80461

Множення й ділення круглих чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сучасні підходи до вивчення математики в початковій школі передбачають розвиток уваги спостережливості образного і логічного мислення формують особисті якості дитини: зібраність організованість здатність швидко та якісно приймати рішення доводити і відстоювати свою думку.

Украинкский

2015-02-17

200 KB

0 чел.

Каховська гімназія

Інтегрований урок - МАНДРІВКА

(математика, природознавство, читання, образотворче мистецтво)

3 клас

Тема. Множення Й ділення круглих чисел

Вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії,

старший вчитель

Татунова О.Є.

2012 рік
Пояснювальна записка

Сучасні підходи до вивчення математики в початковій школі передбачають розвиток уваги, спостережливості, образного і логічного мислення, формують особисті якості дитини: зібраність, організованість, здатність швидко та якісно приймати рішення, доводити і відстоювати свою думку.Даний інтегрований урок спланований у формі мандрівки. Ігрові завдання збігаються з навчальними, зміст нетрадиційного уроку є посильним для кожної дитини. Форми й методи навчання сприяють органічному поєднанню навчальних, розвивальних та виховних цілей уроку. Протягом уроку ефективно проходить процес засвоєння і застосування знань, формується мислення школярів, їхня емоційна та вольова сфера. Важливо, що урок спрямовано на розвиток творчих сил і можливостей класу в цілому та кожної дитини зокрема.

Інтегрований урок, який включає матеріали математики, природознавства, читання, образотворчого мистецтва дозволяє реалізувати один з важливих принципів дидактики – принцип системного навчання, а також створює оптимальні умови для розвитку логічного і критичного мислення. На уроці формується системний світогляд, здійснюється гармонійний розвиток учнів. Форми, обрані для даного уроку, дозволяють розвивати мотивацію. Учні допитливі, активні, працездатні, і при цьому надзвичайно рухливі, емоційні. Тому урок повинен бути динамічним, з неодноразовою зміною  видів діяльності.

Отже, розроблений урок, на якому учні можуть не лише отримати і закріпити знання з математики, природознавства, читання, образотворчого мистецтва, алей зробити ще один, нехай і невеликий, крок до формування власної особистості, орієнтованої на досягнення успіху.

Мета.

Навчальна. Вчити множити і ділити круглі числа, розв’язувати геометричні задачі, удосконалювати обчислювальні навички, закріплювати знання нумерації багатоцифрових чисел.

Розвивальна. Розвивати творчі здібності учнів, вміння аргументувати обрані розв’язки  завдань; розвивати мовлення учнів, пізнавальний  інтерес.

Виховна. Виховувати дружелюбність, повагу один до одного при роботі в парах, групах; виховувати загальну культуру усного і писемного мовлення.

Обладнання: картки, таблиці, сигнали (квадрати і кружечки), гра «Поле чудес».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Люди здавна називають математику царицею наук, тому що вона необхідна в різних областях знань. І сьогодні ми з вами відправляємось в царство математики. Математика велика трудівниця. Вона постійно слідкує за порядком і обходить свої володіння. Разом з Математикою ми відвідаємо володіння принцеси Арифметики. Тут знаходяться числа. Тож давайте попрацюємо з числами.

ІІ. Актуалізація і мотивація навчальної діяльності.

  •  Що необхідно знати, працюючи з багатоцифровими числами? (Кожна цифра має своє місце)
  •  Що означають нулі у записі багатоцифрових чисел?  (Відсутність одиниць того розряду, в якому стоять)
  •  Щоб легше було читати багатоцифрове число, що треба зробити? (Розбити його на класи, починаючи справа наліво. А потім прочитати зліва направо.)
  1.  Усна лічба.

1). Розбити на класи і прочитати числа:

378.072.301,   4.001.750.027

2). Знайти закономірність і продовжити ряд:

325.482, 335.483, 345.484, ……. (355.485, 365.486, 375.487….)

- Що означає цифра 7 в записі чисел? Цифра  0 ?

3). Назвати число, яке на одиницю більше, ніж число 29.799 (29.800)

Назвати число, яке на одиницю менше, ніж число 1.000.000 (999.999)

4). Скільки всього десятків, сотень, тисяч у числі 87.320

5). Записати число у вигляді суми розрядних доданків 87.320 = 80.000 + 7.000 + 300 + 20

6). Що ви можете  сказати про число 87.320? (Воно кругле).

7). Збільшите це число в 10 разів, зменшити в 10 разів.

8). Правила множення і ділення круглих чисел. 900 * 50;   9.000 : 30

2. Арифметичний диктант

* Якщо ви згодні з твердженням або висловлюванням і хочете сказати «так», то записуєте кружечок, якщо не згодні, то записуєте квадрат. (Сигнали!)

(Спочатку діти показують сигнали, а потім пишуть в зошитах).

- В числі 7.253 пять одиниць ІІ класу.

- За числом 12.379 слідує число 12.380.

- В числі 8.635 вісім одиниць ІІ розряда.

- Один дециметр дорівнює 100 мм.

              - 20.000 : 1.000 = 20.

- Найбільше пятицифрове число – 10.000.

            - Число 61.789 записане пятьма різними цифрами.

- 70.000 більше 700 в десять разів.

Перевірка:  

Розвязування задач (усно).

  •  Маса новонародженого ведмежати 500 г., а дорослий ведмідь у 700 разів важчий. Чому дорівнює маса дорослого ведмедя? (350.000 г.).
  •  Одна черепаха прожила на світі 200 років, це на 50 років більше, ніж інша. Яка тривалість життя іншої черепахи? (150 років)

ІІІ. Розвязання геометричних задач.

  •  А зараз ми відвідаємо володіння Геометрії.

Учень: Геометрія – це розділ математики, в якому вивчаються геометричні фігури та їх властивості.

Робота в парах (читають, «Одягають» схему)

Задача.

Довжина прямокутника 12 см., а ширина в 3 рази менше. Знайти площу квадрата. Який має такий самий периметр, що і уданого прямокутника.

Аналіз задачі.

Повторення потрібних формул:

Р = (а + в) * 2 – периметр прямокутника

а = Р : 4   і Р = а * 4 – периметр квадрата

S = а * а – площа квадрата.

Розвязання задачі біля дошки.

  1.  12 : 3 = 4 (см) – довжина прямокутника;
  2.  (12 + 4) * 2 = 32 (см) – периметр прямокутника;
  3.  32 : 4 = 8 (см) – сторона квадрата;
  4.  8 * 8 = 64 (см) – площа квадрата.

IV. Фізкультхвилинка

Наш гусак встає раненько

З гірки він стриба швиденько

І зарядку, і зарядку

Завжди робить по порядку.

Для початку біг на місці.

Крила вгору, потім вище

Зараз вправи для хвоста.

Потім він стрибнув з моста.

Він пливе на середину,

Миє лапки, чеше спину.

Крякнув селезень: «Кря! Кряк!»

Фізкультурник наш Гусак!

V. Плоскі фігури і об’ємні тіла

- Які множини геометричних фігур ви знаєте? (плоскі фігури і об’ємні тіла)

Плоскі

Обємні

фігури

Можна повністю розташувати на одній плоскій поверхні

Займають певний простір і здіймаються над плоскою поверхнею

  •  Які плоскі і обємні фігури дружать в геометрії?

(Квадрат – куб; прямокутник – паралелепіпед; куля – коло)

  •  Робота в друкованому зошиті (ст..19 № 13)
  •  Як називаються ці фігури? (Паралелепіпед)
  •  Як знайти обєм паралелепіпеда?

(Площу основи паралелепіпеда помножити на висоту. V = (а * в) * с

Задача № 1.

А = 3 см., в = 2 см., с = 1 см.

V = (3 * 2) * 1 = 6 (см3)

VI. Розвязання рівнянь

Гра «Поле чудес»

  •  Розшифруйте, які володіння хоче оглянути цариця
  •  
    Математика.   1) 100 : 25 = 4  А

    2) 72: 12 = 6  Л

    3) 63 : 9 = 7   Г

    4) 3800 : 100 = 38        Е        5) 51 : 17 = 3   Б                                      6) 57 : 3 = 19  Р

 7) 800 : 400 = 4   А

  •  Якого виду приклади ви розв’язували?

Учень: Алгебра – це розділ математики, в якому вивчаються різні види рівнянь і способи їх розв’язання.

  •  Робота в друкованому зошиті. (стор. 19 № 12)

(Повторення правил знаходження невідомого множника, діленого і дільника).

VII. Гра «Розшифруй назву тварини».

  •  У володіннях Математики можна зустрітися з різними несподіванками.
  •  Робота в друкованому зошиті (стор. 87 № 14)

Розмістить числа у порядку зменшення і ви прочитаєте назву одного з найкрасивіших птахів наших лісів:

а

100

200

300

400

500

600

х

Г

К

И

И

Щ

Л

Відповідь:

100

200

300

400

500

600

Щ

И

Г

Л

И

К

Квітне верес блідо-синій

І лаштуються у вирій:

Мухоловки й ластівки,

І вільшанки, і шпаки….

Журавлі в ці журні дні

Ходять – бродять по стерні,

А як в небі заячать,

То ми будемпримічать:

Високо знялися в просинь –

Знать, погожу буде осінь.

А як низько в небі лине

Ключ прощальний

Журавлиний –

Буде осінь сумовита,

Непривітна, дощовита.

                        О. Сенатович

Знайти в цьому вірші та підкреслити слова, за якими ми можемо дізнатися про прихід осені.

  •  Які ще птахи відлітають восени в теплі краї?
  •  Чому вони відлітають?

IX. Намалюйте ілюстрацію до вірша.

X. Рефлексія навчальної діяльності.

XI. Домашнє завдання: стор. 19 № 13, 14, повторити правила.

PAGE  9


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4592. Диссертация магистранта, аспиранта, докторанта 3.27 MB
  Настоящее пособие дает представление о специфике и месте диссертации магистранта, аспиранта и докторанта в системе научного исследования. В нем выделены этапы исследования, для каждого из которых разработаны ментальные карты, чем пособие выгодно отл...
4593. Особенности функционирования молодежных субкультур России XXI века 4.04 MB
  Введение Актуальность темы исследования. Актуальность изучения проблем становления и развития культуры молодежи как самой активной и быстро реагирующей на любые перемены социально-демографической группы общества определяется происходящими социокульт...
4595. Модернизировать координатную ось динамической подвижной лазерной головки 6.26 MB
  Объектом разработки является модернизация координатной оси динамической подвижной оптической лазерной головки станка с ЧПУ, для расчёта оптимального способа обработки. Цель работы: Модернизировать координатную ось динамической подвижной лазерной гол...
4596. Организация пригородного движения на отделении дороги 2.62 MB
  Транспорт России – важная составная часть народного хозяйства. От его деятельности зависит развитие и функционирование предприятий, промышленности, сельского хозяйства, снабжения, торговли. Основная задача транспорта – полное и св...
4597. Принятие решений в условиях неопределенности. Игры с природой 129.5 KB
  Принятие решений в условиях неопределенности. Игры с природой Цель работы: освоить и закрепить практические навыки по принятию и обоснованию управленческих решений в условиях недостатка информации, когда один из игроков не имеет конкретной цели и сл...
4598. Основы программирования и алгоритмические языки. Конспект лекций 211.5 KB
  Лекция 1. Введение в язык java История возникновения языка Java Язык Java является одним из самых молодых языков программирования. Он моложе таких популярных языков, как Basic, Pascal, С и С++. Поскольку в момент создания Java язык С++ являлся...
4599. Основы объектно-ориентированного программирования. Конспект лекций 294.5 KB
  Основы объектно-ориентированного программирования Введение Язык С++ был создан как объектно-ориентированное продолжение одного из самых популярных в мире языков для разработки коммерческих программ. Язык С был разработан как нечто среднее между язык...
4600. Основные логические элементы. Основные приёмы работы в среде MatLab 84.5 KB
  Основные логические элементы Всё цифровое оборудование, от простого до сложного, сконструировано с использованием небольшого количества основных схем. Эти схемы, называемые логическими элементами, выполняют некоторые логические функции с двоичными д...