78827

П’єса-казка Нелі Шейко-Медведєвої «Лисиця, що впала з неба»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із творчістю Нелі Шейко-Медведєвої; розширити знання дітей про п’єсу як жанр; поглибити розуміння побудови тексту п’єси; вчити знаходити за допомогою вибіркового читання уривки, слова, які характеризують дійових осіб, вчити розрізняти характеристики дійових осіб за їхніми висловами...

Украинкский

2015-02-10

55 KB

22 чел.

Тема.  П’єса-казка Нелі Шейко-Медведєвої «Лисиця, що впала з неба» (І дія).

Мета: ознайомити учнів із творчістю Нелі Шейко-Медведєвої; розширити знання дітей про п'єсу як жанр; поглибити розуміння побудови тексту п’єси; вчити  знаходити за допомогою вибіркового читання уривки, слова, які характеризують дійових осіб, вчити розрізняти характеристики дійових осіб за їхніми висловами, вчинками; розвивати творчі здібності дітей, дослідницькі якості; виховувати правдивість, почуття відповідальності за свої вчинки, вміння тримати слово.

Обладнання: маски для інсценізації п'єси, мультимедійний проектор, посібник «Ох і лисичка-кума!»

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

ІІ. Мовна розминка

1. Словникові таблиці. Метод моментального зорового сприймання.  (слайд 1)

2. Гра «Здогадайся: хто це?»

—  Відгадайте, про кого я говорю.

• Донечка, хазяєчка, вертуха, внучка, помічниця, рукодільниця — ...  (дівчина).

• Сильний, злий, зубатий, сірий, хижий — ... (вовк).

• Ходить, жує, бекає — ... (вівця).

• Літає, плаває, клює, ґелґоче — ... (гуска).

3. Розгадування кросворда. (слайд 2)

1.Той, хто пасе стадо, череду, отару. (Пастух)

2. Боюсь я вовка і лисиці,   

боюсь мисливської рушниці,

тому від страху перед ними

я сплю з відкритими очима. (Заєць) 

3. Ходить свашка із мітлою,

заміта до лісу слід,

де недавньою порою

тут відбувсь її обід. (Лисиця)

4. На колір — сірувата,

на вдачу — хитрувата.

«Кар-р-р» гукає, курчат лякає. (Ворона)

III. Повторення знань учнів про п'єсу (слайд 3)

— Прочитайте деформований текст і пригадайте, що таке п'єса.

саП'є — ец трів, який знапринийче дял аральтетної тависви. У тексіт с'єп є осипи міцьс, де бувавідтьсяє їдя, свола дувегочо.

З чого починається п'єса? (З переліку дійових осіб.)

З чого починається кожна репліка діалогу? (Із назви дійової особи, яка промовляє ці слова.)

Що вказується у дужках? (Це вказівка автора щодо інтонації, темпу мовлення чи дій героя.)

Про що пишеться у словах автора? (Це опис місця подій, вказівки щодо руху дійових осіб на сцені.)

IV. Ознайомлення з біографією автора (слайд 4)

Талановита письменниця Неля Шейко-Медведєва народилася на Львівщині, в місті Бориславі. 

    «У мене не було жодної іграшки,  купленої в магазині. Я сама                майструвала ляльки, придумувала  їм казкові біографії, змушувала їх                     жити, а вони вчили мене мріяти  і фантазувати».

      Після закінчення школи навчалася   в Львівському університеті імені                                                          І. Франка, де згодом працювала викладачем літератури. Кандидат філологічних наук, член Національної спілки письменників України, драматург, поетеса, театральний критик. 

V. Опрацювання першої дії п'єси-казки Н. Шейко-Медведєвої  «Лисиця, що впала з неба»

1.Ознайомлення із дійовими особами п'єси.

Прочитайте мовчки перелік дійових осіб.

Які тварини будуть у творі? А люди?

2. Читання І дії учнями, що виразно читають.

Де відбуваються події, описані у п'єсі?

Чому Лисиця впала з неба?

3. Словникова робота (слайд 5)

— Прочитайте слова з інтонацією, яку вимагає розділовий знак, що над колонкою.

  !                                       ?                                      ·

Сюди                                      Що скажете                              Тут він

Попався                               Чи ні                                           Дякую

Постривайте                   Де я                                         На землі

Говори                            Хочеш каші                             Вчилася літати

Ого                                     І він ні разу                              Ні, сестрице

Хай живе                           Чому, голубко                         Я втомився

Слава                                     Хто підняв                                Не біда

Фізкультхвилинка для очей

4. Повторне читання І дії (мовчки).

— Зверніть увагу, у кого роль найбільша, а в кого найменша.

5. Аналіз змісту п'єси.

У яку пору року починається дія п'єси?

Чому люди і тварини вирішили засудити Вовка?

У чому його звинувачували? Прочитайте.

Чому Чумак не вбив Вовка?

Прочитайте, у чому він поклявся.

Хто недовіряв Вовку?

Ким його обрали?

Скільки пройшло часу з того дня? Чи дотримав Вовк свого слова?

Коли і як з'явилася Лисиця у Чорнолісі? Як вона розмовляла з Вовком, а як — з Вороною?

Що почала робити Лисиця у лісі і селі? Чому Вовк її захищав і жалів?

6. Вправи на розвиток швидкості читання.
а)   Гра «Хто читає швидше?»  (слайд 6)

— Знайдіть і прочитайте:

Слова Вовка: "Каюся!... "; "Не журися!"; "Дякую"; "Не біда... ";

Слова Лисиці: "Журавель..."; "Не те слово..."; "На!...";

Слова Ворони: "Тут він... "; "Не добрий... "; "Все, Лисонько!"

7. Робота над виразністю читання.

— Які речення за метою висловлювання зустрічаються в тексті найчастіше? Зачитайте кілька окличних речень; питальних.

— Як потрібно читати слова або речення, що подані в дужках?

8.  Драматизація І дії п'єси.

9. Характеристика дійових осіб (слайд 7)

а) Мовно-логічне завдання.

— Визначте риси характеру головних героїв казки, вставте потрібне закінчення і вкажіть стрілкою.

довірлив

хитр

злодійкуват

Лисиця брехлив  Вовк

правдив

простодушн

облеслив

підступли

б) Складання характеристики дійових осіб.

Якими ви уявляєте цих головних героїв? Які у них риси характеру?

Яким ми побачили Вовка на початку казки? Що його примусило так змінитися?

Яким вам видався Чумак? Сірко? А Ворона?

VІ. Проект «Ох і лисичка-кума!» (слайди 8-11)

1. Група «Природолюби» (знаходили в науковій літературі цікаві відомості про лисицю)

2.Група «»Літератори» (відшуковували в художній літературі казки, загадки, пісні, скоромовки, лічилки, оповідання, в яких лисиця є головною дійовою особою, підготували вікторину, за допомогою якої можна перевірити свої знання про казки, в яких лисиця є героїнею).

3. Група «Математики» (складала задачі про лисичку, які можна загадати учням 1 класу).

VIІ. Підсумок уроку

Чи сподобалась вам п'єса? Чим саме?

Чи хотіли б ви дізнатись, що сталося з героями далі?

Від чого автор застерігає читачів?

VIIІ. Домашнє завдання

Прочитати вдома другу дію п'єси, проілюструвати її.

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50483. Код модифицированной программы: distribution.adb 99.5 KB
  В ходе выполнения лабораторной работы были выполнены следующие действия: Замена распределения случайных величин в соответствии с Пуассоновским распределением (описано в distribution.adb)В ходе выполнения программы процесс выполнения комментируется в окне сообщений. Ниже представлен пример рабочего процесса с/без использования мониторов.
50484. Линейные электрические цепи однофазного синусоидального тока 292.5 KB
  Интегро-дифференциальная форма: Символическая форма: Примечание: направления токов и направления обхода контуров (НОК) на схеме выбраны произвольно. Расчет цепи символическим методом Используем метод узловых потенциалов.
50485. Исследование регистров, знакомство с работой параллельных и последовательных регистров 40 KB
  Цель работы: знакомство с работой параллельных и последовательных регистров. В работе предлагаются для изучения регистры сдвига на 8 разрядов последовательный и последовательно-параллельный. А также параллельный четырехразрядный регистр (буферный и защелка).
50486. Первые шаги во Flash 60 KB
  Оформления работы при загрузке в библиотеку: Название материала – как в правилах публикации должно начинаться с Фамилии и инициалов автора, само название материала без кавычек. Например: Томилова Е.А. Смайлик. Аннотация должна содержать поясняющий текст, что данная работа загружена в рамках мастер-класса «Первые шаги во Flash, номер потока».
50488. Анализ плана с помощью инструментария Microsoft Project 508.5 KB
  Основные пункты плана внедрения Типовой план внедрения ИСУ: предварительное обследование бизнеспроцессов; Мы обследуем следующие бизнеспроцессы: контроль качества реализация подбор персонала закупки. подготовка новых бизнеспроцессов с учетом перехода на ИСУ: а выработка предложений по реинжинирингу; б формирование новых бизнеспроцессов; в согласование бизнеспроцессов. Подготавливаются следующие бизнеспроцессы: оптимизация и реализация контроля качества оптимизация реализации оптимизация подбора персонала оптимизация...
50489. ПОСТРОЕНИЕ ПЛАНА ВНЕДРЕНИЯ ИНФОРМАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРЕДПРИЯТИЕМ С ПРИМЕНЕНИЕМ ПРОГРАММНОГО ПРОДУКТА MICROSOFT PROJECT 602 KB
  Цель работы Сформировать план внедрения информационной системы управления завода по производству резинотехнических изделий. Порядок выполнения работы Исходной информацией для выполнения задания является выбранная функциональная подсистема в рамках которой внедряется ИСУ. подготовка новых бизнеспроцессов с учетом перехода на ИСУ: а выработка предложений по реинжинирингу; б формирование новых бизнеспроцессов; в согласование бизнеспроцессов.
50490. Физиология слухового анализатора. Слуховая сенсорная система 3.19 MB
  Слуховая сенсорная система – второй по значению дистантный анализатор человека, играет важную роль именно у человека в связи с возникновением членораздельной речи. Структурно-функциональная характеристика слухового анализатора