80074

Природознавство. Річки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Поглибити знання учнів про кругообіг води в природі, ознайомити з складовими частинами річки, вміти знаходити лівий та правий берег, розвивати світогляд учнів, виховувати любов до рідного краю. Тип урока: Комбінований. Наочність: «Чарівна квітка», зошит з дидактичними завданнями, «Ніч на Дніпрі».

Украинкский

2015-02-16

35 KB

0 чел.

3 клас

Природознавство

Тема: Річки

Мета: Поглибити знання учнів про кругообіг води в природі, ознайомити з  складовими частинами річки, вміти знаходити лівий та правий берег, розвивати світогляд учнів, виховувати любов до рідного краю.

Тип урока: Комбінований.

Наочність: «Чарівна квітка», зошит з дидактичними завданнями, «Ніч на Дніпрі».

Хід уроку

  1.  Актуалізація учнів.

1. Розкажіть за малюнком, як відбуваеться кругообіг води в природі.

2. Схематично показати утворення джерела.

3. Фронтальна бесіда: Що таке джерело? Чому джерельна вода чиста? Чи бачили ви джерело? Яка вода в ньому? Як відноситись треба до джерел.

II.   Мотивація учбової діяльності.

                   Ми сьогодні підемо з вами в гості. А ось куди, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте  загадку:

                          Тече, тече – не витече

                          Біжить, біжить – не вибіжить.

                                                                      (річка)

Ми з вами підемо в гості до річки.

Дізнаємось, як утворюються річки, яке значення річки відіграють в житті людини.

ІІІ.   Сприймання й усвідомлення навчального матеріалу.

Діти, в гості прийнято ходити з подарунком. Ми візьмемо «чарівну квітку».

(На дошці «квітка» з 5 пелюстками, зі зворотної сторони написано.)

І  Розповідь вчителя

Кожна людина хоч раз в житті сиділа березі річки й напевно, думала: «Звідки ти взялась, річко?»

Кожна річка починається з невеличкого струмочка. Він може витікати з джерела, болота, озера. У цей струмок течуть інші струмки.

Кожна річка має витік, місце де вона починається.

Давайте відірвемо 1 пелюсток(на дошці прикріплюється)

Витік – заглиблення, по я кому тече постійно річка, називається русло. Річка має лівий и правий береги. Якщо стати обличчям в напрямі течії річки, то праворуч – правий.

2 пелюсток

Русло – правий і лівий берег.

Тече наша річка, до неї приєднуються інші річки, струмки, вони називаються притоками.

Приток

Місце, де річка впадає в море, озеро або іншу річку називається гирло.

Гирло

Дві картини: рівнинна річка, гірська.

Що ви бачите? Чим схожі, сим відрізняються? Так які рівнинні річки? … гірські?

Бесіда про значення річок в житті людини. Що дають річки людям? Доповнення вчителем.

IV.   Осмислення учнями знань. 

  1.  Прочитати статтю самостійно. Знайти в книжці пояснення « пелюсткам»(новим поняттям)
  2.  Вибіркове читання: Що таке витік, русло, гирло, приток?
  3.  Як визначити правий, лівий берег.

Куди тече рівнинна річка, як дізнатись? (кинути «пелюсток» квітки, легкий предмет). У нас з «чарівної» квітки залишився лише пестик, але він теж незвичайний.

Перевертає вчитель, там буква «Д». Як ви гадаєте, а чому тут буква «Д» (ми живемо на березі Дніпра).

Бесіда про Дніпро. Які ще річки у Дніпропетровській області?

Доповнення вчителем: через 3 держави тече Дніпро: Росію, Білорусію, Україну. Маленьким струмком він витікає з болота. Приймаючи багато приток на своєму шляху: Прип’ять, Десну, Ворсклу, Самару, Оріль, перетворюючись у могутню сильну річку. «Старий Славутич – батінко рідний» - називає цю річку український народ. Художники, поети, письменники присвятили свої твори.

(Картина «Ніч на Дніпрі» вчитель читає уривок М. Гоголя «Чудовий Дніпро».)

Ось на якій чудовій річці ми живемо.

V.   Узагальнення і систематизація знань.

1.  Робота в зошитах: Які рослини ростуть на березі Дніпра?

2. Складемо нашу квіточку. Я буду брати «пелюсток», ви знаходите його визначення в книжці. Хто краще скаже визначення поняття.

(складають «квітку», повторюючи визначення)

VI.  Домашне завдання

        с. 80–82


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48441. Прикметник як частина мови 38.59 KB
  Мета: навчальна' поглибити знання з теми прикметник як частини мови; навчити застосовувати їх у практичній діяльності навчити класифікувати прикметники виокремлювати їх з інших частин мови; розвивальна: розвивати мовне чуття студентів їхнє уміння сприймати й засвоювати новий матеріал вміння диференційовано підходити до аналізу мовних явищ; виховна: виховувати інтерес до мовного матеріалу. Студенти мають уміти: виділяти прикметники в окремі розряди вміти правильно використовувати ступеньовані форми. Якісні прикметники їх семантичні групи...
48442. Психологія особистості. Конспект лекцій 296.83 KB
  Каратьян Психологія особистості Конспект лекцій Видавництво: Ексмо 2008р. Проблема опису структури особистості ЛЕКЦІЯ № 3. Спори про верховенство впливів середовища і спадковості на розвиток особистості ЛЕКЦІЯ № 4. Уявлення про структуру особистості в різних психологічних теоріях.
48443. Социальная психология. Конспект лекций 137.87 KB
  Поскольку психологическая наука в нашей стране в определении своего предмета исходит из принципа деятельности можно условно обозначить специфику социальной психологии как изучение закономерностей поведения и деятельности людей обусловленных включением их в социальные группы а также психологических характеристик самих этих групп. Социальная психология изучает социальные группы в обществе. Большинство современных социальных психологов считают что социальная психология изучает и личность и группы и социальную психику но в определенном...
48444. Соціологія. Методичні вказівки до семінарських занять 1.92 MB
  Звязок соціології з іншими науками Структура та функції соціологічної системи знань 11 Значення соціології у розвязанні соціальноекономічних та політичнихпроблем українського суспільства. ТИПИ СУСПІЛЬСТВ ТАТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА 37 Ознаки суспільства. Основні умови розвитку І функціонуваннясуспільства
48445. Тканини внутрішнього середовища 4.83 MB
  Мезенхіма це найбільш примітивна сполучна тканина яка існує тільки на ранніх стадіях ембріонального розвитку. Сполучна тканина виконує ряд важливих функцій:1. Механічна опорна яка полягає у формуванні капсули та строми багатьох органів сполучна тканина входить до складу звязок сухожилків хрящів тощо; 3. Пухка волокниста сполучна тканина супроводжує кровоносні та лімфатичні судини утворює строму внутрішніх органів.
48446. Попит, пропозиція, ринкова ціна у функціонуванні економіки. Конспект уроку з економіки 66.5 KB
  Попит пропозиція ринкова ціна у функціонуванні економіки Завдання уроку: дати означення попит пропозиція визначити принципи функціонування ринку та встановлення ринкової ціни. Ринковий попит і ринкова пропозиція Ринкова рівновага та її порушення. Добрий день Сьогодні у нас нова тема Попит пропозиція ринкова ціна у функціонуванні економіки. Суть ринкових відносин зводиться до відшкодування витрат продавців товаровиробників і...
48447. ФОНЕТИЧНА СИСТЕМА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ. ПРИНЦИПИ УКРАЇНСЬКОЇ ОРФОГРАФІЇ 55.06 KB
  Співвідношення звуків і букв. Ключові поняття: Фонетика фонологія фонема звук класифікація звуків їх зміни в потоці мовлення орфографія орфограма орфоепія орфоепічна норма. Модифікації звуків у потоці мовлення. До них належать: ЗВУК найменший елемент усного мовлення; комплекс артикуляційних рухів і їхній певний акустичний ефект що формує звукову оболонку значущих одиниць мови; СКЛАД частина слова один звук або сполучення звуків що вимовляється одним поштовхом видихуваного повітря; ТАКТ або ФОНЕТИЧНЕ СЛОВО частина мовного...
48448. Філософія і медицина Стародавнього світу 85.83 KB
  Філософія і медицина Стародавнього світу План: Огляд індійських філософських вчень Загальна характеристика китайської філософії Антична філософія: періодизація проблеми особистості Рекомендована література Філософія: Навчальний посібник Л. Практикум з філософії: Методичний посібник для викладачів та студентів ВНЗ. літра по філософії Давньої Греції і Риму Зміст лекції В історії філософської думки існує проблема існування індійської філософії т. актуальним є питання:Чи можна взагалі Для розуміння ролі філософії в індійській...
48449. Загальна характеристика підприємництва 38.3 KB
  за згодою партнерів; ліквідується в разі смерті або виходу з бізнесу одного з партнерів строк дії необмежений якщо корпорація не ліквідується за рішенням відповідних державних органів ...