79396

З чого складається комп’ютер

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Познайомити учнів з основними складовими частинами комп’ютера, їх призначенням. Скласти модель комп’ютера. Повторити техніку безпеки при роботі з комп’ютером; Виховувати дбайливе відношення до устаткування кабінету;

Украинкский

2015-02-11

143.5 KB

3 чел.

Розробка уроку інформатики

«З чого складається компютер»

2 клас

Мета уроку:

  1.  Познайомити учнів з основними складовими частинами комп’ютера, їх призначенням.
  2.  Скласти модель компютера.
  3.  Повторити техніку безпеки при роботі з комп’ютером;
  4.  Виховувати дбайливе відношення до устаткування кабінету;

Обладнання: презентація по темі уроку, комп’ютер, деталі комп’ютера

Хід уроку:

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні Елзік та Мудрунчик завітають в гості в школу до Ганнусі. Щоб їм дозволили побувати на уроці у Ганусі, допоможіть повторити їм основні правила поведінки в комп’ютерному класі.

  •  «Мозковий штурм»
    1.  Чи можна розпочинати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?
    2.  На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
    3.  Як треба тримати спину?
    4.  Чого не можна торкатися?
    5.  Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
    6.  Чи можна їсти за комп'ютерним столом?

(Діти відповідають)

  •  «Розминка»

На попередньому уроці ми зясували, що інформатика займається вивченням різних способів передавання, збереження та обробки інформації, а допомагає нам в цьому комп’ютер.

  1.  Для чого людині комп’ютер?
    1.  Як використовуєте його ви?
    2.  Як комп’ютер допомагає вашим батькам на роботі?
    3.  Які бувають комп’ютери?

(Діти відповідають)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Для того, щоб вміти працювати на комп’ютері, необхідно знати, з чого він складається, з яких основних пристроїв. Переглянемо презентацію «З чого складається комп'ютер» (Перегляд презентації, паралельно перегляд окремих пристроїв) 

  •  Читання підручника вголос стор. 24 – 25.

  •  Робота в групах

Діти виконують завдання розкласти малюнки – деталі по групах:

  1.  Пристрої введення інформації
    1.  Пристрої виведення інформації
    2.  Пристрої системного блоку

Деталі-малюнки:

   

Діти розподіляють малюнки. На звороті кожного малюнка написані літери.

Якщо діти вибрали малюнки вірно, на звороті вони мають прочитати:

«УРА», «ГАРНО», «БРАВО!». Кожна група називає своє слово.

  •  Фізкультхвилинка

 

  1.  Робота за комп'ютером

Сьогодні ми розпочинаємо учитися працювати з мишкою. На екрані зображення парку. Вам потрібно полити квіти. Воду для поливу будете брати з річки. Якщо ваші дії будуть правильними, то зі шлангу поллється вода.

  •  Практична робота учнів.

Вчитель допомагає учням працювати за комп'ютером.

  •  Релаксація.

  1.  Швидко покліпати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
    1.  Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перенести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

V.Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

Що нового ви дізналися на уроці?

Назвіть основні складові частини комп'ютера.

VI.   Домашнє завдання.

Виконати завдання 7 на сторінці 27.

Вивчити складові частини комп'ютера (стор. 24 - 25).

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42537. ИССЛЕДОВАНИЕ ИСТОЧНИКОВ И СПОСОБОВ ОСЛАБЛЕНИЯ ПРОИЗВОДСТВЕННОГО ШУМА 9.42 MB
  Шум представляет собой сочетание звуков, различных по частоте и интенсивности в частотном диапазоне 16-20000 Гц, не несущих полезной информации. В каждой точке пространства, в котором распространяются звуковые волны, давление и скорость движения частиц воздуха изменяются во времени. При колебаниях частиц воздуха, вызванных прохождением звуковой волны, возникает избыточное (относительно атмосферного) давление, называемое звуковым давлением Р, Па
42538. Побудова системи масового обслуговування з втратами та без очікування 23 KB
  Кількість обслуговуючих пристроїв Кг де Кг кількість голосних букв в Вашому прізвищі. Процедура розподілу потоків поміж обслуговуючими пристроями: Якщо Кп – парне, то – рівномірно на всі пристрої, якщо Кп – непарне, то спочатку спроба на перший пристрій, при занятості на другий і т.д.
42539. Понятие социального действия. Социальное взаимодействие 15.4 KB
  Социальное действие - действие человека (независимо от того, носит ли оно внешний или внутренний характер, сводится к невмешательству или к терпеливому принятию), которое по предполагаемому действующим лицом или действующими лицами смыслу соотносится с действием других людей или ориентируется на него
42540. Концепция общества. Общество как система 15.77 KB
  Социальная система - структурный элемент социальной реальности, определенное целостное образование, основными элементами которого являются люди, их связи и взаимодействия.
42541. Принципы типологии общества. Типы общества 16.21 KB
  Традиционное общество — это общество с аграрным укладом, малоподвижными структурами и способом социокультурной регуляции, основанном на традициях (традиционное общество). Поведение индивидов в нем строго контролируется, регламентируется обычаями и нормами традиционного поведения, устоявшимися социальными институтами
42542. Первині засоби пожежегасіння та дослідження якості вогнегасних речовин 37 KB
  В комплексі заходів спрямованих на ліквідацію пожежі що використовуються в системі протипожежного захисту важливе значення має вибір найбільш раціональних способів та засобів припинення горіння згідно зі СниП 2. Існують такі основні способи припинення горіння : Охолодження зони горіння або речовини що горять нижче певних температур. Ізоляція вогнища горіння від повітря. Хімічне гальмування інгібування швидкості реакцій окислення горіння у полумї.
42543. Імітаційна модель CALL-центру 29 KB
  Вихідні дані Кп кількість букв у Вашому прізвищі 5. Кг кількість голосних букв в Вашому прізвищі 2. Кприг кількість приголосних букв в Вашому прізвищі 3. Кількість операторів = Кп = 5 Обробка викликів надання відповіді користувачеві розподіляється за законом Паретто.
42544. КОНТРОЛЬ ПАРТИИ ИЗДЕЛИЙ, ВЫБОР ОРГАНИЗАЦИОННОЙ СТРУКТУРЫ 893.5 KB
  Бригады получают конкретное задание детально знакомятся с постановкой задачи разбивают ее на простейшие выясняют тип распределения контролируемого параметра и определяют его числовые вероятностные характеристики.
42545. Разработать Windows Forms приложение - программу-калькулятор дробей 44 KB
  не имеют общих делителей то дробь называется несократимой; любая дробь может быть представлена к несократимой если её числитель сократить на их наибольший общий делитель Hog наибольшее натуральное число на которое они оба делятся без остатка; две любые дроби b и c b считаются равными если d=bc; две несократимые дроби считаются равными если равны их числители и знаменатели =c и b=d. Умножение: W W'={U U'V V'} W=U d1V d2 и W'=U' d2V' d1 где d1=HogUV' и d2=HogU' V. Деление: W W'={U U' V...