78553

Як досягти поваги в колективі?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчити правильно поводити себе в колективі; виховувати самоповагу і повагу до інших; сприяти зміцненню класного колективу; розвивати словниковий запас учнів; вчити висловлювати свою думку і прислухатися до думки інших.

Украинкский

2015-02-08

65.5 KB

1 чел.

Якимівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3

Виховна година в 6 класі

«Як досягти поваги в колективі?»

Підготувала класний керівник 6 класу

Гаєнко Тетяна Олександрівна

12.04.2010


Мета: навчити правильно поводити себе в колективі; виховувати самоповагу і повагу до інших; сприяти зміцненню класного колективу; розвивати словниковий запас учнів; вчити висловлювати свою думку і прислухатися до думки інших.

Обладнання: проектор, мультимедійна дошка, книжки з підліткового виховання, картки із завданнями.

  1.  Організаційний момент.

Добрий день, діти. Сьогодні у нас  на уроці присутні гості – вчителі нашої  школи, заступник директора з виховної роботи. Привітаймося з ними.

Вітаю вас усіх з особливим святом – сьогодні, 12 квітня, День космонавтики. В цей день у 1961 році у космос полетіла перша людина у світі – радянський льотчик-космонавт Юрій Олексійович Гагарін. Ця подія сталася завдяки роботі  великого колективу людей, що працювали над здійсненням мрії людства. В наступному році відзначатиметься 50-та річниця цієї знаменної події.     / Слайд 1/

  1.  Зараз я пропоную вам переглянути одну презентацію. Після цього ви спробуєте здогадатися, про що піде мова на нашому уроці.

/Презентація «Щоденник 6 класу»/

  1.  Про що йшлося в цій презентації? Про кожного з вас окремо чи про спільні наші справи?    Як називається група людей, об’єднаних спільною працею, спільною діяльністю? (Колектив)

А чи однаково люди ставляться в колективі один до одного? (Когось поважають більше прислухаються до його думки). Як ви гадаєте, про що ми сьогодні будемо говорити?  (Як досягти поваги в колективі).              /Слайд 4/                                   А чи потрібно про це говорити? Чому?

  1.  Психологічна гра «Свій простір» (Добрович, ст.179)
  2.  Як ви побачили з цієї гри, кожен з вас має своє ставлення до членів свого колективу (однокласників), тому що кожен з вас – особистість, має свої прихильності, симпатії. Але спілкуватися у колективі треба вміти з усіма, хоч всі і не можуть бути друзями, більшість однокласників для кожного з вас окремо частіше бувають приятелями, товаришами.    

   Друг - людина, зв'язана з ким-небудь довірою, відданістю, спільними поглядами, переконаннями, на яку можна в усьому покластися.
Товариш - людина, яка спільно з ким-небудь виконує якусь справу, бере участь у якихось діях.                                           /Слайд 5/

Товаришування виникає між людьми, волею випадку змушених спілкуватися – у класі, студентській групі, в спортивній секції, танцювальному гуртку, на роботі тощо.

А чи вмієте ви товаришувати? На це питання нам допоможе знайти відповідь наступний тест.                                                        / Слайди 6-8/.   

ТЕСТ

Перевірте свою здатність до товаришування й дружби за допомогою тесту «Чи товариські ви?».
1. Ваш товариш захворів і не прийшов до школи. Ви:
а) зателефонуєте йому й поцікавитеся здоров'ям - 5;
б) ніяк не відреагуєте -1;
в) відвідаєте його, якщо хвороба неінфекційна, - 10.
2. Товариш не впорався із домашнім завданням. Ви:
а) дасте йому списати - 5;
б) допоможете розібратися - 10;
в) удасте, що вас це не стосується, - 1.
3. Вам дуже хочеться морозива, і ви маєте гроші, та поряд з вами товариш, у якого немає грошей. Ви:
а) купите морозиво тільки собі - 1;
б) позичите товаришеві гроші - 5;
в) купите два морозива, сподіваючись, що і товариш для вас нічого не пожаліє, - 10.

4. Вам подобається одна й та сама дівчинка (хлопчик). Ви:
а) обидва (обидві) намагаєтеся якнайдужче сподобатися їй (йому) - 10;
б) удаєте, що нічого не помічаєте, і намагаєтесь уникати цієї теми - 5;
в) при нагоді намагаєтеся розповісти про друга (подругу) щось не дуже гарне - 1.
5. Однокласник запросив вас на день народження, а товариша - ні. Ви:
а) нічого не скажете йому і підете самі - 1;
б) попросите однокласника запросити й товариша - 10;
в) підете самі, попередньо пояснивши товаришеві ситуацію, що склалася, - 5.
6. Товариш отримав не дуже приємне доручення: прибрати клас чи вимити вікна. Ви:
а) залишитеся після уроків і допоможете йому - 10;
б) поспівчуваєте йому і підете додому - 5;
в) порадієте тихцем, що таке доручення отримав він, а не ви, - 1.
7. Ваш товариш виграв приз у складному конкурсі. Ви:
а) постараєтеся взяти участь у подібному конкурсі -5;
б) порадієте за свого товариша - 10;
в) у душі позаздрите йому - 1.
Обговорення результатів 

Якщо ви набрали:
60—70 очок. Ваші друзі можуть пишатися дружбою з вами. Ви дуже надійна людина, з вами - хоч у вогонь, хоч у воду. У вас із другом повне взаєморозуміння.
20—59 очок. Ви непоганий товариш. Та тільки й того. Ви обережний, нерішучий, все заздалегідь розраховуєте. Але часом щось дуже важливе в житті проходить повз вас. Поміркуйте над цим.

Менше 20 очок. Навряд чи поруч з вами є справжній друг. І винні в цьому ви самі. Бо вам і самому не хотілося б мати такого друга. Постарайся змінити свої стосунки з товаришами, якщо не хочете залишитися самотнім.

  1.  Товаришувати можна і треба вчитися. В будь-якому колективі можуть бути конфлікти, бо колектив об’єднує різних людей, їх інтереси не можуть завжди збігатися. Проте треба вчитися шукати вихід з таких ситуацій, щоб зберегти взаємоповагу, доброзичливість, терпимість одне до одного.

Об'єднайтеся в малі групи, оберіть одну з ситуацій і проаналізуйте її, відповівши на наведені запитання. Повідомте результати своєї роботи класові.                     (Робота в групах, обговорення ситуацій).

Ситуація 1. 

Упродовж місяця учні п'ятого класу готувалися до шкільного свята: вчили напам'ять ролі, брали участь у репетиціях, готували декорації та костюми. Все було гаразд, проте напередодні виступу захворів виконавець однієї з головних ролей. Мишкові, який мав гарну пам'ять, доручили вивчити додатковий текст. Хлопець відмовлявся, бо й так мав чималий шматок. Проте ніхто з дітей не зважив на пояснення. «Ти маєш найкращу пам'ять», - не вгавали п'ятикласники. Коли наступного дня виявилося, що Мишко ролі не вивчив, із ним перестали розмовляти.
Чи можна твердити, що Мишко зневажив честь колективу? Чи можна було вчинити так, щоб нікого не перевантажувати, нікого не ображати й водночас не зірвати виступ?

Ситуація 2.

Учні 5-Б класу готувалися до шкільного конкурсу декламаторів. Кожен клас мусив делегувати одного виконавця. Діти вирішили, що честь класу може відстояти тільки Марічка, яка відвідувала театральну студію. Дівчинка сумлінно поставилася до свого обов'язку, вивчила великий вірш. Але несподівано, у день виступу, вона захворіла на ангіну, мала високу температуру й до школи не прийшла. П'ятикласники почувалися скривдженими. Марічці ніхто не зателефонував, а коли дівчинка одужала, - з нею ніхто не розмовляв.
Чи можна твердити, що Марічка підвела свій клас? Чи справедливим було ставлення до неї з боку однокласників? Як можна було вчинити, щоб запобігти такій ситуації?

Ситуація 3.

У школі відбувався турнір з футболу. У команді 5-А класу найвправнішим футболістом був Петрик. Хлопець охоче погодився грати за честь класу, проте на гру, яка відбувалася після уроків, не прийшов - йому дуже хотілося подивитися по телевізору трансляцію європейського кубка, і це бажання взяло гору над зобов'язаннями перед однокласниками. Коли наступного дня хлопцеві докоряли через поразку, він відповів, що вчинив так навмисно, щоб усі, а не лише він, навчилися грати: мовляв, щоб навчитися плавати, потрібно впасти в річку.
Чи погоджуєтеся ви, що Петрик підвів свій клас? Чи міг він вчинити так, аби його інтереси було погоджено з інтересами колективу?

Ситуація 4.

На новорічному святі в школі Ганнуся брала участь у хореографічному номері, виконуючи який повинна була танцювати з Андрієм. У день свята, а це був останній день семестру, хлопчик не прийшов - батьки несподівано поїхали до бабусі з дідусем і забрали з собою сина. Ганнуся почувалася засмученою, адже танцювати вальс без партнера складно й незручно. Та й однокласники почали глузувати з дівчинки, а дехто навіть сказав, що її участь у номері зіпсує враження від виступу класу. Проте, прислухавшись до поради вчителя, Ганнуся танцювала. Хоч дівчинка трішки порушила гармонію танцю, проте танцювальний номер класу було визнано найкращим на святі.
Чи по-товариському поставилися однокласники до Ганнусі? Чи погоджуєтеся ви з думкою, що колектив не повинен зважати на інтереси особи? Як досягти гармонії в стосунках особи та колективу?

Проаналізовані вами ситуації належать до конфліктних. Проте ви переконалися, що з кожної з них можна знайти вихід. Цей вихід і буде тим позитивним досвідом спілкування, без якого не можна навчитися товаришувати.

  1.  Отже, я впевнена, кожен з вас прагне стати людиною, з якою хочуть дружити, яку б поважали в колективі.

Які якості, на вашу думку, повинна для цього мати людина? (Мозковий штурм)           

На дошці малюється схема:   /Слайд 10/

                                                                        Можливі варіанти відповідей:

                                                                            Вихованість

                                                                           Чесність

Відвертість

Справедливість

Доброта

Розум

Вміння вести себе

Зовнішній вигляд

Тактовність

Доброзичливість тощо

  1.  «До вашої скарбнички слів».     /Слайд 11/

Доберіть до названих рис протилежні зі слів, наведених нижче. Назвіть утворені пари.    Які з цих рис ви хотіли б мати самі? Яких хотіли б позбутися?

Пиха - надмірно висока думка про себе, зарозумілість, зазнайство.
Презирство - повна зневага, крайня неповага до кого-небудь.
Заздрість - почуття досади, роздратування, викликане якоюсь перевагою іншого.

Уважність, повага, великодушність, доброзичливість, чуйність.

  1.  За допомогою уявного мікрофона дайте відповіді на наступні запитання.
  •  Чому товаришування потрібно навчатися?
  •  Обґрунтуйте або спростуйте висловлювання:

«Ми завжди повинні намагатися віднайти   не те, що нас відрізняє від інших людей,   а те, що маємо з ними спільного».

  •  Що означає бути товариським?
  •  Складіть перелік з 4-5 правил товариської поведінки в класі.
  •  Наведіть приклади взаємодопомоги й поваги у вашому колективі.
  •  Що означає пишатися своїм колективом?
  •  Якими є ваші обов'язки перед колективом класу?
  •  Чи доводилося вам захищати честь класу? Яким чином?
  •  Які люди, на вашу думку, є авторитетними в колективі?

  1.        Думаю, вам станут у нагоді  6 правил    Дейла Карнегі “Як сподобатися людям”
  2.  Проявляйте щирий інтерес до інших людей.
  3.  Посміхайтеся.
  4.  Памятайте, що імя людини – це найприємнішій і найважливішій звук.
  5.  Будьте гарним слухачем. Спонукайте інших говорити про самих себе.
  6.  Розмовляйте про те, що цікавить вашого співрозмовника.
  7.  Дайте вашому співрозмовнику відчути свою значущість, і робіть це щиро. 

11.Ваше домашнє завдання з теми нашої розмови:

 Розпитайте батьків або інших дорослих, чи існують в їхніх колективах товариські стосунки. Чи цінують вони свій колектив і чому? Як вони долають конфліктні ситуації? Підготуйтеся розповісти про їхній досвід своїм однокласникам.

12. Підбиття підсумків.  Отже, яку тему ми сьогодні обговорили разом з усім класом?  Що нового, корисного ви дізналися? Які висновки зробили для себе?

Дякую всім за плідну роботу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77941. ИНДУКТИВНЫЕ И ЕМКОСТНЫЕ ДАТЧИКИ В ЛТК 94 KB
  Поэтому магнитное поле зондирования делают переменным питая подмагничивающую катушку датчика током от генератора сигнала синусоидальной формы. Иногдав целях упрощения используют сигналы прямоугольной формы но разные спектральные компаненты сигнала преобразуются датчиком по разному и сигналы нерабочих участков спектра являются помехами. Любое изменение симметрии приведет к нарушению баланса и появлению отличного от нуля сигнала. Возможно два варианта формирования управляющего сигнала: Выпрямление преобразование в постоянный ток сигналов от...
77942. КОНТРОЛЬ ДВИЖЕНИЯ ЖИДКОСТЕЙ И ГАЗОВ 18 KB
  В лазерных технологиях существенное значение имеют параметры потоков жидкостей и газов: равномерность движения рабочего тела газового лазера расход охлаждающей жидкости квантрона твердотельного лазера параметры струи защитного газа параметры струи продуктов распада и испарения материала из зоны обработки Стабилизация параметров потока путем стабилизации параметров устройств формирующих поток исчерпала свои возможности. Компенсацию влияния процесса на параметы потока можно организовать при помощи системы...
77943. Эффективность функционирования маркетинговой деятельности организации 109.5 KB
  Контроль маркетинговой деятельности. Маркетинговый контроль позволяет выявить положительные и отрицательные моменты в конкурентных возможностях организации и внести соответствующие коррективы в ее маркетинговые программы и планы предпринимательской деятельности. Контроль маркетинговой деятельности как правило предполагает: контроль за реализацией и анализ возможностей сбыта; контроль прибыльности и анализ маркетинговых затрат; стратегический контроль и ревизию маркетинга.
77944. Товар и его маркетинговая характеристика 67 KB
  Качество совокупность характеристик продукта которые отвечают на вопрос: Какой продукт произведен. Казалось бы вопрос о качестве продукта прост. Потребители могут не замечать очень важных характеристик продукта которые действительно в нем присутствуют и дополнять свой образ качества продукта такими характеристиками положительными или отрицательными которые в продукте отсутствуют но включаются в понятие качества продукта . Качество продукта в маркетинговом понимании это множество совокупностей характеристик составляющих...
77945. Современная концепция маркетинга 70.5 KB
  Сущность определение и роль маркетинга Термин маркетинг появился в экономической литературе в США на рубеже XIX и XX столетий и в буквальном смысле означает рыночную деятельность работу с рынком. Существует более двух тысяч определений маркетинга это: предпринимательская деятельность; система взглядов; реклама; система управления сбытовой деятельностью философия бизнеса и др. Следует отметить что среди специалистов нет общепринятого определения маркетинга.
77946. Маркетинговая среда организации. Матрица SWOT 136.5 KB
  Факторы маркетинговой среды организации Факторы Характеристика 1 2 Экономические изменение ВВП; инвестиционная активность; изменение ставок; конъюнктура рынка; структура доходов и расходов между группами населения; темпы инфляции; уровень безработицы; нормы налогообложения платежный баланс норма накопления величина номинальной и реальной заработной платы Демографические численность населения; рождаемость; возрастная структура; численность населения; расселение по регионам; квалификация трудовых ресурсов Научнотехнические новые...
77947. ТИПЫ РЫНКОВ И МАРКЕТИНГОВАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ КОМПАНИИ 441 KB
  Стратегические и конъюнктурные приоритеты маркетинга Анализ рынка продукции. Комплексное исследование товарного рынка. Стратегические и конъюнктурные приоритеты маркетинга Стратегический маркетинг выполняет следующие функции: анализа рыночных возможностей; изучения конъюнктуры рынка; анализа возможностей конкурентов и их преимуществ; сегментации рынка и определения модели покупательского поведения; разработка прогноза спроса и предложения; определения стратегии маркетинга на рынке...
77948. Маркетинговые исследования и система маркетинговой информации 113.5 KB
  Система маркетинговой информации и методы ее сбора. Формулирование целей маркетинговых исследований Определение потенциальных источников информации Сбор информации и ее классификация Анализ собранных данных Формулирование результатов исследований Разработка рекомендаций руководству фирмы Рисунок. Информационное обеспечение систем маркетинга Комплекс средств и методов оформления маркетинговой документации организации хранения данных кодирования и поиска информации...
77949. Характеристика и основные элементы рынка 492 KB
  Характеристика и основные элементы рынка. Понятие рынка и емкости рынка. Наиболее простое определение рынка присущее любой модели рыночной экономики японской американской скандинавской и др. Однако это определение не выявляет глубинных свойств рынка как экономического феномена.