78585

Сонце сходить – усе оживає. Сонце заходить усе завмирає

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Формувати в учнів уявлення про сонце залежність існування живої природи від сонячного світла і тепла навчити встановлювати зв’язки між живою та не живою природою; виховувати повагу до традицій українського народу вшановувати Сонце.

Украинкский

2015-02-08

161.5 KB

0 чел.

Тема. Сонце в нашому житті

Мета. Формувати в учнів уявлення про сонце, залежність існування живої природи від сонячного світла і тепла, навчити встановлювати зв’язки між живою та не живою природою; виховувати повагу до традицій українського народу вшановувати  Сонце.

Обладнання. Таблиці роздатковий матеріал; кружечки зеленого і червоного кольору, предметні малюнки, малюнок казкового сонечка.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Фенологічні спостереження

  •  Подивіться на небо.
  •  Якого воно кольору?
  •  Що ще можна сказати про сьогоднішню погоду? 

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу

  1.  Чому треба охороняти природу? Слухання вірша.

Природу треба охороняти!

Тому прошу вас не забувати:

Кожна тваринка й рослинка

варта любові,

кожного дня і кожну хвилину

оберігати взяту звірину,

Тільки добра їм потрібно бажати

І намагатись не ображати.

  •  Чому треба охороняти рослини?
  •  Як потрібно ставитись до тварин?
  1.  Гра «Що можна, а що ні?» 

Учитель читає словосполучення і речення, а учні сигналізують кружечками: зелений – можна так поводитись у природі, а червоний – не можна.

Рвати оберемок квітів; ламати гілки дерев; саджати дерева; зривати підсніжники.

ІV. Активізація досвіду та знань учнів

1. Відгадування загадки

Все від нього навкруги

Набирається снаги.

Тільки ранок настає,

Виглянь у віконце!

Всім воно життя дає –

Променисте … (сонце)

( снага, сила, енергія)

  •  Чому всьому живому в природі необхідне Сонце?
  •  До якої природи належить Сонце?
  •  А яка ще буває природа?
  1.   Гра «Жива і нежива природа»

( якщо жива - плескають, якщо нежива – мовчать; Показ малюнків) 

  1.  Фікультхвилинка

Я всміхнуся сонечку:

« Здраствуй, золоте!»

Я всміхнуся квіточці,

Хай вона росте. 

Я всміхнуся дощику,

Лийся мов з віра.

Друзям усміхнуся я,

Зичу їм добра. 

V. Сприймання і осмислення нового матеріалу

1. Розповідь учителя

 Сонце – це величезна розпечена куля. Температура на її поверхні сягає шести тисяч градусів. Саме тому тепло від Сонця доходить до нашої планети.

 Відстань від Сонця до Землі дуже велика. Пролетіти її на літаку можна було б за 10 років, на ракеті – за півроку, а сонячний промінь долає відстань за 8 хвилин. 

 Ви знаєте, що всі живі істоти на землі дихають. А збагачують киснем повітря рослини. Проте, виробляти кисень рослини можуть лише на світлі. Отже, якби не Сонце, то на Землі не було б кисню, не було б тепла, і все живе загинуло б. Окрім того, Сонце допомагає людському організму виробляти необхідний для нього вітамін D.

 Земля обертається навколо Сонця й освітлюється ним по – різному. Тому на Землі відбувається зміна пір року.

  1.  Робота за таблицею

На таблиці показано розміщення Землі у різні пори року.

  •  Яка зараз пора року?
  •  Як стоїть сонце на небозводі: високо чи низько?
  •  Які дні: короткі чи довгі? А які ночі?
  •  Тепліше чи холодніше стало надворі?
  •  У яку пору року найтепліше?
  •  Чому влітку дуже тепло, а взимку дуже холодно? Від чого це залежить?оа?? р
  1.  «Асоціативний кущ»   

Що дає сонечко живій природі.

Зміна пір року             Життя                 Гарний настрій

Світло                          Сонце                   Вітамін Д

                Літо                                   Енергія                 

  1.  Складання казочки

«Якщо б Хмаринка зїла Сонце?»

                                                                                                                                                   

VІ. Робота з підручником.

  1.  Ліплення сонечка 
  2.  Відгадування загадки
  3.  Фізкультхвилинка

Вранці сонечко устало,

В росах личенько вмивало.

Кучеряві промінці

Посилало всі кінці.                  

Щоб могла літати пташка,

У траві росла ромашка,

А  на ній гойдалась бджілки

У ліску стрибали білки. 

VІІ. Робота в зошиті

VІІІ. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.

  1.  Що дає нам сонечко? 

Робота в групах.

Діти вибирають зображення, яким необхідне Сонце.

  1.  Бесіда про традиції українського народу вшановування Сонця.

Діти, українці вшановували Сонце. Коли ви будете на прогулянці і побачите, що сонечко ховається за хмари, покличте його:

Вийди, вийди, сонечко

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвірячко,

На весняні квіточки,

На маленькі дітоньки,

Там вони граються,

Тебе дожидаються.           

  1.  Розучування гри «Сонце сходить – усе оживає. Сонце заходить усе завмирає».
  2.  Гра «Акваріум»
  •  Чому опадає листя, засинають ведмеді, розпускаються бруньки, розквітають квіти?

ІХ. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон»

  •  Для чого нам потрібне сонце?
  •  Що таке сонце? Далеко чи близько воно від нас?
  •  Розфарбовування малюнків із зображенням різних пір року.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30643. Мотив дороги и его философское звучание в произведениях отечественной классики 19 века 15.53 KB
  Образ дороги в этом произведении не выходит на первый план.Образ дороги здесь – традиционный символ жизненного пути. Тема дороги путешествия главного героя имеет в поэме несколько функций.
30644. Мотивы преступления и возмездия в произведениях отечественной литературы 13.83 KB
  В ней повествуется о том как некий граф Р слишком равнодушно отнёсся к возможной гибели от его пули главного героя Сильвио. Фуражка Сильвио была прострелена на вершок ото лба право своего выстрела он оставил за собой. Граф больше ценит свою жизнь больше боится возмездия Сильвио. Сильвио прекрасно понимает это поэтому приходит в дом к своему сопернику объясняется с ним при его жене.
30645. Стихотворение Маяковского Нате 14.44 KB
  Ранний лирический герой В. Достоевского Преступление и наказание в котором главный герой Родион Раскольников делит людей на тварей дрожащих и право имеющих.В данном случае лирический герой В. В то же время лирический герой легкораним.
30646. Образ маленького человека 13.58 KB
  Медный всадник это одно из первых произведений где автор пытается описать маленького человека . Пушкин очень ярко описал маленького человека этот человек не только имел свое собственное мнение но и попытался доказать его. Такой стиль речи сам по себе делал человека униженным перед всеми остальными даже равными ему по сословному признаку.
30647. Тема предназначения поэта в лирике А.С. Пушкина. Чтение наизусть стихотворения «Проррок» 13.9 KB
  Тема поэта и поэзии была ведущей в творчестве Пушкина на протяжении всей его жизни. Менялись идеалы свободы творчества вдохновения счастья но постоянной оставалась тема поэтического призвания и назначения поэта и поэзии в общественной жизни. Он относился к тем поэтам чьё творчество можно чётко разделить на периоды обусловленные влиянием различных литературных течений его внутренней эволюцией а также обстоятельствами личной жизни.
30648. Образ природной стихии и его роль в раскрытии проблематики произведений отечественной классики XIX века 13.32 KB
  В произведениях писателейклассицистов природа являлась лишь красивым декоративным фоном. Сентименталисты же романтики реалисты вводили в свои произведения пейзажные зарисовки не просто ради декорации: у них природа часто является полноправным действующим лицом входит в систему образов произведения радуется и страдает вместе с его героями а нередко служит олицетворением душевной борьбы настроений персонажей. И в эту минуту падения девушки природа ведет себя так будто и сочувствует Лизе и в то же время осуждает ее.
30649. Образ скучающего героя в произведениях отечественной классики XIX века 14.62 KB
  Еще обиднее когда скучающий герой – человек в самом расцвете сил здоровый умный имеющий в жизни все что нужно для счастья и радости и который в силах давать положительные эмоции окружающим. Евгений Онегин главный герой одноименного романа А.Лермонтова Герой нашего времени. Особым видом скуки болен герой Гончарова Обломов.
30650. Особенности трактовки темы любви в рассказе А.И. Куприна «Гранатовый браслет» 14.19 KB
  Куприна было свое уникальное восприятие любви. Но по мнению Куприна без искренней страсти любви жизнь пуста и бесполезна.Образ мелкого чиновника Желткова связан с проблемой жертвенной любви настоящего сильного чувства.
30651. Патриотическая тема в произведениях отечественной литературы 15.07 KB
  Есенина родной край родина это средняя Россия село Константиново Рязанской губернии это Русь деревенская с крестьянским бытом и древними традициями с ее сказками и песнями с диалектными словами передающими своеобразие говора с красочным миром природы. Образ голубой Руси сменяется у него Русью советской. Теме любви к России посвящены такие стихотворения как Гой ты Русь моя родная Край ты мой заброшенный Спит ковыль. Равнина дорогая Русь Русь советская Русь уходящая Письмо к женщине и многие другие.