78565

Правила життя в суспільстві

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ознайомити учнів із правилами життя в суспільстві, підвищувати рівень правової освіти учнів; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати повагу до людини, її прав, доброзичливість, миролюбність.

Украинкский

2015-02-08

39 KB

0 чел.

                        Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

           Донецький ліцей №30    Донецької міської ради    Донецької області.

 

  Урок з громадянської освіти у 4 класі за темою:

      «Правила життя в суспільстві»

                                                    

            

                                                                    Виконавець:

                                                                    учитель вищої категорії,

                                                                    старший учитель

                                                                    Анісімова Оксана Аполінаріївна

                                                         м. Донецьк

                                                              2012 р.

                                                 Я і Україна

                                              Громадянська освіта

Тема.       Правила життя в суспільстві.

Мета.      Ознайомити учнів із правилами життя в суспільстві, підвищувати  

                рівень правової освіти учнів;

                розвивати вміння аналізувати, узагальнювати;

                виховувати повагу до людини, її прав, доброзичливість, миролюбність.

Обладнання:     картки із завданнями, дерево життя;

                            деформовані  прислів'я (картки), листочки з заповідями.

                                                       Хід уроку

  1.  Організація класу.

      В світ прийшли ми – я і ти –

      Для любові й доброти!

      І старайся так прожити,

      Щоб в душі завжди нести

      Теплий промінь доброти!

  1.  Мотивація.

Вправа «Спіймай мій настрій».

  •  Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонькою та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.
  •  Зобразіть на обличчі ще будь-яку емоцію, «подаруйте» її своєму товаришеві.
  1.  Повторення вивченого матеріалу. Складання дерева життя.
  •  Перед вами дерево. Воно сухе і мертве. Зараз ми вдихнемо в нього життя і силу. У вас на партах заповіді життєтворця, написані на листочках дерева. Прочитайте їх і прикріпіть листочок.
  •  Наше дерево затріпотіло зеленим листячком від ваших добрих сердець і теплих слів.
  •  Всі ці заповіді можна віднести до людських чеснот.
  •  Яку людську чесноту ви оберете для себе?
  •  Які чесноти можуть знищити дерево життя? (лінь, егоїзм, скупість, заздрість)
  1.  Оголошення теми та мети
  •  На дошці записана тема уроку. Пошепки прочитайте її.
  •  Правила життя в суспільстві.
  1.  Робота над новим матеріалом.

1.Бесіда.

  •  Світ навколо нас і життя такі непередбачувані, інколи підступні…
  •  На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про життєві принципи, якими керуємося, щоб гідно носити ім'я Людина, Громадянин.
  •  Де, в якому документі записані права та обов'язки людини?

( в Конституції України)

  •  Які саме статті Конституції закріпляють ці положення, ви зараз дізнаєтесь, якщо правильно знайдете частину від числа

⅓ від 9 = 3                     ? від 46 = 23

? від 54 = 27                 ? від 56 = 28

? від 64 = 32                 ? від 100 = 50

  •  Записати числа в порядку збільшення: 3,23,27,28,32,50.
  •  Це є статті Конституції, що містять положення про права людини, її життя і здоров я, честь і гідність.

2. Гра «Склади прислів'я».

-    Кажуть: «Життя, незважаючи на всі його складності, - прекрасне!». А чи знаєте ви прислів'я про мудрість життя?

Робота у парах.

  •  Прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте? (Робота з деформованими прислів'ями).
  •  Що посієш, те й пожнеш.
  •  Життя прожити – не поле перейти.
  •  Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.
  •  Чого собі не зичиш, і другому не жадай.
  •  Хто чисту совість має, той спокійно спати лягає.
  •  Хто не чинить лихого, тому не страшно нічого.
  •  Доброму скрізь добре.
  1.  Закріплення вивченого матеріалу.
  2.  Робота з підручником.
  •  Важко жити в суспільстві, де панує бездуховність і занедбаний моральний стан. Тому дуже важливо вибрати свій правильний шлях.

а) Слухання історії Бруно Ферреро «Опора».

- Чому вчить це оповідання?

- Які почуття викликало воно у вас?

б) Продовження розповіді.

               -  Чому чоловік змінився?

               в) Опрацювання тексту «Совість лікує» (с. 45)

               - Прочитайте текст.

               - Що означає «жити по совісті»?

               - Яке головне правило життя на думку автора?

          2. Робота з роздатковим матеріалом в парах.

              Записати висловлювання за принципами

                                                

                                                     Народ

                    схвалює                                                       засуджує

                розум і силу                                              злих, сердитих

             знання й працю                                      упертих, ненаситних

                науку, освіту                                    скупих, лукавих, невдячних

     усмішку, подібну до цвіту                      дурних, поганих, крикливих

        хоробрість і мужність                               заздрісних, необачних

            совість і чесність                                     вередливих, ледачих

        гуманність, чемність                                     нещирих, п'яниць

        працелюбних, вірних                                             нікчем

            чуйних, надійних

  •  Читає кожна пара.
  1.  Гра « Чарівний клубок »
  •  Діти  передають по колу «чарівний клубок», висловлюючи добрі побажання сусідові.
  •  Діти, коло – це наш клас, і в ньому кожен має рівні з усіма права і обов'язки, кожен усвідомлює власну гідність і поважає інших. Потрібно цінувати неповторність кожного.
  1.  Підсумок.
  •  Про які життєві правила ми говорили?
  •  Яке правило ви взяли б для себе в першу чергу?
  1.  Домашнє завдання.

Підібрати прислів'я про людські чесноти.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20550. Линейное программирование, Постановка задачи 25 KB
  Значительное число плановых производственных задач содержит критерий оптимальности в виде линейной функции независимых переменных. Критерий оптимальности в данном случае записывается в виде некоторой линейной формы. На переменную xj накладываются ограничения различного вида имеющую форму равенств и неравенств Совокупность независимых переменных xj Обеспечивающий минимум или максимум линейной формы F и удовлетворяющий приведенным соотношениям и составляет предмет линейного программирования.
20551. Симплексный метод решения задач линейного программирования 102.5 KB
  Запишем систему уравнений 5 в векторной форме: 6 где Aj B вектор a элемент матрицы 1. Таким образом нулевые значения переменных удовлетворяют6 Векторы Аjj=n1nmможет служить базисом в mмерном пространстве. Любой небазисный вектор можно разложить по векторам базиса. Разложим некий небазисный вектор Ak по векторам базиса: Умножим 8 на положительную константу и вычтем 8 из 7 произвольная величина ее можно выбрать настолько малой что независимо от значения выражение в скобках будет всегда больше нуля так как 0...
20552. Нелинейное программирование. Постановка задачи. Представление целевой функции и ограничений линиями уровня. Пример 32 KB
  Представление целевой функции и ограничений линиями уровня. Задачи нелинейного программирования формируются следующим образом требуется найти значения вектора х удовлетворяющего равенству 1 или неравенству2 и обеспечивающих максимум или минимум целевой функции fx. Найдем минимум целевой функции f0x1x2=x1x2 стремиться к минимуму. лежит внутри квадрата а значения целевой функции в этой точке минимальны.
20553. Безградиентные методы детерминированного поиска. Метод поиска экстремума методом локализации экстремума 27 KB
  Они основаны на сравнении самих значений целевой функции. Если значение целевой функции в следующем шаге потока чем в предыдущем то шаг считается удачным если наоборот то не удачным и выбирается следующий шаг который дал бы удачный результат. Прежде чем рассмотреть многомерные задачи поиска рассмотрим методы поиска экстремума функции одной переменной. Метод локализации экстремума функции.
20554. Условный экстремум функции. Постановка задачи. Вывод функции Лагранжа 120 KB
  Переменные целевой функции f0xmin 1 Где x nмерный вектор независимых переменных: x=x1x2xn могут быть наложены ограничения различного вида Ограничения в форме равенства 2 называется уравнениями связи. Рассмотрим задачу о минимуме f0x при наличии уравнения связи fx=0. Уравнение связи на плоскости представляются в виде линий пересечения. она лежит на линии fx=0 удовлетворяет уравнению связи и расположена ближе всех к точке x где x точка минимума целевой функции.
20555. Метод сканирования 32.5 KB
  Метод сканирования заключается в последовательном просмотре значений критерия оптимальности в ряде точек принадлежащих области изменения независимых переменных и нахождения среди этих точек такой в которой критерий оптимальности имеет минимальное максимальное значение. Точность метода естественно определяется тем насколько €œгусто€ располагаются выбранные точки в допустимой области изменения независимых переменных. Основным достоинством этого метода является то что при его использовании с достаточно малым шагом изменения по каждой из...
20556. Градиентные методы. Свойства градиента 42 KB
  При движении в направлении градиента мы приходим к максимуму функции при движении в обратном направлении антиградиента приходим к минимуму функции. Для поиска минимума целевой функции Rx задается начальная точка поиска x0 то есть 1 x0 задается значение переменных вектора х. 2 В начальной точке поиска x0 вычисляется градиент целевой функции его проекции то есть частные производные целевой функции по каждой переменной: 3 В направлении Антиградиента целевой функции производиться шаг и вычисляется значение переменной следующей точки...
20557. Методы случайного поиска 49.5 KB
  Основная идея методов случайного поиска заключается в том что перебором случайных совокупностей значений независимых переменных найти оптимум целевой функции или направление движения к нему. Общим для всех методов случайного поиска является применение случайных чисел в процессе поиска. Введем понятие случайного вектора = 1 2 n определенного в n мерном пространстве.
20558. Формулировка принципа максимума в задаче со свободным концом 26.5 KB
  обеспечивает : Ј=∑cixiT→min Решение такой задачи можно построить просто если вместо функционала ввести функцию которая характеризует мощность или энергию системы. Поскольку функционал Јi характеризует критерий качества функционирования системы в экстремальных условиях то эта система должна обладать максимальной мощностью или энергией. Такой функцией характеризующей сумму кинетической и потенциальной энергии системы является фция Гамельтона: H=∑λifixU где fiвектор колич.