78843

Складання розповіді «Весняна симфонія» на основі власних спостережень учнів і за картинами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Про яку пору року говориться Як ви про це дізнались Яку картину до цього вірша б намалювали Чи співпадають ваші міркування із цією картиною Весна Виберіть із вірша слова які б стали назвою для картини. Весна До мого вікна підійшла весна Розтопилася на шибці квітка льодова.

Украинкский

2015-02-10

238.5 KB

0 чел.

Автор: Кузьменко Світлана Борисівна

                                                                                   вчитель початкових класів

Білоцерківської загальноосвітньої

школи IIII ступенів № 7

Білоцерківської міської ради

Київської області

Урок розвитку зв'язного мовлення

«Весняна симфонія»

Тема: Складання розповіді «Весняна симфонія» на основі власних спостережень учнів і  за картинами

Мета: вчити учнів складати розповіді за власними спостереженнями

           і за картинами;

           розвивати образне мислення та зв΄язне  мовлення  дітей

           на тему “Весна»;

          виховувати бережливе ставлення до рідної природи та

          вміння  милуватись навколишнім.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

  1.  Звучить музика « Спів солов΄я».

– Чий спів ми слухали? Якої саме пташки?

Загадка

В мене є великий хист –

Я співаю як артист.

Спів мій радісний усюди

Дуже люблять  слухать  люди.

( Соловейко )                                             

                              

- У яку пору року можна почути спів солов΄я?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Повідомлення теми уроку.

- Ми на сьогоднішньому уроці будемо вчитися складати розповіді за власними спостереженнями і за картиною « Весняна симфонія». А хто знає, що означає слово «симфонія»?

Симфонія - великий музичний твір для оркестру. Але це слово може вживатись і в переносному значенні.

Переносне значення - це гармонійне поєднання чого-небудь.

Симфонія весни - це поєднання весняних квітів, кольорів, звуків.

На дошці записані вірші О. Олеся.

Все навколо зеленіє,

Річка ллється і шумить

Тихо-тихо вітер віє

І з травою гомонить.

Як тут всидіти у хаті,

Коли все живе цвіте,

Скрізь дзвенять пташки крилаті

Сяє сонце золоте.

- Про яку пору року говориться?

- Як ви про це дізнались?

- Яку картину до цього вірша б намалювали?

- Чи співпадають ваші міркування із цією картиною? («Весна»)

- Виберіть із вірша слова, які б стали назвою для картини.

          

2. Словникова робота.

Річка ллється- тече, біжить, дзюрчить, хлюпає, співає, дзвенить.

Вітер з травою гомонить- розмовляє, шепоче, шумить, шелестить.

Дзвенять пташки- співають, щебечуть, цвірінькають, воркочуть, тьохкають.

Сонце золоте- яскраве, тепле, ніжне, весняне, лагідне.

- З чим можна порівняти тепло і ласку весняного сонця?

- А от послухайте вірш Д. Павличка.

Весна

До мого вікна підійшла весна,

Розтопилася на шибці квітка льодова.

Крізь прозоре скло сонечко зайшло

І поклало теплу руку на моє чоло.

Видалось мені, що лежу я в сні,

Що співає мені мати золоті пісні,

Що мене торка ніжна і легка

Наче те весняне сонце,

Мамина рука.

3.Конкурс «Гостре око».

- Треба вказати якнайбільше кольорів, яких не було взимку і що вперше з΄явилися у весняній природі. ( Світло-зелений, голубий, синій, жовтий).

- Як ви думаєте, чому весну часто називають блакитною?

- Яким буває весняне небо? (За картиною) (Чисте, вмите, прозоре, ясне, лагідне).

- Чому його інколи називають усміхненим?

Сонечко передає свій сміх, радість, весняний настрій, природа прокидається і оновлюється.

- А чи раділи ви першим листочкам?

- Як ви опишете їхню зелень? (Ясна, прозора, ніжна, несмілива, тендітна).

- Які весняні місяці ви знаєте?

- А чи відразу до нас приходить весна? (Ні, весна приходить поступово).

У березні весна пробуджується від зимового сну.

                 

У квітні одягає зелене вбрання, у травні-квітує. Щороку сонце святкує свої  перемоги.

                                                                                            

                                     

Перша перемога - прихід весни польової. Її  провісники - граки, котрі прилетіли до нас, як тільки на полях з΄явилися проталини. А за ними- шпаки і польові жайворонки.

              (Картина  В. Саврасова «Граки прилетіли»).

        

- Які птахи повертаються до нас весною? (Шпаки, граки, жайворонки, ластівки, лелеки, солов΄ї).

Загадка

Перший я приніс весну

Пробудив усе від сну

Заспівав я під вікном

Звуть усі мене …шпаком.

Фізкультхвилинка ( скоромовка)

Сів шпак на шпаківню,

Заспівав шпак півню:

- Ти не вмієш так, як я, так, як ти не вмію я.

                                    

         

- Яке завдання стоїть перед учнями, коли до нас прилітають птахи?

Друга перемога сонця - наступила весняна хвиля, пробудження водойм, звільнення їх від криги. Вода заливає луки і долини, напуває вологою землю. (Картина І. Куїнджі «Рання весна»).

        

Загадки

Прислухайся до шуму-

З весною він іде!

Щось тріщить, ламається,

Скрегоче і гуде. (Льодохід).

Прокинувсь і відразу

До сонечка біжить.

Стрибає по камінчиках,

Хлюпоче і дзвенить (Струмок).

Третя перемога сонця - весна лісова. Ліс одягається в зелені шати. Всі співочі птахи повертаються в рідні краї. (Картина Молодчикова «Веселий травень» ).

4. Гра «Відгадай квітку за кольором».

- Я називатиму будь-який колір, а ви повинні відгадати, якій квітці він належить.

- Білий колір (Підсніжник, конвалія, нарцис).

- Жовтий (Мати-й-мачуха, кульбаба, калюжниця).

- Синьо-блакитний (Пролісок, барвінок, Сон-трава).

- Фіолетово-рожевий (Фіалка, ряст, бузок, медунка).

- Знайте, діти! Якщо в лісі чи в парку знайдете квіти, то помилуйтеся ними. Але не займайте їх. Частина з них занесена до Червоної книги. Якщо їх не оберігати, то вони просто загинуть, щезнуть і наступне покоління не зможе ними помилуватися.

- А зараз ваше завдання – написати  невеличкий твір про весну. (Завдання - кожному диференційовано).

ІІІ. Самостійна робота учнів. (Учні поділені на три групи).

1 група. Проліски- пишуть самі за власними спостереженнями.

2 група. Сон-трава- за словосполученнями.

3 група. Котики- працюють з деформованим текстом.

Завдання виконують під музику П. Чайковського «Пролісок»- з циклу «Пори року».

5. Робота над загадками, прислів΄ями, прикметами, які дібрали учні за попереднім завданням вчителя.

Весна -  найулюбленіша пора року багатьох з нас.  Тому народ склав багато казок, загадок, прикмет, прислів΄їв про неї. (Казка «Як Квітень до Березня в гості їздив», «Чотири бажання», К. Ушинського, «Усміхнися, весно» за В. Сухомлинським).

ІV. Підсумок уроку. Читання учнями своїх робіт, їх оцінювання.

Домашнє завдання: вправа 423 (диференційовано).

Проліски: виписати прислівники, синоніми та антоніми.

Сон - трава: виписати прислівники і пов΄язані з ними слова.

Котики: виписати прислівники.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29037. Условия применения свайных фундаментов. Конструктивные решения. Виды свайных фундаментов в зависимости от расположения свай в плане 32 KB
  Условия применения свайных фундаментов. Виды свайных фундаментов в зависимости от расположения свай в плане. В этих условиях чаще всего прибегают к устройству фундаментов из свай. Группы или ряды свай объединённые поверху распределительной плитой или балкой образуют свайный фундамент.
29038. Условия применения свайных фундаментов. Классификация свай по материалу, форме продольного и поперечного сечения 42.5 KB
  Сваи погружаемые в грунт в готовом виде в зависимости от материала из которого они изготовляются подразделяются на железобетонные деревянные стальные и комбинированные. Железобетонные сваи получившие наибольшее распространение в практике строительства подразделяются: по форме поперечного сечения на квадратные квадратные с круглой полостью полые круглого сечения прямоугольные тавровые и двутавровые рис.1; по форме продольного сечения на призматические цилиндрические с наклонными боковыми гранями пирамидальные...
29039. Понятие о висячих сваях и сваях-стойках. Определение несущей способности свай-стоек 28.5 KB
  По характеру передачи нагрузки на грунт сваи подразделяются на висячие сваи и сваистойки. К сваямстойкам относятся сваи прорезающие толщу слабых грунтов и опирающиеся на практически несжимаемые скальные или малосжимаемые грунты крупнообломочные грунты с песчаным заполнителем глины твёрдой консистенции. Сваястойка практически всю нагрузку на грунт передаёт через нижний конец так как при малых вертикальных перемещениях сваи не возникают условия для проявления сил трения на её боковой поверхности рис. Сваястойка работает как сжатый...
29040. Определение несущей способности висячих свай по таблицам СНиП. Понятие о негативном трении и его учёт при определении несущей способности свай 35.5 KB
  Расчёт несущей способности вертикально нагруженных висячих свай производится как правило только по прочности грунта так как по прочности материала сваи она всегда заведомо выше.0385 широко применяемый в практике проектирования и известный под названием практического метода позволяет определять несущую способность сваи по данным геологических изысканий. Метод базируется на обобщении результатов испытаний большого числа обычных и специальных свай вертикальной статической нагрузкой проведенных в различных грунтовых условиях с целью...
29041. Динамический метод определения несущей способности одиночной сваи. Понятие об отказе. Уравнение работ. Контроль за сопротивлением свай при их забивке 28.5 KB
  Динамический метод определения несущей способности одиночной сваи. При молотах ударного действия скорость погружения сваи принято характеризовать величиной её погружения от одного удара называемой отказом сваи. По величине отказа который замеряется при достижении сваей проектной отметки можно судить о её сопротивлении поскольку чем меньше отказ тем очевидно больше несущая способность сваи. Динамический метод и заключается в определении несущей способности сваи по величине её отказа на отметке близкой к проектной.
29042. Определение числа свай в фундаменте. Конструирование ленточных свайных фундаментов 27 KB
  Определение числа свай в фундаменте. Конструирование ленточных свайных фундаментов. Зная несущую способность сваи Fα и принимая что ростверк обеспечивает равномерную передачу нагрузки на все сваи фундамента необходимое число свай n на 1 м длины ленточного фундамента определяется по формуле: 1 где γк коэффициент надёжности принимаемый в зависимости от способа определения несущей способности сваи; N01 расчётная нагрузка на 1 м длины ленточного фундамента. Число свай на 1 м найденное по формуле 1 может быть дробным.
29043. Определение числа свай в фундаменте. Конструирование отдельно стоящих свайных фундаментов 22 KB
  Определение числа свай в фундаменте. Конструирование отдельно стоящих свайных фундаментов. Зная несущую способность сваи Fα принимая что ростверк обеспечивает равномерную передачу нагрузки на все сваи фундамента необходимое число свай n в кусте определяют по формуле 1 где γк коэффициент надёжности принимаемый от способа определения несущей способности сваи; N01 расчётная нагрузка на куст. Полученное по формуле 1 число свай округляется в сторону увеличения до целого числа.
29044. Договор аренды: понятие, элементы, права и обязанности сторон 125.5 KB
  Договор аренды имущественного найма это соглашениепо которому арендодатель обязуется предоставить арендатору имущество за плату во временное владение и пользование или во временное пользование. Поэтому правовое регулирование аренды обусловлено также платным характером временного пользования. Общие положения об аренде представляют собой нормы которые могут применяться к любым видам договора аренды если иное не установлено правилами об этих договорах ст.
29045. Договор подряда: понятие, элементы, права и обязанности сторон 51.5 KB
  По договору подряда одна сторона подрядчик обязуется выполнить по заданию другой стороны заказчика определенную работу и сдать ее результат заказчику а заказчик обязуется принять результат работы и оплатить его. Особенности данного договора: предметом договора является изготовление или переработка вещи либо выполнение другой работы. Оплачивается результат работы который подлежит передаче заказчику а не процесс; сторонами договора являются: подрядчик физическое или юридическое лицо. Отдельные виды договора подряда: бытовой подряд;...