80091

Форми давального і місцевого відмінків однини прикметників жіночого роду

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Вчити учнів утворювати форми давального і місцевого відмінків прикметників жіночого роду в однині розрізняти їх правильно писати й вимовляти ці форми; закріплювати навички визначати відмінок прикметників; розвивати мовленнєві вміння дітей навички каліграфічного письма...

Украинкский

2015-02-16

45.21 KB

1 чел.

Українська мова                                                                                                 4 клас

Тема: «Форми давального і місцевого відмінків однини прикметників жіночого роду».

Мета: Вчити учнів утворювати форми давального і місцевого відмінків прикметників жіночого роду в однині, розрізняти їх, правильно писати й вимовляти ці форми; закріплювати навички визначати відмінок прикметників; розвивати мовленнєві вміння дітей, навички каліграфічного письма; виховувати акуратність, самостійність, повагу до народних звичаїв і традицій.

Обладнання: святкові новорічні листівки, таблиця "Відмінювання прикметників".

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання.

1.Перевірка домашнього завдання. Гра "Мікрофон".

а) Читання вірша з пропущеними закінченнями прикметників.

б) Пояснення правопису слів з ненаголошеними е, и в коренях слів.

в) Визначення роду і відмінка виписаних прикметників.

2. "Каліграфічна хвилинка".

Гг Гг Гл Го Гу гл го гу гол оло ог уг

Голодній курці просо на думці.

--Як ви розумієте це прислів'я? (Коли хтось голодний, то він думає тільки про їжу).

--Доберіть спільнокореневі слова до слова голодна. (Голод, голодувати)

--У якому роді і відмінку вжито прикметник голодній?

3. Оголошення теми і мети уроку.

--Сьогодні ми поспостерігаємо за формами прикметників жіночого роду однини в давальному і місцевому відмінках, з'ясуємо від чого залежать закінчення прикметників у цих відмінках.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Пошукова робота за вправою 253.

Подані словосполучення сувора зима, хороша погода, вечірня пора записати у давальному і місцевому відмінках.

--Позначте закінчення і порівняйте їх.

--Зверніть увагу на те, як вимовляються кінцеві приголосні основи прикметників у називному, давальному і місцевому відмінках. Що ви можете про це сказати?

--Чи залежить закінчення прикметників жіночого роду у давальному і місцевому відмінках від кінцевого приголосного основи прикметників у називному відмінку? (Ні.)

Виведення висновку і зіставлення його з правилом,  с.125.

(Звертається увага на те, що правильно вимовляти і записати закінчення прикметників допомагає поставлене граматичне запитання: якій? у якій? - добрій людині, у вологій землі).

2.Фізкультхвилинка.

Раз, два -- всі присіли, потім вгору підлетіли.

Три, чотири -- нахилились, із струмочка гарно вмились.

П'ять, шість -- всі веселі, крутимось на каруселі.

Сім, вісім -- в поїзд сіли, ніжками затупотіли.

Дев'ять, десять -- відпочили і за парти дружно сіли.

IV. Закріплення і систематизація знань.

1. Розрізнення форм давального і місцевого відмінків. Вправа 254.

-- Спишіть речення, вставте пропущені закінчення.

-- Визначте відмінок прикметників.

-- Підкресліть головні члени у четвертому реченні.

Перевірка -- фронтально, інтерактивний метод "Мікрофон".

2. Колективне коментоване виконання вправи255.

а) Читання тексту і визначення його типу.

б) Словникова робота. Різдво -- християнське свято народження Христа, що відзначається 7 січня.

в) Списати текст і визначити відмінок прикметників.

3. Розвиток зв'язного мовлення за вправою256.

а) Гра "Продовж вірш":

-- Скажіть, яке свято до нас іде? (Новий рік)

-- Хто ступає на поріг, не обтрушуючи сніг?

-- Новий рік!

-- Хто несе веселий сміх, розсипаючи на всіх?

-- Новий рік!

-- Для дорослих і малих, хто гостинці приберіг?

-- Новий рік!

-- А прикрашеній сосні, подарує хто пісні?

-- Новий рік!

б) Ознайомлення із зразком вітальної листівки, поданої в підручнику.

в) Складання новорічного привітання своїм друзям, рідним.

Кілька учнів зачитують вітання.

V. Підсумок уроку.

-- Над чим ми працювали на уроці?

-- Як визначають відмінок прикметників?

-- Як розрізняють форми давального і місцевого відмінків однини прикметників жіночого роду?

VI. Домашнє завдання. Правило с.125, вивчити вірш до свята Нового року.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

70064. Учебно-методический комплекс: Основы социологии и политологии 172 KB
  Общество и его развитие функционирование основных институтов и в первую очередь государства социальные и политические отношения взаимодействие личности гражданского общества и государства составляют основу деятельности юристов их гражданской активности реализации социального...
70065. СУДЕБНОЕ ДЕЛОПРОИЗВОДСТВО 247.5 KB
  Понятие судебного делопроизводства; распределение обязанностей между работниками аппарата суда; руководство делопроизводством суда; организация приема граждан работниками суда; судебное разбирательство; протокол судебного заседания; порядок вынесения судебного решения...
70066. Введение в право: Учебно – методический комплекс 163.5 KB
  Дается общая характеристика права общая характеристика отраслей права раскрываются основные принципы осуществления правосудия в Российской Федерации. Содействие подготовке компетентных специалистов которые смогут самостоятельно найти нужную норму права разобраться в ней.
70067. МУНИЦИПАЛЬНОЕ ПРАВО 599 KB
  Муниципальное право понятие и предмет муниципального права; правовое регулирование муниципальных отношений; понятие местного самоуправления; общие принципы и функции местного самоуправления; структура и организация работы органов местного самоуправления; финансово-экономические основы...
70068. ОТЕЧЕСТВЕННАЯ ИСТОРИЯ: УЧЕБНО-МЕТОДИЧЕСКИЙ КОМПЛЕКС 513.5 KB
  Основная цель курса состоит в формировании у обучаемых научных представлений об основных закономерностях исторического процесса о специфике исторического пути России в ряду мировых цивилизаций и становлении на этой базе гражданского самосознания высоких моральных...
70069. ПРАВО СОЦИАЛЬНОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ 684.5 KB
  Учебный курс имеет своей целью изучение всех важнейших институтов права социального обеспечения, формирование у студентов знаний правовых норм законодательства в сфере социального обеспечения граждан, развитие и закрепление навыков правового мышления...
70070. Учебно-методический комплекс: Основы экономики 666.72 KB
  Цель данного учебного курса – дать обучающимся представления об основах экономической теории, раскрыть механизм функционирования рыночной модели хозяйствования, показать роль и место государственного регулирования в условиях рыночной экономики и в общих чертах изложить...
70071. Правовые основы организации деятельности судебных приставов: Учебно-методический комплекс 291.5 KB
  Учебная дисциплина «Правовые основы организации деятельности судебных приставов» включена в учебный план ПФ РАП по специальности «Правоведение» для студентов факультета непрерывного образования по подготовке специалистов для судебной системы.
70072. Учебно-методический комплекс: Теория государства и права 325.5 KB
  Изучение теории государства и права формирует и развивает юридическое мышление, правовую культуру, а глубокое усвоение системы основных категорий и понятий, в том числе в их отраслевом преломлении способствует приобретению навыков работы с законодательством, практикой его толкования и применения.