80064

Ритмічна вправа. Музичні ігри

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розвивати координацію рухів; відчуття ритму і такту; увагу, пам’ять; гнучкість і пластичність. Виховувати естетичні почуття, прищеплювати любов до всього красивого, витонченого. Обладнання: магнітофон, касетний запис з дитячими піснями, м’ячі.

Украинкский

2015-02-16

121.5 KB

6 чел.

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НОВОВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

МІСЬКИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

НОВОВОЛИНСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 9

                                                   

                                                                              КАФЕДРА

ПОЧАТКОВОГО               НАВЧАННЯ

У р о к   р и т м і к и

з теми “Ритмічна вправа.

Музичні ігри

                                                            

                    ПІДГОТУВАЛА

                ВЧИТЕЛЬ РИТМІКИ

                   ЛЕВКОВА С. В.

2012р.

Клас: 2

Тема: Ритмічна вправа.  Музичні ігри.

Мета: Вивчити ритмічну вправу № 1 та музичні ігри: “Веселий танець”, “Поміняй пару”, “Буратіно танцює”.

 Розвивати координацію рухів; відчуття ритму і такту; увагу, пам’ять; гнучкість і пластичність.

Виховувати естетичні почуття, прищеплювати любов до всього красивого, витонченого.

Обладнання: магнітофон, касетний запис з дитячими піснями, мячі.

Література: 1. Л.А. Бондаренко. Методика хореографічної роботи в школі. – К.: Музична Україна, 1968. – 36с., 37с., 74с., 75с.

 2. Л.А. Бондаренко. Ритміка і танець у 1 – 4 класах загально-освітньої школи. – К.: Музична Україна, 1989. – 56с., 65с., 75с., 77с.

Хід уроку

I. Організаційна частина.

1.Привітання поклоном.

У к л і н  д і в ч и н к и

Музичний розмір ¾. Вихідне положення: ноги в першій позиції.

На “раз” – крок правою ногою вбік у другу позицію.

Мал. 1  Мал. 2

На “два” – ліву ногу ковзним рухом підтягнути до правої і, не затримуючись, перейти в першу позицію.

На “три” – нахилити голову вниз.

Руками дівчатка підтримують спіднички (мал. 1, 2).

У к л і н  х л о п ч и к а

Музичний розмір ¾.

Уклін займає 2 такти музичного супроводу. Вихідне положення – нормальне положення всього корпусу.

1-й такт. На “раз” – крок вправо в другу позицію.

На “два”, “три” – ліву ногу підтягнути до правої (перша позиція).

2-й такт. На “раз”, “два” – легкий уклін головою вперед.

На “три” – голову повернути у вихідне положення.

Руки злегка відведені від корпусу.

2.Різновиди ходьби по колу:

  •  марш по колу;
    •  на півпальцях (руки на поясі);
    •  на пяточках (руки за головою);
    •  з поворотом тулуба;
    •  з підскоком;
    •  крок-галоп вправо;
    •  крок-галоп вліво;
    •  змійка – ряд послідовних протиходів з інтервалами в один крок. Діти рухаються за ведучим по колу, потім – у зворотному напрямі (мал. 3).
    •  Клубок. 1-й варіант. Закручується щільно коло до ко-ла, без вільних проходів. Коли кільця завернуться у тісний клубок, всі підіймають зєднані руки вгору, стоячи на місцях. Ведучий веде за собою дітей під піднятими руками тих, що стоять, розкручуючи таким чином клубок (мал. 4).

2-й варіант. Розкручування починає той, хто стоїть у ланцюжку з протилежного краю (мал. 5).

-   Голка з ниткою. Всі йдуть ланцюжком за ведучим по колу. На закінчення музичної фрази всі зупиняються і піднімають угору з’єднані руки. Ведучий веде ланцюжок у зворотному напрямі під руками тих, що стоять, звиваючись і обходячи одного справа, другого – зліва (мал. 6).

                 

                  Мал.3                                Мал.4                          Мал.5                       Мал.6

3.Вправа для встановлення дихання.

- Ходьба з уповільненням темпу. Під час неї руки підняти через сторони вгору – вдих, і повільно опустити вниз – видих (повторити 4 – 6 разів).

II. Тренаж.

Вправи для розвитку техніки танцю:

1. Два напівприсідання (демі пліє) і одне повне присідання (гранд пліє) в першій, другій і п’ятій позиціях.

2.  Витягування ноги на носок (батман тандю) хрестом з пятої позиції.

3.  Викидання ноги (батман жете) з пятої позиції хрестом без пауз на кожний такт.

  1.  Коло ногою (рон де жамб пар тер).
  2.  Повільне піднімання ноги вперед і вбік (реляве лянт) на 90.
  3.  Великий кидок ноги (гран батман жете) вперед, вбік і назад.
  4.  Стрибки вгору з обох ніг (соте) у першій, другій і п’ятій позиціях.

III. Основна частина.

1.Вивчення ритмічної вправи № 1.

Музичний розмір 2/4. Вихідне положення: діти стоять у шаховому порядку обличчям до вчителя. Ноги в шостій позиції, руки на талії.

1-й такт. На “раз” – невеликий крок правою ногою на всю ступню. На “два” – двічі коротко ударити всією ступнею лівої ноги об підлогу поруч з правою ногою.

2-й такт. Повторити рухи 1-го такту з лівої ноги.

3 – 4-й такти. Два перемінних кроки, починаючи з правої ноги і просуваючись вперед.

5 – 12-й такти. Двічі повторити рухи 1 – 4-го тактів.

13 – 16-й такти. Виконуючи перемінний крок з правої ноги, повернутися за годинниковою стрілкою. На “раз” 16-го такту притупнути лівою ногою, на “два” – пауза.

Вправу повторюємо кілька разів.

2.Музичні ігри:

ВЕСЕЛИЙ ТАНЕЦЬ

        Музика Ю.Слонова

Мета гри: визначити ритмічний малюнок.

Діти шикуються парами одне проти одного на відстані трьох-чотирьох кроків. В руках у кожного мяч розміром з волейбольний.

1-й такт. На “раз” – ударяють мячем об підлогу. На “два” – ловлять його.

2-й такт. Повторюють рухи 1-го такту.

3-й такт. На “раз” – кидають мяч одне одному, дотриму-ючись правого боку, щоб мячі не зіткнулися. На “два” – ловлять їх.

4-й такт. Повторюють рухи 3-го такту.

5 – 6-й такти. Тричі ударяють мячем об підлогу і ловлять його.

7 – 8-й такти. Повторюють рухи 5 – 6-го тактів.

Вправу продовжуємо до закінчення мелодії.

БУРАТІНО ТАНЦЮЄ

                                                                                Музика І. Соколова

Мета гри: реагувати на сигнал, визначити такт.

Діти утворюють коло і стають обличчям до центру. Викона-вець, який зображує Буратіно, стає в центрі кола. На голові у нього капелюшок з китицею. За колом стоїть Карабас-Барабас. Він у шляпі, у нього чорна борода.

1 – 15-й такти. Буратіно весело танцює, діти в такт музики плескають в долоні.

16-й такт. В коло вбігає Карабас-Барабас.

17-й такт. Діти кричать: “Буратіно, стережись!”

18 – 21-й такти. Буратіно тікає. Діти зєднують руки, залиша-ючи в одному місці вільний прохід.

22 – 36-й такти. Карабас-Барабас біжить за Буратіно, намага-ючись його спіймати. Діти допомагають Буратіно: вони пропуска-ють його в коло, піднімають зєднані руки вгору, а коли підбігає Карабас, опускають їх вниз.

Карабас-Барабас повинен спіймати Буратіно на 35 – 36-й так-ти музики, і тоді гра закінчується. Вибирають нових виконавців.

Якщо Карабас-Барабас не зможе спіймати Буратіно, на 36-й такт керівник дає сигнал, гра припиняється і починається спочатку з іншими виконавцями.

ПОМІНЯЙ ПАРУ

                                                                     Музика В.А. Моцарта

Мета гри: розрізняти побудову музичних фраз із затакту.

Діти шикуються парами по колу одне проти одного: хлопчики стають спиною до центру, дівчатка – обличчям. Руки розкриті в сторони, пятки разом.

1-й такт. Трохи повернувшись ліворуч, діти торкаються одне одного пальцями правих рук.

2-й такт. Повернувшись праворуч, повторюють той же рух ральцями лівих рук.

3-й такт. Піднявшись на півпальці, виконують три плавних кроки, повертаючись на місці (через ліве плече) проти годинникової стрілки на 360.

4 – 5-й такти. Повторюють рухи 1 – 2-го тактів, повертаю-чись спочатку праворуч, потім ліворуч.

6-й такт. Піднявшись на півпальці, виконують три плавних кроки, повертаючись на місці (через праве плече) за годинниковою стрілкою на 360.

7 – 8-й такти. Виконуючи чотири, танцювальних кроки, діти прощаються зі своєю парою легким нахилом голови, розходячись в різні боки. Хлопчики виконують танцювальний крок, починаючи з правої ноги, і рухаються по колу за годинниковою стрілкою. Дівчатка, виконуючи той же рух, просуваються проти годинникової стрілки. На кінець 8-го такту діти зустрічаються з наступною парою і повторюють вправу.

IV.Заключна частина.

1.Підсумок уроку.

- Чи сподобались вам музичні ігри, які ми вивчили сьогодні?

- Назву якої гри ви запамятали?

2.Прощання поклоном.

(Поклон той самий, що й на привітання).

 

  

 


SKIPIF 1 < 0               

SKIPIF 1 < 0               


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12201. ИЗУЧЕНИЕ ФИЗИЧЕСКИХ ОСНОВ РАБОТЫ ЛАЗЕРА. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ДЛИНЫ ВОЛНЫ ЛАЗЕРНОГО ИЗЛУЧЕНИЯ С ПОМОЩЬЮ ДИФРАКЦИОННОЙ РЕШЕТКИ. 872.5 KB
  ИЗУЧЕНИЕ ФИЗИЧЕСКИХ ОСНОВ РАБОТЫ ЛАЗЕРА. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ДЛИНЫ ВОЛНЫ ЛАЗЕРНОГО ИЗЛУЧЕНИЯ С ПОМОЩЬЮ ДИФРАКЦИОННОЙ РЕШЕТКИ. ИССЛЕДОВАНИЕ ЯВЛЕНИЯ ДИФРАКЦИИ И ИНТЕРФЕРЕНЦИИ С ПОМОЩЬЮ ЛАЗЕРА. Методические указания по выполнению лабораторных работ № 717273 по курсу
12202. ВНЕШНИЙ ФОТОЭФФЕКТ 67 KB
  ВНЕШНИЙ ФОТОЭФФЕКТ Методические указания по выполнению лабораторной работы № 74 по оптике для студентов инженернотехнических специальностей Курск 2010 УДК 681.787.2 Составители: В.Н. Бурмистров Л.П. Петрова Рецензент К
12203. ИЗУЧЕНИЕ ЗАКОНОМЕРНОСТЕЙ ПРОХОЖДЕНИЯ РАДИОАКТИВНОГО ИЗЛУЧЕНИЯ ЧЕРЕЗ ВЕЩЕСТВО 130 KB
  ИЗУЧЕНИЕ ЗАКОНОМЕРНОСТЕЙ ПРОХОЖДЕНИЯ РАДИОАКТИВНОГО ИЗЛУЧЕНИЯ ЧЕРЕЗ ВЕЩЕСТВО Методические указания по выполнению лабораторной работы № 76 по оптике для студентов инженерно-технических специальностей
12204. ИЗУЧЕНИЕ СТАТИСТИЧЕСКИХ ЗАКОНОМЕРНОСТЕЙ РАДИОАКТИВНОГО РАСПАДА ПРИ ПОМОЩИ СЧЁТЧИКА ГЕЙГЕРА-МЮЛЛЕРА 73.5 KB
  6 ИЗУЧЕНИЕ СТАТИСТИЧЕСКИХ ЗАКОНОМЕРНОСТЕЙ РАДИОАКТИВНОГО РАСПАДА ПРИ ПОМОЩИ СЧЁТЧИКА ГЕЙГЕРАМЮЛЛЕРА Методические указания по выполнению лабораторной работы № 77 по оптике для студентов инженернотехнических специальностей ...
12205. ИССЛЕДОВАНИЕ ЯВЛЕНИЯ ДИСПЕРСИИ СВЕТА В МОНОХРОМАТОРЕ 268.5 KB
  10 ИССЛЕДОВАНИЕ ЯВЛЕНИЯ ДИСПЕРСИИ СВЕТА В МОНОХРОМАТОРЕ Методические указания по выполнению лабораторной работы № 78 по оптике для студентов инженернотехнических специальностей Курск 2010 УДК 681.787.2 Соста...
12206. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПОСТОЯННОЙ ПЛАНКА И ЭНЕРГИИ АКТИВАЦИИ ВЕЩЕСТВА ПО ПОГЛОЩЕНИЮ СВЕТА 39 KB
  ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПОСТОЯННОЙ ПЛАНКА И ЭНЕРГИИ АКТИВАЦИИ ВЕЩЕСТВА ПО ПОГЛОЩЕНИЮ СВЕТА Методические указания по выполнению лабораторной работы № 79 по курсу Физика для студентов инженернотехнических специальностей всех форм обучения ...
12207. ИЗУЧЕНИЕ ВНУТРЕННЕГО ФОТОЭФФЕКТА 45 KB
  ИЗУЧЕНИЕ ВНУТРЕННЕГО ФОТОЭФФЕКТА Методические указания по выполнению лабораторной работы № 83 по курсу Физика для студентов инженернотехнических специальностей Курск 2010 УДК 53 Составители: Л.А. Желанова А.А. Родионов ...
12208. ИССЛЕДОВАНИЕ ПОГЛОЩЕНИЯ СВЕТА 114.5 KB
  ИССЛЕДОВАНИЕ ПОГЛОЩЕНИЯ СВЕТА Методические указания по выполнению лабораторной работы № 84 по оптике для студентов инженернотехнических специальностей Курск 2010 УДК 681.787.2 Составители: А.А. Родионов В.Н. Бурмистров Л.П. Пет...
12209. ИЗУЧЕНИЕ СВОЙСТВ ЛАЗЕРНОГО ПУЧКА СВЕТА 103 KB
  ИЗУЧЕНИЕ СВОЙСТВ ЛАЗЕРНОГО ПУЧКА СВЕТА Методические указания по выполнению лабораторной работы № 86 по оптике для студентов инженернотехнических специальностей Курск 2010 УДК 681.787.2 Составители: А.А. Родионов Л.П. Петрова В.Н. Бур