80094

Які бувають рослини (дерева, кущі, трав’янисті рослини)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із різноманітним світом рослин; вчити порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини; розвивати мовленнєві вміння, мислення; виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи.

Украинкский

2015-02-16

47 KB

0 чел.

Новоград – Волинська загальноосвітня

школа І – ІІІ ступенів № 10

художньо – естетичного профілю

Урок природознавства

в 1  класі на тему:

«Які бувають рослини

(дерева, кущі, травянисті рослини)»

                                                           

                                                          Вчитель початкових класів

                                                          Заторська Любов Миколаївна

Тема. Які бувають рослини (дерева, кущі, трав'янисті рослини).

Мета: ознайомити учнів із різноманітним світом рослин; вчити порівнювати дерева, кущі, трав'янисті рослини; розвивати мовленнєві вміння, мислення; виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи.

Обладнання: мультимедійна презентація, фізкультхвилинка (відео), мікрофон, малюнки рослин (каштан, ромашка, калина, ялинка, кульбаба, липа, малина, дуб, підсніжник), таблиця до теми уроку, роздатковий матеріал (кружечки червоного, синього та зеленого кольору), картинки рослин для колажу.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Хід уроку

I. Організація класу.

Психоформула

Розпочинаємо урок,

часу не гаючи

І радість ми пізнаємо,

лиш труднощі долаючи.

- А запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку один одному,

мені. Адже усмішка ще:

- прикрашає обличчя;

- підвищує настрій;

- сприяє добрим стосункам з оточуючими;

- допомагає знайти нових друзів;

- і навіть деколи, допомагає здійснювати бажання.

II. Підсумки спостережень за погодою.

1. Загальні підсумки.

- Яка зараз пора року?

- Яке сьогодні число? Місяць?  

Так, розпочався перший місяць зими — грудень.

- Як змінилися рослини? Чому?

- Тепло чи холодно надворі?

- Який стан неба?

- Чи були сьогодні опади?

2. Хвилинка - цікавинка.

- А які свята ми відзначаємо взимку?

- Одним із найулюбленіших свят усіх людей є Новий рік. Це яскраве й веселе свято, яке починає відлік наступного року, люблять і дорослі, і діти. Чи можна уявити Новий рік без ялинки?  (Прикріплюю малюнок ялинки без прикрас). Новорічна ялинка, жива чи штучна, велика чи маленька – це головна і невідємна прикраса новорічного свята. У новорічну ніч діти шукають під нею подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки. І яка ж ялинка буде новорічною, якщо на ній немає прикрас?

- Діти, ми зможемо прикрасити нашу ялинку, якщо виконаємо завдання, які нам приготував Дід Мороз. Готові? Отож, розпочинаймо!

3. Гра «Які слова живуть узимку?»

Називаю різні слова, учні плескають у долоні лише тоді, коли це слово стосується зими, або «живе» в ній: сніг, листок, ковзани, лід, квітка, мороз, хуртовина, підсніжник, хліб, холод, спека). 

III.  Актуалізація опорних знань. ІТН «Мікрофон».

Пограємо у вже знайому вам гру "Мікрофон".

  •  Пригадайте і скажіть, що таке природа.
  •  На які дві групи вона поділяється?
  •  Що належить до неживої природи?
  •  Що належить до живої природи?
  •  Чому рослини належать до живої природи?
  •  Як відрізнити одну рослину від іншої?

ІV. Оголошення теми уроку.

  •  Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, які бувають рослини.

Давайте подумаємо, а де ростуть рослини? З яких частин складаються рослини? (Слайд 1,2,3)

V. Формування нових знань, умінь, навичок.

1. Дидактична гра "Впізнай рослину".(Загадки)

- А зараз пограємо в гру. Я читатиму загадки. Вам треба відгадати їх і назвати.

Не лінуйся у лісочку
зазирати під листочки.
Назбираєш у долоні
стиглі ягідки червоні. (Суниці)

Навесні білим цвітом,

а восени – червоним плодом. (Калина)

Перша квіточка весняна
тихо під сніжком куняла.
Дмухнув вітерець тепленький,                                                                                 і з’явився цвіт біленький.
(Підсніжник)

Квітка гарненька,

Із сонечком схожа.

Краї біленькі,

Серединка – жовта. (Ромашка)

Мов зелений їжачок,
має безліч голочок.
Поспішає до оселі
в новорічні дні веселі. (Ялинка)

Стебельце – шорстка дробинка,
У серединці – чорна вуглинка,
Пелюстки блискучі, як лак.
Це квітує червоний… (Мак)

Лист різний із оксамита, 
Соком ягідка налита. 
А для хворої дитини 
Кращі ліки – чай з (Малини)

Дуже широке листя у мене

Пятикутне і зелене.

Наче скульптор різаком

Працював над тим листком. (Клен)

З мене листя обдирають, 
Мене квасять, в борщ кидають, 
Пироги зі мной печуть
І в салат мене січуть! (Капуста) 

З жолудя він проростає,

В кроні сил чимало має.
Кабани плоди смакують,
Люди міць його цінують.  (Дуб)

2. Групування рослин.

- Подивіться, яке розмаїття рослин. Як їх багато з'явилося в нашому класі.

- Розгляньте малюнки.

- Які із рослин - дерева? Чому?

У природі є різні рослини. (Таблиця до теми уроку) Серед них – дерева, кущі, трав’янисті рослини.

Дерево має одне міцне велике, дерев’янисте стебло, його називають стовбуром. Назвіть дерева, які ви знаєте?

У куща від кореня росте кілька стебел. Вони теж міцні й дерев’янисті, але значно тонші й менші, ніж стебло дерева.

Рослини з м’якими соковитими стеблами називаються травами, або трав’янистими рослинами.

V. Робота з підручником.

С 46.-47

Накрити зеленим кружечком  - дерево,  червоним – кущ, синім – трави.

VI.Фізкультхвилинка. (відео «Ялинка»)

VIІ. Закріплення  вивченого.

  1.  Робота в зошиті.
  2.  Презентація «Дивовижні рослини».
  3.  ДЕРЕВО ТУЛЕ. Найбільше дерево в світі. Аби обійняти його потрібно щонайменше 30 людей.
  4.  ГІГАНТСЬКА СЕКВОЯ. Найвище дерево у світі. Його висота становить 115 метрів (висота 40 поверхового будинку)
  5.  ОСТИСТА СОСНА. Найстаріше дерево у світі. Його вік становить близько 4700 років.
  6.  МУХОЛОВКА. Ця дивовижна квітка-комахоїд здобуває їжу за допомогою спеціальних капканів. Тільки-но муха або інша комаха сяде на пахучий капкан, а він раз — і закриється менше, ніж за 1 секунду!
  7.  РАФФЛЕЗІЯ. Найбільша квітка в світі. Вага квітки становить 6 кг.
  8.  ДЖЕКФРУКТ. Найбільший фрукт у світі. Його вага може бути 25 кг і більше.
  9.  БАМБУК. Найвища трава у світі. Може досягати висоти 36 м.
  10.  ОБМАНИ ШЛУНОК. В індійських лісах є багато незвичайних рідкісних рослин, серед яких найбільш вражаючою є калір-канда. Вона має унікальні властивості. Людина може «наїстися» одним-двома листочками цього дерева на цілий тиждень. Почуття голоду просто зникає майже на сім днів.
  11.  Гра «Знайди зайву рослину» (мультимедійна презентація)

VIІІ. Підсумок уроку.

  1.  Бесіда.

- Про що дізналися на уроці?

- Чого навчилися?

2. Технологія "Мозковий штурм".

Зараз я вам роздам малюнки, на яких зображено рослини. Ви уважно їх
розглянете. А тоді прикріпите на дошці у тому місці, до якої групи належить ця рослина і ще раз назвете її.
(Учні виконують завдання.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49759. Разработка программы для имитационного моделирования системы массового обслуживания 815.12 KB
  Основные показатели: коэффициент использования системы средняя задержка в очереди среднее время ожидания среднее по времени число требований в очереди и в системе. Емкость накопителя требований r равна 14 дисциплина обслуживания циклическая с квантом q = 10 секунд. В системе интервалы времени между поступлениями требований являются независимыми случайными величинами со средним временем = 60 секунд. Время обслуживания является случайной величиной некоррелированной с интервалами поступления требований.
49760. ПРОЕКТИРОВАНИЕ ПРИВОДА 591 KB
  Требуемая мощность кВт электродвигателя привода определяем по формуле: где Рв потребляемая мощность измельчителя Уточнение передаточных чисел привода Определяем общее передаточное отношение привода по формуле: Тогда Находим передаточное число редуктора: Тогда Принимаем Уточняем передаточное отношение открытой передачицепной: тогда SH коэффициент запаса прочности принимаем в соответствии с рекомендациями с....
49761. Разработка базы данных подразделения учета основных средств предприятия 269.12 KB
  Целью данной курсовой работы является разработка базы данных подразделения учета основных средств предприятия. По итогам выполнения данной работы должна получиться информационная система, удовлетворяющая современным требованиям и упрощающая работу работников бухгалтерии по учету основных средств сельскохозяйственного предприятия.
49763. Автоматизация конструирования и технологической подготовки производства РЭС 263.93 KB
  На рисунках 1 и 2 представлены условнографическое отображение микроконтроллера PIC16C8404 P и чертеж его корпуса соответственно. Рисунок 1 Условнографическое отображение микроконтроллера PIC16C8404 P. На рисунках 1 и 2 представлены условнографическое отображение микросхемы КМ155ИД11 и чертеж её корпуса соответственно. Рисунок 1 Условнографическое отображение микросхемы КМ155ИД11.
49765. Экономическое обоснование проекта стратегического развития предприятия в сфере дорожного проектирования на примере предприятия ООО «АСК Драфт» 9.38 MB
  Проектирование дорог – это комплексный подход к решению транспортной проблемы в пределах целого региона или страны. Начинается он с этапа принятия решения о строительстве связи в сети дорог. Обязательной задачей этого и последующих этапов проектирования является анализ и сравнение различных вариантов.