80443

Розвиток музики

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: систематизувати та поглибити знання учнів про прийоми розвитку музики; формувати навички аналізу музичного твору, хорового співу; виховувати інтерес до музичного мистецтва. Обладнання: комп’ютер, проектор, презентація, фортепіано, кольорові картки.

Украинкский

2015-02-17

50.5 KB

2 чел.

Урок «Розвиток музики»  II семестр 3 клас

Мета: систематизувати  та поглибити знання учнів про прийоми розвитку музики; формувати навички аналізу музичного твору, хорового співу; виховувати інтерес до музичного мистецтва.

Обладнання: комп’ютер, проектор, презентація, фортепіано, кольорові картки.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

Перевірка готовності до уроку. Музичне привітання.

  1.  Оголошення теми та мети уроку 
  2.  Мотивація

Учитель:   Як ви гадаєте, що нам з вами допоможе гарно виконувати пісню, чи уважно слухати музичний твір? (Знання прийомів розвитку музики.)

  1.  Актуалізація знань учнів.

Питання до вивченого матеріалу:

  •  Які засоби виразності ви знаєте?

Учитель:  У мене у руках карточки, на яких записані засоби музичної виразності. Ви повинні називати засоби і пояснювати, що позначає кожний з них. (Діти називають засоби музичної виразності і дають їх визначення. Темп, тембр, динаміка, ритм, регістр.)

Учитель: ми повторили засоби музичної виразності  і це допоможе нам виконати наступну роботу.

  1.  Вокально-хорова робота

Спів поспівок. Гра «Музичне лото». (Діти по одному виходять і вибирають карточки з малюнком до вивчених поспівок. Весь клас співає.)

Учитель: А який прийом розвитку музики ми з вами вивчили першим? (Виконавський)

Клас співає пісню Л.Кніппер «Чому ведмідь у зимку спить».

Після виконання учитель пропонує показати кольорову карточку, щоб визначити характер пісні у кольорі.

Діти обирають карточку (жовта, зелена, червона, чорна) визначаючи характер пісні.

Учитель: А яку пісню з таким прийомом розвитку ми ще можемо заспівати? («Грицю, Грицю, до роботи») Давайте її заспіваємо і проінсценуємо.

(Діти виконують пісню декілька раз, змінюються виконавці ролі Гриця).

Учитель: Продовжимо вокально - хорову роботу. Яка пора року наступає? (Весна) А яку пісню ми з вами почали розучувати? («Повертайся, ластівко»).  Чому люди с проханням зверталися саме до птахів?(Тому що вважали, що саме птахи приносять весну на крилах.)

Учні продовжують роботу над піснею  «Повертайся, ластівко»

Фізкультхвилинка

Учитель: А які прийоми розвитку музики ви знаєте? (Тембровий динамічний, симфонічний, ладовий, виконавський, інтонаційно-мелодичний)

  •  Один із прийомів розвитку музики, який ви назвали був тембровий і я пропоную вам творчу роботу.
  •  Гра «Голос музичного інструмента»

(Учням роздаються картки з зображенням музичного інструмента. Діти   вигадують образ, до якого підходить голос певного музичного інструмента.)

Учитель: Приведіть приклади музичних творів і назвіть прийоми розвитку музики які використані  в ньому. (С.Прокоф’єв симфонічна казка «Петрик і вовк», Ф.Шопен прелюдія, Е.Гріг «В печері гірського короля» )

Учитель пропонує учням розповісти,  що вони знають про твір Е.Гріга «Пер Гюнт».  (діти передають стислий зміст твору)

Учитель: сьогодні ми продовжуємо знайомство з цим твором і я пропоную вам прослухати і подивитись уривок, дати йому назву, визначити, які прийоми розвитку музики використав композитор у даному творі.

Е.Гріг «Ранок» (Музична анімація)

  1.  Слухання музики

Е.Гріг «Ранок» (Музична анімація)

Аналіз прослуханого твору.

  •  Чи сподобалося вам слухати музику і дивитись анімаційне кіно?
  •  Яку назву ви придумали до цього музичного твору? Чому саме?
  •  Які прийоми розвитку музики використав композитор у даному творі?
  •  А що намалювали б ви самі, щоб проілюструвати цей твір?
  •  А не хотіли б ви ще поспілкуватися з музикою Едварда Гріга?
  1.  Підсумки уроку

Тест

1. Назвіть славнозвісного норвезького композитора:

а) Ф.Шопен;

б) Е.Гріг;

в) Л.Бетховен

2. Музика, призначена для співу, називається: а) інструментальною;              б) вокальною; в) пісенною.

3. Пісня, танець, марш –

а)жанри інструментальної музики;

б) жанри музикально-театрального мистецтва;

в) найпростіші жанри музики.

4. Автора музики називають:

а) художник;

б) письменник;

в) композитор.

5. Мелодія, ритм, динаміка, тембр – це:

а) жанри музики;

б) засоби музичної виразності;

в) музичні п’єси.

V.  Домашнє завдання

Замалювати власні враження від прослуханого та побаченого на уроці або скласти міні-твір «Музика Едварда Гріга»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50708. Определение коэффициента поверхностного натяжения по высоте подъёма жидкости в капиллярных трубках 25 KB
  Тема: Определение коэффициента поверхностного натяжения по высоте подъёма жидкости в капиллярных трубках. Цель работы: определить коэффициента поверхностного натяжения. Вывод: В этой работе мы с помощью четырёх капиллярных трубок нашли два значения коэффициента поверхностного натяжения 1 = 745  178103 Н м и 2 = 644  218103 Н м.
50709. Исследование напряженного состояния тонкостенной цилиндрической оболочки 282 KB
  В таких оболочках действуют кольцевые в первом главном сечении и меридиональные напряжения во втором главном сечении которые могут определиться через внутренние силы и моменты: ; 1 где S –меридиональные силы; Т – кольцевые силы; толщина стенки; Z – координата точки в которой определяем напряжение; Z изменяется от до . Из формулы 1 следует что напряжения распределены по толщине стенки по линейному закону достигая наибольших значений на внутренней или нагруженной поверхностях опор ; 2 В этих формулах если...
50710. ПОКУДОВА ДОБОВИХ ГРАФІКІВ НАВАНТАЖЕННЯ ЗА ДАНИМИ ОБСТЕЖЕННЯ ГРУПИ КОМУНАЛЬНО-ПОБУТОВИХ ЕЛЕКТРОПРИЙМАЧІВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ РОЗРАХУНКОВОГО МАКСИМАЛЬНОГО НАВАНТАЖЕННЯ І ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ГРАФІКА 191 KB
  Натурний експеримент Мета роботи. Побудова добового графіку навантаження комунально-побутового споживача житлового будинку квартири тощо на основі обстеження його електроприймачів та обчислення розрахункового максимального навантаження і основних числових характеристик графіка. ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ Електричне навантаження є основним...
50711. ИССЛЕДОВАНИЕ СЛОЖНОЙ ЦЕПИ ПОСТОЯННОГО ТОКА 126 KB
  Выполнить опытную проверку принципа наложения. Принцип наложения формулируется следующим образом: ток в Кой ветви равен алгебраической сумме токов вызываемых в этой ветви каждой из э. Принцип наложения используется в методе расчета получившем название метода наложения. Опытная проверка принципа наложения производится в следующем порядке: а в цепи собранной при выполнении пункта 1 отключается один из источников э.
50712. Имя существительное как части речи 72.5 KB
  Имя существительное – это самостоятельная часть речи, имеющая категориальное значение предметности и выражающая его в несловоизменительных категориях рода и одушевленности
50713. Ознайомлення з приладами та пристроями для вимірювання витрат енергоносіїв 132 KB
  Витрата рідини що вимірюється в одиницях обєму називається обємною Vτ наприклад м3 с а в одиницях мас масовою Мτ кг с. Звязок між ними Мτ= Vτρ де ρ кг м3 густина рідини. Обєм рідини як правило не є одиницею кількості речовини оскільки для однієї і тієї ж кількості рідини він залежить від температури і тиску або питомого обєму. За необхідності із цього поняття виокремлюють краплинні рідини і гази.
50714. Исследование работы фланцевого соединения 86.5 KB
  Эксперимент начинается со снятия показаний тензодатчиков при разгруженных болтах. Затяжка каждого болта контролируется по изменению показаний прибора ВСТ4. Значения показаний прибора разгруженных Поi и затянутых Пi болтов заносятся в таблицу 3 причем разность показаний для каждого болта не должна отличаться от расчетной более чем 15.
50715. Исследование фазового резонанса в цепи с последовательным соединением активного, индуктивного и емкостного сопротивлений 108 KB
  Цель работы: уяснить условия получения резонанса напряжений экспериментально исследовать явление резонанса напряжений в зависимости от изменения либо реактивного сопротивления либо частоты исследуемой цепи. Резонанс напряжений называется такой пассивной электрической цепи переменного тока с последовательным соединением активного индуктивного и емкостного сопротивлений при котором входное реактивное сопротивление равно нулю. При резонансе напряжений напряжение на входе цепи совпадает по фазе с током т.
50716. Исследование колебаний вращающегося вала 324 KB
  Изза неточности изготовления и сборки центры масс деталей как правило не находятся на оси вращения вала т. При вращении вала вследствие дисбаланса возникают переменные по направлению силы инерции дополнительно нагружающие вал и его опоры и вызывающие механические колебания системы. В связи с этим необходимо исследование колебаний вращающегося вала.