78580

Сонце, сонечко та соняшник

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце про залежність життя рослин і тварин від сонячного світла і тепла; розвивати мовленнєві здібності уміння декламувати; виховувати інтерес до знань. Сонце Девіз уроку: Веди нас сонечко в політ Більше дізнаємось про світ.

Украинкский

2015-02-08

51 KB

0 чел.

Природознавство (1 клас)

Урок - розвага

Тема. Сонце, сонечко та соняшник.

Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про залежність життя рослин і тварин від сонячного світла і тепла; розвивати мовленнєві здібності, уміння декламувати; виховувати інтерес до знань. Почуття любові до прекрасного;

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Звучить пісня із серії «ПіснеЗнайка»

«ПіснеЗнайці» завдяки

Ми вчимося залюбки

          Нам знання даються легко!

 Нами тішаться батьки!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1.  Загадка

Із неба диво золоте

І світить нам, і гріє.

         Ніщо без нього не росте,

           І всяк йому радіє. (Сонце)

Девіз уроку:

         Веди нас, сонечко, в політ

             Більше дізнаємось про світ.

          Ми діти світла, діти Сонця

І лиш заглянем у віконце,

Лише прокинемося рано,

    Зразу нам світленько стане.

2.Слово вчителя.

3. Хвилинка –цікавинка.

Довідкове бюро.

1 учень:

На кареті ми б дібралися до Сонця за 100 років.

На машині – за 10 років.

На ракеті – за 1 рік.

А маленькому промінчику Сонця потрібно 8 хвилин, щоб спуститися до нас на Землю.

2 учень:

Сонце – найближча до нас зірка, тому вона здається нам великою і найяскравішою. Інші зірки, хоча й більші за Сонце, здаються маленькими цяточками, тому що знаходяться далеко від Землі.

4.Розповідь вчителя з елементами бесіди:

-Це можна порівняти з будинками. Ближчі від нас будинки видаються більшими а дальші – схожі на сірникові коробки.

-А яка зараз пора року?

-Як стоїть Сонце на небозводі – високо чи низько?

-Які ночі?

-Хоч зараз і зима, але всі ми чекаємо літечка, перших літніх канікул.

Із словом Сонце схожі слова – сонечко, соняшник. Сьогодні ми пограємо в літню розвагу «Сонце, соняшник та Сонечко - жучок».

ІІІ. Розвага «Сонце, соняшник та Сонечко - жучок».

1-а пташка.

У погожу літню днину

Добре жить малій пташині

2-а пташка.

У теплесеньке гніздечко

Я відклала вже яєчка.

Будуть в мене скоро діти!

Як же літу не радіти?!

3-а пташка.

В мене є вже пташенята,

Треба їжі їм багато.

Цілий день я у бігах –

Все ловлю малих комах.

4-а пташка.

Влітку їжа не проблема –

Все квітує, все зелене,

Шкідників в саду і в полі

Нам, пташкам, навкруг доволі.

1-а пташка.

Світить сонце в вишині

Час летіти вже мені!

2-а пташка. Вже пора, пора до праці!

3-а пташка. Завтра стрінемося вранці!

1-а квітка.

Ростем ми і квітнем,

Нам Сонце, мов ненька.

До Сонечка тягнеться квітка маленька.

2-а квітка.

Спочинем за нічку, зіп`єм свіжі роси,

І знову щоранку ми Сонечко просим:

3-а квітка

Світи, любе Сонечко, щедрий твій дар,

Хай бджілка метка з нас спиває нектар.

Хай всі досхочу намилуються нами –

Це літо красу розсипає квітками!

4-а квітка.

Рожеві і жовті, блакитні й червоні,

До Сонечка зводим листочки долоні,

І просим щодня, щоб гуляли на квітах,

Ласкаві, гарячі промінчики – діти.

Метелик.

Я Сонечко теж виглядаю щоранку,

Радію, мов святу. Новому світанку.

Як гарна погода – моїм криленятам

Не важко із квітки на квітку літати.

(Квіти і Метелик кружляють під легку музику, наперед вилітає джміль)

Джміль.

Як Сонце сьогодні дуже пече.

Уже підгоріло четверте плече.

Як жжжарко прежжжарко! НУ просто жжара!

Жорстокому Сонцю сховатись пора!

Стомились літати і бджоли й джмелі,

Дзижчати й кружляти так лінь по жарі…

Жорстоке! Жорстоке! Від нього лиш жарко!

А джмелика бідному Сонцю не жалко!

Сонечко.

До цього було я потрібне усім,

Раділо земній різнобарвній красі.

Від мене ж ростуть і дерева й травичка,

І діти засмаглі купаються в річці.

І фрукти смачні достигають в саду,

Ну що ж… Я в хмарині спочинок знайду!

Жорстким назвав! Незрівнянна образа!

Забути її я не можу відразу.

Гей! Хмарко блакитна, легка й пустотлива,

Схотілось мені, щоб мене ти закрила!

(Вибігає Хмарка, закриває собою Сонечко).

Хмарка.

Я – Хмарка важлива! Я – Сонце сховала!

Без діла я довго по небу літала,

Нехай на землі буде сумно, похмуро,

А я заспіваю. Щоб Сонце заснуло.

(Співає колискову Сонечку)

Спи, спи, Сонце, засинай,

Ясні очка закривай!

Скільки ти ходило,ніжки притомило.

Спи, спи, Сонечко, дрімай,

Хай сумують ліс і гай,

Всі комашки й люди сумувати будуть!

Спи, спи, Сонечко, бай, бай,

Ясні очка закривай! А-а-а-а!

Учні виконують «Пісню про Сонце»

1-а мураха.

Сонце спати сьогодні лягло дуже рано.

Працювали Мурахи і швидко й старанно.

Та не встигли зробити своєї роботи,

Закривати нам треба всі виходи й входи!

2-а мураха

Щиро жаль! Щиро жаль, що похмуро надворі,

Стало холодно нам і неповні комори…

Як би Сонце ласкаве скоріш повернути?

Як же бути мурахам? Скажіть, як нам бути?

1-а пташка. Комахи сховались… немає їм їжі…

2-а пташка. Шкідлива для діток їжа несвіжа…

3-а пташка. Та як же без Сонечка сумно й погано!

4-а пташка. Давайте прохати, щоб вийшло негайно!

1-а квітка. Закрились пелюстки, схилились голівки.

2-а квітка. Комахи й метелик сховались в домівки…

3-а квітка. Заплакали квіти сльозою – росою…

4-а квітка. Кому ми потрібні з своєю красою…

1-е дерево. Дерева без сонця схилились в зажурі

2-е дерево.

Ми – з саду, тому всі похмурі

Бо в нас не достигнуть яблучка й груші.

3-е дерево.

Зелених ми діток позбутися мусим!

Метелик.

Давайте – но разом Сонце гукати.

Хай світить нам Сонечко! Годі вже спати!

Всі разом.

Сонечко! Сонечко! Вигляни в віконечко,

Ми тебе чекаємо, з неба виглядаємо!

Жук.

Сонечко, Сонце, Сонечко – це я!

Ось, персона вам моя! (кланяється)

Я увесь, до послуг ваших,

Все зроблю, що гурт прикаже!

1-а пташка. Ти світитимеш з-за хмар, ясним сонечком, мов жар

1-а мураха. Ти зігрієш ліс і луг, і усе-усе навкруг?

1-е дерево. Ти на Сонечко й не схоже. А хвалитись може кожен!

Жук Сонечко.

Ні, звичайно! Я – маленьке, мирне сонечко, дрібненьке.

Я – всього лише жучок, сім по крильцях крапочок.

Попелиць я їм кущів,

Павутинних злих кліщів,

Шкідників всіх, одним словом,

Будьте з цим усі здорові.

Соняшник.

Більше я на Сонце схожий,

Може чимось зарадить зможу?

1-е дерево.

Дійсно, схожий, та що вдієш –

Ти ж не світиш і не грієш

2-е дерево.

Не піднятись тобі в небо,

То яка ж нам користь з тебе?

Соняшник.

Так, світити я не вмію,

Я даю лиш всім олію

Та ще гарний я, пригожий

І, таки, на Сонце схожий!

1-а квітка. Що ж робити? Хто підкаже?

2-а мураха. Джміль образив Сонце наше!

Джміль.

Сонце – вибачай вже, друже!

Я вже каюсь, ще й дуже!

Вітре вільний, легкокрилий

Розженеш оту хмарину

Вітер.

Що це ви розхвилювались?

Що у вас усіх тут сталось?

Джміль.

Сонце спать лягло за днини

За оту хмарину синю.

Розбуди його, ми просим!

Спати Сонечку вже досить!

Вітер.

Я, вітер – вітерець, грайливий молодець!

Прожену хмарину вражу

Хай мені спасибі скажуть.

Ну а ви допомагайте.

Добре вітер розгойдайте!

(Всі махають руками-крилами, вітами, вітерець кружляє)

Хмаринка.

Ой, напасть мені цей Вітер1

Ой! Куди мені подітись?!

Йди вже, Сонечко, на небо!

А мені втікати треба!

Зажене мене вітрисько,

Аж до небокраю близько!

Там проллюся я дощами…

Ще зустрінемося з вами!

Всі.

Слава Сонечку! Ура!

Хай радіє вся земля!

Ведуча.

Хай дзвенить барвисте літо,

Хай радіють наші діти!

І\/. Підсумок уроку.

Діти виконують пісні із серії «ПіснеЗнайка», водять хороводи під пісню «Про коника».

Малювання сонечка в подарунок батькам.

PAGE   \* MERGEFORMAT 6


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54384. MISTER OF THE 5-В FORM 58.15 KB
  Dear participants, guests, jurors. Thanks you for being so active, diligent and clever. It's high time to score the results of our contest and to announce the nominations.
54385. Виховний захід для третьокласників «Містер класу» 55 KB
  Тоненьке кругленьке серце чорненьке Хто на його слід погляне думку його взнає Олівець Що ми робимо олівцем Малюємо Наступний конкурс 2К Містер художник. Наступний конкурс Містер поет. Містер ерудит На подвірї ходить декілька кур.
54386. Основные тенденции развития мировой культуры на рубеже XX - XXI веков 17.12 KB
  Анализируя произошедшие исторические события, развитие научно-технического прогресса, панораму художественной культуры, следует выделить основные тенденции и проблемы развития мировой культуры ХХ-XXI вв.
54387. Європейське середньовічне місто 276.5 KB
  Європейське середньовічне місто. Пояснити причини появи середньовічних міст; охарактеризувати цехове ремесло побут житло і заняття городян показати середньовічне місто як центр ремесла і торгівлі; розвивати навички роботи а групах аналізу документів вміння розвязувати історичні задачі й проблемні завдання; виховувати інтерес до середньовічної історії. На кінець уроку ми зможемо:...
54388. Раціональні числа. Додавання і віднімання раціональних чисел. Система координат 46.5 KB
  Розмістити числа в порядку зростання. Але ці числа не прості кожному з них відповідає літера. Чому числа бувають додатні і відємні Числа люди Країна Модульна Вірш про додатні і відємні числа Казка про числа Предмет математика наскільки серйозний що корисно використовувати будьяку нагоду зробити його цікавим.
54389. Значение культурологии в профессиональной деятельности современного специалиста в сфере национальной экономики и управления 14.73 KB
  Культурология - новая дисциплина с пока неустоявшейся предметной областью и огромным познавательным потенциалом — занимает особое место среди гуманитарных дисциплин.
54390. Значение культурологии в разрешении глобальных проблем современности 15.16 KB
  В последнее время остро чувствуется тревога за экологические катастрофы, распространения экстремизма и терроризма, мирового финансового кризиса, дисбаланса базовых ценностей культуры, стихийного развития цивилизаций
54392. Міжнародний географічний поділ праці. Міжнародна економічна інтеграція 95.5 KB
  Країни як люди. Бо від правильності вибору професії від того наскільки він раціональний залежить добробут народу тієї чи іншої країни в тому числі і нашої. Як природні умови і забезпеченість країни природними ресурсами впливають на її спеціалізацію Наведіть дватри приклади. Фактори формування міжнародної спеціалізації а Географічне положення приморські країни як правило мають флот ловлять рибу континентальні ні.