80444

І. Калинець « Про що розповіли незабудки»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю українського письменника І. Калинця; формувати навички правильного, виразного читання прозових творів, насичених діалогами; розширювати уявлення про добрі вчинки; розвивати уяву, вміння орієнтуватися в тексті казки; виховувати людяність, доброзичливість...

Украинкский

2015-02-17

142 KB

0 чел.

Тема: І. Калинець « Про що розповіли незабудки».

Мета:ознайомити учнів з життям і творчістю українського письменника

І. Калинця; формувати навички правильного, виразного читання прозових творів, насичених діалогами; розширювати уявлення про добрі вчинки; розвивати уяву, вміння орієнтуватися в тексті казки; виховувати людяність, доброзичливість, працьовитість,бережливе ставлення до природи.

Обладнання:портрет І. М. Калинця, таблиці складів (для кожного учня), мультимедійна презентація, підручник (Савченко О. Я. Читанка: Підруч. Для 3 кл.- К.: Освіта,2003.-Ч. I).

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесні, наочні практичні, робота з книгою.

Прийоми: бесіда, виразне читання вчителя, словникова робота, читання казки учнями в особах, дидактичні ігри («Сплетемо віночок», «Дощик», «Слово в слові», «Переплутанка» )

Епіграф: Щоб жити, потрібні сонце, воля і маленька квіточка.

Г. Х.Андерсен

                           Хід уроку

I. Організація  класу.

                         Любі діти, поверніться,

                          Один одному всміхніться.

                          Усміхнемось всім навколо -

                          Небу, сонцю, квітам, людям.

                          І тоді обов’язково

                          день у нас веселим буде.

II. Мовна  розминка.

1.Дихальна гімнастика. (слайд 3)

- Щоб навчитися читати правильно, швидко і виразно, треба розпочати урок із дихальної гімнастики.

*Уявіть собі, що вам подарували букет квітів і ви відчули духмяний запах квітучих рослин. Зробіть вдих носом і видих ротом.

* Раптом квіткова пелюстка упала на вашу парту. Здмухніть її легенько.

2.Розчитування за таблицею складів.

-А тепер, щоб ваша вимова була чіткою і швидкою,проведемо розчитування за таблицею складів.

3. Скоромовка. (слайд 4)

Ой, збирала Маргаритка

Маргаритки на горі

Розгубила маргаритки

Маргаритка у дворі

I I I.Актуалізація опорних знань учнів.

.Гра « Сплетемо віночок».( Відгадування загадок). (слайд 4)

* Я на сонце дуже схожа,   Синьоока ця заброда

Золотиста,ніжна,гожа.   В полі водить хороводи

Здогадатись вам неважко,  Де вона вінки спліта -

Що за квітка я?( Ромашка)  Пшениці рідкі та жита.(Волошка)

*Цвіте синьо, лист зелений,  *Поміж квітами весни

Квітник прикрашає.   Найяскравіші вони,

Хоч мороз усе побив,   Дуже ніжний запах мають,

Його не займає.( Барвінок ) В назві колір свій ховають. (Фіалки)

*Сонечко в траві зійшло,  *На квітник погляньте, діти,

Усміхнулось,розцвіло,  Там козак стоїть між квітів.

Потім стало біле-біле   Весь червоний - гордий пан

І за вітром полетіло.(Кульбаба) Не козак це, а (Тюльпан).

- Яким одним словом можна узагальнити слова-відгадки?

IV.Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку

1.Вступне слово вчителя. (слайд 6)

- Великий казкар світу Г. Х. Андерсен говорив: «Щоб жити, потрібні сонце, воля і маленька квіточка».

Квіти-постійні супутники нашого життя. Вони - на клумбах, у кімнаті, у вазонах. Скільки легенд,казок,віршів складено про них!  

І кожна квіточка ще й досі таїть у собі чимало незвіданого,загадкового,таємничого.

-А про яку квіточку ми поговоримо сьогодні, допоможе дізнатися загадка.

Росте на наших луках

Квітонька дрібна.

Дала їй очі сині

Ненечка-весна.

От пройде біля неї

З усміхом хто-небудь,

Услід тихенько квітка

Скаже: « Не забудь».

- Як зветься ця квітка? (Незабудка).

- Сьогодні ви дізнаєтесь,про що розповіли незабудки українському письменнику Ігорю Калинцю. Він усе запам’ятав і написав для вас казку «Про що розповіли незабудки».

V.Вивчення нового матеріалу.

1.Розповідь учнем про автора казки. (слайд 8)

Ігор Миронович Калинець - живе і працює у Львові. Народився 9 липня 1939 року. З раннього дитинства цікавився історією своєї Батьківщини, культурою рідного народу. В своїх творах висловлював любов до неньки-України, до звичаїв рідного народу. Та за тодішньої влади це був злочин і в 1966 році  письменник був засланий у далекий холодний Сибір.

    Понад 20 років ми не чули його голосу. Його твори  друкувались лише за кордоном. Тепер починають друкувати і в Україні.

2.Вчитель.

Важко було людині,яка всім серцем любила Україну, жити так далеко. Та була в нього єдина радість-невеличка грядка квітів. Щодень він « милувався нею, спостерігав, як поспішають квіти вибуяти за коротке північне літо, зацвісти і дати насіння» Вижити, не скоритися та ще й писати такі мудрі, добрі, красиві твори допомагала поетові його маленька донечка Дзвінка. Для неї тато написав цілу книжечку, яка так і називається « Книжечка для Дзвінки». У ній поет учить нас у буденному бачити незвичайну, дивовижну красу.

   - Сьогодні ми з вами теж будемо вивчати один з його творів.

3.Читання казки вчителем.

- Назвіть дійових осіб казки.

- Від чийого імені ведеться розмова?

4.Словникова робота. (слайд 9)

Літепло-тепла вода,                              гайовик - лісовик,

знітилася – засоромилась,                    хутко – швидко,

заслонити – закрити,                             погомоніли – поговорили,

нагодилась – з’явилась,                         подалася – пішла.

5. Фізкультхвилинка.

- Лагідне сонечко гріло,

Земельку нашу прогріло.

(Діти піднімають руки вгору).

Ми насіннячко сіяли,

( Руками імітують сіяння зерна ).

Водичку лили, лили.

(Імітація поливу з лійки).

Квіти пили, пили,

(Руки складені ківшиком, підносять до рота).

Вгору росли, росли.

(Присідають і повільно піднімаються).

Розпустилися листочки,

(Піднімають руки вгору).

Ще й розкрилися квіточки.

(Піднімають голову).

До сонечка потягнулися,

(Піднімають руки і тягнуться вгору).

Лагідно посміхнулися.

(Посміхаються ).

6. Гра « Дощик». (слайд 10)

Прочитати слова з максимальною швидкістю в порядку зростання номерів.

7. Читання казки учнями.

а) читання «Ланцюжком» (до слів «бризнули з очей»);

б) читання «Небо – земля» (

8. Бесіда за змістом.

- Куди приїхала героїня?

- Хто полюбив дівчинку?

- Що незвичайного відбулося з дівчинкою?

- Яка біда була у героїні?

- Хто хотів допомогти дівчинці?

- Як дівчинка ставилася до квітів і людей?

- Чому дівчатко плакало у лісі?

- Що з’явилося від її сліз?

- Яке диво побачила маленька героїня?

- Що змінилося у дівчинці з часу пригод у лісі?

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Вибіркове читання (слайд 11)

- Прочитайте, як дівчинка доглядала квіти.

Як квіти дякували їй за це.

2. Робота над малюнком (слайд 12)

- Розгляньте уважно малюнок, спробуйте розповісти про те, який епізод зображений на малюнку.

- Прочитайте, уривок, який показує, що дівчинка була доброю не тільки до квітів, а й до людей.

- Чому дівчинка плакала у лісі?

- Що з’явилось від її сліз?

Прочитайте опис цих квітів.

- Що змінилося у житті дівчинки з часу пригоди у лісі?

Прочитайте.

3. Гра «Слово в слові» (слайд 13)

4. Читання в особах уривка казки

(від слів «Добрий день, вам квіточки!» до слів «подякувала їм і побігла»)

5. Гра «Переплутанка» (слайд 14)

Побудова плану казки

- Прочитайте план. Поміркуйте, чи все там правильно?

- Розташуйте і пронумеруйте пункти плану в такому порядку, у якому розгортається події в казці.

6. Самоперевірка (слайд 15)

7. Розповідь учнем легенди про незабудку. (слайд 16)

VII. Підсумок уроку

- Діти, чи сподобався вам урок?

- Чому навчає нас ця казка?

Домашнє завдання

Читати казку в особах.  Переказувати за планом.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65741. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПОСЛУГ ПЕРЕДАЧІ МУЛЬТИМЕДІА МЕРЕЖАМИ НОВОГО ПОКОЛІННЯ 1.25 MB
  Даний процес може сприяти виникненню проблем які пов’язані із гарантуванням рівня якості обслуговування мереж передачі мультимедійної інформації. Передплатники цих систем передачі мультимедійної інформації вимагають надання нових послуг які можуть бути доступними в будь якому місці...
65742. КІНЕМАТИЧНІ ПАРАМЕТРИ ГАЛАКТИКИ ЗА ДАНИМИ СУЧАСНИХ АСТРОМЕТРИЧНИХ КАТАЛОГІВ 3.19 MB
  Оскільки масових визначень променевих швидкостей поки що недостатньо для детальних кінематичних досліджень Галактики власні рухи зір є єдиним численним джерелом даних для таких досліджень. При цьому як зазначалось ще Дю Монтом дуже важливо мати...
65743. РАННЯ ДIАГНОСТИКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ БРОНХОЛЕГЕНЕВОЇ ДИСПЛАЗІЇ У НЕДОНОШЕНИХ НОВОНАРОДЖЕНИХ 356.5 KB
  Упровадження сучасних технологій виходжування недоношених новонароджених високотехнологічних методик ШВЛ використання сурфактанту призвело до збільшення виживаності недоношених новонароджених що у свою чергу вплинуло на збільшення частоти БЛД. На сьогоднішній день існує безліч суперечок і питань у профілактиці та лікуванні БЛД.
65744. ПРАВОВІДНОСИНИ ІЗ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ 161.5 KB
  Це право гарантується зокрема загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян підприємств установ та організацій. Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
65745. ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТЕРАПЕВТИЧНОГО АЛЬЯНСУ У МЕДИЧНОМУ ЗАКЛАДІ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ 236 KB
  У зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я зміною характеру відносин між лікарем і пацієнтом упровадженням принципу партнерства у їх взаємодію значною мірою зростає увага до проблеми терапевтичного альянсу В. Проблематику терапевтичного альянсу розглянуто лише в поодиноких наукових...
65746. СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ 183.5 KB
  Незважаючи на те що до проблеми профілактики девіантної поведінки прикуто увагу багатьох науковців кількість девіантних підлітків не припиняє зростати. Спроби ефективної профілактики девіантної поведінки підлітків ускладнені тим що в практичній діяльності загальноосвітньої школи...
65747. Стратегия управления качеством на предприятии на основе стандартов ИСО 182.5 KB
  ИСО предполагает создание системы постоянного контроля качества, которая задействована на всех этапах производства продукции или оказания услуг. Ориентируясь на принципы управления качеством по ИСО, компания декларирует стремление к постоянному совершенствованию качества своей продукции и оптимизации управленческих процессов.
65748. Лизинг как современное направление финансирования бизнеса в России на примере ОАО «Московский завод химконцентратов» 1.22 MB
  Лизинговая операция выгодна всем участвующим: одна сторона получает кредит, который выплачивает поэтапно, и нужное оборудование; другая сторона – гарантию возврата кредита, так как объект лизинга является собственностью лизингодателя или банка...
65749. Учет продукции основного молочного стада и анализ ее производства в современных условиях хозяйствования на примере СПК «Прогресс-Вертелишки» 642.5 KB
  Целью данной дипломной работы является разработка теоретических и практических рекомендаций по совершенствованию учета продукции молочного стада, а также анализ эффективности производства молока в современных условиях хозяйствования и выявление резервов его увеличения.