79903

День художньої творчості за темою «Дизайнер і техніка». Колективне художньо – ігрове конструювання технічних моделей. Захист власних винахідницьких проектів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріпити уміння дітей з технічного моделювання, розвивати конструкторську винахідливість, прояв фантазії, виховувати почуття любові до праці. Обладнання: технічні конструктори, конструктори «Lego», фотографії космічної техніки з деталей металоконструктора, мультимедійне обладнання...

Украинкский

2015-02-15

56 KB

2 чел.

Конспект уроку з трудового навчання (4 клас)

Тема. День художньої творчості за темою «Дизайнер і техніка». Колективне художньо – ігрове конструювання технічних моделей. Захист власних винахідницьких проектів.

Мета. Закріпити уміння дітей з технічного моделювання, розвивати конструкторську винахідливість, прояв фантазії, виховувати почуття любові до праці.

Обладнання: технічні конструктори, конструктори «Lego», фотографії космічної техніки з деталей металоконструктора, мультимедійне обладнання, ілюстрації із зображенням космічних ракет, папки «Правила безпечної праці на уроках трудового навчання: технічної і художньої праці».

Тип уроку: формування нових знань.

Хід уроку

І. Підготовка робочих місць до уроку

ІІ. Організаційний момент

  Привітання

 Добрий день, шановні гості!

 Добрий день, у добрий час

 І запрошуєм ласкаво

 На урок трудового навчання:

 технічної і художньої праці

 В четвертий клас!

 Тож девіз тепер згадаймо

 І урок вже починаймо!

 

 Девіз уроку. Знаємо! 

   Творимо!

   Зможемо!

   Зуміємо!

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно й гарно

І виконувати те,

Про що мова буде йти.

ІІІ. Актуалізація знань про загальні правила безпечної трудової діяльності

Учитель. Ви жителі країни «Умілі руки», маєте свій Основний закон про правила безпечної трудової діяльності. Давайте його пригадаємо.

Учні по черзі називають окремі правила

Стаття 1. Працювати слід у спеціальному робочому одязі (халат, фартух, нарукавники).

Стаття 2.  З інструментами потрібно поводитись обережно.

Стаття 3. Працювати треба охайно, дбати про чистоту оточуючого довкілля.

Стаття 4. Треба економно використовувати матеріал.

Стаття 5. Роботу виконувати дисципліновано, без зайвих рухів, балаканини.

Стаття 6.  Цінувати кожну хвилину робочого часу, не витрачати її марно.

              Учитель. Урок сьогодні незвичайний

І настрій, бачу, у вас гарний.

Я пропоную вам на місці не сидіти,

А в космос на ракеті полетіти.

– До уявного польоту в космос необхідно підготуватися. Стартуватимемо з нашої планети Земля, яка входить до сонячної системи. Земля – це велика куля, яка обертається навколо Сонця. Я гадаю, що у вас є чимало запитань до мене, але найкраще проконсультуватися у фахівців, які люб’язно погодилися нам допомогти у підготовці до польоту.

Учень-астроном. У Сонця, крім Землі є ще вісім «космічних будинків», їх називають планетами. У кожної планети своє ім’я: Меркурій, Венера, Марс, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон, Юпітер.

Вчитель. Які продукти ми повинні приготувати для подорожі у космос?

Учень-кухар. Ніякі продукти з тих, якими ви харчуєтесь щоденно вам не знадобляться. Ви не зможете смакувати ані котлетами, ані борщем, ані варениками. Усі продукти спеціально обробляються і у вигляді пасти, подібної до зубної, заправляються в тюбики. Наші космонавти в польотах не голодують, але дуже сумують за земними стравами.

Вчитель. Які речі з нашого гардеробу потрібно взяти з собою?

Учень-кутюр’є (модельєр). Космічний одяг особливий. Він складається із скафандра, який постачає кисень для дихання і підтримує необхідний тиск, та костюма, що одягають під нього зсередини.

Вчитель. Хто були перші підкорювачі Всесвіту?

Учень-історик. Першими живими істотами які побували в космосі були собаки – Білка і Стрілка.

12 квітня – День космонавтики. 2011 рік – це ювілейний рік, адже рівно пів століття тому світ дізнався про перших першопрохідців Всесвіту. Першим у світі космонавтом був Юрій Гагарін. Який на кораблі «Восток» здійснив орбітальний обліт планети Земля. Політ тривав 108 хв.

Першим українським космонавтом був Леонід Каденюк.

Сенсація – в космосі жінка! Валентина Терешкова, яка поповнила список підкорювачів Всесвіту.

Вчитель. Діти, ви не передумали летіти? Вас зацікавили розповіді наших гостей?

   Що ж, для початку поміркуємо.

   Де космодром свій розташуємо.

   Мені здається, стартувати

   Найкраще з класної кімнати.

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

Тема. День художньої творчості за темою «Дизайнер і техніка». Колективне художньо – ігрове конструювання технічних моделей. Захист власних винахідницьких проектів.

Словникова робота.

  •  Хто такий дизайнер?

Дизайнер – це людина, що займається дизайном, тобто зовнішнім виглядом, оформлення чого-небудь.

  •  Що таке конструювання?

Конструювання – це створення, розробка будови виробу або окремих його частин.

  •  Хто такі конструктори?

Конструктори – це люди, які придумують, щось нове невідоме.

  •  Хто ж був головним конструктором космічних ракет, хто їх створив? (Головним конструктором космічних ракет був українець С. Корольов, який народився в місті Житомир)

  •  Яку космічну техніку ви знаєте? ( космічні ракети, супутники, космічні кораблі, станції, планетоходи)

  •  Молодці! Ви знаєте багато видів космічної техніки!

Завдання уроку

  1.  Закріпити уміння з технічного моделювання.
  2.  Створити нові космічні моделі за власним задумом.
  3.  Працювати творчо в групі.
  4.  Захист власних винахідницьких проектів.

Вправа «Очікування»

Учні оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою: «Я очікую…»

V. Фізкультхвилинка

Гра «Я космонавт»

Вправа 1: «Одягаємо скафандр».

Вправа 2: «Вибираємо ракету».

Вправа 3: «Одягаємо шолом».

Вправа 4: «Застібаємо пояс».

Вправа 5: «Заводимо двигун».

Вправа 6: «Невагомість».

VI. Розгляд зразка виробу

  •  На дошці показані зразки космічної техніки. Виберіть для себе той вид, який вам найбільше сподобався. Можливо, вони допоможуть вам при конструюванні своєї власної космічної техніки.

  •  Для того, щоб ваші вироби були більш цікавими, нагадую, що, крім головної частини корпусу, до апаратів належать антени, панелі, сонячні батареї, і чим більше ви проявите фантазії, кмітливості при виконанні цих частин, тим цікавішим буде ваш космічний корабель.

  •  Підручник І.М. Веремійчика «Трудове навчання. Майструй і твори» с. 108 – 109

VIІ. Відбір матеріалів та інструментів

  •  Виберіть собі матеріали з якими ви будете працювати.

VIII. Правила техніки безпеки та гігієни праці

Інженер з техніки безпеки.

  •  Повторюємо правила безпечної роботи з металоконструктором.
  1.  Закручуючи гвинти викруткою, не можна сильно на неї натискати, щоб вона не зіскочила і не поранила руки.
  2.  Не можна тримати в роті гвинти, гайки та інші деталі.

ІХ. Колективна робота в групах

  •  Сьогодні я хочу, щоб ви також стали, хоча б на час уроку, конструкторами і дизайнерами.
  •  Ваші космічні апарати повинні мати власний задум. Тобто відрізнятися один від одного. Ви повинні вміти пояснити для чого створена та чи інша космічна техніка.

Пісня «Трава у дома»

Х. Оцінювання виробів

Учні оглядають складені моделі на видному місці і визначають найкращу з них.

ХІ. Підсумок уроку

  •  Хто отримав задоволення від своєї праці? Чому?

  •  Я вважаю, що ви потрудились дуже добре, створили нові космічні моделі. Можливо, хтось виросте і також прославить нашу Україну, як Сергій Корольов.

  •  Ось і закінчилися усі підготовчі роботи до польоту. Ви сконструювали космічну техніку. Оголошую готовність № 1! Починаємо відлік до старту: п’ять, чотири, три, два, один – полетіли!

Ну от, ми в космічну техніку сіли!

Увага: старт і полетіли!

Ніхто не зможе нам сказати,

Що ми не справжні космонавти!

ХІІ. Прибирання робочих місць

Кравченко Т.А., вчитель початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6, Черкаської області

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31114. Мировая валютная система 154.5 KB
  Манипулирование валютным курсом путем девальвации или ревальвации валюты изменение учетной процентной ставки проведение инфляционной или дефляционной политики для регулирования движения товаров услуг и капитала использование международных займов и кредитов и наконец реструктуризация внешней задолженности все это позволяло поддерживать платежные балансы в известной степени временно уравновешенными и отодвигать погашение отрицательного сальдо за счет резервов золота на неопределенное время например периодически продлевая сроки...
31115. Макроэкономическое равновесие. Модель совокупности спроса и совокупного предложения 398.4 KB
  Рыночная система будет находиться в состоянии равновесия если при действующем уровне цен в экономике величина предполагаемого объема производства в экономике равна величине совокупного спроса. Пересечение кривых совокупного спроса и совокупного предложения таким образом определит равновесный реальный объем внутреннего производства и равновесный уровень цен в экономике. Макроэкономическое равновесие будет достигаться в точке Е при следующих его параметрах: РE равновесный уровень цен в экономике; QE равновесный объем производства в...
31116. Экономический выбор, экономические отношения. Граница производственных возможностей 278.68 KB
  Производственные возможности экономической системы ограничены редкостью применяемых ресурсов которая по мере развития общества не только сохраняется но и возрастает. Таким образом основной проблемой эффективного функционирования экономической системы является проблема выбора. Проблема выбора находит отражение в трех основных вопросах: Что производить ⇒ какие из возможных товаров и услуг должны производиться в данной экономической системе в определенный период времени Как производить ⇒ при какой комбинации производственных ресурсов с...
31117. Основы рыночной экономики 41.78 KB
  Они же являются собственниками факторов производства. Его основные признаки: 1 экономическая свобода участников производственного процесса 2 наличие конкуренции как среди продавцов так и среди покупателей 3 максимизация частной выгоды дохода прибыли как цель экономической деятельности и 4 регулирование производства распределения обмена и потребления через механизм цен. Вместе с тем рыночный механизм не идеальный способ регулирования общественного производства. Циклическое развитие производства сопровождается недоиспользованием...
31118. Основы теории потребления 186.96 KB
  Хватит ли денег чтобы осуществить покупку Чтобы ответить на первый вопрос надо выяснить полезность вещи для потребителя чтобы ответить на второй – исследовать цену чтобы решить третий вопрос – определить доход потребителя. Эти три проблемы – полезность цена и доход – и составляют содержание теории поведения потребителя. Для обозначения того удовольствия или удовлетворения которое получают люди от потребления товаров или услуг экономисты используют термин полезность U utility. Кардиналисткая количественная полезность ...
31119. Предпринимательство. Экономическая природа предпринимательства 64.97 KB
  Экономическая природа предпринимательства Предпринимательство одна из важнейших составляющих современной экономики. Основную часть российского предпринимательства составляет малый и средний бизнес. Общественный характер предпринимательства означает не только деятельность участвующих в нем агентов но и наличие в общественном хозяйстве определённых условий позволяющие реализовать присущие предпринимательству функциональные признаки. Совокупность таких...
31120. Фирма в условиях совершенной и несовершенной конкуренции 33.39 KB
  Равновесие фирмы в условиях совершенной и несовершенной конкуренции На любом рынке любой его субъект действует в соответствии с правилами этого рынка. Они в свою очередь зависят от таких факторов как количество участников наличие барьеров входа и выхода с этого рынка степени влиятельности каждого из субъектов на весь рынок их доли рынка. Это и определяет условную принадлежность рынка к какомулибо из видов: полиполия совершенная конкуренция олигополия монополия или монопсония. concurenti от concurrere сталкиваться это тип...
31121. Рынки факторов производства и формирование доходов 256.46 KB
  Рынки факторов производства и формирование доходов. Рынки факторов производства и формирование доходов Спрос на факторы производства Рынки факторов производства это рынки труда капитала земли полезных ископаемых информации знаний интеллектуальных способностей предпринимательского таланта. Рынки факторов производства имеют свои особенности которые необходимо учитывать. Все факторы производства используемые в хозяйственной деятельности можно разделить на две группы: 1 материальные к которым относятся капитал и земля; 2 социальные...
31122. Антимонопольное регулирование 197.06 KB
  Представляет собой комплекс экономических административных и законодательных мер осуществляемых государством и направленных на то чтобы обеспечить условия для рыночной конкуренции и не допустить чрезмерной монополизации рынка угрожающей нормальному функционированию рыночного механизма. АНТИМОНОПОЛЬНОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО комплекс законов и правительственных актов в странах с рыночной экономикой направленных на поддержание конкурентной среды в различных сферах предпринимательской деятельности противодействие монополизму и противодействие...