78562

Права дитини

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ознайомити учнів з правами дітей, розкрити поняття «Декларація», «Конвенція». Дати уявлення про моральні норми поведінки. Виховувати пошану до законів суспільства, шанобливе ставлення до оточуючих.

Украинкский

2015-02-08

48.5 KB

0 чел.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ АМВРОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ КУТЕЙНИКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

Урок з основ здоров'я Тема: «Права дитини»

Вчитель початкових класів

Лиско Т.Б.                                                                                      вчитель 1 категорії

2013р.

МЕТА. Ознайомити учнів з правами дітей, розкрити поняття «Декларація», «Конвенція». Дати уявлення про моральні норми поведінки. Виховувати пошану до законів суспільства, шанобливе ставлення до оточуючих.

ОБЛАДНАННЯ. Чарівна скринька, роздатковий дидактичний матеріал,опорні схеми з назвами законів та прав, кольорова квітка,ілюстрації до казок.

ХІД УРОКУ

  1.  Організаційний момент.
  •  Доброго дня, діти! Усміхніться один одному і почнемо наш

урок.

  1.  Вивчення нового матеріалу.
  2.  Таємничо-чарівна хвилинка.

-У мене в руках чарівна скринька, у ній - найцінніший скарб Землі. Зазирніть у скриньку, тільки нікому не розповідайте, кого ви там побачите.

  •  То кого ви там побачили?

(На дні скриньки-дзеркало, діти називають себе).

  •  Ви побачили себе. А людина-це найцінніший скарб.

Ти знаєш, що ти людина,

Ти знаєш про це, чи ні?

Усмішка твоя-єдина,

Мука твоя єдина,

Очі твої одні.

Більше тебе не буде,

Завтра на цій землі

Інші ходитимуть люди,

Інші кохатимуть люди –

Добрі, ласкаві й злі!

  1.  Усвідомлення та осмислення.
  •  Сьогодні ми поговоримо про Декларацію прав дитини. Це дуже важливий документ, в якому визначені права дітей. Дитинство-найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Тому саме у цей час людина потребує найбільшої уваги і захисту.

Документом, спрямованим на захист дітей, є Конвенція про права дитини, прийнята Організацією Об'єднаних Націй.

  1.  Знайомство з правами на основі Конвенції.
  •  А що ж таке «право» ?

(Відповіді дітей)

  •  Права дитини-це те, що ви можете робити, і в чому вам не можуть відмовити для того, щоб подорослішати і вести повноцінне життя.
  •  Сьогодні ми розглянемо лише деякі права дітей. А допоможе нам ось ця квітка.

(Вчитель виносить велику квітку, від якої будуть відривати

пелюстки)

Пелюстка червона

Палає яскраво.

Щасливе дитинство –

Це маємо право.

  •  Яке життя вибрали би ви? Підкресліть. Пояснити свій вибір. Щасливе, активне, важке, нудне, цікаве, легке, чесне.

(вивішується опорна схема цього права)

Ось пелюсточка зелена

Нам відкриє всім знання.

Мають діти наші право

На освіту й навчання.

-Відгадайте.

На базарі не знайти,

На вагах не зважити.

що таке «знання»? (Відповіді учнів)

-А де здобувають знання? (Відповіді учнів)

Гра «Букви переплутались»

совіта назння

лакош льтевчи

Розповідь вчителя про появу школи.

  •  Прочитайте вислів. Як ви його розумієте?

Не кажи «не вмію», а кажи «навчусь».(Відповіді учнів) (вивішується опорна схема цього права)

Ось пелюсточку синеньку

Я легенько відриваю.

Кожен знає, що в дитини

Має бути Батьківщина.

І дівчисько, і хлоп'я

Мають право на ім'я.

  •  Чи може людина жити без імені?
  •  Коли у людини з'являється ім'я? (Відповіді дітей) (вивішується опорна схема права)

Відриваю пелюсток

І кажу всім знов я

Мають хлопці і дівчата

Право на здоров'я.

Інсценізація ситуації (підготовленими учнями)

Ведуча.

Маленьке ведмежатко

Шукало маму й татка.

Не хвилюйся, вони тут

Он з колодою ідуть.

Що за лихо, що за шкода?

Лапу вдарила колода?

Аліна, у «швидку» дзвони,


Хай приїдуть лікарі. Альо! Дзвонить Аліна, Присилайте нам машину Що за лихо? Що за шкода?

Лапу вдарила колода. Добрий день, малята!

Ось бинти і вата.

Хто поранений у нас?

Раз-два-три, і все гаразд.

Я вже видужав, малята Можу знову з вами грати.

Ось тепер я від'їжджаю,

Вам здоров'я всім бажаю.

На здоров'я і на ліки

Мають право усі діти.

             (вивішується опорна схема права)

Ось пелюсточка одненька      І на колір ще й жовтенька

                                     Право це всі мають знати

                                    Дітям треба відпочивати.

4.Танцювально-музична пауза.


ІІІ.Узагальнення знань учнів.

1.Робота з підручником.

  •  опрацювання тексту;
  •  відповіді на запитання.

 2.Робота в  зошиті, с.24.

3.Робота в групах.

  •  Зараз ми будемо в ролі суддів. З якої казки ілюстрація?

(Українська народна казка «Колобок»)

  •  Яке право встиг використати Колобок у своєму житті? Порадьтеся у групах.
  •  З якої це казки? (Ш. Перро «Попелюшка»)
  •  Які права порушувала мачуха у казці?
  •  Що це за казка? (X. К. Андерсен «Дюймовочка»)
  •  Який злочин учинили проти Дюймовочки окремі персонажі казки?
  •   Яке право порушили?

ІV. Підсумок уроку.

  •  Прочитай та поясни вислів.

наКож надити єма пвора зтина їсво вапра.

Закінчився наш урок,

Бачу усмішок візок.

Пам'ятайте ж, любі діти,

В злагоді потрібно жити.

А обов'язки й права -

  Це усьому голова.

-І не забувайте, що поважаючи права інших людей, ти спонукаєш їх довіряти тобі, поважати твої права.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15714. ВИПАДКОВІ ВЕЛИЧИНИ І ЗАКОНИ РОЗПОДІЛЕННЯ 56.5 KB
  Дисципліна: МАТЕМАТИЧНА СТАТИСТИКА ТА ОПРАЦЮВАННЯ СПОСТЕРЕЖЕНЬ Модуль 2. ОСНОВНІ ВИЗНАЧЕННЯ ПРИКЛАДНОЇ СТАТИСТИКИ Лекція 8. ВИПАДКОВІ ВЕЛИЧИНИ І ЗАКОНИ РОЗПОДІЛЕННЯ План лекції 8: 8.1. Дискретні і неперервні випадкові величини. 8.2. Числові характеристики випадков
15715. Проектування чоловічих напівчеревиків з боковими резинками, клейового методу кріплення підошов 1.4 MB
  Стратегія державної промислової політики в галузі легкої промисловості передбачає випередження темпів випуску, конкурентної спроможності та ефективності виробника яка спрямована на задоволення потреб внутрішнього ринку та нарощування експертного потенціалу.
15716. ГІСТОГРАМИ РОЗПОДІЛУ ВИПАДКОВИХ ВЕЛИЧИН 1.22 MB
  Дисципліна: МАТЕМАТИЧНА СТАТИСТИКА ТА ОПРАЦЮВАННЯ СПОСТЕРЕЖЕНЬ Модуль 2: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ОБРОБЛЕННЯ ДАНИХ Лекція 10. ГІСТОГРАМИ РОЗПОДІЛУ ВИПАДКОВИХ ВЕЛИЧИН План лекції 7: 10.1. Щільність ймовірності випадкових величин 10.2. Числові характеристики випадкови
15717. Эдвардс Деминг и философия управления качеством 81 KB
  Эдвардс Деминг и философия управления качеством Долгие годы отечественные промышленные предприятия находились в условиях когда заказы на продукцию и ее продажу распределялись в плановом порядке исключая при этом конкуренцию. Отсутствие конкуренции позволяло предпр...
15718. Анализ затрат на качество 247.5 KB
  Анализ затрат на качество В данном разделе мы поставили цель объяснить экономические аспекты Обеспечения Качества. Вы найдете в нем ответы на вопрос как идентифицировать Затраты на Качество и увидите способы с помощью которых можно использовать Затраты на Качество ка...
15719. История возникновения, развития и использования метода развертывания функции качества 95.5 KB
  История возникновения развития и использования метода развертывания функции качества А.М. Кузьмин Современное состояние РФК Первый двухдневный семинар по РФК в Японии был организован в 1983 г. Японским центром производительности Japan Productivity Center...
15720. Кружки качества на Японских предприятиях 32.1 KB
  Кружки качества на Японских предприятиях Важную роль в формировании системы комплексного управления качеством в Японии сыграли кружки качества. Современная организация управления качеством потребовала новой по сравнению с классической схемы действий. Поступление ...
15721. Основы стандартизации, сертификации и метрологии 710.62 KB
  Стандартизация основывается на последних достижениях науки, техники и практического опыта и определяет прогрессивные, а также экономически оптимальные решения многих народнохозяйственных, отраслевых и внутрипроизводственных задач
15722. Сертификация в Японии 132.56 KB
  Общие положения сертификации в Японии. Сертификация импорта в Японии Заключение Список литературы Введение Рыночная система хозяйствования имеет множество преимуществ по сравнению например с командноадмин...