запросити.

Станем струнко! Руки в боки. Пострибаєм, як сороки.

Як сороки - білобоки. Стрибу - стрибу! Скоки - скоки!

А тепер, як жабенята хочем трохи пострибати.

Ква - ква - ква! Ква - ква - ква! Щоб спочила голова.

8. Гра «Знайди будиночок для птахів»

  - Яка зараз пора року?

Правильно. Тепер осінь. Вона відкриває двері зимі. Прийде зима з холодами, морозом, снігом. Багато пташок відлетять у теплі краї. Але є такі пташки, які залишаються зимувати у рідному краї. Ми називаємо їх зимуючими. Дуже важко приходиться цим пташкам взимку. Ми повинні допомагати їм. Ось і зараз ваше завдання знайти для них будиночки і поселити там.

Сорока         снігур       сова         дятел

=0

—о—

—о

—о

      

—о

—о

—о

—=о

—о—

9. Гра «Так чи ні»

Працюємо за знаком  :)  :)   :)

Скажи, катаєшся на лижах навесні?  Ні.

Чи любиш плавать, як гусак?  Так.

Чи можна вранці просто так тобі жувати гумку?   Ні.

А чи зашкодила б тобі зарядка рано - вранці?  Ні.

Якщо не їстимеш три дні, то танцювати зможеш?  Ні.

А до бруд нуль і розбишак чи є в людей повага?  Ні.

Чи тре зуби чистить? Відповідай, коли мастак.  Так.

Чи можна, ти скажи мені, читати книжку в ліжку?  Ні.

Чи можна їсти всім немитих груш і яблук?  Ні.

10.   Загадки - добавлянки.

В темнім лісі проживає, довгий хвіст пухнастий має,

їй на місці не сидиться. Як же зовуть її?...     (лисиця)

Б'ють - не плаче, вгору скаче. І ніхто йому, одначе,

Не сказав хоч раз « Пробач!»

Бо на те і є він... (м'яч)

Гострі кігті має, в подушки ховає.

Лазить все на плотик, а зоветься   (котик)

Сіла пташка на дубку, завела свої ку-ку!

Стрепенулись їжачок, заєць і козуля.

Всіх згубив той голосок, пісенька.... (зозулі)

– Дітки! Сьогодні ви дуже гарно всі попрацювали. Тепер відпочинемо і заспіваємо веселу пісеньку.

Пісня « Ми першокласники»

Нові портфелики, а в них букварики.

Не так то просто серед друзів нас знайти.

Приспів.

Ми першокласники, ми однокласники,

О, як нам весело до школи разом йти.

Ми пишем палички, крючечки, галочки.

Складаєм літери докупки у склади.

Приспів.

Малюєм пташечки,  вітки комашечки,

Співаєм весело, ти, пісенько, лети.

Приспів.

– Дорогі діти. Приготуйтеся до найурочистішого моменту сьогоднішнього свята. Кожному першокласнику буде вручено «Посвідчення». Ви довели, що можете називатися школярами.

Слово надається заступнику директора школи Яремій Г. П.

Вручення « Посвідчень першокласника»

– Віднині ви повноправні господарі своєї   школи. Ви справжні школярі. Шановні гості. Погляньте ще раз на наших першокласників. Запам'ятайте їх такими. Сподіваюсь, що через 11 років ми побачимо їх дорослими красивими хлопцями і дівчатами.   А до цих «Посвідчень першокласника», які вони збережуть до випускного вечора, додадуть «Атестати зрілості», в яких будуть відмінні і добрі оцінки.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36333. Англійська мова. 8 клас. Підсумкові контрольні роботи. Відповіді з коментарями 16.62 MB
  Доценко І. В. Англійська мова. 8 клас (Підсумкові контрольні роботи. Відповіді з коментарями) Видання містить відповіді до завдань закритої форми і пропонує перекоади усхних відповідей до завдань відкритої форми. Для полегшення роботи додається переклад українскою мовою і коментарі до найскладніших моментів у завданнях
36334. Классификация САПР по типу и разновидности объектов проектирования 12.38 KB
  Классификация САПР по типу и разновидности объектов проектирования. САПР классифицируются по ГОСТ 23 501. Основные признаки характеризующие САПР: Тип. Число уровней в структуре технического обеспечения САПР.
36335. Методы измерения температуры, бесконтактный метод 56.5 KB
  О температуре нагретого тела можно судить на основании измерения параметров его теплового излучения представляющего собой электромагнитные волны различной длины. Термометры действие которых основано на измерении теплового излучения называются пирометрами. Физические тела характеризуются либо непрерывным спектром излучения твердые и жидкие вещества либо избирательным газы. Эта связь описывается законом Планка: где М0λТ – плотность мощности излучения испускаемого телом находящимся при температуре Т на длине волны λ Т –...
36336. Методы измерения температуры 12.61 KB
  Методы измерения температуры. Существует два метода измерения температуры: контактный метод и бесконтактный. Из всего многообразия методов измерения температуры и измерительных средств в металлургии широкое распространение получили термопреобразователи сопротивления термоэлектрические преобразователи и пирометры излучения. Первые две разновидности датчиков используются для контроля температуры охлаждающей воды подогретых газов и воздуха поступающих к горелочным устройствам отходящих продуктов сгорания футеровки агрегатов жидких металлов...
36337. Назначение и правила выполнения структурной схемы комплекса технических средств автоматизации 54.21 KB
  Назначение и правила выполнения структурной схемы комплекса технических средств автоматизации. В самом общем виде структурная схема системы автоматизации представлена на рисунке 9. Система автоматизации состоит из объекта автоматизации и системы управления этим объектом. Благодаря определенному взаимодействию между объектом автоматизации и системой управления система автоматизации в целом обеспечивает требуемый результат функционирования объекта характеризующийся параметрами х1 х2хn Работа комплексного объекта автоматизации...
36338. Поясните понятие устойчивости линейной САУ. Дайте классификацию методов определения устойчивости и поясните их 41.01 KB
  Дайте классификацию методов определения устойчивости и поясните их. Устойчивость СУ по начм условиям по Ляпунову это свво системы без которого она не работоспособна. устойчива то затухают все составляющее свободных движений вызванных любыми ненулми начми условиями.
36340. Функциональная схема САР развернутым способом с изображением технологического оборудования. 37.53 KB
  Развернутый способ как правило применяют для наиболее сложных объектов автоматизации. Упрощенный способ применяют в основном для несложных объектов автоматизации. Изображение приборов и средств автоматизации при этом способе производят непосредственно на изображении технологического оборудования и трубопроводах. Приборы и средства автоматизации осуществляющие сложные функции контроль регулирование сигнализацию и т.
36341. Приведите классификацию, формулировки критериев устойчивости и поясните их 46.57 KB
  Для более сложных случаев разработаны критерии устойчивости т. Алгебраические позволяют судить об устойчивости по коэффициентам Ар. Критерий Гурвица: Для асимптотической устойчивости необходимо чтобы все миноры данной матрицы были положительными.