78593

Кругообіг води в природі. Вода має бути чистою

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Продовжити формувати поняття вода уявлення про умови перетворення води з одного стану в інший про кругообіг води в природі про необхідність бережного використання її. Обладнання: склянки з водою кусочки льоду скляна пляшка з замороженою водою; таблиця Кругообіг води в природі...

Украинкский

2015-02-08

155 KB

0 чел.

Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Амвросіївської районної ради Донецької області

          

Урок з природознавства 

3 клас

Тема. Кругообіг води в природі. Вода має бути чистою.

 

             

                                                                                  Підготувала :Терещенко А.І.  

2013-2014 навч. рік

Тема. Кругообіг води в природі. Вода має бути чистою.

Мета. Продовжити формувати поняття «вода», уявлення про умови перетворення води з одного стану в інший, про кругообіг води в природі, про необхідність бережного використання її.

            Розвивати логічне мислення, мовлення, вміння аналізувати природні явища, робити висновки, дослідницькі та графічні навички.

            Виховувати любов до природи, бажання економно використовувати воду.

Навчальні предмети: «Я і Україна» (природознавство), образотворче мистецтво.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: урок - послідження.

Обладнання: склянки з водою, кусочки льоду, скляна пляшка з замороженою водою; таблиця «Кругообіг води в природі»; набір кольорових малюнків, що відтворюють природні явища: дощ, сніг, туман, роса, іній, лід; аркуші паперу А-4, фломастери; презентація до повідомлення «Вода – безцінний скарб», картки для опитування; підручник (« Я і Україна» для 3 класу Т.М.Байбора, Н.М.Бібік – К. «Форум» 2003.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

- Чи всі готові до уроку? (відповіді дітей)

- Молодці. Станьте рівно, підтягніться,

                   Один одному всміхніться.

                   Сядьте всі рівненько.

                   Щоб урок пройшов не марно,

                   Треба сісти рівно й гарно,

                   А щоб знання міцні здобути,

                   Треба дуже уважним бути.

                    Працювати  треба:

                    Швидко! Дружно! Вміло!

ІІ. Хвилинка спостережень.

  •  Яка зараз пора року?
  •  Який місяць?
  •  Що можете сказати про стан неба?
  •  Сьогодні тепло чи холодно?
  •  Чи були опади, коли ви йшли до школи?
  •  Які саме?
  •  Відкрийте щоденники спостережень, відмітьте стан сьогоднішньої погоди.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  •  Відгадайте загадки та поміркуйте, над якою темою ми працюватимемо на уроці.
  1.  Відома з віку рідина,

Усяк її вживає.

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває,

Бува, як скло,

Крихка, тверда –

Звичайна ( підкажіть)...(вода)

  1.  Він скрізь: у полі і в саду,

А в дім не попаде,

І я тоді із дому йду,

Коли вже він не йде.    (дощ)

    3.  На дворі горою, а в хаті водою.    (сніг)

    4.  Взимку, як дерева голі,

          Він лежить, біліє в полі,

         А як сонце припече,

         То заплаче і втече.        (сніг)

  1.  Величезний кусок скла

Хутко щезнув від тепла.   (лід)

  1.  На долину, на поділ

Ліг великий сивий віл.

Надійде теля червоне –

Геть того вола прогоне.    (туман і сонце)

  1.  Намистиночки нові

Ніч згубила у траві.

Вранці сонечко встало –

Намистиночки зібрало.      (роса)

/Слова-відповіді записувались на дошці./

ІІІ. Повідомлення теми й завдань уроку.

  •  Про що говориться в усіх цих загадках?
  •  Назвіть одним словом: дощ, сніг, туман, роса, лід – це...    (вода)
  •  Які це стани води?
  •  Наведіть приклади води в рідкому стані, що зустрічаються в природі.
  •  Наведіть приклади води в твердому стані, що зустрічаються в природі.
  •  В яких загадках говориться про газоподібний стан води?
  •  На сьогоднішньому уроці ми й поговоримо про перехід води з одного стану в інший і як це називається.

ІV.  Актуалізація опорних знань.

Гра «Мікрофон»

  •  Які види опадів ви знаєте?
  •  Куди зникає вода з калюж?
  •  Чому висихає мокра білизна?
  •  Чому дошка швидко становиться сухою, хоч ви її часто протираєте мокрою ганчіркою?

V. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.

- За яких умов спостерігається перехід води з одного стану в інший і як називається цей процес у природі ми зараз і дізнаємось.

1.Розповідь учителя (супроводжується  схематичною замальовкою).   

  •    

  1.  Робота з підручником:

А) Читання тексту с. 96-97;

Б) Бесіда з метою усвідомлення прочитаного тексту.

- Що робить сонце з водою?

- Що називається випаровуванням?

- Які властивості має водяна пара?

- Що випадає із хмар влітку ( восени, взимку)?

- Що ви можете сказати про рух води в природі? ( Вода в природі постійно рухається.)

- Як? ( Перетворюючись з одного стану в інший.)

- Як називається перетворення води з одного стану в інший в природі? (Кругообіг води в природі.)

- Що ви можете сказати про будову слова «кругообіг»?

Що ж, мабуть, прийшла пора

  Всім нам відпочити.

  Хочу на фізкультхвилинку

   усіх  запросити.

Фiзкультхвилинка.

Встаньте, діти, усміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній

І до сонця потягніться,

В різні боки нахиліться

Покружляли, потяглися

Й до роботи знов взялися.

Продовження роботи над новим матеріалом.  - Прочитайте вислів: «-  безцінний дар

  •  Зверніть увагу на дошку.
  •  Що нове зявилося на ній?( На дошці паперова модель Поштарика)
  •  Так, діти, це Поштарик приніс нам листа.

Прислала вам Земля листа.

О, чим стурбована вона?

Швиденько лист ми прочитаєм.

Про  що вона у нас питає7

Що хоче нам розповісти?

І чим ми зможем помогти.

Слайд № 1

Моє звертання до людей,

Дорослих і малих дітей.

Погляньте, де ми живемо,

Що на Землі ми творимо!

Слайд № 2

Чом плаче матінка – природа?

Куди зникає її врода?

Чом ріки наші обміліли?

Поля врожайні опустіли?

Слайд № 3

Плюндруєм все, руйнуєм за що?

Цього й самі не знаєм ми.

Невже такі ми всі ледачі

Ніщо не здатні зберегти?

  •  З якими проханнями звертається до нас Земля?
  •  Ми з вами зазначили, що вода – одна з найважливіших складових природи. І в цьому ми з вами разом ще раз переконаємось, коли заслухаємо повідомлення наших експертів.

Слайд № 4

1 експерт

– Вода – найбільший накопичувач тепла на Землі. Вона зберігає тепло в 10 разів більше, ніж суходіл. Якби не вода, то і клімат на Землі став би непридатним для життя рослин, тварин, людей.

Слайд № 5

2 експерт

- Вода ще має й інші дивовижні властивості. Вона створює на своїй поверхні міцну плівку поверхневого натягу. По ній як по землі, «ходять» водомірки, лічинки комарів, повзають молюски. А деякі риби, навіть, прикріплюють до плівки свою ікру.

Слайд № 6

3 експерт

- Вода не проста речовина. Вона складається з різних видів води. Є серед них і «жива» вода, «мертва». Про це можна прочитати у казках.

Слайд № 7

4 експерт

- Крім того, вода може розчиняти різноманітні речовини. Яких тільки розчинів вона не утворює! На щастя, вода знаходиться переважно в рідкому стані. Під дією сонячного тепла вона випаровується. Водяна пара в атмосфері, ніби тепла ковдра для Землі. Космічний холод давно б заморозив нашу планету, якби не ковдра з водяної пари.

Вчитель

  •  Від імені усіх, дякую експертів за повідомлення.
  •  Спробуйте уявити життя сучасної людини без води і ви зрозумієте: вода – безцінний дар природи, який потребує вивчення, збереження та великої пошани.
  •  Вода в природі зустрічається скрізь. Її бачили всі, і знають, що таке вода. Що ж може бути простішим за воду? Та все ж, «звичайна»,на перший погляд,вода приховує в собі безліч таємниць.

        Вода примхлива, вона ніби не визнає законів природи. Лише вода одна єдина на Землі може одночасно перебувати (допоможіть...)      (у трьох станах...) Та ще легко переходить з одного стану в інший.

Дослідницька лабораторія.

Дослід №1

  •  Як змінюється вода при охолодженні? (діти розглядають заморожену скляну пляшку з водою, котра тріснула від переохолодження).
  •  Про що це свідчить?

Висновок. Вода перетворюючись на лід розширюється.

Дослід № 2.

  •  Візьміть шматочок льоду і киньте в склянку з водою.
  •  Що ви помітили?
  •  Висновок. Лід легший за воду, тому й не потонув.
  •  Якби було навпаки, наша Земля стала льодовою пустелею.

Якщо вистачить часу опрацювати статтю «Вода мває бути чистою».

VІ. Узагальнення й осмислення знань.

  •  Кому на Землі потрібна вода?
  •  Для чого живим організмам потрібна вода?
  •  Яку воду можна пити?
  •  Як треба ставитись до води?
  •  Поясни вислів «Закрути міцніше кран, щоб не витік океан.»
  •  Доповни речення:

1. Переходи води з одного стану в інший і переміщення її в природі називається ...

2. Кругообіг води в природі спричиняє...

3. Вода має бути чистою, бо...

- Дайте оцінку вчинкам людей:

а) Водій зупинив автомобіль біля річки, щоб його помити.

б) Мама попросила Дмитрика закрити кран.

   Хлопчик відповів:

  •  З нього течуть тільки краплини.

в) Дівчинка приїхала до бабусі, яка жила на березі річки. Позамітавши подвіря,  Оленка висипала сміття у річку.

VІ Домашнє завдання.

Опрацювати статті в підручнику с. 96-98

Зясувати, як ваша родина ставиться до води і як береже її.

За бажанням домалювати малюнок «Кругообіг води в природі».

VІІ. Підсумок уроку.

  •  Чи справдились ваші сподівання щодо уроку?
  •  Що нового ви дізналися на ньому?

Які слова з листа Землі можуть стати пам’яткою кожній людині на все життя? 

Слайд № 8

Нехай політик і учений,

Школяр і, навіть, немовля,

Билинку кожну зберігає,

Щоб цвітом вкрилася Земля.

Література

1. Інтерактивні технології навчання у початкових класах/ авт. 1-73 упор. І.І.Дівакова - Тернопіль: Мандрівець,2010

2. І.В.Грущинська «Вода – безцінний дар природи» ж. «Початкова школа №5,2000. с. 53-54

3. Детям обо всем на свете. Популярная энциклопедия. Х: ПДК. 1988.

4. Н.О.Будна, О.Р.Гелцюк, М.І.Майхрус, О.М.Тітченко Посібник для вчителя «Я і Україна» ( природознавства 3 клас) Т.Навчальна книга - Богдан


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45571. Мероприятия для журналистов 36.5 KB
  Рассмотрим наиболее традиционные формы PRобщения в том числе брифинги приемы конференции прессконференции презентации дни открытых дверей круглые столы выставки и спецсобытия. Прессконференция является самой эффективной формой взаимодействия между компанией и журналистами так как последние получают информацию из первых рук PRспециалистов компании и ее менеджмента. В ней обязательно участвуют руководство или люди максимально компетентные в вопросе освещаемом на прессконференции. Прессконференцию проводят как правило в случае...
45572. Корпоративный сайт 37 KB
  Вот типовые блоки информации стандартного вебсайта: история организации; обращение к посетителям сайта первого лица организации; профиль деятельности услуги или продукция организации; новости из жизни организации; официальные прессрелизы публикации СМИ об организации; анонсы проводимых организацией мероприятий; часто задаваемые вопросы и ответы на них; конференции для посетителей; вопросы представителям руководителям организации; чаты страницы общения пользователей Сети; обратная связь. Дополнительные ресурсы:...
45573. Современные методы регионального ПР 36.5 KB
  Методы регионального ПР Имидж региона это реальный управленческий ресурс в существенной мере предопределяющий успешность политических экономических и социальных позиций региона. И такой мощный ресурс нужно использовать: перед руководством местных администраций встаёт реальная необходимость наладить грамотную работу PRслужб которая будет успешно реализовывать PRполитику региона. А для того чтобы результативно формировать и продвигать имидж региона и регионального лидера необходимо чтобы PRслужба подчинялась напрямую главе...
45574. Социологические исследования в PR-деятельности 51.5 KB
  Социологические исследования в PRдеятельности Исследования имеют огромное значение для специалиста по связям с общественностью так как позволяют отслеживать процесс работы на всем протяжении проводимой кампании начиная от сбора информации на этапе прогнозирования и заканчивая оценкой эффективности проведенных мероприятий. В связях с общественностью наиболее широко применяются социологические исследования. Программа социологического исследования призвана ответить на два основных вопроса: как отталкиваясь от определенных теоретических...
45575. Информационное противостояние, пропаганда, негативный ПР 46.5 KB
  Основные составляющие устойчивости организации на разрушение которых должна быть направлена технология информационной войны Разрушение единства МЫ ЧУВСТВА идентичности Разрушение цели Разрушение структуры 1. ИНФОРМАЦИОННАЯ АТАКА НА Цель Второе направление информационной войны против организации разрушение цели. Поведение человека существенно отличается наличием ЦЕЛИ. В отсутствии цели люди становятся апатичными впадают в состояние подобное трансу Стабильность социальной системы динамична.
45576. PR в отношениях с инвесторами 97 KB
  Финансовые ПР инвестор рилейшнз отношения с инвесторами распространение информации которая влияет на понимание акционерами и инвесторами финансового состояния и перспектив компании а также способствует улучшению отношений между корпорацией и ее акционерами. Вся инвестиционнофинансовая деятельность компании в том числе ее рилайтерское обеспечение должна носить постоянный и целенаправленный характер учитывать глобализацию и интегрированность рынка инвестиционных ресурсов. К общим принципам финансовыхПР которые вполне соответствуют...
45577. Деловое общение в связях с общественностью 54 KB
  Наиболее распространенная форма общения партнеров диалог разговор по очереди для взаимодействия. Искусство делового общения как основного элемента паблик рилейшнз связано с именем греческого философа Сократа который выработал основные каноны общения: признание равенства и неповторимости каждого из партнеров допустимость присутствия оригинальности в любой точке зрения взаимное обогащение участников деловой встречи. Характерной особенностью делового общения является то что его содержание и цели как правило направлены на решение текущих...
45578. Саморегулирование в сфере рекламы 48 KB
  Целью многочисленных рекламных ассоциаций стала борьба с недобросовестной конкуренцией в сфере рекламного бизнеса искоренение лживой рекламы наносящей вред имиджу всех рекламистов. В своей деятельности ассоциации предпринимают усилия для смягчения критики рекламы со стороны широкой общественности и предотвращения эскалации государства в проблемы отрасли. В целом органы саморегулирования способствуют государственному контролю за соблюдением законодательства в сфере рекламы.
45579. Реклама в системе маркетинговых коммуникаций. Специфика рекламы как вида деятельности 27.5 KB
  Определение рекламодатель спонсор субъект за чей счет и от чьего имени осуществляется реклама. Реклама не претендует на беспристрастность. В теории коммуникации а реклама полностью подчиняется её законам есть 3 фазы:...