78568

ОСНОВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Сформулювати уявлення про правопорушення; познайомити з видами правопорушень; вчити учнів бути чесними громадянами України; виховувати негативне ставлення до правопорушень норм моралі та прав людини. Сьогодні на уроці ми поговоримо про правопорушення.

Украинкский

2015-02-08

32.5 KB

0 чел.

Вчитель: Зайченко В.Ф.

м. Сміла, школа №7

Тема: ОСНОВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ. 4 клас.

Мета: Сформулювати уявлення про правопорушення; познайомити з видами правопорушень; вчити учнів бути чесними громадянами України; виховувати негативне ставлення до правопорушень норм моралі та прав людини.

Обладнання:  Тематичний словник школяра. Конституція України, стаття  із газети «Сміла»

Хід уроку

Організація класу.

Перевірка домашнього завдання.

а) Тест « Чи вмію я вести себе в гостях»

Завітаю  в гості, коли мене запросять.

Прийду раніше призначеного часу.

Одягнусь святково та охайно.

Не чекаючи запрошення, пройду у кімнату свого товариша.

Сяду до столу тільки після  запрошення господині.

Відмовлюся від страв, яких не люблю, пояснивши це гостям.

Не буду  гратися з товаришами, бо по дорозі в гості зіпсували мені настрій.

Якщо не зможу прийти в гості у призначений час, обов’язково  попереджу заздалегідь.

Якщо мені потрібно  піти раніше,  тихенько  вийду, не попрощавшись.

Йдучи додому, подякую за гостинність і чемно попрощаюсь.

Актуалізація опорних знань.

а) « Мозкова атака»

-У який державі ми живемо?

- Як називається головний документ нашої держави? Коли він був прийнятий?

- Що записано у Конституції?

- Що означають слова «право», «обов’язок», «закон»? Знайдіть у словнику тлумачення цих слів.

Право – система встановлених державою правил і норм поведінки;законодавство.

Обов’язок – те, що є обов’язковим для виконання.

Закон – постанова державної влади, що має найвищу юридичну силу.

- Які права і обов’язки громадян України ви знаєте?

- А які права у найменших громадян нашої країни?

Так, діти мають свої  права і користуються ними. Але слід  пам’ятати, що за невиконання або  порушення прав як дорослі, так і діти несуть відповідальність.

Повідомлення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про правопорушення.

5.Первинне сприйняття  й усвідомлення нового матеріалу.

а) Розповідь учителя

Слово «правопорушення» складається з двох слів «право» і «порушення». Тобто порушене право.

Правопорушення  - це антигромадський вчинок, що заподіює шкоду суспільству та іншим людям.

Якщо ви порушуєте яке-небудь правило ввічливості, то можете викликати сміх чи осуд в оточуючих. Але є вчинки, що можуть мати дуже сумні наслідки і для вас, і для ваших батьків.

Часто під час пустощів діти завдають  тілесних  ушкоджень товаришам. Батьки платять гроші за лікування потерпілих. Розпалюють вогнище на подвір’ї. Через необережність вогонь може перекинутись на будинки, гаражі. Заради розваги ріжуть сидіння в автобусах, розмальовують фарбою з балончика стіни будинків. Або граючись м’ячем, підлітки б’ють вікна сусідам. Батьки також відшкодовують матеріальні збитки. Також не можна брати без дозволу чужі речі, не платити гроші за покупку в магазині. Дехто з вас вважає це  дитячими витівками. Але такі  вчинки називають правопорушенням. Вони порушують  правила життя в суспільстві. Відповідальність за правопорушення настає після того, як дитині виповниться 14 років, тому відповідальність за  вчинки молодших дітей несуть батьки.

б) Бесіда

- Які правила ввічливості ви знаєте?

- Чим  правопорушення відрізняється від порушень правил ввічливості?

- Як  ви розумієте вислів: «Від дитячої провини до злочину   - один крок»

6. Закріплення та осмислення знань.

а) Робота з підручником.

- Прочитайте в підручнику про правопорушення.

- Що ж таке правопорушення?

- Які види правопорушень ви знаєте?

б)Робота в зошиті.

Виконання  завдань ст.. 14

в) Дидактична  гра  «ПРАВОПОРУШЕННЯ - ПРОВИНА» Робота в парах.

Із записаних слів виберіть спочатку ті, які відносяться до правопорушень, а потім ті, які відносяться до провини.

Вимагання, крадіжка, прогул уроку, порушення правил дорожнього руху, неправдиві повідомлення  про небезпеку.

7. Узагальнення та систематизація знань.

а) Обговорення ситуації.

- Що може трапитися, якщо:

Залізти в чужу машину, щоб подивитися, яка вона.

Кинути камінь у вікно трамвая чи поїзда

Стояти на варті, поки друзі з кіоску крадуть диски.

б)Слухання та обговорення статті із газети «Сміла».

- Які враження на вас справила ця стаття?

- Що вразило найбільше?

- Який висновок ви зробили для себе?

8. Підсумок уроку. Метод «Прес».

9.Домашнє завдання.

ст. 40-41 читати, скласти коротке оповідання про вигаданого героя, який  дозволяв собі все, що завгодно.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

5943. Архитектура Киевской Руси 59.5 KB
  I. Архитектура Киевской Руси Н. М. Карамзин в Истории государства Российского, описывая истоки возникновения искусства Древней Руси, рассказывает, как Владимир, увидев, подобно бабке своей, заблуждение язычества, стал искать истины в разных верах...
5944. Рапсовое масло как альтернативное топливо для дизеля 39.56 KB
  Двигатели внутреннего сгорания (ДВС), на сегодняшний день, являются основными потребителями топлив нефтяного происхождения. По причине постоянного увеличения численности ДВС и снижения количества вновь открываемых месторождений нефти обостр...
5945. Изучение реэтимологизированных образований, функционирующих в языке сатирических и юмористических произведений 117.23 KB
  Великие мастера мировой культуры высоко ценили роль сатиры и юмора в культуре. Для выявления возможностей сатиры и юмора, их роли в развитии человека и социальной значимости необходимо изучение не только художественно - эстетических ка...
5947. Учет и анализ оборотного капитала организации на примере ОАО МАГЭ 440.5 KB
  Актуальность данного исследования заключается в том, что в условиях рыночной экономики особенно тщательного анализа требуют изменения состава и динамики оборотных активов как наиболее мобильной части капитала, от состояния которых в значите...
5948. Методы оценки физического развития и состояния здоровья человека 58.5 KB
  Методы оценки физического развития и состояния здоровья человека. Физическое развитие совокупность морфологических и функциональных признаков, которые определяют физическую работоспособность человека. На физическое развитие существенное влиян...
5949. Понятие и основные признаки судебной власти 31.93 KB
  Сегодня в правовой науке остро стоит вопрос о будущем системы органов прокуратуры в целом и ее взаимодействии и соотношении с судебной властью в Российской Федерации в частности. В отличие от других органов власти в отношении прокуратуры за...
5950. Бизнес план автосервиса 34.78 KB
  Введение Рынок иномарок в нашей стране по-прежнему растет за счет пересаживания автомобилистов с отечественных автомобилей или иностранного second-hand на новые машины. Пока эта тенденция сохраняется, в бизнесе будет выигрывать тот, кто сможет сос...
5951. Особенности бухгалтерского учета и налогообложения внешнеэкономической деятельности 77.5 KB
  Особенности бухгалтерского учета и налогообложения внешнеэкономической деятельности Бухгалтерский учет внешнеэкономической деятельности имеет свои специфические особенности, без знания которых невозможно получить достоверную информацию о предпринима...