79912

Розваги вдома

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні ми познайомимось з тим як можна розважатися вдома чим можна гратися а від чого треба знаходитися подалі. Всі ці знання вам необхідні для того щоб ігри і розваги вдома приносили лише радість задоволення а не були причиною травм пожеж і біди.

Украинкский

2015-02-15

144.5 KB

0 чел.

Урок з курсу «Основи здоров’я»

в 2-В класі  на тему:

«Розваги вдома»

        Вчитель Квач Н.М.


Урок з курсу «Основи здоров’я» в 2 класі на тему: «Розваги вдома»

Квач Ніна Миколаївна

учитель вищої категорії,

Старший учитель,

м. Полтава, зш №11

Мета:  Ознайомити дітей з небезпечними ситуаціями, які можуть виникнути   в  квартирі, вчити їх основних правил поведінки в екстремальних ситуаціях;  формувати навички безпечних розваг удома, вміння вибирати місця та  іграшки для розваг. Розвивати навички користування побутовою технікою,  ліками. Розширити уявлення дітей про небезпечні речовини у побуті.

Обладнання: малюнки й ілюстрації по темі уроку.

Інтерактивний урок

Хід уроку

І. Організаційний момент

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

                    Будемо працювати старанно,

 Щоб почути у  кінці,

          Що у нашім другім класі

       Діти – просто молодці!

ІІ. Вступне слово вчителя

Сьогодні ми познайомимось з тим, як можна розважатися вдома, чим можна гратися, а від чого треба знаходитися подалі. Пригадаємо правила користуватися побутовою технікою; поговоримо про обережне поводження з ліками.  Всі ці знання вам необхідні для того, щоб ігри і розваги вдома приносили лише радість, задоволення, а не були причиною травм, пожеж і біди.

ІІІ. Мотивація

Сформулювати мету сьогоднішнього уроку може кожен з вас, скориставшись фразою: « На цьому уроці я дізнаюся …»

ІV. Робота над темою уроку

  1.  Вірш А. М’ястківського «Сама в хаті»

Кошенятко чеше вуса

Лапками двома.

На базар пішла матуся,

Вдома я сама.

Вмиюсь чисто, вмиюсь біло

І тоді візьмусь за діло.

Підмету гарненько в хаті,

Молока дам кошеняті.

Своє ліжко застелю,

Квіти в горщику поллю.

Заплету я кіски русі

І чекатиму матусю.

  1.  Технологія «Мікрофон»

  •  Розкажіть, у які ігри ви граєтесь, як розважаєтесь, якщо вдома ви залишаєтеся самі?

  1.  Розповідь учителя

      Найголовніше, що повинно бути з вами під час будь – яких розваг -  це   Б Е З П Е К А.

Тільки якщо ваші ігри будуть безпечними, ви можете сказати, що вмієте гратися і відпочивати.

 Для власної безпеки краще гратися у своїй кімнаті або в загальній кімнаті в своєму куточку. На місці ваших розваг завжди повинно бути чисто і прибрано.

 Чи можете ви в будь-який момент сказати, де знаходиться та чи інша ваша іграшка? Якщо так, ви – справжній господар свого відпочинку.

    Одним із зручних місць для тихих ігор та розваг є ваш робочий стіл. За ним зручно малювати, грати в шахи чи шашки, складати конструктор, робити витинанки, розгадувати ребуси і кросворди.

  1.  Кросворд

        Р у к а в и ч к а

Д ю й м о в о ч к а

                        К о з а

          К о л о б о к

  П о п е л ю ш к а 

  1.  Ішов дід лісом, та й загубив …(рукавичку)
  2.  Маленька дівчинка із тюльпана (Дюймовочка)
  3.  Героїня казки «… - дереза»
  4.  Хто співав цю пісеньку?

Я від баби втік,

Я від діда втік,

То й від тебе втечу! (колобок)

  1.  Дівчина, яка загубила на балу кришталевий черевичок (Попелюшка).

 

  1.  Загадки

Він з хоботом резиновим,

З шлунком парусиновим.

Як загуде його мотор,

Ковтає він і пил, і бруд. (пилосос)

Ось так дім – одне вікно,

Кожний день в вікні кіно. (телевізор)

В нашій кухні кілька літ

Він воркує наче кіт.

І ховає справжню зиму

За надійними дверима. (холодильник)

Вітя вірш прочитав,

Я з Сергійком заспівав.

Слово в слово, тон у тон

Повторив … ( магнітофон )

  •  Які правила користування електроприладами ви знаєте?

  1.  Вірш «Обережно з газом!»

Мама донечці – малечі

Варить кашу кожний вечір.

І говорить їй щоразу:

« Обережно, доню, з газом!

Витік газу небезпечний,

Газ отруйний, і до речі,

Навіть від іскринки газ

Може вибухнути враз.

Від його вогню пожежі …

Будь уважна з ним - без межі!

Будь обачна з ним завжди!

І не станеться біди»

  1.  Метод  « Прес»

Хто ж відмовиться подивитися цікавий мультфільм по телевізору. А як тобі подобається перемагати у комп’ютерних іграх! Але завжди потрібно пам’ятати про правила перегляду телепередач.

Позиція                      «Я вважаю, що …»

Обґрунтування        «…тому, що …»

Приклад                    «…наприклад…»

Висновок                   «Тому я вважаю …»

(фото 1)

  1.  Фізкультхвилинка (вправи для очей)

  1.  Завдання «Кому з цих людей ти відчинив би двері?»

( малюнки лікаря, міліціонера, сантехніка, листоноші)

Не відчиняй двері чужому,

Не вір його жодному слову.

Він скаже тобі: «Я від мами,

Вона забула свою панаму».

Ти незнайомця пустиш у хату,

А в нього зброя, він пихатий.

Тебе він може налякати,

І шубу мамину забрати.

  1.  Інсценування вірша «Не займай!» (фото 2)

Якось вранці на вітрині

В господарчім магазині

Говорили хімікати:

«Дуже люблять купувати

Всіх нас господині.

Допоможемо їм прати,

Чисто дім поприбирати,

Колір сукні відновити,

Гарну зачіску зробити.

Та не треба забувати,

Що хімічні речовини,

Якщо візьме нас дитина,

Можуть лиха їй завдати»

  1.    Надання необхідної інформації

      Всі небезпечні речовини ( гас, ацетон, бензин, відбілювач, рідина проти комах – шкідників та інші ) дорослі повинні зберігати у спеціально відведених місцях. Ваше завдання – ні за яких умов не брати в руки пляшки, банки, каністри з речовинами, якими користуються дорослі. Вони зберігають у собі велику небезпеку – отруєння, опіки, пошкодження очей і слизових оболонок носа і рота, пожежу і, навіть, смерть.

  1.   Розповідь вчителя «Ліки  -  не іграшки»( за Г.Бліновим)

        Одного разу на станцію швидкої допомоги зателефонувала дівчинка, сказала, що гралася з братиком, а він чомусь раптово заснув. Дорослих вдома немає, а вона ніяк не може брата розбудити…. Заблимала на «швидкій» тривожна синя лампа, завила сирена, і лікарі полетіли по вулицях. Тільки  бригада швидкої допомоги зайшла в квартиру і побачила блідого хлопчика, що нерухомо лежав на підлозі, всі зрозуміли, що він не спить, а йому дуже-дуже погано.

  1.    Гра «Передбачення»

Що на вашу думку станеться далі?

Які докази можете навести?

Що сталося насправді?

  1.    Робота в зошитах (с.32)

Підкреслити назви небезпечних речовин.

     Крем, папір, мед, ацетон, молоко, ртуть, вода, нафта, сік, бензин, оцет, лак, олія, розчинник, фарба, сода, спирт, одеколон, мило, шампунь, дихлофос, клей.

  1.   Корисні поради

Якщо ти вдома сам, то можна:

  •   Читати, малювати, розфарбовувати малюнки, гратися іграшками.

  •  Скласти нові слова з букв слова,наприклад, «ластівка».

  •  Утворити ланцюжок слів від слова хліб – будинок – кіт - …

  •  Розгадувати і складати кросворди, ребуси. Наприклад:

пе

нал (пенал)     Г 1 А (година)     ли 100 к (листок)

  1.   Гра в русі «Незакінчене речення»

« Коли телефонуємо за таким номерами 101, 102, 103, 104?»

   Творчий підсумок уроку

На аркуші паперу діти обводять свою долоню і на кожному пальчику дають відповіді на запитання (записані на дошці).

Великий – що найбільше сподобалось на уроці?

Вказівний – з яким настроєм пройшов урок?

Середній – що нового ви дізналися?

Безіменний – що найбільше схвилювало?

Мізинчик – яку рису характеру ви хотіли б у собі вдосконалити?

Долоньки з написами зачитуються за бажанням дітей, а потім прикріплюються на дошку.

Будьте завжди розумні, розважливі, ні за яких обставин не панікуйте. Дотримуйтесь правил поводження з різними приладами, предметами. Пам’ятайте! Ваше здоров’я і ваша безпека у ваших руках.

Додаток

Фото 1  Метод «Прес»

Фото 2 інсценування вірша «Не займай!»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54184. ПРОГРАМА факультативного курсу з математики для учнів 10-11 класів універсального профілю ЗНЗ «Довузівська підготовка з математики» 170.5 KB
  Поглиблення реалізується на базі вивчення методів і прийомів розвязування математичних задач які потребують застосування високої логічної та операційної культури розвиваючих науковотеоретичне і алгоритмічне міркування учнів. МЕТА КУРСУ: розвиток математичних здібностей учнів; формування алгоритмічного мислення та високої логічної культури; вироблення навичок самостійної роботи при розв’язуванні задач; перенесення засвоєних знань на розв’язування складних та нестандартних задач; якісна підготовка до незалежного зовнішнього...
54185. Развитие логического мышления на уроках математики 139.5 KB
  Упражнение Добавь слово Первый ученик называет слово второй называет слово первого и добавляет своё слово третий называет слова первого и второго и добавляет своё слово и т. изначальное умение обеспечивающее сознательное отношение к письму мотивирующее обращение к правилу к словарю.
54186. Обобщение и систематизация знаний по теме «Квадратичная функция» 316 KB
  Способствовать формированию навыков применения алгоритмов построения графиков квадратичной функции решения неравенств второй степени графическим способом методом интервалов c помощью программы dvnced Grpher. Учитель сообщает что цель урока – систематизация знаний по теме Квадратичная функция формирование умений построения графиков квадратичной функции и решения неравенств второй степени графическим способом и методом интервалов. Домашнее задание 1Построить график квадратичной функции Y= x 2x – 3 Решение DY:x R EY:...
54187. Геометричні фігури (математична народна казка) 1.41 MB
  Козак Мамарига ведучий і різні геометричні фігури жителі казкового села: Точки Відрізок Пряма Промінь хазяйка казкового палацу Геометрія Кути гострий прямий і тупий Бісектриса Трикутник. Квадрат і трикутник. Трикутник показує своє зображення і продовжує. Я найпростіший з багатокутників.
54188. Решение неравенств второй степени с одной переменной.(9 класс) 5.3 MB
  Ввести понятие неравенства второй степени с одной переменной, дать определение. Познакомить с алгоритмом решения неравенств на основе свойств квадратичной функции. Сформировать умения решать неравенства данного вида.
54189. Развитие культуры в эпоху мезолита и неолита. Понятие неолитической революции 33 KB
  В эпоху мезолита изменились климатические условия на планете. Одни животные, на которых охотились, исчезли; им на смену пришли другие. Стало развиваться рыболовство
54190. Лекційно-практична система навчання математики з використанням групових форм роботи 774 KB
  Розв’язування задач на використання поняття та властивостей арифметичної прогресії Мета. Закріплення учнями поняття арифметичної прогресії та її властивостей. Біля дошки 3 учні виводять формулу nго члена арифметичної прогресії; властивість суми двох членів арифметичної прогресії рівновіддалених від її кінців; формулу суми n перших членів. Яку послідовність називають арифметичною прогресією Що називається різницею арифметичної прогресії Як знайти різницю арифметичної прогресії Якою є арифметична прогресія якщо d 0 d 0...
54191. Основные черты и признаки раннеземледельческих культур и их исторические судьбы 35.5 KB
  Для перехода к земледелию было необходимо культивирование высокопродуктивных злаков. Первый злак, который люди стали сжинать в диком виде – ячмень, затем были культивированы – пшеница, кукуруза, рис. Это привело к устойчивости в обеспечении племенных групп продуктами питания.
54192. Занятие по математике с одаренными детьми 154.5 KB
  Сколько всего на ней чисел 9 Сколько двузначных 5 Однозначных 3 Трехзначных 1 Сколько чисел четных 3 Нечетных 5 Сколько всего цифр записано 16 Сколько разных цифр 6 Назовите двузначное число где сумма десятков и единиц равна наибольшему однозначному числу 72 Назовите двузначное число где разность между десятками и единицами равна наименьшему однозначному числу 99 Дети вы хорошо поработали по числовой таблице. Сколько точек будет в круге Столько раз поднимем руки. Сколько...