78818

Свято Стрітення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розказати про історію виникнення свята Стрітення і традиції пов’язані з ним; дати поняття про те що свічка -– це світло Боже символ життя; ознайомити з легендою народними звичаями; поглибити знання про значення свічки як одного з символів християнської етики...

Украинкский

2015-02-10

131.5 KB

0 чел.

Кранополянська ЗОШ  III ступенів

Великоновосілківської районної ради

Донецької області

                                 

  ( План – конспект уроку для 1 класу

  з християнської етики в українській культурі)

       

Краснокутська Яна Афтанівна

  

        2012 рік

Тема: Свято Стрітення.

Мета: розказати про історію виникнення свята Стрітення і традиції, пов’язані з ним; дати поняття про те, що свічка – це світло Боже, символ життя;

ознайомити з легендою, народними звичаями;

поглибити знання про значення свічки, як одного з символів християнської етики,що стрітенська свічка – великий оберіг у родині;

довести можливість зустрічі людини з Богом і вказати на умови такої зустрічі;

вчити виготовляти з паперу голуба - символу свята;

розвивати мовлення та мислення дітей;

виховувати в учнів любов до Бога, повагу до християнських звичаїв і традицій, почуття любові, людяності, доброти.

Біблійна Основа

Вірш з Біблії:Вчимося вдячності   

Біблійна історія:Стрітення Господнє

Ключовий вірш: « Діти світла»

Словник понять і термінів:  етика, мораль загальнолюдська, моральні цінності, християнська етика.

Міжпредметні зв`язки: українська мова,  історія.

Література до уроку: 

        Біблія або книги Святого Письма Старого й Нового

        Заповіту. – Київ: Українське Біблійне товариство, 2007.

Матеріал: стрітенські  свічки, весняні гілочки,зображення Симеона

                                                  Перебіг уроку

I. Вступна частина

Вітання: «Слава Богу » « Слава Ісусу Христу»

- Інтерактивна гра «Мозковий штурм»:

  •  Як називається наша країна? (показати картину „ Рідна земля").
  •  Як розуміти вислів „ Україна благословенна"?
  •  Хто з учнів Христа промовив пророчі слова про те, що на горах над Дніпром буде велике місто?
  •  Чим ти можеш бути корисним нашій Батьківщині?

II. Робота над темою

Словничок. Стрітення – свято на честь зустрічі Симеона зі Спасителем Ісусом Христом.

1. Розповідь вчителя:

   Діти, за той час, як ми вивчаємо християнську етику, ви дізналися чимало нового з історії людства, життя Іісуса Христа на Землі.

    Ви знаєте, що совість - це голос Божий в нашій душі, що душа це нібито

сад, в якому Бог саджає квіти добра та любові, що храм - це Дім Божий, куди ми йдемо поспілкуватися з Богом невидимим, що тільки раз, коли Христос хрестився у воді Йордану і освятив її своїм єством, розкрилось небо і явився людям Господь.

- А як ви гадаєте чи може відбутися у кожного з нас зустріч з Богом? (Діти розмірковують, дають свої відповіді).

- Так, складне питання і на нього важко відповісти.

 Послухайте зараз легенду, яка зможе вам трохи допомогти у відповіді на це запитання.

  Це було більш, як 2000 років тому назад. Тільки народився маленький Іісус. Жив в ті часи в місті Ієрусалімі дуже старий святий чоловік. Звали його Симеон.

(Прикріпити зображення Симеона на дошку). Все життя він жив чесно, не робив нічого поганого нікому, любив людей і допомагав їм. Більш за все на світі йому хотілося побачити Іісуса Христа. Але він розумів, що дуже старий, тому боявся, що помре і не побачить його. Але Бог Отець любив Симеона за святе життя і пообіцяв йому, що він не помре поки не побачить Іісуса Христа.

  З дня народження Христа минуло вже сорок днів. За тодішніми звичаями новонародженого треба було принести в храм, а разом з ним ягня та голуба. Присвята Богородиця та святий Йосип, земні батьки Іісуса, були бідні, тому змогли принести в храм тільки двох голубів (прикріпити малюнки голубів на дошку). Голуби - це символ чистоти і миру в душі.

 Святий дух допоміг Симеону відчути, що йому треба піти в той храм, бо там відбудеться щось незвичайне. Симеон прийшов до храму, в якому вже були Марія та Йосип з новонародженим Іісусом нашим Спасителем. Симеон взяв немовля на руки (прикріпити малюнок на дошку) і серце його сповнилось радістю. Відбулась омріяна зустріч. Зустріч, або стрітення.

  Ця легенда не вмерла, пережила багато віків, бо подія, яка в ній розповідається мала велике значення для людей. Для нас християн ця подія стала святом. Свято Стрітення православні християни святкують щорічно 15 лютого. Це є незвичайний день. В цей день люди святять в церкві свічки, які рятують і оберігають від грому та блискавки - громовиці. На Громовицю сонце повертає на літо. Все прокидається-і ведмідь в барлозі, і звірі та птахи лісові. В народі свято Стрітення вважають святом зустрічі зими з весною, щоб поборотися – кому йти вперед, а кому – назад. Існують повір’я, що за погодою на Стрітення можна передбачати погоду на весь рік.                                                                                                                                                                

Ділова гра «Мікрофон»

  * Добре, якщо до обіду йде сніг, а після обіду морозно і ясно. Буде добре літо.

  *Якщо на Стрітення йде дощ, буде погане літо, а рік – голодним.                                                                                                                                 *Якщо до вечора стане тепліше,весна перемогла зиму, а якщо холодніше – то зима весну.

*Якщо капає з стріхи не найдеться з літа потіхи.

   Прислів’я:

  Якщо на Стрітення мороз буває, то ведмідь свою барлогу розбиває.

   Як на Стрітення півень нап’ється води, то чекай тоді біди.

Ясний і тихий день – на хороший врожай.

       Пісня – хоровод « Зробимо коло» В, Верховинця.

       Учитель    Ось зима по нашім краї

                         На санчатах роз’їжджає

                         Сніжок сипле безупину –

                         Вже засипав всю Вкраїну.

      Діти: Де не гляну я надворі

                 Всюди бачу білий колір

                 Ліс і поле і діброви.

                 Білі одягли обнови.

                                  Сніг січе безперестанку, -

                                  Зима трудиться із ранку!

                                   І мороз не угаває.

                                   Йому вітер помагає.

               Не мети, не мети, зимонька снігами,

               А приходь ти до нас з гарними піснями.    

Робота з підручником

Текст « Свято Стрітення»

Запитання: Що було найважливішим у житті Симеона?

                  Чому Бог подарував йому зустріч зі Спасителем?

                   Чи були у твоєму житті важливі зустрічі? Розкажи.

Побудова « асоціативного куща»

  •  Діти, коли ви чуєте чи вимовляєте слово « добро», що ви уявляєте?

                                            тепло

                                                            щастя

                          чистота

                                                                      радість

              краса                   ДОБРО

                      допомога

              посмішка

підтримка

                             доброзичливість  

Сьогодні ми будемо прикрашати свічку,тому що на знак того, що Христос став істинним світлом всього світу, в церквах святять свічки. Люди готують свічку, прикрашають її, щоб свічка була святкова.

       Посвячену свічку називають – Стрітенська свічка. А ще цю свічку називають « громичка». Вона захищає людей від грому та блискавки, служить людям,як оберіг дому. Вона має цілющу силу, її запалюють вдома коли моляться або хто хворий. Її тримають в хаті цілий рік.

            Запалимо свічку, щоб горіло,

            Щоб вогняні блискавиці,

        

   Щоб гучнії громовиці

            Наших осель не спалило.

        Сьогодні  ми з вами приготуємо свічечку,щоб на свято освятили в церкві.             

    Якщо ми будемо працелюбними (показати картинки), милосердними, щедрими, ввічливими Бог обов'язково увійде в наші душі, зустрінеться з нами і наше життя стане хорошим, щасливим Напередодні Стрітення жінки випікали обрядове печиво у вигляді пташок, жайворонків. За давньою легендою, ця пташка народилась із сонячного жару. Печиво роздали дітям і вони бігли в садок ї закликали весну.  

Звичайно, що такі свята, благородні свята, гарно впливають на людей. Люди стають кращими та допомагають іншим стати кращими.

Про те, як можна допомогти іншим стати кращими прочитаємо в книзі

„ Таємниця твоєї душі". Оповідання називається « Усмішка" (ст. 95).

  А тепер пригадайте, чи усміхались ви кому-небудь вчора?

Чи порадувала ваша посмішка того, кому ви її направили? Чи приємно робити добро?

III. Підсумок

Про яке свято ми сьогодні говорили?

                                    Всі ми Зиму проводжаєм,

                                    Красну Весну зустрічаємо,

                                    Весно! Уквітчай наш край,

                                    Дай нам добрий урожай.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74569. Современный этап в развитии науки 38.56 KB
  Как известно XIX век – это период дисциплинарного оформления науки. Дифференциация научного знания приведшая к появлению новых научных дисциплин со своим предметом и специфическими средствами познания продолжала оставаться ведущей тенденцией развития науки того времени. Сформировались образ науки как дисциплинарно организованного знания и дисциплинарный подход ориентированный на изучение специфических частных закономерностей и явлений.
74570. Возникновение науки, основные стадии её исторической 36.5 KB
  Наука была всегда с момента зарождения человеческого общества т. Наука начинает отсчет с египетской цивилизации. Наука возникла в Древней Греции т. Наука возникла в Западной Европе в 1214 веках поскольку появился интерес к опытному знанию и математике.
74571. Научное знание Древнего Египта 41 KB
  Цивилизация Древнего Египта того времени располагала глубокими знаниями в области математики медицины географии химии астрономии и других областях. За тысячи лет до талантливых мужей Эллады жрецы Древнего Египта в совершенстве изучили и овладели секретами которые мы заново открываем в наш стремительный век.
74572. Горные породы 734 KB
  Горные породы различаются по цвету структуре текстуре минеральному составу и форме залегания. Текстура характеризует относительное расположение и распределение составных частой породы. Минералы образующие горные породы называются породообразующими.
74573. МАГМАТИЗМ 431.5 KB
  Подъем магмы и прорыв ее в вышележащие горизонты происходят вследствие так называемой инверсии плотностей при которой внутри литосферы появляются очаги менее плотного но мобильного расплава. В зависимости от характера движения магмы различают магматизм интрузивный и эффузивный. Преобладающим компонентом магмы является кремнезем.
74574. Метаморфизм 53 KB
  Преобразованию могут подвергаться любые горные породы осадочные магматические и ранее образовавшиеся метаморфические. В физикохимических условиях отличных от тех в которых образовались горные породы происходит изменение их минерального состава структуры и текстуры. без изменения химического состава метаморфизуемой породы и метасоматически т.
74575. Тектонические движения и деформации земной коры 1.08 MB
  Среди них различают следующие основные формы: моноклинали флексуры и складки. Складки – это изгибы слоев горных пород без разрыва сплошности под действием давления. Складки являются основной формой пликативных дислокаций. Антиклинальными называются выпуклые складки в которых пласты падают в противоположные стороны а в центральных частях залегают более древние породы чем на периферии рис.
74576. Геологические науки и их задачи 74 KB
  Общим этот курс называется потому что рассматривает общие сведения о Земле начиная с положения Земли в мировом пространстве и кончая геологической деятельностью человека. Свое продолжение он находит в ряде последующих геологических дисциплин изучающих вопросы строения наружной оболочки Земли земной коры ее химический вещественный состав физические свойства геологическую историю. Каждая геологическая наука имея общую цель изучение Земли в то же время решает свои задачи. Историческая геология изучает историю и закономерности...
74577. СТРОЕНИЕ ЗЕМЛИ 4.66 MB
  В твердом теле Земли выделяют три внутренние оболочки: центральную ядро промежуточную мантию наружную земную кору рис. Как внутренние так и внешние оболочки объединяют под общим названием геосфер Земли. История изучения внутреннего строения Земли насчитывает несколько столетий и тесно связана с развитием представлений о происхождении Солнечной системы.