78572

Збережемо природу Землі разом

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Поглибити і розширити знання учнів про вплив людини на природу Землі. Підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати та примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати.

Украинкский

2015-02-08

95 KB

0 чел.

Тема. Збережемо природу Землі разом.

Мета. Поглибити і розширити знання учнів про вплив людини на природу

          Землі. Підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати та   

          примножувати природні багатства, раціонально їх   

          використовувати.  

          Розвивати пізнавальний інтерес учнів.

          Виховувати бережливе ставлення до природи як до рідного дому,

          бажання зберегти нашу планету Земля для нащадків.

Обладнання: мультимедійний проектор, карта півкуль, слайди про вплив

         людини на природу та шлях збереження природи нашої планети.

Девіз уроку:

                      Як матусю рідну, бережім природу.

                      Бережімо кожну квіточку й травинку,

                      Бо ми всі природи рідної частинки.

Хід уроку.

І. Організація класу.

   Всі почули вже дзвінок –

   Він покликав на урок.

   Тож девіз наш пригадаймо

   Урок розпочинаймо.

Учні: Працюємо наполегливо,

         Швидко, старанно,

         Щоб кожна хвилинка

         Не втратилась марно.

         Всі за парти тихо сіли,

         До роботи приступили.

Працювати на уроці будемо за таким планом.

                                     План уроку. (Слайд №1)

  1.  Підсумок фенологічних спостережень.
  2.  Перевірка домашнього завдання.
  3.  Екологічна хвилинка.
  4.  Прес-конференція.
  5.  Фізкультхвилинка.
  6.  Робота з підручником.
  7.  Творча робота в групах.
  8.  Підсумок уроку.

ІІ. Підсумок фенологічних спостережнь.

    Послухаємо повідомлення синоптика гідрометеоцентру про стан погоди на сьогоднішній день.

                                      Осінь. (Слайд №2)

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

                                      Океан. (Слайд №3)

  1.  Фронтальне опитування.
  •  Яку тему ви готували на сьогоднішній урок?
  •  Що таке Світовий океан?
  •  На які океани поділяється Світовий океан? Покажіть їх на карті півкуль.
  •  Що дає людям Світовий океан?
  1.  Письмове тестування.
  •  Що позначають на глобусі та карті синім кольором?

а) водойми;  б) рівнини;  в) гори.

  •  Що є частиною океану?

а) річка;  б) озеро;  в) море.

  •  Скільки океанів входять до  складу Світового океану?

а) 5;  б) 3;  в) 4.

  •  Який з океанів найбільший?

а) Атлантичний;  б) Тихий;  в) Індійський.

  •  Який з океанів найхолодніший?

а) Атлантичний;  б) Індійський;  в) Північний Льодовитий.

  •  Який материк омивається трьома океанами?

а) Євразія;  б) Північна Америка;  в) Африка.

                              Відповіді тестування. (Слайд №4)

Взаємоперевірка: 1) а;  2) в;  3) б;  4) в;  5) а;  6) а.

  Обміняйтеся результатами тестів, зробіть взаємоперевірку. Чому сьогодні Світовий океан як ніколи просить у людства допомоги? (забруднюється вода, винищуються рибні багатства, від забруднення зникають водорості та підводні мешканці)

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

  Сьогодні нашої допомоги потребує не тільки Світовий океан, а і вся наша планета Земля. Тож тема нашого уроку “Збережемо природу Землі разом”. Ми спробуємо сьогодні зрозуміти та усвідомити, що очікує нашу планету в майбутньому, як зберегти нам її багатства і її красу.

V. Екологічна частина.

   Природа щедра до нас. Усе, що ми маємо - від неї. Тож відплатимо їй своєю увагою та добротою і вона можливо буде до нас щедрою.

   До нас на урок завітала дивовижна дівчинка. Вона бажає звернутися до кожного з нас.

        Я, дівчина-природа

        Прошу у вас всіх порятунку

        Зеленим шепотом лісів,

        Тривожним лебединим криком,

        Змілілим плеском рік, морів.

        Я йду до вас із щемом в серці

        Зболілі руки простягаю,

        Надіючись на кращу долю

        Про милосердя вас благаю

        Не ломайте, не знущайтесь,

        Не руйнуйте, не губіть

        Пожалійте, приласкайте,

        Нагодуйте, оживіть.

        Люди, схаменіться!

        Збережіть природу Землі!

VI. Мотивація навчальної діяльності.

    Я думаю, що ці слова нікого із вас не залишили байдужими. Ви всі добре розумієте, якщо людство і надалі продовжуватиме знищувати природу, то вона може опинитися в дуже скрутному становищі. А щоб цього не сталося, ми маємо разом з вами подумати, що можна вже зараз зробити, щоб зупинити знищення природи. Розглянемо це питання на прес-конференції, тема якої Збережемо природу Землі разом.

VII. Прес-конференція.

     Спробуємо подивитися на проблеми Землі і землян по дорослому. Учні нашого класу побувають у ролі кореспондентів, науковців, міністрів.

    Щоб вам було зрозумілим значення нових для вас слів звернемося до тлумачного словника. (Слайд №5)

    Історик – людина, яка займається наукою про загальний розвиток народу, країни або всього суспільства.

    Еколог – людина, яка займається проблемами захисту природи.

    Синоптик – людина, яка займається наукою про погоду.

    Міністр – вища урядова особа, яка очолює міністерство.

    Попрошу шановних фахівців зайняти свої місця. Всі інші учні класу є представниками засобів масової інформації: кореспонденти і журналісти.

    Від вас ми чекаємо цікавих запитань до наших науковців. Успіх сьогоднішньої зустрічі залежить від кожного з вас.

   1-й кореспондент:

    - У мене запитання до історика. Поясніть причини виникнення екологічних проблем природи з історичної точки зору.

   Історик (Слайд №6):

    - Люди вирубували ліси, звільняючи площі для посівів. Кілька років підряд ці поля давали високі врожаї, а потім ставали не родючими. Тоді люди безтурботно знищували нові ліси для нових посівів і пасовищ. Вчені помітили, що на виснажених і покинутих полях гуляє вітер і зриває з поверхні землі родючий ґрунт. Там, де нещодавно зеленіли ліси та луки, тепер жовтіє пісок.

    2-й кореспондент:

    - То що ж, пустелі – це діло рук людини?

    Історик (Слайд №7):

    - Є й такі. Наприклад, пустеля Сахара в Африці. У давні часи там росли пальми і гуляли дикі тварини. Люди вирубували ліси і перетворили майже половину Африки на пустелю.

    3-й кореспондент:

    - У мене запитання до еколога – чому на виснажених землях нічого не росте?

    Еколог:

    - Рослини ростуть у ґрунті. А він має одну дивовижну властивість – родючість, у якої є межа. Коли людина виснажує землю посівами, порушується структура ґрунту. Вітер і вода зносять верхній родючий шар землі і може зявитись пустеля.

    4-й кореспондент:

    - Запитання до синоптика – що таке глобальне потепління?

    Синоптик (Слайд №8):

    - Заводи випускають у повітря шкідливі речовини. На небі зявляються густі хмари. Повітря стає менш прозорим. Виникає парниковий ефект. Від надмірного тепла льоди тануть і рівень Світового океану підіймається і затоплює величезні ділянки суші.

    5-й кореспондент:

    - То у всьому винні заводські труби?

    Синоптик:

    - Нажаль це так. Але це ще дуже шкідливо впливає на організм і здоровя людини.  

    6-й кореспондент:

    - Питання до еколога – а чому зникають деякі види тварин та птахів?

    Еколог (Слайд №9):

    - Людина веде наступ на дику природу і птахи та тварини поступово зникають. Так зник білий барс, потребують захисту зубри, чорні лелеки, панди, дрохви, сірі куріпки та багато інших.

    7-й кореспондент:

    - Запитання до міністра – що можуть зробити люди, щоб припинити знищення природи та врятувати планету Земля?

    Міністр (Слайд №10):

    - Люди придумують безліч Законів про захист тварин і рослин. Існує Червона книга України в яку занесені всі види тварин і рослин, що потребують захисту та допомоги. Створено багато заповідників, заказники. Полям дають відпочивати. Люди насаджують ліси і парки, які очищають повітря від пилу та вуглекислого газу. Є спеціальні служби, що контролюють викиди шкідливих речовин, вимагають наявність очисних споруд.

    Я вважаю, що наші фахівці дали вам повні відповіді на всі ваші запитання. Дякую всім за плідну роботу нашої прес-конференції і думаю, що настав час для перепочинку.

Фізкультхвилинка.

VIII. Робота з підручником.

  1.  Читання тексту за частинами.
  2.  Опрацювання змісту прочитаного.

Заповнення схеми на дошці.

Що наносить шкоду природі планети Земля?

                                                                                                                                                                                   

                  

                                   

                                                                                                                                       

IX. Узагальнення вивченого. (Слайд №11)

Творча робота в групах.

    Поміркуйте і складіть листа: Планета людей в небезпеці. Запропонуйте свої шляхи збереження природи на планеті Земля. Звернення у Книгу скарг природи від імені.

І група        неживої природи         

ІІ група       рослин                                         Читання листів

ІІІ група      птахів і тварин

                       

                                                                                                         

X. Підсумок уроку.

    - Хто завдає найбільшої шкоди природі?

    - Чим людина забруднює навколишнє середовище?

    - Що люди повинні зробити, щоб розвязати складні проблеми охорони і збереження природи?

XI. Домашнє завдання. (Слайд №12)

    Прочитати статтю підручника, підготувати відповіді на питання.

Творчі завдання: намалювати малюнок на тему Планета людей у небезпеці – захистимо її.

Управління освіти Шосткинської міської ради

Міський методичний кабінет

Розробка

уроку з природознавства за темою:

" Збережемо природу Землі разом."

у 4 класі

                            Волкова Ірина Іванівна

                                                                     учитель  вищої категорії, "Старший учитель"

                                                           Шосткинської загальноосвітньої школи

                  І-ІІІ ступенів № 7

                                    Шосткинської міської ради


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

55393. Метод проектов на уроках истории и во внеклассной деятельности 396 KB
  Материально-техническое обеспечение проекта: аудио видео стенд. Для подготовки учеников к настоящим проектам необходимо начать их знакомство с данной технологией на уровне второй ступени обучения.
55394. Використання проектної технології як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках інформатики 339.5 KB
  Мій досвід роботи в школі показав що в розвитку зацікавленості до предмета не можна покладатися тільки на зміст виучуваного матеріалу уникаючи залучення учня до активної діяльності.
55395. Творчі проекти у початковій школі 44 KB
  Творчий проект Казка про народнопоетичні символи України Я і Україна 4 клас Мета проекту. Поглибити знання школярів про народнопоетичні символи України; розвивати творчу уяву звязне мовлення школярів; виховувати любов до Батьківщини. Учні ознайомлюються з народнопоетичними символами України; виконують завдання у групах Казкарі та Художники. Завдання Групі казкарів: скласти казки про рослинні та тваринні народнопоетичні символи України: вербу калину тополю соняшник соловейка лелеку та ін.
55396. У пошуках майбутньої професії 63 KB
  Мета: познайомити учнів з деякими професіями, стимулювати стійкий інтерес до здобуття професійних знань;розвивати ерудицію, кмітливість, винахідливість , артистизм, навики ділової гри; формувати свідоме ставлення до вибору професії.
55397. Проект по профориентации 467.5 KB
  С этого момента начинается работа над проектами. Каждый ребёнок получил задание в результате выполнения которого он должен прийти к выводу почему именно эта профессия ему нравится.
55398. МИР ПРОФЕССИЙ 241.5 KB
  Познакомить обучающихся с престижными редкими и новыми профессиями охарактеризовать предмет труда каждой профессии. Воспитывать житейское отношение к выбору профессии.
55399. Вибір майбутньої професії 145 KB
  У цьому випадку людина вивчає власні можливості інтереси здібності переглядає багато професій і свідомо обирає ту яка підходить саме для неї з урахуванням сучасних проблем суспільства та особливостей ринку праці.
55400. Пишаюся своєю професією 167 KB
  Метою даної методичної розробки є удосконалення досвіду проведення поззаудиторних заходів. На сучасному етапі перед професійною освітою багато завдань, але найголовніше – виховувати гідних громадян...
55401. ВИБІР ПРОФЕСІЙНОЇ КАР’ЄРИ БУХГАЛТЕРА 5.35 MB
  Ідеї проектів належали викладачам, але студентам було запропоновано розповісти про своє бачення розв’язання проблеми або висунути ідею для нового проекту. Для того, щоб досягти реалізації проекту, важливо створити дружню атмосферу, заохотити студентів до спілкування англійською мовою під час обговорення і здійснення проекту.