80081

Множення чисел, що закінчуються нулями. Водойми України (Математика Я і Україна. Природознавство)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку. Показати можливі форми запису при множенні чисел, які закінчуються нулями. Удосконалювати обчислювальні навички. Розвивати логічне мислення. Сформувати уявлення про водойми, дати поняття про джерело, річку, озеро, болото, море; навчити дітей їх розрізняти.

Украинкский

2015-02-16

57 KB

1 чел.

                                                                                        Шипоша Антоніна Михайлівна,

                                                                                  вчитель початкових класів,

                                                                                            спеціаліст вищої кваліфікаційної

                                                                         категорії Полтавської

                                                                 загальноосвітньої

                                                                               школи I-III ступенів №19

Математика

Я і Україна. Природознавство

4 клас

Тема уроку математики. Множення чисел, що закінчуються нулями

Тема уроку природознавства. Водойми України

Мета уроку. Показати можливі форми запису при множенні чисел, які закінчуються нулями. Удосконалювати обчислювальні навички. Розвивати логічне мислення.

      Сформувати уявлення про водойми, дати поняття про джерело, річку, озеро, болото, море; навчити дітей їх розрізняти. Розвивати спостережливість, уяву.

       Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до її багатств.

Обладнання. Таблиці, картки для самостійної роботи, малюнки джерела, озера, річки, болота, моря, фізична карта України.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

                                                               Всі готові до уроку?

                                                               Починаємо роботу!

    А щоб краще працювати

  Треба розум розімяти.

  1.  Оголошення теми уроку. Актуалізація опорних знань
    1.  Загадка
      •  Для розумової розминки пропоную записати математичний диктант. Він буде повязаний із найпотрібнішим словом, без якого неможливе наше життя. Відгадавши загадку, ви назвете це слово:

                                     Що таке: живе і ллється,

                                     З каменем не раз зіткнеться,

                                     Як немає – все всихає

                                     І від спраги потерпає. (Вода)

  1.  Математичний диктант
    •  Тож записуємо водяний диктант.
      •  На території України нараховується майже 73000 річок, переважно невеликих, лише 125 із них мають довжину понад 100 км. Найбільша в Україні та третя за величиною річка в Європі, яка протікає через усю територію нашої держави з півночі на південь – Дніпро, довжиною 2285 км, живлять його 1600 річок та струмків. Велике значення для господарства України має Дунай, довжина його протікання Україною 174 км, та ріки Південний Буг і Сіверський Донець.
      •  На території України близько 20000 озер, створено понад 800 водосховищ, понад 20000 ставків.
      •  Назвіть серед чисел круглі. Чому їх називають круглими? Скільки в них всього десятків, сотень, тисяч?
      •  Сьогодні на уроці ми навчимося письмово множити круглі числа та ознайомимося з…. А з чим, ви дізнаєтесь, коли розшифруєте цей запис у таблиці.

КЛЮЧ

14700

3010

50400

36800

264000

17100

О

А

И

Ї

У

Р

16800

14400

959000

4800

96000

38500

В

Д

Й

М

К

Н

- А щоб прочитати, що тут написано, треба навчитися множити круглі багатоцифрові числа.

  1.  Вивчення нового иатеріалу
    1.  Робота з таблицею.

а) Як підписано числа? Пояснити розвязання записаних чисел.

б) Дописати пропущені числа

14500

87600

40600

5

2

3

72500

165200

121800

236000

75000

76000

7

                      4

                        4

162000

30000

                    304

  1.  Самостійне розвязання прикладів по варіантах та читання теми уроку з природознавства.

2400*7 = 16800                                 66000*4 = 264000

4900*3 = 14700                                 16000*6 = 96000

7700*2 = 14400                                 1900*9 = 17100

7350*2 =  14700                                 430*7 = 3010

137000*7 = 959000                            9200*4 = 36800

600 *8 = 4800                                     7700*5 = 38500

8400*6 = 50400                                  5600*9 = 50400                                                                

  1.  Розповідь учителя.
    •  Без води життя на Землі неможливе: вяне квітка, страждає звір. Замовкає пташка. Все живе на Землі потребує води. Кожна її краплина є дорогоцінним скарбом природи.
      •  Вода напуває Землю, яка годує людей. Люди завжди розуміли значення води для себе і протягом багатьох віків оспівували її як основу буття. Вона покриває 2/3 поверхні нашої планети і весь час кудись мандрує.
      •  Які водойми ви запамятали, записуючи водяний диктант? Знайдіть їх на ілюстраціях.
      •  Водойми поділяються на природні й штучні.
      •  Розподіліть їх у 2 стовпчики: ріка, озеро, море, болото, джерело, водосховище, канал, ставок
    1.  Поділ дітей на групи. Отримання завдань. Розповіді про водойми.

а) Утворення джерела (розповідь учителя).

б) Річка (інсценізація)

- Добрий день, діти! Я річка Дніпро, а поруч зі мною мої подруги притоки: Прип’ять, Сула, Десна, Ворскла, Псел, Самара. Те місце, де я витікаю, називається витік…

(Далі розповідає про русло, гирло, береги. Діти знаходять річки на карті).

- Діти, розвяжіть задачу про нас:

Задача

Довжина Ворскли 238 км, Псла – на 129 км більша, а Сули – на 555 км менша, ніж Ворскли та Псла разом. Яка загальна довжина цих річок?

  •  На Дніпрі збудовано 6 водосховищ: Київське, Канівське, Кременчуцьке, Дніпродзержинське, Запорізьке, Каховське.

Задача

Найменше водосховище –Запорізьке – займає площу 420 кв.м, а найбільше – Кременчуцьке – у 5 разів більше. Яку площу займають ці два водосховища разом? Поставте запитання так, щоб друга дія розвязувалась відніманням.

в) Озера (розповідь знавців – учнів, шо підготувались)

Задача

З Криму до Києва їхала валка з 9 возів, де на кожному було по 1600 кг солі, а до Полтави рухалося 7 возів, везучи по 1800 кг солі. Куди більше солі привезли чумаки?

г) Утворення боліт (розповідь учителя).

   Перегляд відеозапису

д) Розповідь про море. Уявна подорож по морському дну

Задачі

1. 4 восьминоги тягнуть скриню із затонулого корабля. Кожен восьминог повзе трьома щупальцями по дну, а рештою тягне скриню. Скільки щупалець восьминогів упялося в скриню?

2. Для того, щоб швидше пересуватися під водою, водолази приручили восьминогів. Восьминоги дужі, тому на кожного сідає по 2 водолази. Скільки восьминогів потрібно, щоб перевезти по дну 12 водолазів?

3. 6 восьминогів вирішили взутися у водолазні чоботи. Скільки потрібно роззути водолазів, щоб узути всі свої щупальці?

4. Восьминоги вирішили подорожувати. Для цього найдужчий восьминог учепився щупальцем за корабель, а за всі його вільні щупальця ухопилося по восьминогу, кожен також одним щупальцем. У вільні щупальця восьминоги взяли по валізі. Скільки валіз взяли восьминоги в подорож?

5. В цей час до берега підійшли рибалки, а за ними прямували 4 кішки. Рибалки згодували їм 12 рибинок. Наступного дня за рибалками бігло вже 14 кішок. Скільки рибин доведеться віддати їм, щоб нагодувати так само, як учорашніх?

  1.  Підсумок уроку
    •  Про що дізнались на цьому уроці з природознавства?
      •  Чому навчились з математики?
      •  Що сподобалось?

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

5001. Система учета затрат direct costing и условия ее наиболее эффективного применения на предприятии 130 KB
  Система учета затрат directcosting и условия ее наиболее эффективного применения на предприятии Введение В современной обстановке перехода к рынку, постоянно необходимо проводить анализ деятельности фирмы для принятия управленческих решений. Д...
5002. Правовые и профессионально-этические регуляторы в журналистике 185.5 KB
  Правовые и профессионально-этические регуляторы в журналистике Введение Средства массовой информации и коммуникации часто вызывают полемику в обществе. Вопросы массовых коммуникаций важны потому, что прямо или косвенно оказывают влияние на жизни люд...
5004. Передняя подвеска автомобиля ГАЗ-53А 205.2 KB
  Передняя подвеска автомобиля ГАЗ-53А (L=1450 мм) Введение Перед автомобильной промышленностью в настоящее время стоят задачи, связанные с увеличением выпуска экономичных автомобилей с дизельными двигателями, позволяющих значительно сократить расход ...
5005. Выбор системы автоматического управления сверлильно-расточно-фрезерного станка модели 600V 100 KB
  Выбрать систему автоматического управления сверлильно-расточно-фрезерного станка модели 600V, проспект Стерлитамакского станкостроительного завода прилагается. Список сокращений САУ – система автоматического управления УЧПУ...
5006. Проект геодезического обоснования стереотопографической съемки масштаба 1:5000 302 KB
  Топографические карты, созданные в результате обработки данных топографической съемки, используют в различных областях человеческой деятельности. Без карт невозможна работа по прокладке нефтепроводов и газопроводов, строительству электрост...
5007. Экономическая система: понятие, структура, генезис 180 KB
  Экономическая система есть совокупность взаимосвязанных и определенным образом упорядоченных элементов экономики, образующих экономическую структуру общества. Вне системного характера экономики не могли бы воспроизводиться (постоянно возоб...
5008. Анализ стилевых особенностей и имиджа менеджера 309 KB
  Общество представляет собой сложную, многоуровневую, целостную и динамически развивающуюся систему. Неотъемлемым атрибутом любой системы – является управление, которое обеспечивает ее сохранение и развитие, упорядочение структуры, взаи...
5009. Возможности использования в российских условиях зарубежного опыта управления предприятием, организацией, фирмой 148.5 KB
  Возможности использования в российских условиях зарубежного опыта управления предприятием, организацией, фирмой. Теория и практика менеджмента получили широкое применение в развитых странах. В США доля менеджеров различных уровней в общей...