80078

Раз добром налите серце – вік не прохолоне А. Дімаров «Для чого людині серце»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати навички правильного свідомого виразного читання читання за особами; учити самостійно визначати головну думку твору; формувати вміння прогнозувати розвиток подій у казці аналізувати порівнювати доводити свою думку; розвивати творчу уяву усне зв’язне мовлення...

Украинкский

2015-02-16

60.5 KB

2 чел.

Анотація

Сучасний урок українського читання  має за мету систематизувати види роботи з розвитку критичного мислення, доцільно використовувати інноваційні методи та форми роботи в системі розвитку читання в початковій школі

Клас                3 клас

Предмет           читання

Тема                 Раз добром налите серце – вік не прохолоне

                         А. Дімаров «Для чого людині серце»

Мета     

  •  удосконалювати навички  правильного свідомого виразного читання, читання за особами;
  •  учити самостійно визначати головну думку  твору;
  •  формувати вміння прогнозувати розвиток подій у казці, аналізувати, порівнювати, доводити свою думку;
  •  розвивати творчу уяву, усне зв’язне мовлення, самостійність, логічне мислення;
  •  виховувати доброту,  чуйність, людяність, співчуття до інших

Обладнання    друковані тексти, перфокарти, комп’ютер, диск з відеозаписом, картки із завданнями, пам’ятки для проведення методу «Прес» та стратегії «Сенкан», плакат «Дерево рішень», ілюстрації до казки

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організація класу.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі, гарненько,

Посміхніться всі до мене,

Поверніться до гостей

Привітайтесь: «Добрий день!»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  •  Поговоримо?
  •  Про що?
  •  Про різне. Про те, що добре й не дуже добре. Щось відомо вам, а щось, можливо, і мені. Поговоримо про добро, добре серце, добрі справи. Чи все так добре в нашому житті, чи ні? І чому?

ІІІ. Актуалізація опорних  знань.

  1.  Подумайте, яку людину можна назвати доброю?
  2.  Технологія «Асоціативний кущ»
  •  З чим у вас асоціюється слово «добро»? Напишіть на листочках слова і фрази, які спадають вам на думку. (Робота в парах)

Добро

ІУ. Оголошення очікування навчальних результатів.

- Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

У. Випереджальне завдання. Завдання для груп.

- Дізнайтеся у людей різних професій, що їм спадає на думку, коли вони чують слово «серце»

Презентація груп.

УІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  •  А сьогодні на уроці ми дізнаємося з вами для чого людини взагалі  потрібне серце.У цьому  нам  допоможе казка А.Дімарова «Для чого людині потрібне серце». Ця казка літературна і  фантастична.
  •  А що це означає?
  •  Пригадайте казки, які ви вже  читали, та їх авторів.

УІІ. Прогнозування змісту за назвою.

  •  Прочитайте заголовок казки.
  •  На що він схожий?
  •  Прочитайте його з розповідною інтонацією, з питальною.
  •  Як ви думаєте, про що буде йти мова у  казці?

УІІІ. Словникова робота.

одноплемінники

крижане

жевріючи

дошкулити

ринуться

  1.  Читання «буксиром».
  2.  Прочитайте іменники, прикметники, дієслова.
  3.  Пояснити значення слів

ІХ. Читання казки А.Дімарова «Для чого людині потрібне серце» із зупинками.

1. І частина. Передбачення.

- Прочитайте ключові слова за допомогою перфокартки і подумайте, як може починатися казка?

-  Перевіримо правильним  чи хибним було ваше передбачення, прочитавши І частину казки.

- Отже, про кого ви прочитали?

- Якими вони були?

- Чи існують такі люди насправді?

- У вас є картки з ключовими виразами. Яка картка розкриває зміст подій у цій частині?

Технологія «Аналогія».

«Племя деревяних чоловічків».

«Дівчинка, яка плаче».

«Лікар, який міняє серця».

«Різні серця».

«Чоловічок із серцем».

«Зігріваючий вогник».

2.ІІ частина. Читання в особах.

- Що буде далі?

- Прочитаємо цю частину в особах

- Що сталося насправді?

Вибіркове читання.

  •  Які припущення були у чоловічків, коли вони побачили у дівчинки сльози?
  •  Чому плакала дівчинка?
  •  Що в світі є крім лісу?
  •  Яким рядочком можна підписати малюнок?
  •  Доберіть картку з ключовим виразом до цієї частини.
  •  Поки деревяний чоловічок і дівчинка в дорозі, ми трохи відпочинемо.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

3. Опрацювання ІІІ частини казки. Читання «ланцюжком».

- Пофантазуйте, про що піде мова в цій частині!

- Прочитаймо цю частину «ланцюжком».

- Як дівчинка пояснила чоловікові, що таке серце?

- Доберіть картку до цієї частини.

- Закінчіть рядок…«ринуться до нього»… (тисячі людей-міняти серця).

- Чому люди почнуть міняти серця? Назвіть причини.

- Яке буває серце? (Гаряче, золоте, крижане, камяне, черстве)

- Що про це думає автор, дізнаємось, опрацювавши наступну частину твору.

4.Опрацювання четвертої частини казки.

Показ слайдів на комп’ютері. Читання ІУ частини за особами.

  •  Чи правильно ви визначили, які бувають серця?
  •  Доберіть картку.

Робота в групах.

Учні опрацьовують картки із записами  життєвих позицій.

«Роби добро, воно добром вернеться»

«Моя хата скраю – нічого не знаю»

«Мені добре, коли іншому погано»

  •  Поміркуйте, які риси  характеру має людина з такою життєвою позицією, яке серце?
  •  Але спочатку звернімось до пам’ятки «Правила дискусії»

Дискусія:

  •  Обмін думками.
  •  Презентація результатів виконання вправи.
  •  Представник групи лаконічно передає висновок групи.

   Твердження автора доповнюють ваше розуміння цього питання.

   Доберіть підпис до малюнка.

5. Опрацювання п’ятої частини казки. Читання півголосом.

- Пофантазуйте, як далі розгортатимуться події?

- Пересвідчимось, чи вірні ваші думки. Читаємо п’яту частину напівголосно.

- Як змінилося життя деревяного чоловічка, коли лікар вставив йому серце доброї людини?

- Доберіть картку з ключовим словом.

6. Опрацювання шостої частини  казки.

- Ось ми і наблизились до розвязки.

- Як ви вважаєте, чим закінчиться  казка? Зверніть увагу на малюнок.

- Прочитаємо. (Читання учнем одного абзацу вголос)

- Виразне читання вчителем  кінцівки казки.

- Чи очікували ви, що казка закінчиться саме так?

- Які емоції вас переповнювали, коли ви слухали цей уривок?

- Що відчув дерев’яний чоловічок гинучи?

7. Диференціація

1. Високий рівень. Стратегія. Есе.

- Намалюйте ескіз свого серця і поясніть чому воно таке.

2. Достатній рівень

- Складіть вірш – сенкан про серце.

3. Середній рівень

- Біля кожної ключової фрази поставити правильний порядковий номер.

Х.  Підсумок уроку

- Чого навчає казка?

- Хто її головний герой?

- Які чарівні перетворення описані в казці?

- Зясувати, як треба жити людині з теплим, яскравим, чуйним серцем нам допоможе «Дерево рішень».

- Зверніть увагу, що кожна гілочка на дереві – це певна життєва позиція. Яку життєву позицію мають персонажі казки? Обговорення.

- Які гілки проросли?

- Хіба інші гілки не мають право на існування?

- Чи можуть нижні гілки виправитись і зазеленіти?

- Що їм для цього треба зробити?

- Яку життєву позицію ви оберете для себе, як треба жити?

- Отже, найголовніше – це жити для інших, піклуючись про них, допомагаючи їм в радості й горі.

Рефлексія результатів уроку

Вправа «Мікрофон»

  •  Ось і закінчується наш урок. Продовжіть, будь ласка, думку:

    Цей урок мене навчив…

  •  На якому етапі уроку ми зясували зміст казки?
  •  Коли виражали своє ставлення до прочитаного?
  •  

ХІ. Домашнє завдання

Прочитати виразно казку, переказати і виконати завдання на вибір:

  1.  Написати «Есе». Який слід у моїй душі залишила казка

    А.Дімарова «Для чого людині серце»?

Дібрати прислів’я про  добро, добре серце

ХІІ. Оцінювання


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1088. Основные расчеты при проектировании паровой турбины 328 KB
  Построение процесса расширения водяного пара в проточной части турбины и оценки его расхода. Расчет числа ступеней и распределение теплоперепадов по ступеням турбины. Выбор частоты вращения валопровода турбоагрегата и числа его ЦНД.
1089. Обеспечение надежности основных элементов паровых турбин. Выбор конструкции роторов 915 KB
  Конструкции уплотнений паровых турбин. Расчет осевых усилий и способы их компенсации. Пример конструкции паровой турбины. Схема разгрузки осевого подшипника. Статическая прочность рабочих лопаток турбинных ступеней. Конструкции роторов паровых турбин.
1090. Особенности переменных режимов работы паровой турбины 792 KB
  Общая характеристика переменных режимов. Переменный режим работы турбинных решеток. Изменение степени реактивности от расчетного значения. Треугольники скоростей для последней ступени при изменении давления. Распределение давлений и теплоперепадов по ступеням турбины при переменном режиме ее эксплуатации.
1091. Влияние начальных и конечных параметров водяного пара на мощность паровых турбин 228 KB
  Влияние начального давления на мощность турбин. Относительное изменение внутренней мощности паровой турбины. Влияние начальной температуры пара и его температуры после промежуточного перегрева на мощность турбины. Влияние конечного давления пара на мощность турбины. Универсальная кривая приращения мощности от давления в конденсаторе вида.
1092. Переменные режимы эксплуатации паровых турбин энергоблоков ТЭС 1.56 MB
  Характеристика переменных режимов ТЭС. Пример графика электрической нагрузки энергосистемы. Маневренность турбоагрегатов и программы регулирования энергоблоков ТЭС. Холостой ход турбоагрегата. Моторный режим. Режим горячего вращающегося резерва. Реализация перегрузочных режимов в турбоустановках.
1093. Системы парораспределения паровых турбин. Сопловое и дроссельное парораспределение 651 KB
  Общая характеристика систем парораспределения. Общий характер суточного графика нагрузок энергосистемы. Схема основных паропроводов турбоустановки К-210-12,8 ЛМЗ. Дроссельное парораспределение
1094. Обводное парораспределение. Регулирование мощности способом скользящего начального давления 340 KB
  Обводное (байпасное) парораспределение. Выбор способа парораспределения паровых турбин. Регулирование мощности энергоблоков способом скользящего давления. Особенности перевода энергоблока на скользящее начальное давление.
1095. Математические модели и синтез цифровых нерекурсивных фильтров 200.5 KB
  Общие характеристики цифровых фильтров. Математические модели цифровых нерекурсивных фильтров. Методика синтеза цифровых нерекурсивных фильтров. Алгоритм Ремеза для построения оптимального цифрового нерекурсивного фильтра.
1096. Математические модели и синтез цифровых рекурсивных фильтров 1.61 MB
  Математические модели цифровых рекурсивных фильтров. Методика синтеза цифровых рекурсивных фильтров. Численное исследование методики синтеза цифровых рекурсивных фильтров.