78833

Вже у фермера в дворі наступає Новий рік

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Срібні дзвіночки дзвеніли під вікнами і все що бажали у цей святковий день маленькі колядники неодмінно збувалося. Входять до классу колядники Панігосподарко Чи дозволите колядувати Колядувати дім звеселяти А як же Кажуть що в тій хаті і добра не буде яку колядники...

Украинкский

2015-02-10

48.5 KB

0 чел.

4 клас. Художня праця

Урок. Ліплення виробів із солоного тіста

Тема. Вже у фермера в дворі наступає Новий рік

Мета. Продовжувати розвивати в учнів творчу уяву, спостережливість;

вчити правильно передавати під час ліплення форму, будову предмета; виховувати інтерес до пізнання історії та традицій свого народу.

Обладнання. Солоне тісто, предмети для оздоблення готового виробу, кросворд, костюми колядників, дощечки для ліплення, малюнки.

                                         Хід уроку

І.Організаційна частина. Повідомлення теми та завдань уроку.

ІІ. Робота над темою уроку.

1.Вступна бесіда про зимові свята.

Мине листопад, за ним – грудень і нова пора року, зима, завітає до нас у гості. А разом із зимовими розвагами до нас  цієї пори  приходять і святки.

- Хто з вас не любить днів, коли на ялинках, прикрашених іграшками, спалахують гірлянди вогнів? На вас тоді чекають під зеленим новорічним деревцем подарунки, пісні та розваги.  

А одним із найзнаменніших і найвеселіших празників святкового календаря є Різдвяні свята. Розпочинаються вони опівночі, після Святої вечері,  між 6 і 7 січня. Здавна, в нас на Україні,  в цю ніч з ясною зіркою та срібними дзвіночками вирушали в дорогу маленькі колядники. Йшли вони до родичів та сусідів віншувати, вітати з Різдвом. А 13 січня колядники рядилися в чудернацький одяг.  Були серед них Міхоноша, Пастух, Коза, Циган, Лікар, Ведмідь, Меланка. Віншувальників чекали з нетерпінням, як добрих сповісників, і щедро віддячували яблуками, горішками, бубликами, пирогами.  Срібні дзвіночки дзвеніли під вікнами, і все, що бажали у цей святковий день маленькі колядники, неодмінно збувалося.

                              До класу долинає дзвін і пісня:

Ой, сивая та і зозуленька.

                                 Щедрий вечір,

                                 Добрий вечір.

Усі сади та і облітала .

                                 Щедрий вечір,

                                 Добрий вечір.

А в одному та і не бувала.

                                 Щедрий вечір,

                                 Добрий вечір.

                                 Добрим людям на здоров’я.

2. Ігрова мотивація.

- Здається мені, діти, що одна ватага полазників завітала і до нашої  школи.

(Входять до классу колядники)

                                 Пані-господарко,

                                 Чи дозволите колядувати?

                                 Колядувати, дім звеселяти?

- А як же! Кажуть, що в тій хаті  і добра не буде,  яку колядники оминають.

                            1. З Новим роком вас вітаєм,

                               Щастя, радості бажаєм.

                               Щоб родило у вас в полі,

                               Щоб всього було доволі.

                          2.  Щоб учились  на відмінно,

                               Вміли старших шанувать.

                               Щоб і в вас, і в нас все було гаразд.

                               Щоб і ви, і ми щасливі були.

                               Щоб дзвеніли пісні всюди, щоб росли з вас добрі люди.

                            3.Чути, чути, чути дзвін

                               За сто сім далеких гір.

                               То з далеких гір сюди

                                Їде свято Коляди.

                                Ми на тую Коляду

                                Намалюємо звізду,

                                Ще й Маланку вберемо

                                І Козу приведемо!

                            4. Пані-господарко, дозвольте Козі у вашій хаті поскакати.

- Нехай скаче!

                            5. Де Коза туп-туп,

                                Там жита сім куп.

                                Де Коза ногою –

                                Там жито копою.

                                Де Коза рогом –

                                Там жито стогом.

                            6. Я –  Коза періста,

                                Маю років триста.

                                Всім у ріднім краю бажаю врожаю.

                                Коза ходить, добро носить,

                                Цьому дому щастя просить!

- Спасибі вам, маленькі полазники, на добрім слові. Залишайтеся з нами.

Гарно колядували колядники. Давайте пригадаємо які атрибути вони мали?

- Колядники водили Козу, як символ достатку, багатства, повороту Сонця на шлях знаку Козерога.

- Колядники носили з собою зірку.  Це символ народження  Ісуса.  Коли народжується людина, кажуть, що на небі загоряється зірка. Вертепна зірка  символізує народжнення Ісуса Христа.

3.Перегляд демонстраційного матеріалу.

За малюнками давайте добре розглянемо вертепну зірку.

-З чого вона складається?

                  Зірка складається з круга, до якого приєднані трикутні ріжки.            Кріпиться зірка  до дерев’яної палиці.

- Що ви ще помітили?

                   Зірку прикрашали стрічками, китичками, дзвіночками.

- Давайте і ми спробуємо зліпити свою Різдвяну зірку.

4. Бесіда з правил техніки безпеки і  особистої гігієни.

- Нагадаємо правила при роботі з солоним тістом.

                   1.Не братии до рота;

                   2. Не запихати в очі;

                   3. Не розкидати;

                   4. Не наліплювати на парту;

                   5. Ліпити тільки на дошчечці;

                   6.Помити руки після роботи.

5.Поетапне ліплення вчителем зірки та практична діяльність учнів.

- Візьміть невеликий шматок тіста, скачайте кульку.

-Розплескайте її, щоб утворився круг, диск.

- Візьміть кілька однакових шматочків, менших за розміром. З них робитимемо ріжки до зірки. Качаємо кульку, розплескуємо і  один кінець загострюємо пальцями лівої руки – один ріжок готовий.

- Приладнаємо його до диска зірки.

- Працюємо далі самостійно. Ріжок можна вибирати довільну кількість, намагайтеся робити їх однакового розміру.

6.Оформлення роботи.

Дістаньте дерев’яну паличку і приладнайте до зірки.

Раніше зірку робили із решета, всередину вставляли каганчик, щоб вона осявала путь колядникам. До решета приєднували металеві ріжки. Коли ваша зірка підсохне, прикрасьте її китичками та стрічками.

Колядувати ходять хлопчики, а щедрувати можна і дівчаткам.

                        ( Щедрують дівчатка, за бажанням)

Нехай  ця маленька вертепна зірка осяває вам шлях, несіть її до свого дому і нехай разом з нею прийдуть у вашу господу щастя, здоров’я, достаток, мир і злагода.

7.Контроль роботи, підведення підсумків, оцінка роботи, прибирання робочого місця.

ІІІ. Підсумок уроку.

1.Відгадування кросворду-загадки «Різдво».

1.Що єсимволом народження Ісуса Хиста?

2.Віншувальна пісня.

3.Яка тварина є символом достатк у і багатства оселі?

4. Який звір був серед колядників?

5.Яка страва є обов’язковою 13 січна?  

6. Як по-іншому називають колядників?

з

і

р

к

а

щ

е

д

р

і

в

к

а

к

о

з

а

в

е

д

м

і

д

ь

в

а

р

е

н

и

к

и

п

о

л

а

з

н

и

к

и

  •  Якщо ви були уважними і правильно відповіли на питання кросворду, зможете прочитати ключове слово.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41898. ИТЕРАЦИОННЫЕ МЕТОДЫ РЕШЕНИЯ НЕЛИНЕЙНЫХ УРАВНЕНИЙ 251.24 KB
  Метод Ньютона. В качестве начального приближения здесь выбирается правый или левый конец отрезка в зависимости от того в котором выполняется достаточное условие сходимости метода Ньютона вида: Условие выполняется на обоих концах отрезка следовательно в качестве начального приближения разрешено выбрать любой из них. Рабочая формула метода Ньютона для данного уравнения запишется так: Условия выхода итерационного процесса аналогичны условиям метода простых итераций: и . Модифицированный метод Ньютона.
41899. ИТЕРАЦИОННЫЕ МЕТОДЫ РЕШЕНИЯ СИСТЕМ НЕЛИНЕЙНЫХ УРАВНЕНИЙ. МЕТОД НЬЮТОНА 213.45 KB
  Цель работы: научиться решать системы нелинейных уравнений СНУ методом простых итераций МПИ и методом Ньютона с помощью ЭВМ. Изучить МПИ и метод Ньютона для решения систем нелинейных уравнений. На конкретном примере усвоить порядок решения систем нелинейных уравнений МПИ и методом Ньютона с помощью ЭВМ. Построить рабочие формулы МПИ и метода Ньютона для численного решения системы при начальном приближении: .
41900. ИТЕРАЦИОННЫЕ МЕТОДЫ РЕШЕНИЯ СИСТЕМ ЛИНЕЙНЫХ АЛГЕБРАИЧЕСКИХ УРАВНЕНИЙ 244.14 KB
  Цель работы: научиться решать системы линейных алгебраических уравнений СЛАУ методом простых итераций МПИ и методом Зейделя с помощью ЭВМ. Изучить метод простых итераций и метод Зейделя для решения СЛАУ. Сравнить скорости сходимости метода простых итераций и метода Зейделя. Построить рабочие формулы МПИ и метода Зейделя для численного решения системы.
41901. Знакомство со средой разработки Oracle Application Express. Создание исходного приложения 1.09 MB
  Знакомство со средой разработки Orcle ppliction Express. Каковы основные компоненты среды разработки Orcle ppliction Express ppliction Builder собственно среда разработки webстраниц и бизнесправил. Что такое рабочая область workspce Рабочая область workspce это виртуальная частная база данных которая позволяет множеству пользователей работать с одной инсталляцией Orcle ppliction Express обеспечивая при этом приватность пользовательских объектов и приложений.
41902. Построение графиков в среде программирования MATLAB 354.21 KB
  Цель работы: научиться строить графики различных типов в программной среде MATLAB. Изучить основные операторы построения графиков в среде программирования MATLAB; освоить принципы построения различных типов графиков в среде программирования MATLAB.
41904. Проверка выборочного распределения 54.6 KB
  По критерию Пирсона гипотеза о нормальности изучаемого распределения принимается. Основные статистические характеристики: Среднее выборочное значение (математическое ожидание)
41905. Исследование работы усилительного каскада на биполярном транзисторе 48.29 KB
  2013 Цели работы: Определить основные параметры усилительного каскада на биполярном транзисторе и их зависимость от значений режимов работы схемы; Снять и построить амплитудночастотную характеристику усилительного каскада на биполярном транзисторе в схеме с ОЭ; Приборы и оборудование: Учебный лабораторный комплекс Устройство лабораторное по электротехнике К4826. Ход работы: Собрали схему для снятия характеристик усилительного каскада на биполярном транзисторе в соответствии с рисунком 1: Рисунок 1 Усилительный каскад на...
41906. ИССЛЕДОВАНИЕ ЗАМЕДЛЯЮЩИХ СИСТЕМ НА РЕЗОНАНСНОМ МАКЕТЕ 98.13 KB
  Исследование проводится на резонансном макете (рис. 1), который представляет собой короткозамкнутый отрезок ЗС длиной пять периодов. С помощью петли связи 4 в макете возбуждается стоячая волна, амплитуда которой контролируется через петлю связи 5. Размеры петель выбраны из условия пренебрежимо малого искажения ими поля в ЗС.