80080

Квітами барвистими луг цвіте

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Вдосконалювати вміння правильно, виразно читати, за допомогою інтерактивних методів навчання; Формувати елементарні аналітико-синтетичні вміння у роботі над текстом; Розвивати усне мовлення першокласників; Виховувати дбайливе ставлення до рослин, бажання доглядати й оберігати їх.

Украинкский

2015-02-16

61 KB

3 чел.

Українська мова. Літературне читання.

Урок 15. Тема: «Квітами барвистими луг цвіте».

Мета:

  1.  Вдосконалювати вміння правильно, виразно читати, за допомогою інтерактивних методів навчання;
  2.  Формувати елементарні аналітико-синтетичні вміння у роботі над текстом;
  3.  Розвивати усне мовлення  першокласників;
  4.  Виховувати дбайливе ставлення до рослин, бажання доглядати й оберігати  їх.

Навчально-методичне  забезпечення:  підручник «Післябукварик».                О. Вакуленко; малюнки з зображенням квітів; роздатковий  матеріал для роботи в групах; слайд – шоу «Барвисті квіти»; аудіо запис П.І. Чайковський «Вальс квітів»; кросворд «Квіти».

                        Хід уроку.

Ι.  Організація класу до роботи.

1-ий учень

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватиме  старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти  - просто  молодці!

2-й учень

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде

ΙΙ. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель:  Мабуть кожен з вас любить влітку побігати і погратися на зеленому лузі,  вкритому барвистими квітами. Та чи звертали ви увагу на багате розмаїття рослинного світу.  Рослини ховають у собі багато таємниць.

Бесіда.

  •  Які рослини ви знаєте?
  •  Де найбільше рослин? (на лузі, у лісі)
  •  Чому луг – це зелена аптека? (Відповіді дітей)
  •  Спасибі за висловлені думки!

Учитель. З цілющих трав і квітів виготовляють настої, відвари, сиропи, порошки, краплі, мазі від різних хвороб. Застосовують лікарські рослини при виготовленні зубних паст і лікувальних кремів.

ΙΙΙ.   Вивчення нового матеріалу.

  1.  Сьогодні на уроці ми будемо  вчитися правильно й виразно читати та збагачувати свої знання і вміння.
  2.  Вправи на відпрацювання швидкості читання та правильності вимови.

На дошці написані слова:

квіти

квіточка

кульбаба

квітка

квітонька

кульбабка

квітник

квітують

кульбабеня

Читання  слів вчителем

Словарна робота.

Читання слів учнями мовчки, вслух, ланцюжком.

  1.  Робота над твором «чарівний ліхтарик»  А.  Григорчук.
  •  Прочитайте тільки заголовок вірша
  •  Вдумайся у зміст: про що розповідатиме поет?
  •  Читання вірша вчителем «Чарівний ліхтарик»

Бесіда.

  •  Чи сподобався вам вірш?
  •  Який настрій він у вас викликає?
  •  А тепер уважно прочитайте вірш, підготуйтесь відповідати на запитання.

Чарівний ліхтарик

Кульбаба  квітла в лузі

Поміж зелених трав,

І джмелик її сонечком

Усміхненим назвав.

А ще сказав про неї

Один малий комарик,

Що в лузі вона світить,

Як чарівний ліхтарик.

Та згодом вкрив кульбабку

М’якенький сірий пух –

І чарівний ліхтарик

На вітерці потух.

              Анатолій  Григорчук.

Дайте відповіді на запитання.

  •  Чи підтвердилися твої міркування?
  •  Про який чарівний ліхтарик розповідає у вірші  поет?
  •  З чим порівнюється у вірші кульбабка?
  •  Хто назвав кульбабку сонечком?
  •  Знайди і прочитай ці рядки.
  •  Як назвав  кульбабку комарик?
  •  Чому потух чарівний ліхтарик?

Складання асоціативного куща.

  •  Які асоціації виникають у вас під час читання вірша «Чарівний ліхтарик» (Луг, кульбабка, сонечко, джмелик, комарик, ліхтарик, пух.)
  1.  Робота в групах.

(поділ на групи за кольором пелюсток)

I група.     Робота по таблиці.

  •  Склади слова за спрямуванням стрілок і підготуйся швидко їх читати.

Ень                 учий

Квіт                невий

Ковий            увати

ІІ група. Прочитай назви квітів. Для цього перестав букви.

АЛКАФІ               БАБАКУЛЬ           ВАКОНЛІЯ     ОКЛІСРОЛ

ІІІ група. Розшифруй  назви  квітів.

                      О                                                                 П

              Д            З                                                Т                     Ю

         Н                      И                                     Ь                               А

      К                          В

            К                О                                            Н                        Л

                      І

          Дзвіночки                                                          Тюльпан

ІҮ.  Продумай, які імена людей заховалися в назвах квітів.

ІВАН-ЧАЙ                       ВАСИЛЬКИ                             РОМАШКА

(Іван, Василь, Рома)

  1.  Фізкультхвилинка

Стало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього  потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко  розвеселяти.

Встали – сіли, встали – сіли

Бачте, як розвеселили?

Нумо, разом, нумо, всі –

Потанцюймо по росі.

  1.  Хвилинка – цікавинка.

  •  Кульбаби рясно вкрили всю долину – на ясну погідну днину.
  •  Кульбаба стуляє свою пухнасту голівку, наче  парасольку, - ще до вечора погода погіршиться.

  1.  Перегляд слайдів під музику П.І. Чайковського «Вальс квітів» Бесіда.
  2.    Розповідь учителя.

Ще здавна українські оселі прикрашають чудові квітники. Українська природа багата різноманітними квітами, але сьогодні ми поговоримо про «бабусині квіти». Допоможе нам у цьому кросворд.

(Назви квіток вписуються в кросворд поступово після розповідей-загадок учнів)

                        С        О       Н       Я      Ш      Н      И       К  

              Ч       О        Р       Н       О       Б       Р       И       В     Ц     І

                                                     Б        А       Р       В        І    Н    О       К

                                                               А       Й       С      Т      Р      А

                                           М      А        Л       Ь       В      И

На  високому стеблі із золотими пелюстками. Вона схожа на сонце. Спить у ночі, схиливши золоті пелюстки. Та як тільки сходить ранкова зоря, пелюстки тремтять. Ось уже сонце викотилося з-за обрію. Квітка повертає до нього свою золоту голівку. (Соняшник)

Назва  квітки пов’язана з майстрами-чоботарями, які  виготовляли особливо гарні, святкові чобітки, що мали яскраво-червоні халяви  та чорні голівки. Як називається ця квітка. (Чорнобривці)

Ця рослина вічнозелена, супроводжує людину все життя. У відварі з неї купали немовлят, щоб росли здоровими і щасливими. Ним заквітчували коси дівчата. Росте біля криниць, щоб вода в них була чиста і цілюща. Люди вважали, що барвінок оберігає людину від усякої  нечисті. Тому вішали квітку над дверима, ніколи не викидали на смітник, а лише у воду, щоб не загинув від спраги.  (Барвінок)

Назва цієї квітки означає – «зірка». Перша квітка виросла з порошинки, яка впала на землю з неба. І тому у тиху ніч у квітниках чути ледве вловимий шепіт – то квітки розмовляють із зірками. Тому в народі їх ще називають зірочками.  (Айстра)

Високі квіти гордо визирають з-за тину. А кольори їхніх квіток – мов зітканий різнобарвний килим: червоні, блідо-рожеві, жовтуваті, білі. Люди, що їдуть мимохідь, завжди усміхаються, дивлячись на ці квіти. (Мальви)

  1.  Робота  над віршем  «Бабусині квіти»

У бабці Олі

Квітів доволі.

Пишні троянди

Біля веранди,

Коло криниці –

Рясні чорнобривці.

Там, де стежини, -

Айстри й жоржини.

Скрізь біля хати

Пахощі м’яти.

Гарні, як діти,

Бабусині квіти.

  •  Дайте відповідь на запитання.

Які квіти у бабусі Олі?

Знайди їх на малюнку.

Самостійна робота, (читання пошепки)

Вибіркове читання.

  •  Прочитай, де ростуть троянди.
  •  А де ростуть чорнобривці?

Вправи на розвиток зв’язного мовлення.

  •  Розкажи які квіти ростуть у твоєї бабусі?
  •  А які квіти любить твоя мама?
  •  Чи є в тебе улюблена квітка?

Розкажи про неї.

Складання тексту-опису за уявою.

                    ПЛАН

  1.  На що схожа квітка?
  2.  Скільки пелюсток має квітка, якої вона форми?
  3.  Якого кольору пелюстки?
  4.  Яка  у квітки серединка?
  5.  Які квітки розташовані на стеблі?

Робота в парах.

  •  Розгляньте малюнки квітів і скажіть, чи правильно підписані малюнки.

2)  конвалія       3)  тюльпан       1) фіалка

Хвилинка – цікавинка. Що ви знаєте про користь, яку приносять троянди?

Повідомлення.

«З пелюсток троянди готують варення, одержують дуже цінну трояндову олію, п’ють вітамінний чай. Троянда потрібна в парфумерній промисловості для виготовлення парфумів і кремів.

Перегляд фото – виставки «Троянди»

ІҮ.  Підсумок уроку.

  •  Над якими творами працювали на уроці?
  •  Що нового дізналися?
  •  Чому вчилися на уроці?
  •  Що вам сподобалося?
  •  Які види роботи запам’яталися?
  •  Яку користь приносять рослини?
  •  Як потрібно відноситися до квітів?
  •  Якби квіти могли говорити, з яким проханням вони б до вас звернулись?

Учень:

Ви на клумбах вдома, в школі

Висівайте нас доволі.

Доглядайте, поливайте,

Без  потреби не зривайте.

Якби ви нас не топтали,

Ми б красу вам дарували.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11877. Исследование асинхронного электродвигателя с короткозамкнутым ротором 262.5 KB
  Цель работы Исследование рабочих свойств асинхронного двигателя путем снятия соответствующих опытных характеристик Программа работы Изучить схемы для исследования асинхронного электродвигателя с короткозамкнутым ротором Исследовать...
11878. Исследование асинхронного электродвигателя с фазным ротором 311.5 KB
  Цель работы Исследование рабочих свойств электродвигателя путем снятия соответствующих опытных характеристик Программа работы Изучить схемы для исследования асинхронного электродвигателя с фазным ротором в дальнейшем изложении АДФР
11879. Исследование асинхронной машины в режиме асинхронного генератора 138 KB
  Цель работы Изучение способа включения асинхронной машины для работы в режиме генератора. Исследование рабочих свойств асинхронного генератора Программа работы Изучить схему для экспериментального исследования асинхронного генератора ...
11880. Испытание однофазного трансформатора 773 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА N 1 Испытание однофазного трансформатора 1. ЦЕЛЬ РАБОТЫ: 1.1. Ознакомиться с устройством трансформатора. 1.2. Овладеть методикой определения числа витков обмоток трансформатора. 1.3. Изучить методику проведения опытов холостого хода и короткого за
11881. Цифровые устройства и микропроцессоры 1.18 MB
  Цифровые устройства и микропроцессоры Цифровые устройства Учебное пособие и лабораторный практикум Бунтов В.Д. Морозов Д.В. Цифровые устройства и микропроцессоры. Часть I. Цифровые устройства: Учебное пособие и лабораторный пр...
11882. Вибір оптимальної стратегії в рекламній кампанії 278 KB
  Лабораторна робота №5 Тема: Вибір оптимальної стратегії в рекламній кампанії. Завдання. Дві фірми А і В виробляють два конкуруючих товари. Кожний з товарів на теперішній час контролює 50 ринку. Після покращення якості товарів обидві фірми збираються розгорнути рекл...
11883. Планування ставок податків методами цільового програмування 285.5 KB
  Лабораторна робота №6 Тема: Планування ставок податків методами цільового програмування Завдання Міська рада розробляє ставки місцевого оподаткування. Щорічна база оподаткування нерухомості складає 550N млн. грн. Щорічна база оподаткування роздрібних та оптових ...
11884. Апроксимація інтервальної функції корисності на одновимірній множині за допомогою лінійної функції 476 KB
  Лабораторна робота №1 Тема: Апроксимація інтервальної функції корисності на одновимірній множині за допомогою лінійної функції. Для виконання лабораторної роботи №1 студент повинний знати: мету і зміст даної роботи порядок її виконання; метод найменших кв...
11885. Работа с текстовыми документами, табличным процессором, языком HTML и презентациями 4.32 MB
  Введение Цикл из четырёх лабораторных работ направлен на изучение прикладного программного обеспечения изучения элементов и объектов управления. В первой лабораторной работе рассмотрены вопросы создания простых и комплексных документов использования средств а