80084

Ой зима, зима, зима… Веселіш пори нема!

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчити дітей гармонійному заповненню площини паперу елементами зображення; поглибити знання про особливості будови тіла людини та її пропорції. Розвивати уяву дітей; удосконалювати техніку роботи фарбами. Виховувати любов і повагу до традицій рідного краю.

Украинкский

2015-02-16

52.5 KB

0 чел.

ТЕМА. Ой зима, зима, зима…

             Веселіш пори нема!

МЕТА. Вчити дітей  гармонійному заповненню площини паперу елементами зображення; поглибити знання про особливості будови тіла людини та її пропорції. Розвивати уяву дітей; удосконалювати техніку роботи фарбами. Виховувати любов і повагу до традицій рідного краю.

Обладнання. Таблиця з послідовністю малювання Діда Мороза, ілюстрації, малюнки (зразки дитячих робіт) із зображенням Діда Мороза.

                            Хід уроку

І. Організаційна частина.

Повідомлення теми і завдань уроку.

1. Літературна композиція.

1-й учень

Снігами вкрилася земля,

Метелиця гуляє,

Малює вікна Морозець

Та носики щипає.

2-й учень

Природа спить...

І все навколо

В димових білих чарах.

Це — Королева,

Це — Зима

Так трудиться на славу.

3-й учень

Вона холодна, крижана,

У кришталевих шатах,

її з Північної землі

Вітри несуть крилаті.

(Вбігає до класу хлопчик — Вітер.)

Вітер

Вже біла-біла вся земля,

Мов диво кришталеве...

Я — Вітер з Півночі —

І вам привів я Королеву.

Тож зустрічайте, це — вона

Хурделицями править,

І кожен з нас у дні розваг

Зимовий час прославить.

(Заходить дівчинка — Зима.)

Зима

Вітаю вас! Вітаю всіх!

Мене усі чекають,

І хоч бояться морозів,

все ж весело стрічають.

Ви чули казку, ніби я

жорстока та презлюча,

Та це неправда, скажу вам,

душа моя співуча.

Співають в ній вітри, сніги,

співають хуртовини.

Це — колискова для землі,

спочинок для людини.

 1-ий учень.                  

 Прийшла баба Зима,

Та прийшла не сама —

Привела із собою

Дідуся з бородою.

Довгою, пухнастою,

Білою, сріблястою.

Дідуся Морозом звати.

Любить він пісні співати

Діток забавляти (Г. Демченко).

Звучить «Пісня Діда Мороза»

Дід Мороз.           

 Я — казковий сивий дід,

Мене знає цілий світ.

Я з дарунками мандрую

Щастя й долю всім віщую!

Новий рік — чудове свято,

Побажань завжди багато.

Щиро зичу усім вам,

Щоб росли ви і міцніли,

Щоб за все, що ви робили,

Було радісно батькам.

Зима. Дітки, Дід Мороз дуже любить загадувати загадки.

А чи любите ви їх відгадувати?

Ну що ж, зараз ми в цьому переконаємось..

Дід Мороз.                   

 Я падаю на ваші хати,

Я білий-білий волохатий.

Я припадаю вам до ніг

І називаюсь просто... (сніг).

Срібна зірка біла-біла

На долоню мені сіла.

А як сіла, то розтала,

Голуба водиця стала. (Сніжинка.)

Стало біло навкруги,

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Воду сковую в льоди;

В дружбі з дітьми я всіма.

 Здогадались? Я... (зима).

Зима. Молодці, дітки, чудово справились із цим завданням.

2.  Вступна бесіда.

— Надходить Новий рік, і мільйони дітей в усьому світі з нетерпінням чекають подарунків. Малі й дорослі — всі чекають його, зустрічають у кожному куточку земної кулі. Дітям цікаво: невже Дід Мороз встигає в кожну домівку, в кожну країну? А це — саме так. Комусь їх принесе Дід Мороз, комусь — Санта Клаус, іншим діткам — Святий Миколай.

Санта-Клаусом Діда Мороза називають американці й англійці. Італійці кличуть його Бабо Натале, французи — Пер Ноель, колумбійці — Тато Паскуале, бразильці — Пай Натал, чехи — Микулаш. Ось скільки братів у нашого Діда Мороза! І взагалі, звідки беруться Діди Морози? Послухайте казку.

3.  Прослуховування казки С. Вангелі

   "Звідки беруться Діди Морози?"

У них своя країна. Хмари в ній тремтять від холоду, а сонце не світить, тому що воно — в нас. На їхню долю залишаються тільки місяць та декілька зірок.

Бабуся Зима виводить їх так: розсипає крихти на снігу і кожну накриває шапкою. На ранок із крихти виростає Дід Мороз із шапкою на голові. Три дні бабуся Зима тримає їх в хаті й годує одними сніжинками, чекає, коли у них відростуть вуса та білі бороди. А потім випускає їх з хати на вулицю — самі ростіть! — і виводить нових.

Маленькі Діди Морози бігають один за одним по снігу, катаються з гір на санках і кидають шапки в білих ведмедів. А хто залишається вдома, той ліпить під вікнами снігових ляльок. До школи Діди Морози їздять на оленях. Там їх навчають тільки географії та іноземних мов, щоб Діди Морози знали всі на світі мови та всі на світі дороги. І пишуть вони не на чорній дошці, а на білому снігу.

Ті Діди Морози, які вже в літах, працюють на фабриці іграшок. Перед Новим роком, коли сніг засипає їхні будинки, Діди Морози кладуть іграшки в мішки та сідають верхи на оленів. їдуть вони, їдуть — і дістаються до білої стайні. Там на них чекають білі коні з великими-превеликими очима, щоб і вночі бачити дорогу.

Олені повертаються назад, на Північ, у царство Зими, а білі коні везуть Дідів Морозів далі. Того —- на схід, того — на захід, того — на південь. Тільки сніг рипить під полоззям саней та завірюха розвіває білі бороди, якими Діди Морози поганяють коней. В усі села та міста везуть вони подарунки дітям.

Спорожнять Діди Морози свої мішки, вивчать напам'ять усі вірші про ялинку, всі пісеньки всіма мовами і повернуться додому. Там вони співатимуть один одному дитячих пісеньок, читатимуть вірші та чекатимуть, коли знову настане Новий рік.

І весь цей час хмарки в їхній країні тремтять від холоду, а в небі світить місяць і декілька зірок.

4.  Перегляд ілюстрацій, малюнків із зображенням Діда Мороза.  

5.  Танцювальна хвилинка («Кабы не было зимы»

6.  Послідовне створення композиції вчителем.

7.  Перегляд таблиці із послідовністю зображення Діда Мороза.

8. Інструктаж з ТБ.

9. Практична діяльність учнів.

III. Підсумок уроку.

1.  Перегляд та оцінювання малюнків.

2.  Демонстрування дитячих робіт.

ІV. Домашнє завдання: закінчити роботу та зібрати матеріал про існування Діда Мороза ( вірші, казки,

легенди, оповідання.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45136. Просвещенный абсолютизм Екатерины II 20.12 KB
  Время царствования Екатерины II называют эпохой просвещенного абсолютизма. Основы просвещённого абсолютизма: человек есть самое ценное на земле и его свобода важнее интересов государства; все люди равны в своих человеческих правах невзирая на сословные различия; общество нуждается в совершенствовании и важнейшую роль должны сыграть в этом наука просвещение законотворчество. Время царствования Екатерины II называют эпохой просвещенного абсолютизма . Смысл просвещенного абсолютизма состоит в политике следования идеям Просвещения...
45137. Государственное правление при Павле I 37 KB
  Екатерина придя к власти не приблизила Павла к себе поскольку не испытывала к сыну особой любви и видела в нем претендента на власть. Недоброжелательное отношение со стороны матери и ее приближенных повлияло на характер Павла. Вспыльчивость часто приводили Павла к непредсказуемым поступкам жестокость и деспотизм сочетались в нем с обостренным чувством справедливости. Очень важным для него было понятие чести в духе средневекового рыцарства во многом именно с этим в годы правления Павла были связаны курьезные указы касающиеся этикета.
45138. Александр I 116.5 KB
  В целом деятельность Комитета разделялась на три направления: важные межведомственные вопросы государственного управления; одиозные вопросы которые формально находились в пределах ведения одного министерства но за которых министры не хотели брать на себя персональную ответственность и стремились переложить её на коллегию; мелочные вопросы список которых сформировался достаточно случайным образом прежде всего в результате уклонения отдельных министерств от принятия на себя решения данных задач; данная группа вопросов всегда была...
45139. Институты и механизмы власти в период правления Николая первого 20.51 KB
  Второе отделение было образовано с целью приведения в порядок российского законодательства систематизации законов Российской империи. со времени Уложения а затем из этого огромного собрания законодательного материала составил систематический свод действующих в стране законов. Такой способ работы был указан самим императором не желавшим сочинения новых законов. Отпечатали два издания: Полное Собрание Законов Российской Империи и Свод Законов Российской Империи.
45140. Реформы государственного управления при Александре II 6.43 KB
  Реформа муниципального управления при Александре II Земская реформа После крестьянского Положения в ряду административных реформ одно из важнейших мест занимает без всякого сомнения Положение о губернских и уездных земских учреждениях которое было издано 1 января 1864 года. Городская реформа 16 июня 1870 года было издано Городовое положение по которому в 509 из 1130 городах вводилось выборное самоуправление – городские думы избираемые на четыре года. Военная и судебная реформы при Александре II Судебная реформа В числе реформ одно из...
45141. Политическая модель Александра 3. Внутренняя и внешняя политика Александра III Миротворца. Период лавирования 14.18 KB
  Политическая модель Александра 3 Внутренняя и внешняя политика Александра III Миротворца Период лавирования Есть мнение что в 18791881 годах в России сложилась революционная ситуация. народовольцами Александра II коренным образом повлияло на дальнейшую внутреннюю политику самодержавия. Приход к власти Александра обозначил новый поворот от либерального реформизма к реакции. Александр III считавший реформы Александра II слишком либеральными начал эпоху контрреформ.
45142. Политическая модель Александра III 13.58 KB
  Политическая модель Александра III. Период лавирования:Приход к власти Александра обозначил новый поворот от либерального реформизма к реакции.Александр III считавший реформы Александра II слишком либеральными начал эпоху контрреформ. Внешняя политика Александра III Миротворца В области внешней политики период царствования Александра III характеризуется почти полным отсутствием войн: только небольшие боевые действия в Туркмении – на этом завершилось присоединение Средней Азии к России.
45143. Национальный вопрос в государственном управлении России 19- начале 20 вв 13.87 KB
  Национальный вопрос в государственном управлении России 19 начале 20 вв. На окраинах России под влиянием развития капитализма формировались национальная буржуазия и интеллигенция происходил рост национального самосознания. Хищническая эксплуатация окраин бедность и бесправие живущих там народов вызывали массовую эмиграцию из России и развитие национального движения. В целом для внутриполитической системы России в начале XX в.
45144. Свяще́нный сино́д Ру́сской правосла́вной це́ркви 19.74 KB
  По упразднении Петром I 1701 год патриаршего управления церковью с 1721 года вплоть до августа 1917 года номинально существовал до 1 14 февраля 1918 года учреждённый им Святейший Правительствующий Синод был высшим государственным органом церковноадминистративной власти в Российской империи заменявшим собой патриарха в части общецерковных функций и внешних сношений а также соборы всех епископов поместной церкви. Учреждение и функции 16 октября 1700 года скончался патриарх Адриан. В течение 1720 года проходило подписание Регламента...