79372

Збережемо книги

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити знання та вміння учнів щодо правил поведінки з книгою, виховувати любов і бережливе ставлення до книги, відремонтувати підручники. Обладнання: роздатковий матеріал у вигляді коміксу, пам’ятка для учнів, щодо збереження книг, ножиці, клей, папір, клейка стрічка.

Украинкский

2015-02-11

44.5 KB

0 чел.

Тема: Збережемо книги

Мета: закріпити знання та вміння учнів щодо правил поведінки з книгою, виховувати любов і бережливе ставлення до книги, відремонтувати підручники.

Обладнанн я: роздатковий матеріал у вигляді коміксу, пам’ятка для учнів, щодо збереження книг, ножиці, клей, папір, клейка стрічка.

Хід заняття

Заняття проводиться у вигляді гри-подорожі за допомогою коміксу.

I. Організаційна частина

Виховате ль. Якось на уроці української мови один хлопчик заснув і наснився йому сон. (дітям роздається на парту перший аркуш коміксу) Що книжка з рідної мови в нього найбрудніша:

Вся вона патлата,

Порвана, зім’ята

Що нема на ній лиця:

Без початку, без кінця.

Палітурки, як ганчірки

Книжка та ридає гірко.

Книжка з сумом та зітхнула

І в кватирку шмиганула.

Хлопчик вирішив наздогнати книжку і побіг за нею .Та коли він вискочив на

вулицю його книжки ніде не було. Заплакав хлопчик гірко і повернувся до

своєї кімнати. Він не знав, що йому роботи далі, де шукати книжку і як буде

він почуватися одиноким на уроці завтра. Відчаю у хлопчика не було меж.

Раптом у кутку кімнати, щось заворушилось і із темного кутка виліз

домовичок ,

- Не плач хлопчику - сказав він. Я допоможу тобі знайти твою книжку, але ти повинен пройти мої випробування.

Хлопчик дуже хотів повернути книжку , а тому погодився не роздумуючи. Ну добре, - сказав домовичок. Він враз трусонув своєю сивою бородою і хлопчик опинився біля входу в лабіринт.

- Якщо ти будеш уважним і наполегливим, ти швидко пройдеш лабіринт, а я тебе чекатиму при виході з нього, - сказав домовичок. На цьому і зник.

Лабіринт для хлопчика виявився занадто складним і тому він звернувся до нас за допомогою Тож давайте діти йому допоможемо. (Вихованцям роздається на парти малюнок лабіринту із завданнями. Діти виконують завдання використовуючи пам’ятку для учнів «Як продовжити життя книгам». Підказка: рухатись по лабіринту потрібно на зображення книги.)

Завдання. Що потрібно робити:

А) Якщо книжка потрапила у воду

Б) Якщо забруднилися сторінки

В) Якщо сторінки зім'ялися

Г) Якщо забруднилась обкладинка

Д) Якщо сторінки порвалися.

Виховател ь. Молодці діти! Ви не тільки впоралися із завданням. Але й допомогли вибратися хлопчику із лабіринту. На виході з нього він побачив поштову скриньку а в ній лист від домовичка. Давайте прочитаємо цього листа.(на парти роздається малюнок №3).

Так ,друзі. Наш герой мусить відремонтувати підручники, а поки він буде це робити ми теж не залишимося без справи. Давайте поглянемо якої допомоги потребують наші з вами книги.

II. &nb sp; Основна частина. Підклеювання підручників.

1) Інструктаж по техніці безпеки з ножицями.

2) Підклеювання підручників

3) Підсумок роботи.

Хлопчик також відремонтував книгу, але то була не його книга, і тому він вирушив далі. На його шляху виріс темний ,густий ліс, на узліссі якого на нього вже чекав домовичок. (роздається на парти малюнок №4) Якщо ти виконаєш моє завдання, то ти пройдеш через ліс і зустрінешся з моєю приятелькою, яка напевно знає де твоя книжка - мовив домовичок. А мені вже час повертатися до домівки, адже маю дуже багато справ. З цими словами і зник . Завдання складне. Тож не залишимо нашого приятеля в біді. Давайте діти згадаємо, які ви знаєте прислів’я про книги.(Діти розповідають прислів’я про книги)

Вихователь. Поки ми допомагали хлопчикові він тим часом пройшов крізь темний ліс і опинився на березі озера. Там він зустрів золоту рибку.( На парту роздається малюнок№5)

А хто мені скаже, що сказала золота рибка нашому знайомому? (Відповідь дітей за допомогою малюнка№5). Хлопчик знає відповіді на загадки, а ви? (Загадування учням загадок про книги) 

Вихователь. Молодці, ви теж добре обізнані. Тож я з вашого дозволу продовжу свою історію.

Золота рибка переправила нашого мандрівника на інший берег на якому лежить велика скриня замкнена величезним замком. ( Дітям роздається малюнок№6) Щоб її відчинити треба мати неабияку кмітливість. Я пропоную вам проявити її разом із хлопчиком. (Учням роздаються малюнки із головоломками) 

Вихователь. Ой які ж ви в мене молодці! Ви не тільки підібрали ключ до головоломки, але й за допомогою цього ключа відчинили скриню. А знаєте що потім сталося?

Скриня відчинилась і в радісні обійми хлопчика пригнула його книжка. Книжка Моя дорогенька. Я ніколи тебе більше не ображу, я завжди тебе... І раптом хлопчик прокинувся. Ой це був лише сон. І як мені таке могло наснитися, адже в мене всі книги в пошані. І стало йому на душі так весело і радісно, що пригадалась аж ось ця пісня.

Пісенька маленьких читачів

С.Михалков 

В кожнім домі, в кожній хаті-

У містах і на селі,-

Хто навчився вже читати,

Має книжку на столі.

Дружба з книгою – це свято,

Не було б його у нас,

Ми не знали так багато

Про новий і давній час.

III. Заключна частина. 

Вихователь. Діти, я хочу, щоб ви не потрапляли в такі історії ні на яву ні у вісні. А щоб цього не трапилось я хочу вам побажати:

Дружіть із книгами, і їх ви поважайте.

Шануйте книги, більше їх читайте.

Бо книги -це віконця світ, хочу вам сказати.

Читати будете і будете усе ви знати

Староприлуцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

Вихователь: Ольшевський В.В.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20591. Німецько-фашистський окупаційний режим в Україні. Радянський партизанський рух у більшовицьке підпілля 55 KB
  Майже по 200 тис. осіб знищили гітлерівці в Янівському Станіславському Львівському Рівненському Проскурівському і Славутському майже по 100 тис. У Миколаєві в двох таборах Шталаг № 364 та Дулаг № 162 знищено ЗО тис. У Дарницьких таборах загинуло понад 130 тис.
20592. Український національно-визвольний рух в роки Другої світової війни. ОУН і УПА 29.5 KB
  ОУН і УПА. На початку війни Організація українських націоналістів ОУН виступила проти Москви у союзі з німцями. ОУН планувала використати ці частини для утворення в майбутньому національної армії а німці мали намір використовувати їх для каральних акцій спрямованих передусім проти поляків і євреїв. На проголошення незалежної Української держави німці не погодилися: український уряд було розігнано а деяких його діячів заарештовано що поглибило розкол в ОУН на два крила.
20593. Физические процессы в вакууме 414 KB
  При перемещении твердого тела со скоростью vn за счет передачи количества движения молекулам газа возникает сила внутреннего трения. Коэффициент пропорциональности называем коэффициентом динамической вязкости а отношение коэффициентом кинематической вязкости плотность газа. Во всех случаях увеличивается при росте температуры газа. Таким образом сила тения в области высокого вакуума пропорциональна молекулярной концентрации или давлению газа.
20594. Скорость сорбции 304 KB
  Если то скорость сорбции можно найти из исходного уравнения: Первое слагаемое в левой части уравнения представляет собой скорость конденсации газа на поверхности покрытой мономолекулярным слоем. В металлах зависимость растворимости от давления и температуры имеет вид: где n число атомов в молекуле газа энергия активации при растворении газа; постоянный коэффициент. Растворимость газа в металлах пропорциональна диссоциированию газа. Для двухатомных молекул это равносильно пропорциональности корню квадратному из давления газа над...
20595. Молекулярная откачка 195 KB
  Молекулы газа находящиеся в канале соударяются с движущейся поверхностью получая приращение количества движения в направлении насоса предварительного разрежения. Дифференциальное уравнение течения газа через канал постоянного поперечного сечения в установившемся режиме к=const можно записать в виде разности прямого и обратного потоков: где проводимость канала с неподвижными сторонами; длина канала или . Для имеет максимальное значение а при имеет место набольшее значение коэффициента компрессии: В связи с тем что...
20596. Ионно-сорбционная откачка 361.5 KB
  Этот способ удаления газа получил название ионной откачки. Максимальная удельная геометрическая быстрота ионной откачки может быть определена по формуле: где μ коэффициент внедрения ионов удельная частота бомбардировки плотность ионного тока q электрический заряд; n молекулярная концентрация газа. Сорбционная активность этих пленок используется для хемосорбционной откачки. Поглощение инертных газов пленками практически не происходит что требует для их удаления применения вспомогательных средств откачки наиболее удобными...
20597. Электрические явления в вакууме 272.5 KB
  Вид элемента системы Вязкостный режим Молекулярный режим Круглое отверстие диаметром dм Отверстие произвольной формы площадью Ам2 Трубопровод диаметром d длиной l Трубопровод прямоугольного сечения авм Трубопровод с равносторонним треугольным сечением асторона м Трубопровод эллиптического сечения абольшая в малая оси м Труборовод диаметром d с коаксиально расположенным стержнем диаметром dг м а в 1 2 5 10 100   23 37 47 50 53 53  11 12 13 14 Электрические явления в вакууме Прохождение электрического тока...
20598. Понятие о вакууме и давлении 368 KB
  Вакуумсостояние газа при котором его давление ниже атмосферного. Вакуум количественно измеряется абсолютным давлением газа. Свойства газа при низких давлениях изучаются физикой вакуума являющейся разделом молекулярнокинетической теории газов. Основные допущения используемые в физике вакуума можно сформулировать в следующем виде: газ состоит из отдельных молекул; существует постоянное распределение молекул газа по скоростям т.
20599. Основы кодирования речевых сигналов 376.5 KB
  Существующие алгоритмы сжатия информации можно разделить на две большие группы: 1 алгоритмы сжатия без потерь: алгоритм ЛемпеляЗива LempelZiv LZ; RLE Run Length Encoding; кодирование Хаффмена Huffman Encoding; 2 алгоритмы сжатия с потерями: JPEG Joint Photographic Expert Group; MJPEG; MPEG Motion Picture Expert Group. MPEG ориентирован на обработку видео. Возникновение стандартов MPEG Активная разработка методов и стандартов сжатия видеоданных началась с появлением цифровых видеосистем. Но когда речь идет о...