80040

Довкілля – казка чарівна!

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити оцінювати негативне і бездумне ставлення до природи; формувати інтерес до навколишнього середовища; поглиблювати знання про довкілля рідного краю; розвивати комунікативні, творчі здібності, вміння робити висновки, відстоювати свою, думку, презентувати свої дослідження...

Украинкский

2015-02-16

55 KB

2 чел.

Тема: «Довкілля – казка чарівна!»

Мета: вчити оцінювати негативне і бездумне ставлення до природи; формувати інтерес до навколишнього середовища; поглиблювати знання про довкілля рідного краю; розвивати комунікативні,  творчі здібності,вміння  робити висновки, відстоювати свою, думку, презентувати свої дослідження; виховувати в учнів дбайливе,гуманне ставлення до природи, бажання примножувати її багатства та красу.

Обладнання: плакат «Ти  це  можеш », листки дерев різного кольору,

дитячі малюнки «Моє щасливе місце», ілюстративний матеріал «Жива і нежива природа», «Музика довкілля» -диск  (голоси природи).

Тип уроку: захист проекту

                                             Хід уроку

І Організація учнів до роботи

  Вітання гостей

                          Доброго дня травам росистим,

                          Доброго дня квітам барвистим,

                          Доброго дня сонечку ясному,

                           Людям усім і  усьому прекрасному!

ІІ Актуалізація та корекція опорних знань

Фенологічні спостереження

 (записати в зошит спостережень за погодою)

ІІІ Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку

     Найбільшу насолоду і радість,найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає в нас природа. Вона завжди чарувала і чарує, хвилювала і хвилює людину. Шепіт блакитної води, запах квітів, спів пташок, шелест зелених гаїв - усе це дороге серцю. І саме від нас, людей, залежить, чи почуємо ми все це через роки.

 Діти, вам було потрібно дома намалювати малюнок «Моє щасливе місце».Прикріпіть свої малюнки до дошки. Порівняйте, чи є однаково щасливі місця? Чи подобається моє місце комусь і навпаки? Запам’ятаймо, чужого щасливого місця не руйнуй, бо воно чиєсь. А чи є нещасливі місця в довкіллі? (відповіді дітей: є-Чорнобиль, забруднення річок, вогнище і т. ін.)

Проблема: подумаємо, чи можете ви ощасливити нещасливе місце?

А що ж таке довкілля? (відповіді дітей)

Сьогодні в ході спостережень за довкіллям розпочинаємо колективне обговорення проекту « Довкілля - чарівна казка»

 учень таке скажете, де ви ту казку бачили?

 Учень А ти хіба не бачиш її? Поглянь навколо себе - скрізь казка чарівна-жива, чарівна, неповторна.

учитель щоб розв’язати цей спір,

                                         Йдемо у гості до природи

                                         Є в ній різна дивина

                                         В небі-зорі,в ріках- води,

                                         В  полі квіточка ясна.

                                         А зимою є сніжинка,

                                        Літо-дощик принесе,

                                        Є метелик, є пташинка-

                                        І таке цікаве все.

Сьогодні ми проводимо урок у зеленому класі Зараз перейдемо на подвір’я. Вийшовши із школи, відразу утворіть 3 групи. По дорозі до зеленого класу ми проведемо гру « Об’єкти довкілля».

Гра,завдання –поділити малюнки на групи,( але на які групи учитель не називає)( жива природа, нежива природа і речі, створені руками людини)

Учні поділені на групи:журналісти, екологи, фотокореспонденти

Підсумки гри.

IV Робота над обговоренням проекту.

Учитель Починаємо колективне обговорення проекту. Повідомте, над чим працювали у групах. Слово мають журналісти.

Журналісти Працюючи над проектом, ми прийшли до висновку, « З природою живи в дружбі і вона тобі послужить»

-Спостерігаючи  за рослинами даної ділянки, ми помітили, що тут є лікарські дерева і трави, і кущі.

- Наша група розповість про березу, її лікарські властивості

-Береза належить до найрозповсюдженіших дерев України. Їх понад 100 видів. Це дерево переважно заввишки 20-25 метрів. Береза росте повільно тільки в перші роки, а потім все  швидше і швидше. Ми дізналися, що у берези кора може бути не лише білою, а і жовтуватою, рожевою, червоно-бурою.Живе береза від 100 до 400 років.Головна цінність її-проста краса. Струнка красуня прикрасить будь- яке місто,село.

 -Березою здавна лікують від багатьох хвороб, використовуючи бруньки,молоде листя, сік, кору.

Учень А ось красень - горіх.У науковій медицині листя горіха волоського.У народній медицині використовують усі частини рослини: листки-при хворобах шкіри, недостиглі плоди при хворобах шлунка, кору коренів горіха- коли болить живіт. Людина кожного дня повинна з’їдати від двох до 5 зернят горіха і тоді почуватиме себе добре.

-  Наша група знайшла м’яту. Хто ж не знає цієї запашної трави? Щонайпростіше з лікувальною метою  вживають м’яту, як приправу до салатів, супів, овочевих та м’ясних страв, для ароматизації компотів та чаїв. Годиться свіже і сухе листя. Збирають його перед цвітінням в суху погоду.

 -А ми розповімо про бузину. ЇЇ знає кожен сільський житель. У великій пошані квіти бузини, бо лікують від кашлю, грипу, ангіни, хвороб очей, вух. Ягоди чорної бузини вживають і з лікувальною метою, і як чудовий кисіль, повидло.Це рослина дуже цілющої сили.

-учитель: проведемо зараз такий дослід: вдихнемо повітря багато-багато, тоді закриємо ротик і носик і подивимося, на скільки нам його вистачить. Чи довго протримались? Ні, треба швидше видихнути. Отже - довкілля- це, насамперед, повітря. Вся наша земля покрита повітрям. Можливо хтось щось читав про повітря?

-Про повітря   розкажуть екологи.

Учень Народна мудрість говорить: «Природа-мати, вмій її охороняти.»

 Ми відшукали матеріали, що коли б повітря зникло, то ми не змогли б прожити і кількох секунд, бо відразу закипить вода на всій землі, а промені сонця спалять усе живе.

  •  А я читала, що повітря має вагу.  На дорослу людину воно тисне масою 12-15 тонн, а на долоню-150 кг. Але як це,я не розумію.

--учитель Виставте свої долоньки.На кожній з них лежить по 3 мішки цукру. Витримаєте? Ні! Але ми не відчуваємо цього з повітрям. Бо в кожному організмі є свій внутрішній тиск і цим все зрівноважується. Тому людина почуває себе комфортно.

 Учень  Погляньте, яке блакитне небо! Справді, як у казці. І чим чистіше повітря, тим небо блакитніше. Але коли в повітрі багато пилу, водяної пари, тоді небо бліде, стає білуватого кольору. Щоб квітла жива природа, потрібно, щоб було свіже повітря. 20% кисню( газ, що підтримує життя на землі) і 78% азоту. Повітря забруднююється дуже легко і швидко.Щоб побачити це, проведемо такий дослід (провести дослід із свічкою і склом.) То що ми можемо робити вже сьогодні для того, щоб повітря було чистим?

 -Не викидати в повітря отруйного диму, не палити опалого листя і т. інш.

- Яка думка секретаріату?

Секретаріат:  ОХОРОНЯЙТЕ ПОВІТРЯ!

-учитель А зараз відгадайте загадку. Довго немає мене – усе в’яне, а як пройду- оживає.(дощ)

А дощ - це вода. Вода - це життя. Що ви дізналися про воду?

 -Ми вже вчили, що вода є в усьому живому. Люди і більшість тварин, Земля наша на дві третини складаються із води. На землі кількість води не змінюється, але придатної для  вживання стає все менше.

---- Як на вашу думку, чому?

(тому, що люди забруднюють воду відходами промисловості.)

Секретаріат   ОХОРОНЯЙ ВОДОЙМИ!

 -учень Щоб одержувати врожаї на полях, люди використовують для боротьби із шкідниками отрутохімікати. Що буде, якщо їх використовувати дуже багато?

----Якщо сміття будемо викидати де заманеться, то..    ……..

…..Якщо серед поля утвориться рівчак від води, то….

Секретаріат БЕРЕЖІТЬ ГРУНТИ!

Учитель Над проектом ще працювали і фотокореспонденти

..Наша група працювала під гаслом «Нехай Земля квітує всюди, природу збережемо, люди!»

(діти демонструють фотографії по темі уроку і коментують їх віршами.)

Секретаріат  БЕРЕЖІТЬ ЖИВУ ПРИРОДУ!

..Заслуховування результатів спостереження

V учитель Поки ви були зайняті захистом проекту,тут відбулось фантастичне явище.До нас завітала в гості казкова героїня. Хто це?(  Осінь)

(.   Заходить дівчинка в платті осені із корзинкою в руках. В корзинці яблука, груші, горіхи, виноград, листочки з дерев.)

     Я Осінь Золота, прийшла до вас на свято.

     І дітям принесла даруночків багато.

     Я подарую вам калиноньку в намисті

     Шипшину і гриби та айстри променисті.

…От і познайомились. А тепер, думаю,час і пограти.

Учень А у яку гру?

  Осінь У загадкову. Я оголошую гру «Ерудит»

За вірну відповідь ви   отримаєте листочок.

(осінь проводить гру.)

1. Яка з цих рослин – трава?

  (калина, яблуня, евкаліпт, банан)

2. Що не роблять з пшениці?

   (борошно, плов, манку)

3. Яке дерево навесні розпускається останнім?

   (береза, верба, дуб, яблуня)

4. Яка ягода найбільша в світі?

   (смородина, кавун, вишня, апельсин)

5. Яка річка найдовша в світі?

   ( Дніпро, Волга, Ніл, Амазонка)

Підведення підсумків гри

-Осінь роздала листочки. Чи можете ви відшукати однакові два зелені листочки?( ні)

- А однаковісіньких  два листочки? (ні)

-Не можемо таке відшукати тому, що в природі не існує однакових предметів. Подібні є. А однакових немає. Тож  - довкілля дійсно казкове.

- Оточуючий нас світ цікавий і дуже загадковий. Чудова планета Земля! І для того, щоб всі на ній жили, треба людині про це турбуватися, берегти наше довкілля. Бо все на Землі взаємозв’язане. Струмочки течуть у ріки, ріки – у моря. Моря з’єднані з океанами. І від того, чи чистий струмочок, залежить чистота світового океану, а від того, чи чисте повітря, залежить життя рослинного і тваринного світу.

 Тому завдання кожної людини - берегти нашу планету, а особливо ту територію, де ти живеш сьогодні, де будуть жити твої діти завтра.

  •  Як ви гадаєте, що для цього можете зробити ви?
  •    (Діти відповідають)

9. Розв’язання проблеми уроку

-Прочитаємо, що треба робити, щоб довкілля було чистим,  щоб жили в ньому люди і тварини?

( Читання плаката «Ти це можеш..)

1. Насаджувати дерева, кущі, квіти у дворах, у парках.на пустирях.

2. Очищати джерельця, струмочки, не засмічувати їх  брудом.

3. Не смітити у дворах і вулицях.

4. Не висипати сміття на берегах річок, ставків.

5. Обсаджувати береги водойм вербами, бо їх коріння очищає воду.

6. Не рубати, не ламати дерев.

7. Не нищити лісові насадження.

  •  Про що говорить оцей вірш?

                  Посадить кожен деревце-

                  І буде ліс шуміти

                   Давайте зробимо ми це,

                  Чудово ж буде, діти!

                   І зацвіте Земля в вінку,

                  Як будуть всюди квіти.

                  І кожну стежечку в’юнку

                   Ми можем обсадити.

                  Джерельця всі розчистим ми,

                  Від краю і до краю.

                  Давайте будемо людьми,

                  Нас так Земля благає!

Бесіда по змісту вірша.

 От і закінчився урок обговорення проекту «Довкілля- чарівна казка».

А тепер щедра осінь хоче пригостити всіх своїми дарами: яблуками, грушами, виноградом, горіхами. Бо багата вона на врожаї і хоче,щоб люди мали все: хліб і  до хліба, овочі і фрукти. А я бажаю, щоб росли ви добрими і працьовитими, чесними і вмілими, чуйними і творчими. Щоб уміли бачити красу природи рідного краю і вміли захоплюватися нею і несли в своїй душі те найкраще, що є в нас, українців.

  

      

                                    


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36314. Виды и типы схем. Их назначение. Примеры 76.8 KB
  Виды и типы схем При разработке схем автоматического управления и технологического контроля применяют различные приборы и средства автоматизации соединяемые с объектом управления и между собой по определенным схемам. В зависимости от используемых приборов и средств автоматизации электрических пневматических гидравлических и линейной связи в проектах автоматизации разрабатывают схемы которые различают по видам и типам. Наибольшее распространение в практике автоматизации технологических процессов получили электрические приборы и средства...
36315. Выбор типа исполнительного механизма 11.96 KB
  ИМ выбирают в зависимости от величины усилия необходимого для перестановки регулирующего клапана или величины момента для поворотных заслонок. Для поворотных заслонок величину момента Нм необходимого для их вращения определяют по формуле М=кМрМт где Мр – реактивный момент; к – 2 ÷ 3 – коэффициент учитывающий затяжку сальников и загрязненность трубопровода; Мт – момент трения. Момент на валу ИМ д б равен или больше момента необходимого для вращения заслонки. Реактивный момент обусловленный стремлением потока закрыть заслонку равен:...
36316. Задачи расписания и упорядочения 12.1 KB
  Задачи расписания и упорядочения Задачи распределения и упорядочения возникают тогда когда требуется установить последовательность выполнения операций на различных агрегатах и определить время начала и окончания этих операций. Рассмотрим схему прокатки металла на сортовом стане отражающую производственную структуру участка для которой требуется определить расписание работы: В этом случае задача состоит в определении расписания и выполнения операций при которых некоторый критерий оценки эффективности работы объекта принимает экстремальное...
36317. Импульсные характеристики статических объектов. Определение параметров объекта по импульсным характеристикам 16.59 KB
  Определение параметров объекта по импульсным характеристикам. При снятии кривых разгона приходится вносить длительные и достаточно существенные возмущения в работу объекта. При этом возмущение в работу объекта вносят на сравнительно короткое время но при этом его величина может быть значительно больше чем при ступенчатом. Для объекта без самовыравнивания – Коб=.
36318. Информационное обеспечение САПР 13.94 KB
  Совокупность данных используемых всеми компонентами САПР математическое программное информационное обеспечение составляет информационный фонд. Существует несколько способов ведения информационного фонда: использование файловой системы построение библиотек использование банков данных создание специализированных программадаптеров. Она обеспечивает начальный ввод крупных массивов данных хранение текстовых документов но малопригодны при обеспечении быстрого доступа к справочным данным хранении меняющихся данных ведении текущей...
36319. Методология построения ИАСУ 33.15 KB
  Подготовки производства АСТПП На 2 уровне – гибкие автоматизированные производства ГАП На 3 уровне – ГА участки ГАУ Уровни ИСУП. Решаются задачи текущего перспективного календарного и оперативного планирования производства также выполнение предприятиями производственной программы по объёму номенклатуре и колву выпуска продукции. Решаются задачи проектирования новых изделий организации технологического процесса для производства этих изделий выбор материалов инструмента комплектующих изделий технологической подготовки производства....
36320. Назовите и дайте определение динамических характеристик САУ. Приведите формулы аналитической связи между ними 39.43 KB
  Динамическая характеристика это зависимость связывающая между собой приращения входной и выходной величин в переходном режиме. К динамическим характеристикам относятся: 1.Частотные: комплексная передаточная функция – Wjw амплитудночастотная характеристика – Ww фазочастотная характеристика –w логарифмическая характеристика –Lw.
36321. Перечислите и поясните виды управления: централизованное, децентрализованное, распределённое многоуровневое 58.58 KB
  Перечислите и поясните виды управления: централизованное децентрализованное распределённое многоуровневое. В системе централизованного управления все сигналы с объекта а также все данные о технологическом процессе и о внешних воздействиях на объект поступают в центральный пункт системы управления. Достоинством этой системы управления является то что сосредоточение в одном месте всей информации об объекте даёт наиболее полно и правильно оценивать общий ход технологического процесса и принимать наиболее оптимальные и правильные...
36322. SCADA-пакеты как наиболее популярные средства для ППО САТП 13.9 KB
  Разработка современной SCD системы требует больших вложений и выполняется в длительные сроки поэтому разработчикам управляющего ППО представляется целесообразным приобретать осваивать какойлибо готовый инструментарий. SCDпакеты явлся одним из наиболее популярных срв для программирования систем автоматизации ТП и предназначены для создания интерфейсов человекмашина регистрирования и архивирования данных АСУТП Применение SCDпрограмм как средства разработки ПО для СУ. Применение SCD –программ как срва разработки ПО для СУ вызвана...